Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Υπάρχει κάτι που να βοηθάει στο να πέσουν λιγότερα; Διατροφή; Μινοξ; Βιοτίνη; Ή καμμία σχέση
 

anargiros88

Well-Known Member
Ανυπόμονος είσαι .... Μη μασάς ρε συ σε 3 μήνες αρχίζει η φυτρωση υπομονή , όσο πιο νωρίς πέσουν τόσο πιο νωρίς θα βγουν ! Δεν νομίζω να βοηθούν κάτι αυτά που αναφέρεις για να μην πέσουν τα μοσχεύματα .
 

anargiros88

Well-Known Member
Το καλό πράγμα αργεί να γίνει !!! Επίσης η υπομονή είναι αρετή .... Και άσε τα κεράσματα , τώρα πρεπει να κάνεις απόσβεση την μ.μ .
 

mic6

Well-Known Member
Καλημέρα παίδες. Έχω μια ερώτηση. Η ληπτρια είναι κόκκινη γενικώς και φαντάζομαι είναι λόγω regain, χρησιμοποιώ αυτό με τον ψεκαστηρα. Πιστεύετε αν το γυρίσω σε αφρό ή σε άλλη μάρκα μιλοξ μπορεί να αποφύγω την κοκκινίλα; Έχουν μακρύνει και τα μαλλιά στη δοτρια και μπορώ να πω ότι φαίνεται αρκετά η αντίθεση
 

aeratos28

Just aeratos
Η κοκκινιλα είναι λόγο των 5000 τρυπών που σου έκαναν.οχι από το regaine..θέλει το χρόνο του το δέρμα για να επανέλθει,μην βιάζεσαι φίλε μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Α ναι; Πάντως δεν την είχα πριν 10 μέρες!

Δεν παιζει αυτο που λες, δεν εχεις κλεισει καλα καλα μηνα αποκλειεται να μην ειχες κοκκινιλα ,ειδικα με 5000grafts.Αλλα η minoxidil σιγουρα θα σου προκαλεσει εναν ερεθισμο να το ξερεις.
 

Veron

Well-Known Member
Επομένως δεν έχει νόημα να αλλάξω μινοξ? Μάρκα ή αφρό;

Αν διαβασεις λιγο το φορουμ θα δεις μαρτυριες χρηστων που αλλαξαν ειτε μαρκα , ειτε το γυρισαν σε αφρο και μειωθηκε η κοκκινιλα,ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ Η MINOXIDILE,η κοκκινιλα που εχεις απο την μεταμοσχευση θα φυγει με τον καιρο.Ισως μπορεις να βοηθησεις την ληπτρια με αλοη.Το ειχε συστησει o lorenzo στον Cvial αν δεν κανω λαθος

P.s Παιδια διαβαστε και λιγο το forum , μην τα περιμενετε ολα μασημένη τροφη!;)
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φυσιολογικο ειναι να ειναι κοκκινη η ληπτρια. Δεν υπαρχει λογος να σε απασχολει αυτο. Μην βαλεις τιποτα στη ληπτρια εκτος απο μινοξιδιλη. Οταν αρχιζουμε να νιωθουμε φαγουρα ξηροδερμια νιφαδες τοτε γυριζουμε σε αφρο.
Εγω θα ελεγα ψεκαζε ακομη με φυσιολογικο ορο. Φοβερη αισθηση τωρα το καλοκαίρι
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν παιζει αυτο που λες, δεν εχεις κλεισει καλα καλα μηνα αποκλειεται να μην ειχες κοκκινιλα ,ειδικα με 5000grafts.Αλλα η minoxidil σιγουρα θα σου προκαλεσει εναν ερεθισμο να το ξερεις.
Veron νομίζω aloe στη δοτρια όχι στη ληπτρια.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Αν διαβασεις λιγο το φορουμ θα δεις μαρτυριες χρηστων που αλλαξαν ειτε μαρκα , ειτε το γυρισαν σε αφρο και μειωθηκε η κοκκινιλα,ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ Η MINOXIDILE,η κοκκινιλα που εχεις απο την μεταμοσχευση θα φυγει με τον καιρο.Ισως μπορεις να βοηθησεις την ληπτρια με αλοη.Το ειχε συστησει o lorenzo στον Cvial αν δεν κανω λαθος

P.s Παιδια διαβαστε και λιγο το forum , μην τα περιμενετε ολα μασημένη τροφη!;)
Veron νομίζω aloe στη δοτρια όχι στη ληπτρια.
 

mic6

Well-Known Member
Παιδιά ερώτηση. Επειδη έχουν αρχίσει να πέφτουν τα μεταμοσχευμενα και ταυτοχρονα το μαλλί στη δοτρια έχει αρχίσει και μακραίνει, φαίνεται μεγάλη διαφορά και θα προτιμούσα να έχω τα πίσω και τα πλαϊνά πιο κοντά. Η ερώτηση είναι αν επιτρέπεται να τριμαρω τη δοτρια με κουρευτική μηχανή φυσικά με τον προφυλακτήρα, στο 6 ας πούμε, ή είναι πολύ νωρίς. Βρίσκομαι στο 20ημερο από το χειρουργείο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180726_150328.jpg
    IMG_20180726_150328.jpg
    464.2 KB · Προβολές: 546

mic6

Well-Known Member
Παρεμπιπτόντως ψέκασα φυσιολογικό ορό τακτικα για δυο μέρες όπως μου είπε ο Δημήτρης και η κοκκινίλα έχει πολύ μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα