Minoxidil and latanoprost in espumil της fagron ( mle)

Σχετικο λογω espumil, δε θα ανοιξω καποιο νεο thread.. ξεκινησα εδω κ μια βδομαδα με βαση espumil αφρο minox 5% και φινα 0,1% ...η παρατηρηση μου ειναι οτι ειδα αισθητη μειωση τριχοπτωσης (μετα απο λουσιμο κ μεσα στη μερα). Δειχνει αρκετα δυνατο, κραταω μικρο καλαθι βεβαια. Θα κανω update σε 1 μηνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Σχετικο λογω espumil, δε θα ανοιξω καποιο νεο thread.. ξεκινησα εδω κ μια βδομαδα με βαση espumil αφρο minox 5% και φινα 0,1% ...η παρατηρηση μου ειναι οτι ειδα αισθητη μειωση τριχοπτωσης (μετα απο λουσιμο κ μεσα στη μερα). Δειχνει αρκετα δυνατο, κραταω μικρο καλαθι βεβαια. Θα κανω update σε 1 μηνα.
Το δοκίμασα για περίπου ενα μηνα το συγκεκριμένο χωρίς να δω κάτι φοβερό. Το μόνο που μπορω να πω με βεβαιότητα ειναι πως σταμάτησε τη φαγούρα που ειχα στο Κράουν.
 

tasos33

Well-Known Member
Είναι στις τρεις βδομάδες χρήσης espumil me minor κ Fina, δείχνει ότι κάτι κάνει,νωρίς ακόμα. Θα ανοίξω νημα



Το δοκίμασα για περίπου ενα μηνα το συγκεκριμένο χωρίς να δω κάτι φοβερό. Το μόνο που μπορω να πω με βεβαιότητα ειναι πως σταμάτησε τη φαγούρα που ειχα στο Κράουν.
 

Gekal

Member
Παίδες εμένα η δερματολόγος μου έγραψε μια συνταγή για λοσιόν αλλά είδα κάτι που με παραξένεψε.Η συνταγή γράφει Minoxidil 5%,tretinoin 0.1%,Finestiride 10mg,clobetasone propionate 50mg,qsp 100 espumil.10 mg φινας δεν είναι τρομερή υπερβολή ή λόγω των ψεκασμών πέφτει μικρή ποσότητα;
 

nikolakis

Well-Known Member
Είναι στις τρεις βδομάδες χρήσης espumil me minor κ Fina, δείχνει ότι κάτι κάνει,νωρίς ακόμα. Θα ανοίξω νημα
Σκέφτομαι μεσα στο σκεύασμα με τη λατανοπροστ να ρίξω αμπούλα androcur. Το εκανε ένας γνωστός κ στους τρεις μηνες είδε κ είδα κ εγω σε αυτόν μεγαλη διαφορα σε τριχόπτωση κ επανεκφυση. Απο παρενέργειες μου ανέφερε μόνο ψιλό νερωμένο σπερμα αλλα καθόλου προβλήματα στυσης ή μειωμένη επιθυμία.
 
Είναι στις τρεις βδομάδες χρήσης espumil me minor κ Fina, δείχνει ότι κάτι κάνει,νωρίς ακόμα. Θα ανοίξω νημα
Εννοειται οτι ειναι νωρις, η αποδοση πιστευω θα φανει στους 3 με 4 μηνες..αλλα οντως απ τις πρωτες μερες δειχνει να μειωνει τριχοπτωση σε ικανοποιητικο %.
 

dk1984

Member
Ρωτησα εναν δερματολογο και μου λεει οτι λογω της μινοξιδιλης δε περναει απο εοππυ δηλαδη λοσιον δε γραφεται!! Ισχύει κατι τετοιο?
 

nikolakis

Well-Known Member
Ρωτησα εναν δερματολογο και μου λεει οτι λογω της μινοξιδιλης δε περναει απο εοππυ δηλαδη λοσιον δε γραφεται!! Ισχύει κατι τετοιο?
Άλλαξε δερματολόγο , περνάει κανονικότατα γραμμένο στο πρασσινο χαρτάκι χειρόγραφα.
 

dk1984

Member
Καταρχην σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...Να ενημερωσω και εγω το θεμα οτι ηδη χρησιμοποιησα μινοχ λατανοπροστ σε espumil και μεσα σε ενα μηνα περιπου ειδα οτι δινει ογκο στη τριχα η επομενη λοσιον θα ειναι η ιδια αλλα σε trichofoam εβαλα μονο το φαρμακοπoιo πριν παραγγειλει να ρωτησει αν γινεται στο διαλυμα να βαλουν και globetasol
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα