Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

mx5

New Member
Η dhi ειναι γνωστο πως απο την 1 μμ δεν πιανει πυκνοτητες στα 45G/cm, μπορει να μην φτανει δε στα 45 ουτε με την 2η μμ, δεν θα εξετασουμε τους λογους δεν ειναι επι του παροντος.

Περαν λοιπον της παγιας πρακτικης της εταιρειας που σου προανεφερα, παμε λοιπον στα απλα μαθηματικα.

Αν υποθεσουμε οτι σου εβαλαν 2500g σε ολη την ληπτρια περιοχη, διαιρώντας τα συνολοκα graft με την πυκνοτητα που
υποστηριζουν εχουμε και λεμε 2500 : 45 προκυπτει η καλυπτομενη επιφανεια που πρεπει να ειναι 55τ. εκ.

Απο τις φωτο σου θεωρω οτι η επιφανεια ειναι μεγαλυτρη των 55 τ. εκ αρα και η πυκνοτητα θα ειναι μικροτερη.
Αν μπορεις κανε μια εμβδαδομετρηση να το δουμε.
Athanasios Tsoukas: παιδια πρωτη φωρα γραφω εχω κανει μμ στη dhi και συμφονω με το παραπανω μνμ,
στουσ κροταφουσ οι τριχεσ που μ βγηκαν ηταν ελαχιστεσ και οσεσ βγηκαν ειναι με φορα αριστερη δεξια και πρωσ τα κατω..
πραγματικα λυπαμαι που εκανα λαθωσ επιλογη... θα πρωσπαθησω να μαθω το σιτε και θα ανεβασω λεπτωμερεσ φωτο ρεπορτ...
μακρια παιδια απο dhi
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Πολυ μετριο το αποτελεσμα του φιλου... κ πραγματικα εκπλησσομαι κ μπαινω σε προβληματισμο!! Εαν με τετοια δοτρια του φιλου μας εδω η οποια ηταν κ ειναι εξαιρετικη κ με τετοιο λογο(2.6 στα πλαινα αν θυμαμαι καλα) κ μικρο σχετικα nw.. δηλαδη δεν ειχε κ τοσο μεγαλο θεμα ο φιλος μας.. επισης σπαστη σγουρη τριχα κ ανοιχτοχρωμη που θα βοηθουσε στο illusion καθως σε ανοιχτοχρωμους εχει καλυτερο κοντραστ... πραγματικα εγω επιφυλασσωμαι!
Μ αυτα τα δεδομενα επρεπε να κενταγανε στον φιλο μας κ αυτο που ειδαμε ειναι μια αραιαη χερλαιν..
κατι τετοια βλεπω κ προσωπικα απογοητευομαι κ δε προχωραω σε μμ.. ακομα κ στο εξωτερικο πλεον το φοβαμαι.. ποσο μαλλον σε ελληνικες κλινικες παρωδιες
 

felaini

Active Member
Φιλε μου μ αυτα τα χαρακτηριστικα τριχας τριχοθυλακιων δοτριας επρεπε να καναν παπαδες χερλαιν α κ β... βουρτσα επρεπε να γινοσουν.
Διαθεση αρνητικη εχω οταν βλεπω τετοιον ιδανικο υποψηφιο για τρελο αποτελεσμα κ τελικα εχουμε ενα μετριο αποτελεσμα..
Δεν ειναι κακο αλλα θα μπορουσες να αγγιξεις το τελειο εσυ με τετοιο μαλλι.. προσπαθησε να καταλαβεις τι εννοω.. στη θεση σου θα πηγαινα εξω σε περιπτωση δευτερης μμ..
 

Zob

Active Member
Φιλε μου μ αυτα τα χαρακτηριστικα τριχας τριχοθυλακιων δοτριας επρεπε να καναν παπαδες χερλαιν α κ β... βουρτσα επρεπε να γινοσουν.
Διαθεση αρνητικη εχω οταν βλεπω τετοιον ιδανικο υποψηφιο για τρελο αποτελεσμα κ τελικα εχουμε ενα μετριο αποτελεσμα..
Δεν ειναι κακο αλλα θα μπορουσες να αγγιξεις το τελειο εσυ με τετοιο μαλλι.. προσπαθησε να καταλαβεις τι εννοω.. στη θεση σου θα πηγαινα εξω σε περιπτωση δευτερης μμ..
Θα ηθελες φιλε felaini να μας πεις που οφειλεται αυτο το μετριο αποτελεσμα?
Πιστευεις οτι υπηρξε μειωμενη φυτρωση?
Μιλωντας με αριθμους τι πυκνοτητα θεωρεις οτι εχει αυτο το κατα την αποψη σου μετριο αποτελεσμα?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Athanasios Tsoukas: παιδια πρωτη φωρα γραφω εχω κανει μμ στη dhi και συμφονω με το παραπανω μνμ,
στουσ κροταφουσ οι τριχεσ που μ βγηκαν ηταν ελαχιστεσ και οσεσ βγηκαν ειναι με φορα αριστερη δεξια και πρωσ τα κατω..
πραγματικα λυπαμαι που εκανα λαθωσ επιλογη... θα πρωσπαθησω να μαθω το σιτε και θα ανεβασω λεπτωμερεσ φωτο ρεπορτ...
μακρια παιδια απο dhi

Να ανεβασεις φωτογραφιες φιλε για να στηριξεις τα λεγομενα σου. Ο καθενας μπορει να μπει και να γραψει οτιδήποτε. Δεν εχει ομως βαση αν δεν μιλαμε με στοιχεία.
 

alexandros _athens

Active Member
Εμένα το αποτέλεσμα σου μου αρέσει και όπως σου ξαναείπα, τα μαλλιά μας (σε χρώμα, σπάσιμο κτλ) μοιάζουν πάρα πολύ. Το "πολύ μέτριο" είναι τουλάχιστον άδικο φίλε. Ακόμη και τίποτα άλλο να μην κάνεις, στέκεσαι πολύ καλά κ όπως είσαι. Κοίτα να το χαρείς, καλοκαιράκι!
 

felaini

Active Member
Zob καπου εχεις δωσει την απαντηση μονος σου σ αυτο το νημα..
Μογκαν εχθρος του καλου το καλυτερο.. κ ειδικα σ αυτο το μαλλι κ την τριχα την δικη σου επρεπε να σε πυκνωσουν τερμα .. αλλα η dhi ποτε μας εξεπληξε για να το κανει τωρα..
μ ενα μικρο σεσσιον εξωτερικο θα γινεις τουμπανο..
 

tasos33

Well-Known Member
Προσωπικά περιμενα πιο δυνατό αποτέλεσμα, έχεις ολα τα στοιχεία εκείνα άλλωστε που βοηθούν.

Καλό κοντράστ, το βλέπαμε από πριν, υψηλο λόγο το ανακαλυψαμε στη πορεία, θεωρητικά τοποθετηκαν 50 graft στην hairline , όλα αυτά λοιπόν μας έκαναν να περιμενουμε κάτι δυνατό.

Ναι μεν ή αλλαγή είναι μεγάλη και ευχάριστη γιατί απέκτησες μαλλι, αλλά σε καμία περίπτωση μέχρι τώρα αν το δούμε με forumιτικα δεν ειναι αυτό που έπρεπε να ήταν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Zob καπου εχεις δωσει την απαντηση μονος σου σ αυτο το νημα..
Μογκαν εχθρος του καλου το καλυτερο.. κ ειδικα σ αυτο το μαλλι κ την τριχα την δικη σου επρεπε να σε πυκνωσουν τερμα .. αλλα η dhi ποτε μας εξεπληξε για να το κανει τωρα..
μ ενα μικρο σεσσιον εξωτερικο θα γινεις τουμπανο..
Αρα για την περιπτωση του φιλου mogan συμφωνουμε για μια φυτρωση γυρω στο 60%.
Πιστευεις πως στο εξωτερικο πετυχαινουν max φυτρωσεις της ταξεως του 95% στην πλειοψηφια των περιπτωσεων?
Εαν ναι, σε ποιες κλινικες θεωρεις οτι επιτυγχανεται αυτο?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι δεν εχω σβήσει κατι. Γιατι; δεν τις βλέπεις;

Σε ποια σελίδα? Νόμιζα είδα καινούργιες από προχθές και κατάλαβα από τα σχόλια που έκαναν οι υπόλοιποι τις εσβησες.
Εμένα με ικανοποιεί σαν αποτέλεσμα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Zob καπου εχεις δωσει την απαντηση μονος σου σ αυτο το νημα..
Μογκαν εχθρος του καλου το καλυτερο.. κ ειδικα σ αυτο το μαλλι κ την τριχα την δικη σου επρεπε να σε πυκνωσουν τερμα .. αλλα η dhi ποτε μας εξεπληξε για να το κανει τωρα..
μ ενα μικρο σεσσιον εξωτερικο θα γινεις τουμπανο..
Φίλε felaini , προτρέπεις τον φίλο για ακόμα μια μεταμόσχευση στο εξωτερικο για να πάρει το τέλειο. Γνωρίζεις πάρα πολλούς από εδώ μέσα που να έχουν κάνει στο εξωτερικό; Καμια εικοσαρια και βαριά βαρια. Μιλάμε για το εξωτερικό λες και είναι εύκολο από όλες τις αποψεις. Ας είμαστε λιγο ρεαλιστες. Και εκτός από Κύπρο αποτελέσματα από αλλού ασφαλή εδώ μέσα δεν υπάρχουν. Δυο τρια αποτελέσματα δε δίνουν ασφάλεια. Ότι βλέπουμε στο youtube.
 

felaini

Active Member
Κανε μας τη χαρη που προτρεπω εγω για εξωτερικο κοσμο..ωριμοι ενηλικες ειμαστε κ ο καθενας αποφασιζει τι ειναι καλυτερο για τον εαυτο του.. Σε παρακαλω μετα απ αυτο να μην ξανααναφερθεις σε μενα..
 

Mogan

Active Member
Λίγες καλοκαιρινες φωτο. Δεν είναι υψηλής ανάλυσης και με σωστές συνθήκες οπως οι αλλες. Ειναι απλες φωτογραφιες που βγαίνω και στην ουσια αυτες θα ειναι και οι ιστορικές αναμνήσεις μου. Οι σωστές φωτογραφίες του status update που ποσταρω εδω ειναι σε ειδικες συνθήκες με ειδικο τροπο ληψης που δεν αποτελούν τις τυπικες φωτογραφιες ολων μας.

Ετσι λοιπον καθαρα για το fun 2,3 πρόσφατες καλοκαιρινες φωτογραφιες.
 

Συνημμένα

  • 20180724_094638.jpg
    20180724_094638.jpg
    940.1 KB · Προβολές: 548
  • 20180724_094849.jpg
    20180724_094849.jpg
    216.6 KB · Προβολές: 615
  • 20180724_094742.jpg
    20180724_094742.jpg
    642.9 KB · Προβολές: 542
Μπλουζα