Minoxidil and latanoprost in espumil της fagron ( mle)

MariosOik

Active Member
Καλησπέρα σε όλους. Δυστυχώς από την μεριά μου δεν θα υπάρχει άλλη ενημέρωση γιατί αρχές Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό οπότε από αύριο επιστρέφω στο Regaine Foam. Επειδή ήδη παρατηρώ κάποιο sed σε περιοχές που είναι υπό χρήση οποιουδήποτε τοπικού για μόλις 1 μήνα, γνωρίζει κανείς αν η αλλαγή ενδέχεται να μου δημιουργήσει περαιτέρω sed? Ουσιαστικά η διαφορά στα 2 σκευάσματα είναι η λατανοπρόστη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
Η fagron έχει κάποια στάνταρ πακέτα όπως μινοξ με φίνα , μινοξ με τρετινοινι κτλ και μπορεί να κανεις συνδυασμούς, ηδη το μέλος @Κωστας παπ χρησιχρησιμοποιει με θετικά αποτελεσματα λοσιόν με φίνα τρετινοινη κ clobetasol
Καλησπερα Τασο ποιο φαρμακειο συνεργαζεται με τη φαργκον στη καλλιθεα αν σου ειναι ευκολο στειλε το σε πμ ... Πως πας μεχρι τωρα με τη λοσιον?
 

hippys

New Member
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανένας, κάποιον δερματολογο σε Θεσσαλονίκη ή Λάρισα ( ή τριγύρω ) που να συνταγογραφει την εν λόγω μινοξ?
 

MariosOik

Active Member
Έχω αναφέρει πιο πάνω τα συστατικά παιδιά, συνταγογραφείται χειρόγραφα και αν δεν ξέρει αναφέρεται τα 3 συστατικά να σας τα γράψει. Για το τηλέφωνο του φαρμακοποιού στείλτε αν το θέλει κάποιος pm στον Τάσο ή σε μένα.
 

tasos33

Well-Known Member
Η λοσιόν δουλεύει, τέλος του μήνα θα κάνω ενημέρωση και επισημάνσεις.

Αύριο θα σου στείλω τα στειχεια του φαρμακείου.

Οποίος θέλει να το γράψει πρεπει να παει σε δερματολόγου συμβεβλημένο, γράφεται χειρογραφα .




Καλησπερα Τασο ποιο φαρμακειο συνεργαζεται με τη φαργκον στη καλλιθεα αν σου ειναι ευκολο στειλε το σε πμ ... Πως πας μεχρι τωρα με τη λοσιον?
 

hippys

New Member
Και κάτι ακόμα μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τη συνταγογράφηση, γιατί πιστεύω θα πάμε σε δερματολόγο και θα του φαίνονται κινεζικά! Ευχαριστώ!
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν υπαρχουν περισσότερες πληροφορίες, του λες ακριβως αυτό .

Fagron derma pack mle
Minoxidil5%
Latanoprost 0.005
Espumil 100gr.

Πληροφορίες για την δραση της τέλος σεπτεμβριου


[
QUOTE="hippys, post: 191932, member: 17533"]Και κάτι ακόμα μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τη συνταγογράφηση, γιατί πιστεύω θα πάμε σε δερματολόγο και θα του φαίνονται κινεζικά! Ευχαριστώ![/QUOTE]
 

MariosOik

Active Member
Και fagron dermapack mle να μην γραψει και μονο τα συστατικα αρκουν γιατι το espumil ειναι συστατικο της fagron οποτε κατευθειαν παραπεμπει εκει
 

hippys

New Member
Δηλαδή ο δερματολόγος γράφει χειρόγραφα τη συνταγή, τη δινουμε στο φαρμακείο και πληρώνουμε μόνο τη συμμετοχή?
Ερώτηση, μπορεί να τη γράψει και γενικός γιατρός τη συνταγή ή αποκλειστικά δερματολόγος?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sandy

Active Member
Παιδιά σας παρακαλώ βάλτε το λινκ που είχε όλα τα σκευάσματα της fagron για τα μαλλι Γιατί δεν τα βρίσκω. Pleaseee
 

nikolakis

Well-Known Member
Πήρα την Δευτέρα κ εγω το mle της fagron, το παράξενο ειναι πως ζήτησα να βάλει μεσα ο φαρμακοποιός κ φίνα αλλα δε γινόταν του είπαν απο την εταιρία μαζι με μινοξ κ λατανοπροστ. Ενιγουει θα δω αν δουλεύει κ θα ενημερώνω , καλή δυναμη σε όλους.
 

nikolakis

Well-Known Member
Σχεδόν 2 εβδομάδες που χρησιμοποιώ το εν λογω προϊόν κ κάθε αλλο παρα ευχαριστημένος θα έλεγα. Αυξημένη τριχόπτωση κ πολυ μαλακα μαλλιά ειναι οι πρώτες κ εμφανείς παρατηρήσεις. Επίσης παρατήρησε η γυναίκα μου πως άνοιξε το χρωμα των μαλλιών μου κ ξαναπλησιάσει το φυσικό αφου μετα απο ενα χρόνο χρήσης μινοξ ειχε σκουρηνει αρκετά. Τι να πω; ολα αυτα να ειναι ιδέα μου; επίσης παρατηρώ κ κάποια μικρή αραιωση στο μπιφτεκακι , αν κάποιος χρήστης εχει να πει κάτι που εχει παρατηρήσει θα ήταν χρήσιμο.
 

tasos33

Well-Known Member
Η αυξημένη τριχόπτωση είναι λογικό και εμένα έτσι ξεκίνησε, μετα όμως σταμάτησε.
Για τα μαλακά μαλλια δε ξέρω, δεν μου τα κανει έτσι.

Τι ποσότητα βάζεις? Στο ψυγείο το βάζεις?
 

nikolakis

Well-Known Member
Η αυξημένη τριχόπτωση είναι λογικό και εμένα έτσι ξεκίνησε, μετα όμως σταμάτησε.
Για τα μαλακά μαλλια δε ξέρω, δεν μου τα κανει έτσι.

Τι ποσότητα βάζεις? Στο ψυγείο το βάζεις?
Ναι αμε το βάζω στο ψυγείο κ όταν κανω την εφαρμογή για να μην ζεσταίνεται το εχω μεσα σε κούπα με κρύο νερό. Ποσότητα βάζω περίπου στα 5-6 πατήματα αφου το χρειάζομαι για όλο το κεφάλι. Εσυ είδες βελτίωση με τη χρήση του; σκέφτομαι να παρω το σχήμα με φίνα μόνο μεσα στο εσπουμιλ.
 
Μπλουζα