Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

Συζήτηση στο φόρουμ 'DHI' που ξεκίνησε από το μέλος Mogan, στις 26 Σεπτεμβρίου 2017.

1. Zob

Zob Active Member

Φιλε Akis_multi δεν ειναι δυσκολο το εξωτερικο ειδικα για καποιον που εχει ξανακανει μεταμοσχευση και γνωριζει την διαδικασια.
    Οσον αφορα το ποσο ασφαλες θα ναι απο πλευρας αποτελεσματος, πιστευω πως συμφωνεις οτι δε θα κινδυνευε εαν τον αναλαμβανε ενας γιατρος τυπου Lorenzo ή Erdogan.
    Βεβαια το κατα ποσο θα επαιρνε καλυτερο αποτελεσμα ή οχι ειναι κατι που μενει να αποδειχθει.

2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. alexandros _athens

alexandros _athens Active Member

Οι δικές μου φωτογραφίες, δεν έχουν σβηστεί. Πριν λίγο καιρό είχε "εξαφανιστεί" η πρώτη μου παρουσίαση, ξαφνικά και χωρίς να έχω κάνει κάτι. Είχα επικοινωνήσει με τους διαχειριστές αλλά δεν είχαν καταφέρει να την επαναφέρουν. Μάζι με τη δικιά μου, "χάθηκαν" και κάποιες άλλες. Κάτι τεχνικό είχε παίξει, αν θυμάμαι καλά. Πλέον έχω φτιάξει νέο νήμα. Πρόσφατα ανανέωσα και με νέες φωτό.

@Mogan πολύ πολύ καλός φίλε!!!

John_John1 έχει κάνει like σε συτό.
  4. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

Τις δικιες σου τις έχω δει οκ.
    Απλα νόμιζα ήταν του mogan και μετά ξανά μπήκα και δεν τις είδα. Μπέρδεψα τα νήματα.

5. Mogan

Mogan Member

Καλημέρα σας.

Σε 10 μερες κλεινει το 12μηνο.

Ενα teaser εδω.. Περισσοτερες λεπτομερειες σύντομα.

Attached Files:

Akis-multi έχει κάνει like σε συτό.
  6. vlafo

vlafo Active Member

Φίλε Μοgan
    Σε πρώτη ανάγνωση αν εξαιρέσεις τη χερλάιν σου και πιο μέσα α ζώνη που θέλει μια πύκνωση για να δείχνει όμορφη και να δέσει ωραία με τα πίσω,το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλό και είναι παραπάνω απο ικανοποιητικό.Καλό θα ήτανε και σε κοντό μαλλί να το έβλεπες.
    Να το χαίρεσαι.

dim d έχει κάνει like σε συτό.
  7. dim d

dim d Member

Ειναι εξαιρετικο το αποτελεσμα, η περιπτωση αυτη θυμιζει πολυ του Αλεξανδρου...Προσωπικα μου αρεσει πολυ και η πυκνωση και η φυσικοτητα του αποτελεσματος. Να χαιρεσαι το μαλλακι σου φιλε!

Scocco2121 έχει κάνει like σε συτό.
  8. vlafo

vlafo Active Member

Kαι τα δύο είναι εξίσου ωραία (πύκνωση+φυσικότητα) πράγματι,μόνο που στην dhi πηγαίνουνε ανάποδα αντί να είναι φούλ σην πύκνωση μπροστά και να σβήνει αραιωμένο προς τα πίσω αυτοί τα ανατρέπουνε όλα.Δεν μπορώ να καταλάβω με τι πλάνο σχεδιάστηκε αυτή η παγκόσμια πρωτοτυπία.Απλά θα ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο και θα πρέπει να ξαναμπεί μέσα τη στιγμή που θα είχε τελειώσει.
    Όπως και να χει πάντως είναι πολύ καλό.

koumparos έχει κάνει like σε συτό.
  9. Akis-multi

Akis-multi Active Member

Απίθανος ρε φίλε μπράβο.. δικαιώθηκες και συ που αποφάσισες να κάνεις τέλος η καραφλα.. Φανταστικο μαλλί, και δε καταλαβαίνω κάποιους που μιλάνε για μέτριο αποτέλεσμα, δε βλεπουνε δε θέλουνε να δούνε??ποιος ξέρει.. κοίτα που ήσουνα και που είσαι με μόλις 2500 gr. Σε χαίρομαι μπράβο ρε φίλε νέο παιδί μπράβο..
    1536912109865_trimmed.png

Scocco2121 έχει κάνει like σε συτό.
  10. koumparos

koumparos Well-Known Member

Το αποτέλεσμα είναι πετυχημένο για τα μοσχεύματα που έβαλε.Πυκνωση μπροστά να μπορεί να κάνει και διαφορετικά κουρεματα,χτενίσματα.

vag25, Veron και dim d έχουν κάνει like σε αυτό.
  11. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Mogan ωραια εικονα ρε φιλε μπραβο. Αφηνετε ομως 15 ποντους μαλλι και δεν μπορεις να καταλαβεις εκτος απο hairline την υπολοιπη φυτρωση.
    Ετσι οπως τα εχεις φαίνεται τουμπανο. Επιπεδου lorenzo

12. Tsek

Tsek Well-Known Member

Ο Μογκαν εχει πολύ ωραια τριχα και απογειώνει την προσπάθεια.
    Ο λόγος που φαίνεται πυκνός απο τη μέση και πίσω είναι επειδή με το χτένισμα έρχεται ενα ωραιο τσουλουφι απο το πλάι και κάθεται πανω στο κέντρο.
    Αν αυτό το τσουλουφι ειχε φυτρώσει μπροστά, θα είχαμε ενα πολυ πιο ωραιο και
    φυσικό-ομοιογενες σύνολο

13. makis25

makis25 Active Member

ο ευαγγελατος συνεχιζει να ειναι στη dhi ;

14. Mogan

Mogan Member

Καλησπέρα παιδιά.

Ευχαριστώ για τα εν γένει θετικά σχολια.
    Η αληθεια είναι οτι μπροστά στο κεντρο και ελαχιστα προς τα αριστερά όπως το βλεπω, υπαρχει ενα μικρο κενο. Δεν καταλαβαινω γιατι, ισως εκει να μην επετευχθησαν υψηλα ποσοστα φυτρωσης και να ειχαμε απώλειες. Ομως δίνει κι αυτο μια φυσικοτητα στο αποτέλεσμα. Καλα κάνεις δε θα ελεγε όχι στο τέλειο. Μην κοροιδευομαστε.

Φυσικά τα ποσοστα φυτρωσης εχω συνειδητοποιησει πως δε θα τα μάθω πότε, γιατι η DHI με εναν δικό της μπακάλικο τρόπο τα υπολογιζει κατα το δοκούν και τα βγαζει στο 95% που την βολεύει.

Μπορει να ειναι και 90% μπορεί και 99%. Αυτοι "υπολογιζουν" το 95% που τους βολευει και ησυχάζουν.

Τεσπα, αρκουμαστε πως overall καράφλα δε θα με ξαναπει κάνεις.
    Πως το Τοπικ εχει μπει στο χρονοντουλαπο.
    Πως το μαλλι πλεον εχει νοημα να είναι 15 και βαλε ποντους.

Να ενημερώσω πως θελω μεχρι και το Γεναρη του 2019 να μην κουρευτω. Αφηστε με να βγαλω τα αποθημενα ετων και μετα θα παίξει κούρεμα, μπορεί και ξουρα!

Νομίζω με την ξουρα μπορώ να κανω και μια πιο αξιοπρεπη μέτρηση της πυκνοτητας φυτρωσης, αρα τον Γεναρη θα είμαι κοντα στο 18μηνο που υποτιθεται πως είναι και η πλεον επίσημη ολοκλήρωση της εμφυτευσης.

Οπως προειπα περισσότερες φωτο αισιοδοξω μεσα στο Σουκου για περισσοτερες και διαφορετικες ληψεις.

renos espresso, piros75, leas και 5 others έχουν κάνει like σε αυτό.
  15. Dim1989

Dim1989 New Member

ναι ειναι ακομα

16. leas

leas Active Member

Παρά το γεγονός πως η dhi μας έχει δώσει μια τραγική εικόνα,πέρα από την διαχείριση της δοτριας.. Μας έδωσε με κάποιες ένστασης από τους αυστηρούς και γνωστές του αντικειμένου και 2 ωραία αποτελέσματα ένα είναι το δικό σου και το άλλο του Αλέξανδρου..
    Μόγκαν πραγματικά να το χαρείς έχει και πολύ ωραίο Λουκ τσακαλε..

17. minoxidilis

minoxidilis Active Member

Να χαιρεσαι την φρατζολα φιλαρακι

18. nino24

nino24 Member

Φίλε μου, χαίρομαι πολύ για το πολύ καλό σου αποτέλεσμα. Αυτό δίνει αρκετό κουράγιο και σε εμας! Ψάχνομαι και εγώ για κλινική και κλίνω προς τα εκεί, αν και με προβληματίζουν διάφορα. Αλλά ας πούμε είμαι και κιγο άτυχος επειδή δύσκολα θα πήγαινε Βεκρή για προσωπικούς λόγους. Ήθελα να σε ρωτήσω τελικά πόσο σου κόστισε. Συγνώμη αν το έχεις ξανά αναφέρει απλά δεν βρήκα να το αναφέρεις κάπου ξεκάθαρα(νομίζω). Να τα χαίρεσαι τα μαλλάκια σου και καλές βουτιές!!!

19. makis25

makis25 Active Member

nino24 , αν στα κριτηρια σου ειναι να μεινεις Ελλαδα για μεταμοσχευση , και εχεις καποιο ταβανι στα χρηματα σκεψου πως ο βεκρης δινει με 3500 ευρω απο 2000 εως 2500 grafts . Οποτε απο τη dhi πρεπει να ζητησεις κατι αντιστοιχο σε τιμες δηλαδη 3500 ευρω για το διημερο που κανουν για τα ιδια grafts. Αν ωστοσο σου πουν 4 χιλιαρικα και πανω , τοτε ισως καλυτερα να επικοινωνησεις με τις 2 κλινικες στη κυπρο , γιατι απο 4 χιλιαδες ευρω και πανω συμφέρουν οι κυπριακες

20. nino24

nino24 Member

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Όσο πάει τελικά ακριβαίνει αντί να καταβαίνει Αλλά εννοείται είναι και ανάλογα την περίπτωση. Αλλά φοβάμαι πως αν πας να παζαρεψεις, μήπως η έκπτωση είναι και γενικότερη Το παζάρεμα το αναφέρω μόνο στην περίπτωση που για την ίδια περίπτωση ο ένας πληρωσε 4000€ και ο άλλος 3500€ επειδή σε έκοψαν ότι θα τα δώσεις.

21. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Στον βεκρη θα βαλεις 2300-2500 μοσχευματα στα 3000ε
    Ολοι ξεκινανε απο πιο ψηλα οσοι πληρωνονται με τη συνεδρια.
    Στη dhi πολλες φορες μπορει να βγαινει και πανω απο 2 ευρω το μοσχευμα. 2000ευρω για 2000τριχες το τελευταιο που διαβασα.
    Αν δηλαδη εχει και καλο λογο πανω απο 2,0 τριχες ανα graft παει πανω απο 2 ευρω ανα γκραφτ. Ας σοβαρευτουμε. Ακριβοτερα και απο Γεωργιου.
    Η δουλειά η ιδια θα ειναι ειτε δωσεις τα αρχικα ειτε μετα απο εκπτωση.

Μοιραστείτε τη σελίδα