Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Μπορείς να κουρεψεις τη δοτρια κανονικα δεν έχεις πρόβλημα φτάνει να μη φτάσεις στα της ληπτριας. Σε εκείνα μετά τον μήνα με προσοχη. Εγώ τα πλαϊνά και τα πίσω τα κούρεψα από την δέκατη ημέρα στη 2 σκάλα και κάθε τρεις ημέρες. Κουρεψετα μη μεγαλώνουν και πανω είσαι αδειος και μεγαλοδειχνεις νέο παιδί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
IMG_20180726_165344.jpg
IMG_20180726_165321.jpg
 

mic6

Well-Known Member
Όπως βλέπετε τα πήρα λίγο με πολλή προσοχή και σε μεγάλη κλίμακα τον προφυλακτήρα. Η διαφορά στην εμφάνιση είναι μέρα με τη νύχτα ..

(Ανάργυρε δεν με προλαβες )
 

Veron

Well-Known Member
Παιδιά ερώτηση. Επειδη έχουν αρχίσει να πέφτουν τα μεταμοσχευμενα και ταυτοχρονα το μαλλί στη δοτρια έχει αρχίσει και μακραίνει, φαίνεται μεγάλη διαφορά και θα προτιμούσα να έχω τα πίσω και τα πλαϊνά πιο κοντά. Η ερώτηση είναι αν επιτρέπεται να τριμαρω τη δοτρια με κουρευτική μηχανή φυσικά με τον προφυλακτήρα, στο 6 ας πούμε, ή είναι πολύ νωρίς. Βρίσκομαι στο 20ημερο από το χειρουργείο.

@mic6 εγω ειμαι στο μηνα και την εχω κουρεψει 3 φορες την δοτρια για να τα κραταω σε μια ομοιομορφία.και τα κουρευω με την σκαλα 3.Βεβαια ειναι αναλογο και πως την αισθανεσαι εσυ.Εγω στο 2βδομαδο δεν ειχα καμια ενοχληση στη δοτρια
 

Veron

Well-Known Member
Αν πετυχεις μεγαλα ποσοστα φυτρωσης(πτραγμα για το οποιο διακρινεται η κλινικη που επελεξες) νομιζω πας για μεγαλη αλλαγη στην εμφανιση σου.Μπορεις να βαλεις καμια φωτογραφια της δοτριας σου τωρα που κουρευτηκες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Δόξα σοι. Πολύ καλά επουλώθηκε η δότρια. Είσαι τυχερός. Αντε να φυτρώσουν και τα πάνω να είσαι άρχοντας.
 

mic6

Well-Known Member
Το πρώτο πράγμα που μου είπαν όταν με ειδαν μήνες πριν είναι ότι έχω τρομερή δοτρια. Δεν ξέρω αν ήταν μάρκετινγκ αλλά αυτό είπαν. Και η κοπέλα που μου την έκανε, τη δεύτερη μέρα είπε κατά λέξη (προφανώς υπερβάλλοντας), "άλλες 5000 μοσχεύματα μπορώ να βγάλω από δω του χρόνου χωρίς κανένα πρόβλημα".
 

mic6

Well-Known Member
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι που με βασανίζει εδώ και μέρες. Καλώς ή κακώς ακριβώς μια βδομάδα μετά το χειρουργείο βούτηξα το κεφάλι μου στη θάλασσα 2 φορές. Μιλάμε για πεντακάθαρα νερά στο κέντρο του Αιγαίου και εννοείται βράδυ χωρίς ήλιο. Μετά το μπάνιο λουστηκα κατευθείαν. Μου είχαν πει από την κλινική ότι αν η θάλασσα είναι καθαρή κάνει και καλό. Διαβάζω σε φορουμς του εξωτερικού και έτσι κι αλλιώς. Εσείς πιστεύετε ότι μπορεί να έχω κάνει κάποια ζημιά; Προφανώς μόλυνση ή κάτι τέτοιο δεν έπαθα μιλάω για μελλοντικά.
 

crossfire

Well-Known Member
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι που με βασανίζει εδώ και μέρες. Καλώς ή κακώς ακριβώς μια βδομάδα μετά το χειρουργείο βούτηξα το κεφάλι μου στη θάλασσα 2 φορές. Μιλάμε για πεντακάθαρα νερά στο κέντρο του Αιγαίου και εννοείται βράδυ χωρίς ήλιο. Μετά το μπάνιο λουστηκα κατευθείαν. Μου είχαν πει από την κλινική ότι αν η θάλασσα είναι καθαρή κάνει και καλό. Διαβάζω σε φορουμς του εξωτερικού και έτσι κι αλλιώς. Εσείς πιστεύετε ότι μπορεί να έχω κάνει κάποια ζημιά; Προφανώς μόλυνση ή κάτι τέτοιο δεν έπαθα μιλάω για μελλοντικά.

Τίποτα δεν έπαθες αλλά σαν κίνηση ήταν λάθος.
Κάνοντας μια τέτοια επένδυση ,δεν κάνεις ούτε μια κίνηση που μπορεί να θέσει σε κίνδυνο έστω ένα τριχοθυλακιο.
Ούτε γυμναστηριο, ούτε ήλιο......αυστηρά μέτρα προφύλαξης και παραπάνω από ότι πρέπει.
 

mic6

Well-Known Member
Αν όντως είναι επικίνδυνο τότε πολύ κακώς το γράφουν στο χαρτί με τις οδηγίες.
 

spass

Active Member
γενικότερα προσπάθησε να τηρεις κατά γράμμα τις οδηγίες για να εισαι σίγουρος αλλα και για να μην σκέφτεσαι το ενδεχόμενο ότι μπορεί να επηρεαστούν έστω 1% τα μοσχευματα και χαλάς την ψυχολογία σου
 

mic6

Well-Known Member
Αυτό κάνω. Οι οδηγίες γράφουν ότι μετά την πρώτη βδομάδα επιτρέπεται βουτιά σε καθαρή θάλασσα και ότι κάνει και καλό στην επούλωση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα