Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Ακριβώς με μια διαφωνία για το οξύμωρο. Δεν είναι οξύμωρο. Είναι στρατηγική. "Α λα καρτ" και σχόλια συμπάθειας σε ποστ για να μείνει ψηλά το νήμα.
Screenshot_2018-12-31-18-35-32-320_com.android.chrome.png
Screenshot_2018-12-31-18-35-11-732_com.android.chrome.png

Καλά εσύ κοίτα τις κωλοτουμπες που έχεις κάνει και άσε τους άλλους, ξεχνάς που έλεγες τον cvial γραφικό. Έτσι για να μη ξεχνάς ποιος είσαι και μπερδευεσαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
Δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να μην μεροληπτεί υπερ των επιλογών του. Δεν υπάρχει κάτι πιο ανθρώπινο. Επι της αρχής η "αντικειμενικότητα" και η "αμεροληψία" είναι απλά ανθρώπινες ιδεοληψίες. Αντικειμενικότητα υπάρχει μόνο στις θρησκείες. Είμαστε όλοι ατελείς και υποκειμενικοί κριτές. Ο CVIAL και το κάθε μέλος δεν είναι αλγόριθμος. Αυτό που ψάχνουμε εδώ και παντού δεν είναι "αντικειμενικότητα", αλλά μια κοινή βάση λογικής, με επιχειρήματα, δεδομένα και στατιστικές -μια κοινή γλώσσα με άλλα λόγια. Και κυρίως σεβασμό στη δεδομένη και καλοπροαίρετη μεροληψία του καθενός. Εκεί συνήθως χάνεται το παιχνίδι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να μην μεροληπτεί υπερ των επιλογών του. Δεν υπάρχει κάτι πιο ανθρώπινο. Επι της αρχής η "αντικειμενικότητα" και η "αμεροληψία" είναι απλά ανθρώπινες ιδεοληψίες. Αντικειμενικότητα υπάρχει μόνο στις θρησκείες. Είμαστε όλοι ατελείς και υποκειμενικοί κριτές. Ο CVIAL και το κάθε μέλος δεν είναι αλγόριθμος. Αυτό που ψάχνουμε εδώ και παντού δεν είναι "αντικειμενικότητα", αλλά μια κοινή βάση λογικής, με επιχειρήματα, δεδομένα και στατιστικές -μια κοινή γλώσσα με άλλα λόγια. Και κυρίως σεβασμό στη δεδομένη και καλοπροαίρετη μεροληψία του καθενός. Εκεί συνήθως χάνεται το παιχνίδι.

H γλώσσα των αριθμών και τα συμπεράσματα μέσω αυτών είναι αντικειμενικά. Δυστυχώς έχουμε μάθει να μην μιλάμε με αριθμούς κάτι που στις μμ είναι πολύ χρήσιμο.
 

george_hatzi

Well-Known Member
H γλώσσα των αριθμών και τα συμπεράσματα μέσω αυτών είναι αντικειμενικά. Δυστυχώς έχουμε μάθει να μην μιλάμε με αριθμούς κάτι που στις μμ είναι πολύ χρήσιμο.
Επέτρεψε μου να διαφωνώ, αλλά είναι μεγάλη συζήτηση και δεν είναι της παρούσης.
 

mic6

Well-Known Member
Εφόσον όμως βλέπεις την πετσοκομένη του Έρντο ως πολύ καλό αποτέλεσμα και τη δική μου ως άσχημα depleted δεν μιλάμε πια για στανταρς αλλά για κάτι άλλο. Είναι προφανές αυτό στον κάθε αμερόληπτο αναγνώστη.
Σε ποια αναφερεσε?
Εδώ φίλε μου:
ttps://www.hairtransplantfue.org/a.../results/dr-koray-erdogan-5007-grafts-fue-174
https://www.hairtransplantfue.org/a...oray-erdogan-7213-grafts-fue-2-operations-169

Κατά τον αξιότιμο mod η πρώτη περίπτωση είναι πολύ καλό αποτέλεσμα παρά τον χαμηλό λόγο και στη δεύτερη δεν μπορεί σχολιάσει γιατί είναι πολύ λεπτή η τρίχα.

Σε μενα που έχω πιο λεπτή τρίχα και χαμηλότερο λόγο και από και τους δύο, μπορεί και παραμπορεί να σχολιάσει. Και το σχόλιο για τη δότρια είναι "άσχημα depleted".

[emoji3][emoji3][emoji3]
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάνεις κοπτοραπτική με τα λόγια μου απλά για να καταλήξεις εκεί που θες. Συνηθες. Για τον πρώτο είπα ότι η δότρια του ήταν χάλια από την αρχή και δεν μεταβλήθηκε μετά την επέμβαση. Για τον δεύτερο ότι έχει 40μ τρίχα. Το λεπτό πάχος της τρίχας σου προέκυψε από κάποια μέτρηση κατά την μμ, μας το γνωστοποιήσεις και δεν το πήρα χαμπάρι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Κάνεις κοπτοραπτική με τα λόγια μου απλά για να καταλήξεις εκεί που θες. Συνηθες. Για τον πρώτο είπα ότι η δότρια του ήταν χάλια από την αρχή και δεν μεταβλήθηκε μετά την επέμβαση. Για τον δεύτερο ότι έχει 40μ τρίχα. Το λεπτό πάχος της τρίχας σου προέκυψε από κάποια μέτρηση κατά την μμ, μας το γνωστοποιήσεις και δεν το πήρα χαμπάρι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν σας το γνωστοποιήσω σήμερα και είναι 40 το αποτέλεσμα μου από άσχημα depleted θα γίνει πολύ καλό όπως του άλλου με το 40;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχεις τρίχα 40μ, είναι προφανές από την κάλυψη που έχεις στην λήπτρια. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Δεν έχεις τρίχα 40μ, είναι προφανές από την κάλυψη που έχεις στην λήπτρια. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καταρχήν το ότι έχω πολύ λεπτή τρίχα, εκτός από τον γιατρό μου, το έχουν αναφέρει στο νήμα μου τουλάχιστον πέντε διαφορετικά παλαιά μέλη.
Πριν από μερικούς μήνες μου έγραψες κατά λέξη: "Με τόσο χαμηλό λόγο, στη θέση σου θα κρατούσα μικρό καλάθι για την κάλυψη". Εάν θέλεις μπορώ να βρω το ποστ σου και να στο δείξω. Να που διαψεύστηκες παταγωδώς. Άσε λοιπόν αν θέλεις ένα περιθώριο στο μυαλό σου ότι τέτοια κάλυψη με λόγο μόλις 1.74 και πολύ λεπτή τρίχα όπως τη δική μου μπορεί να οφείλεται στο ταλέντο κάποιας νοσοκόμας που πέτυχε φύτρωση κοντά στο 100%. Εάν θέλεις επαναλαμβάνω. Αν δεν θέλεις δεν πειράζει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεχίζεις να με εκπλήσσεις γιατί αδυνατείς να κατανοήσεις μια απλοϊκή φόρμουλα όπως αυτής της κάλυψης.

Προφανώς ο λόγος είναι χαμηλός, αυτό είναι γνωστό. Τα graft συγκεκριμένα όπως και η έκταση συγκεκριμένη άρα η πυκνότητα δεδομένη και μέτρια.

Τι μένει; Η φύτρωση, το πάχος τρίχας και τα λοιπά χαρακτηριστικά. Για την φύτρωση εγώ θα δεχτώ όχι 100% που λες εσύ αλλά 105%, δηλαδή «θαύμα». Λοιπά χαρακτηριστικά έχεις καλά (κόντραστ) άρα παίρνεις ένα μπουστ από εκεί.

Άρα πάμε στο πάχος τρίχας. Με 40μ και το «θαύμα» θα σου είχε κοπεί η λαλιά από το αποτέλεσμα και θα είχες εξαφανιστεί από το φόρουμ. Είμαι απόλυτος σε αυτό που λέω και δεν έχω πρόβλημα να δώσουμε ραντεβού να σου πάρω 2-3 τρίχες προς μέτρηση σε ανεξάρτητο εργαστήριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Κάνω λίγο χιούμορ μπας και πέσουν οι τόνοι. Να βρεθούμε μετά τις 20 που επιστρέφω Ελλάδα με χαρά, σε ευχαριστώ. Επίσης, να πεις στα παιδιά που διαβάζουν και θεωρούν ότι είμαι ομαδάκι με τον Βεκρή, ότι ήμουν από τους πρώτους που σου έστειλαν για τα consultation του Λορέντζο και απέσυρα το ενδιαφέρον μου όταν τελικά έμαθα ότι θα είμαι εξωτερικό τις δύο μέρες.
 

tol

Well-Known Member
Αντικειμενικότητα υπάρχει μόνο στις θρησκείες.

Φιλε μου, παρεθεσες ενα ατυχεστατο παραδειγμα αντικειμενικοτητας.

Εσυ ο ιδιος χρησιμοποιησες πληθυντικο ("θρησκειες") και ουσιαστικα αυτοαναιρεισαι.

Απο τη στιγμη που υπαρχουν εκατονταδες ειδη θρησκειων και ο καθενας πιστευει στο Θεο που ο ιδιος θελει, πως μπορουμε να μιλαμε για αντικειμενικοτητα;

Αραγε ποιος ανθρωπος μπορει να συλλαβει "αντικειμενικα" μια υπερτατη δυναμη, ενα υπερτατο ον; Οντας εκ φυσεως αδυναμοι, το μονο που κανουν οι ανθρωποι ειναι να υποθετουν, να πιστευουν χωρις να ερευνουν (πιστευε και μη ερευνα) και να καθοριζουν με καθαρα υποκειμενικα κριτηρια τον "αληθινο Θεο".

Αντικειμενικοτητα υπαρχει κυριως στις θετικες επιστημες. Στη θρησκεια κυριαρχει το υποκειμενικο κριτηριο και το εκαστοτε θρησκευτικο συναισθημα.

Φιλικη παρατηρηση στο σχολιο σου, χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης. Καλο βραδυ.
 

tol

Well-Known Member
Αντικειμενικότητα υπάρχει μόνο στις θρησκείες.

Φιλε μου, παρεθεσες ενα ατυχεστατο παραδειγμα αντικειμενικοτητας.

Εσυ ο ιδιος χρησιμοποιησες πληθυντικο ("θρησκειες") και ουσιαστικα αυτοαναιρεισαι.

Απο τη στιγμη που υπαρχουν εκατονταδες ειδη θρησκειων και ο καθενας πιστευει στο Θεο που ο ιδιος θελει, πως μπορουμε να μιλαμε για αντικειμενικοτητα;

Αραγε ποιος ανθρωπος μπορει να συλλαβει "αντικειμενικα" μια υπερτατη δυναμη, ενα υπερτατο ον; Οντας εκ φυσεως αδυναμοι, το μονο που κανουν οι ανθρωποι ειναι να υποθετουν, να πιστευουν χωρις να ερευνουν (πιστευε και μη ερευνα) και να καθοριζουν με καθαρα υποκειμενικα κριτηρια τον "αληθινο Θεο".

Αντικειμενικοτητα υπαρχει κυριως στις θετικες επιστημες. Στη θρησκεια κυριαρχει το υποκειμενικο κριτηριο και το εκαστοτε θρησκευτικο συναισθημα.

Φιλικη παρατηρηση στο σχολιο σου, χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης. Καλο βραδυ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα