MINOXIDIL Χωρις Propylene glycol για αποφυγη πρηξιματων?

Adrikos

New Member
Καλησπέρα!!και εγώ χρησιμοποιώ μινοξιδιλη για 1 χρονο τωρα χωρις να εχω δει αποτελεσμα..μου προτεινανε προιοντα Nioxin απο ενα μεγάλο κομμωτήριο στην Αθηνα..έχετε ακουσει κατι καλο γι' αυτα? γιατι με την μινοξιδιλη δεν βλέπω άκρη..καπου αλλου στο φορουμ ειδα επισης και για το revivogen καλά λογια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
αυτο ειναι καλο για μενα. Εγω απλα επειδη εμφανισα νιφαδες καποια στιγμη σαν ΣΔ και λουζομαι με h&s μερα παρα μερα για να μην εχει εξαρση τι προτεινεις καπα μινοξιδιλη με γλυκερινη η κατι αλλο. δεν εχω θεμα με πρηξιματα και μαυρους κυκλους.
και επισης απο που θα την προμηθευτω.
η καλυτερη μινοξιδιλη που θυμαμαι και σε συστατικα και σε τιμη ειναι αυτην http://www.hairlossgr.com/threads/vida-cora-minoxidil-foam-fusion.10543/
δες την ποσοτητα,ειναι 180ml
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα!!και εγώ χρησιμοποιώ μινοξιδιλη για 1 χρονο τωρα χωρις να εχω δει αποτελεσμα..μου προτεινανε προιοντα Nioxin απο ενα μεγάλο κομμωτήριο στην Αθηνα..έχετε ακουσει κατι καλο γι' αυτα? γιατι με την μινοξιδιλη δεν βλέπω άκρη..καπου αλλου στο φορουμ ειδα επισης και για το revivogen καλά λογια..
ελα στον δρομο της επανεκφυσης http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/ :)
 

JOJO

Active Member
Kapa επειδή σε βλέπω αρκετά ενημερωμένο και σε σύγκριση με εμένα ειδικά... Θέλω να σε ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ποτέ το AVODART και αν μπορεί να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με αυτό. Σκέφτομαι να ξεκινήσω θεραπεία δια στόματος μιας και δεν βλέπω πολλά πράγματα από το REGAIN FOAM.
Επίσης χρησιμοποιώ το ANAPHASE SHAMPOO, θα ήθελα τη γνώμη σας, γιατί το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια τώρα, μήπως πρέπει να το αλλάξω??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa επειδή σε βλέπω αρκετά ενημερωμένο και σε σύγκριση με εμένα ειδικά... Θέλω να σε ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ποτέ το AVODART και αν μπορεί να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με αυτό. Σκέφτομαι να ξεκινήσω θεραπεία δια στόματος μιας και δεν βλέπω πολλά πράγματα από το REGAIN FOAM.
Επίσης χρησιμοποιώ το ANAPHASE SHAMPOO, θα ήθελα τη γνώμη σας, γιατί το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια τώρα, μήπως πρέπει να το αλλάξω??
το avodart ειναι ενα βαρυ φαρμακο επειδη δεν μπορεις να το τεμαχησεις σαν το proscar,το proscar τεμαχιζεται στα 5,το avodart ειναι καψουλα.
εχεις δοκιμασει 1/5 proscar για να δεις αν το αντεχει το σωμα σου?αν οχι πρεπει να ξεκινησεις με αυτο.
το σαμπουαν αυτο δεν το εχω δοκιμασει αλλα αν σου αρεσει δεν υπαρχει και λογος να το αλαξεις.
αν θελεις δες καποια σαμπου http://www.hairlossgr.com/threads/Παρουσιάσεις-απο-σαμπουάν-που-υπάρχουν-στην-ελλάδα.10391/
http://www.hairlossgr.com/threads/reviews-ποιοτικών-βιολογικών-σαμπουάν-μέρος-δεύτερο.8683/
 

Orionas

Member
Προσπαθήστε να αντιμετωπίσετε τις παρενέργειες αλλάζοντας κάποιες συνήθειες

1)Χρήση μόνο μία φορά τη μέρα το πρωί (1 καπάκι)
2)Προσοχή στο αλάτι και γενικά στη διατροφή και πολύ νερό
3)Γυμναστική, τρέξιμο 2-3 φορές τη βδομάδα από κανά μισάωρο τουλάχιστον
4)Ένα συμπλήρωμα ωμέγα 3
5)Ύπνος οπωσδήποτε 7-8 ώρες
6)Χρήση μινόξ σε αφρό αντί για διάλυμα

Εγώ με αυτά και δεν έχω τη παραμικρή παρενέργεια από το καλοκαίρι που ξεκίνησα το rogain.Μόνο θετικά.
 

poseidonas77

Well-Known Member
τα ιδια ακριβως κανω και εγω..καμια παρενεργεια εδω και 1.5 χρονο...
μονο που εγω σαβατοκυριακα δε βαζω τιποτα στο μαλι...κανω off..
 

Kokis

New Member
Παιδια μια ερωτηση..δλδ η μινοξ axelan ειναι κατωτερη σε αποτελεσμα απο τη μινοξ regaine, αφου περιεχει 20% προπυλαινογλυκολη?? Τη μιση ποσοτητα αν θυμαμαι καλα σε σχεση με το regaine?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παιδια μια ερωτηση..δλδ η μινοξ axelan ειναι κατωτερη σε αποτελεσμα απο τη μινοξ regaine, αφου περιεχει 20% προπυλαινογλυκολη?? Τη μιση ποσοτητα αν θυμαμαι καλα σε σχεση με το regaine?
σε καποιους ναι,εγω δεν ειδα καποια διαφορα μεταξυ τους.
μην φανταστεις οτι θα ειναι και τεραστια η αποκλιση.
το axelan εχει μεγαλη διαφορα με το regaine στην λαδιλα γιατι η προπυλαινογλυκολη ειναι που λαδωνει
 

gkast

Active Member
Minoxidil Dmax χωρίς προπυλογλικόλη με βάση την γλυκερίνη είναι αμερικάνικη εταιρία την χρησιμοποιώ 3χρονια κανένα πρόβλημα .
 

Dim10

Active Member
Απ: MINOXIDIL Χωρις Propylene glycol για αποφυγη πρηξιματων?

χωρις pg εννοειτε θα ειναι και υποδεεστερα τα αποτελεσματα της μινοξιδιλης.
ουσιαστικα την ριχνεις σε δυναμη.
δοκιμασε με μειωμενη περιεκτικοτητα
ΚαΛυτερα 2% παρα αφρος χωρις προπυλενογλυκολη @kapa ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Ο αφρος regain 5% ειναι πιο αδυναμος απο τη λοσιον 5% λογω της προπυλενογλυκολης;
Η λοσιον καλη ειναι τους πρωτους μηνες αλλα μετα σε καποιους βγαζει ξηροδερμια και νιφαδες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αν βρει κανενας μινοξιδιλη χωρις λιπαρη ουσια δωστε κανενα λινκ θελω να παρω
Μονο νερο οινοπνευμα μινοξ
 

tasos33

Well-Known Member
Έχω συνταγή κάπα,χωρίς λαδιλα,αλλα είναι φτιαχτή από φαρμακείο βορείων προαστείων ποσα δινεις
 
Μπλουζα