Minoxidil και φινα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Mr Thanos

New Member
γεια!

ειμαι 23 χρονων και εχω αραιωση μεσου βαθμου κυριως στο πανω μερος του σκαλπ, ετσι λοιπον πηγα σε δερματολογο ο οποιος μου εδωσε μια λοσιον minoxidil axelen 5% + advanten (δεν ξερω αν το γραφω σωστα το τελευταιο) και χαπια Finasteride (1 την ημερα). απο τον τροπο που μου τα ελεγε καθως τα εγραφε φανηκε σαν να εχει δωσει αυτα τα φαρμακα και σε αλλους εκατονταδες φορες ηταν πολυ μηχανικος ο τροπος που μιλουσε. καθως ομως ειμαι ασχετος και ειναι η πρωτη μου θεραπεια για τριχοπτωση (σημειωτέον οτι δεν εχω κληρονομικο) θελω να ρωτησω αν καποιοι απο εσας που τα εχετε παρει ή τα γνωριζετε εχετε δει αποτελεσματα και κατα ποσο "ασφαλη" ειναι για τον οργανισμο.

ευχαριστω για το χρονο σας, ευελπιστω σε μερικες απαντησεις :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mr Thanos

New Member
Απ: Minoxidil

βασικα εχω διαβασει αρκετα για την φινα εδω μεσα και εχω ψιλοτρομαξει.... η φινα ειναι dht blocker ? ο γιατρος μαλιστα (καθηγητης πανεπιστημιου) μου ειπε οτι παιρνει και αυτος φινα και μου εδειξε το κουτακι που ειχε διπλα του, βεβαια το ειδα ψιλογεματο :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil

αν η θεραπεια θα ηταν μονο με φινα 100%,το advantan θα κρατησει τα μαλια στα σημεια που θα το βαζεις (οσο το χρησιμοποιεις)
 

Mr Thanos

New Member
Απ: Minoxidil

εσυ εχεις παρει φινα ποτε ?

γενικα δεν νομιζω να λεει να κανω μια σχετικα βαρια θεραπεια με φινα και minoxidil για την no1 που εχω και απαξ και την σταματησω να ξαναγυρισω πισω. τζαμπα θα κανω ζημια στον οργανισμο με τις χημειες... :-[
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil και φινα

τρεις μηνες μονο,αλλα δεν την δεχτηκε το σωμα μου,ουτε την τοπικη duta
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil και φινα

sovagg είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2433.msg43709#msg43709 date=1293060230]
τρεις μηνες μονο,αλλα δεν την δεχτηκε το σωμα μου,ουτε την τοπικη duta

Σου εβγαλε παρενεργειες η τοπικη ντουτα?
[/quote]
ναι ακομα και σε μικρη ποσοτητα,αναγκαστικα πεταξα ολο το μπουκαλακι regaine :(
 

sovagg

New Member
Απ: Minoxidil και φινα

Ποσες καψουλες αβονταρτ εβαζες στη μινοξ??Απο παρενεργειες τι ακριβως παρουσιασες??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα