Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

athenian

Well-Known Member
Δηλαδή το φόρουμ ξεστραβωθηκε από τα 32 παιδιά που είδε ο Λορέντζο για το πώς ΘΑ τους χειρουργήσει ΟΤΑΝ τους χειρουργήσει ΑΝ τους χειρουργήσει και όχι από τις δεκαδες αναλυτικότατες παρουσιάσεις μελών πετυχημένες ή αποτυχημένες;
Το θέμα δεν είναι τι βλέπεις, αλλά πως τα βλέπεις. Σε αυτό η προσέγγιση του ισπανου βοήθησε πολύ. Για παράδειγμα, αν είχα μπει εγώ το 2013 για μεταμόσχευση ήδη θα έτρεχα να μπαλωσω καταστάσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Δηλαδή το φόρουμ ξεστραβωθηκε από τα 32 παιδιά που είδε ο Λορέντζο για το πώς ΘΑ τους χειρουργήσει ΟΤΑΝ τους χειρουργήσει ΑΝ τους χειρουργήσει και όχι από τις δεκαδες αναλυτικότατες παρουσιάσεις μελών πετυχημένες ή αποτυχημένες;
Εμένα(και όχι μόνο) που μου έδωσε πλήρη ανάλυση και ξέρω πλέον όλα τα νούμερα,ναι έχω ακριβέστατη εικόνα μέχρι το τελευταίο graft που θα μπεί και αν είναι περιττό ή όχι.
Όχι απλά μόνο βοήθησε αλλά θα έπρεπε να τρέχω Τουρκία για να έχω αυτά τα δεδομένα.
Η πλήρη αποτύπωση σε νούμερα για το επιδιωκόμενο αποτέλεσμα,μπορεί για τους περισσότερους να είναι μια απλή βοήθεια,για εμένα ήταν σωτήρια και για αυτό και ευχαρίστησα και τον Cvial από κοντά που αποτυπώνει ακριβέστατα σε νούμερα όλες τις παραμέτρους και ήταν η μοναδική που μου έλειπε.
Το να πηγαίνω κάπου και να μου λένε τόσα graft θέλεις,μου προξενεί απίστευτη ανασφάλεια και δεν με καλύπτει σε καμία περίπτωση.
Το να δω παρουσιάσεις,θα διαπιστώσω κάποια πράγματα αλλά εκ των υστέρων,χωρίς να έχει προηγηθεί εξαντλητική ανάλυση των δεδομένων όπως θα έπρεπε.
 

Adriano

Well-Known Member
Προσωπικά θεωρώ γελοία τη κατάσταση στο thread. Και εξηγούμαι.

Είναι προφανές ότι μεροληπτούν υπέρ της κλινικής τους οι συγκεκριμένοι κύριοι. Το κακό είναι ότι μπαίνουν στη διαδικασία πολλοί να προσπαθούν να τους εξηγήσουν τα καλά και τα κακά (για μένα τα κακά είναι πολύ περισσότερα) της κλινικής τους. Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν χρειάζεται. Για αυτούς δεν υπάρχει overharvesting στη δότρια, δεν υπάρχει το θέμα με τις hairline (πολύτριχα στη hairline), το splitting , το παράθυρο της alumil στο πίσω μέρος κτλ κτλ.

Απαλλάξτε από τον εαυτό σας το βάρος να τους εξηγείτε. Δεν υπάρχει λόγος. Τους προσφέρετε εξαιρετικές marketing υπηρεσίες τζάμπα με το να παραμένουν τα posts τους συνεχώς ψηλά.

Να πείσετε τώρα ποιους για τον Lorenzo και για τον κάθε top γιατρό. Δεν υπάρχει λόγος.
 

athenian

Well-Known Member
Παίδες ειδικά όταν πρόκειται να μπουν αρκετά μοσχεύματα το πλάνο πρέπει να είναι άριστο. Αν κάποιος μπει για 1500 μοσχεύματα οκ, ίσως και χωρίς ιδιαίτερο σχεδιασμό (ειδικά αν έχει σταθεροποιηθεί η αα)
μπορεί να προχωρήσει σε ένα επιτυχημένο αποτέλεσμα. Από εκεί και πάνω όταν δεν έχεις πλάνο είναι μάλλον θέμα τύχης...
 

george_hatzi

Well-Known Member
Εμένα(και όχι μόνο) που μου έδωσε πλήρη ανάλυση και ξέρω πλέον όλα τα νούμερα,ναι έχω ακριβέστατη εικόνα μέχρι το τελευταίο graft που θα μπεί και αν είναι περιττό ή όχι.
Όχι απλά μόνο βοήθησε αλλά θα έπρεπε να τρέχω Τουρκία για να έχω αυτά τα δεδομένα.
Η πλήρη αποτύπωση σε νούμερα για το επιδιωκόμενο αποτέλεσμα,μπορεί για τους περισσότερους να είναι μια απλή βοήθεια,για εμένα ήταν σωτήρια και για αυτό και ευχαρίστησα και τον Cvial από κοντά που αποτυπώνει ακριβέστατα σε νούμερα όλες τις παραμέτρους και ήταν η μοναδική που μου έλειπε.
Το να πηγαίνω κάπου και να μου λένε τόσα graft θέλεις,μου προξενεί απίστευτη ανασφάλεια και δεν με καλύπτει σε καμία περίπτωση.
Το να δω παρουσιάσεις,θα διαπιστώσω κάποια πράγματα αλλά εκ των υστέρων χωρίς να έχει προηγηθεί εξαντλητική ανάλυση των δεδομένω όπως θα έπρεπε.
Συμφωνώ απόλυτα. Και νομίζω ότι πρέπει να συνομολογήσουμε όλοι ότι ενώ ο Β έχει όντως πολύ καλά αποτελέσματα τελευταία, η συμβουλευτική προ και μετα-εγχειρητικά είναι ακόμα στην εποχή των παγετώνων. Το λέω όντας θετικά διακείμενος και έχοντας ήδη στείλει δύο άτομα στον Β. Όλη η διαδικασία φάνηκε και σε εμένα αλλά και στους ίδιους τουλάχιστον μπακαλίστικη. Για να είμαι ειλικρινής η όλη διαδικασία θυμίζει Ryanair- αν όλα πάνε καλά σε πηγαίνουν φθηνά και αποτελεσματικά, το θέμα είναι τι γίνεται αν προκύψει πρόβλημα.
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα. Και νομίζω ότι πρέπει να συνομολογήσουμε όλοι ότι ενώ ο Β έχει όντως πολύ καλά αποτελέσματα τελευταία, η συμβουλευτική προ και μετα-εγχειρητικά είναι ακόμα στην εποχή των παγετώνων. Το λέω όντας θετικά διακείμενος και έχοντας ήδη στείλει δύο άτομα στον Β. Όλη η διαδικασία φάνηκε και σε εμένα αλλά και στους ίδιους τουλάχιστον μπακαλίστικη. Για να είμαι ειλικρινής η όλη διαδικασία θυμίζει Ryanair- αν όλα πάνε καλά σε πηγαίνουν φθηνά και αποτελεσματικά, το θέμα είναι τι γίνεται αν προκύψει πρόβλημα.
Η αποτύπωση όλων των παραμέτρων με πλήρη ανάλυση,κάποια στιγμή θα γίνει και εδώ(πιθανολογώ σχετικά σύντομα).
Και αυτό θα είναι το πρώτο θετικό βήμα αλλά όχι αρκετό.
Η εφαρμογή μετά σε πρακτική βάση,θα είναι το άλλο βήμα το πιο σημαντικό που θεωρώ θα αργήσει να γίνει για τους γνωστούς λόγους που έχουνε προαναφερθεί.
 

athenian

Well-Known Member
Είναι κρίμα πάντως όταν βλέπεις να υπάρχουν δυνατότητες από μια κλινική να μην χρησιμοποιεί όλη την διαθέσιμη τεχνογνωσία προς όφελος δικό της αλλά και των πελατών. Τόσο δύσκολο είναι δλδ να στείλουν για εκπαίδευση ένα δύο άτομα?
 

mic6

Well-Known Member
Παιδιά κανείς δεν είπε ότι ο Β είναι καλύτερος από τον Ισπανό ούτε από κανέναν άλλο, εξάλλου θα ήταν άτοπο. Επίσης συμφωνώ με το Χάρη για τις υπηρεσίες raynair. Όπως και με τις αεροπορικές έτσι και εδώ ο καθένας ζυγίζει τα δεδομένα και πράττει όπως αποφασίσει. Εμένα ας πούμε στα 45 μου με δελέαζε να γεμίσω μαλλιά το άδειο κεφάλι μου με 4500 ευρώ χωρίς να μπω σε αεροπλάνο, ούτε καν σε ταξί, εξάλλου η τριχόπτωση μου έχει σταθεροποιηθεί προ πολλού. Αν ήμουν 25 ίσως το έψαχνα διαφορετικά, ίσως έπαιρνα και φάρμακα. Εκείνο που όμως ΔΕΝ είναι αποδεκτό, είναι να προσπαθούμε να βγάλουμε άχρηστα τα πάντα. Πχ η δότρια μου ΔΕΝ είναι άσχημα depleted σε καμία περίπτωση και νομίζω πρέπει να είσαι πολύ κατά της κλινικής για να πείσεις τον εαυτό σου να το δεις έτσι. Εκεί ακριβώς ξεκινάει και ο πόλεμος, με κάτι τέτοια σχόλια. Το ότι ο Β χαλάει την πιάτσα γιατί σου βάζει μαλλιά σε τιμή χώμα το ξέρουμε. Το ότι έχει πολλά ρίσκα να πας στην κλινική του πάλι το ξέρουμε. Το να θέλουμε να βγάλουμε όμως τα αποτελέσματα άλλο από αυτό που είναι, προσωπικά δεν το δέχομαι. Επίσης δεν δέχομαι να βλέπουμε τις μαδημένες δότριες των 12000 ευρώ (σε μαύρο παράνομο χρήμα) του Τούρκου και να λέμε πολύ καλό αποτέλεσμα. Όλα τα υπόλοιπα είναι αποδεκτά, τουλάχιστον από εμένα. Και ποτέ δεν σκέφτηκα ότι ο Β είναι καλύτερος από τον Τούρκο, μόνο αυτά που έγραψα σκέφτηκα και τίποτε περισσότερο.

Το μέλος της "γνωστής παρέας".
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι θέμα εκπαίδευσης 1-2 ατόμων, αλλά εφαρμογής άλλου είδους πρωτοκόλλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Τώρα @mic6 μιλάς πολύ πιο σωστά σε σχέση με τα προηγούμενα ποστ σου. Για περιπτώσεις σαν την δικιά σου, με γνώμονα δλδ την ηλικία, τις προσδοκίες,την σχετικά σταθεροποημενη αα και τον τύπο μαλλιού η ahc είναι τίμια επιλογή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά κανείς δεν είπε ότι ο Β είναι καλύτερος από τον Ισπανό ούτε από κανέναν άλλο, εξάλλου θα ήταν άτοπο. Επίσης συμφωνώ με το Χάρη για τις υπηρεσίες raynair. Όπως και με τις αεροπορικές έτσι και εδώ ο καθένας ζυγίζει τα δεδομένα και πράττει όπως αποφασίσει. Εμένα ας πούμε στα 45 μου με δελέαζε να γεμίσω μαλλιά το άδειο κεφάλι μου με 4500 ευρώ χωρίς να μπω σε αεροπλάνο, ούτε καν σε ταξί, εξάλλου η τριχόπτωση μου έχει σταθεροποιηθεί προ πολλού. Αν ήμουν 25 ίσως το έψαχνα διαφορετικά, ίσως έπαιρνα και φάρμακα. Εκείνο που όμως ΔΕΝ είναι αποδεκτό, είναι να προσπαθούμε να βγάλουμε άχρηστα τα πάντα. Πχ η δότρια μου ΔΕΝ είναι άσχημα depleted σε καμία περίπτωση και νομίζω πρέπει να είσαι πολύ κατά της κλινικής για να πείσεις τον εαυτό σου να το δεις έτσι. Εκεί ακριβώς ξεκινάει και ο πόλεμος, με κάτι τέτοια σχόλια. Το ότι ο Β χαλάει την πιάτσα γιατί σου βάζει μαλλιά σε τιμή χώμα το ξέρουμε. Το ότι έχει πολλά ρίσκα να πας στην κλινική του πάλι το ξέρουμε. Το να θέλουμε να βγάλουμε όμως τα αποτελέσματα άλλο από αυτό που είναι, προσωπικά δεν το δέχομαι. Επίσης δεν δέχομαι να βλέπουμε τις μαδημένες δότριες των 12000 ευρώ (σε μαύρο παράνομο χρήμα) του Τούρκου και να λέμε πολύ καλό αποτέλεσμα. Όλα τα υπόλοιπα είναι αποδεκτά, τουλάχιστον από εμένα. Και ποτέ δεν σκέφτηκα ότι ο Β είναι καλύτερος από τον Τούρκο, μόνο αυτά που έγραψα σκέφτηκα και τίποτε περισσότερο.

Το μέλος της "γνωστής παρέας".

Mic αν δεν πάσχατε από αθεράπευτη «μυωπία» και σύνδρομο άρνησης πιθανώς το παραπάνω σχόλιο σου να το δεχόμουν. Η αντικειμενικότητα όμως «α λα κάρτ» ειναι οξύμωρο σχήμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Mic αν δεν πάσχατε από αθεράπευτη «μυωπία» και σύνδρομο άρνησης πιθανώς το παραπάνω σχόλιο σου να το δεχόμουν. Η αντικειμενικότητα όμως «α λα κάρτ» ειναι οξύμωρο σχήμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγώ πάλι μυωπία θεωρώ να βλέπεις τη δότρια μου άσχημα depleted. Λόγω τιμής.
 

mic6

Well-Known Member
Τώρα @mic6 μιλάς πολύ πιο σωστά σε σχέση με τα προηγούμενα ποστ σου. Για περιπτώσεις σαν την δικιά σου, με γνώμονα δλδ την ηλικία, τις προσδοκίες,την σχετικά σταθεροποημενη αα και τον τύπο μαλλιού η ahc είναι τίμια επιλογή.
Ποια προηγούμενα ποστς;; Είπα πουθενά ότι η κλινική μου είναι η καλύτερη; Ρε συ να ήξερες πόσα πμ και τηλεφωνήματα έχω δεχτεί δεν θα το πίστευες. Και σε όλους το ίδιο λέω, διάβασε το φόρουμ και αποφάσισε μόνος σου ανάλογα με τις ανάγκες σου, εγώ αυτό έκανα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάλι μυωπία θεωρώ να βλέπεις τη δότρια μου άσχημα depleted. Λόγω τιμής.

Λογικό μου ακούγεται να το θεωρείς έτσι. Από τη στιγμή που δεν έβλεπες καμμιά δότρια του Β. "κατεστραμμένη" τη δικιά σου με τα πολύ ευνοικά χαρακτηριστικά που έχεις είναι λογικό να την βλέπεις "τζιτζί". Είναι καθαρά θέμα στανταρντς. Τα δικά σου είναι μέτρια προς χαμηλά και εστιάζονται μόνο στην εικόνα, τα δικά μου είναι υψηλά έως πολύ υψηλά και εστιάζονται στα πάντα και περισσότερο στο το τι κρύβεται κάτω από το χαλί. Αυτό είναι που με απασχολεί γιατί όπως έχω κουραστεί να γράφω δεν με ενδιαφέρει η δική σου περίπτωση αλλά το πως προσεγγίζει το θέμα η κλινική.
 

vag25

Well-Known Member
Είπα πουθενά ότι η κλινική μου είναι η καλύτερη;

Δεν ειπες οτι ειναι η καλυτερη κλινικη, οπως και κανεις δεν ειπε οτι δεν εχεις ωραιο αποτελεσμα.

Οι ''φασαριες'' ξεκινανε γιατι δεν δεχεστε/δεχεσαι την κριτικη με επιχειρηματα που αφορουν τα πρωτοκολλα της κλινικης.
Με λιγα λογια ηθελημενα η αθελα σας κανετε κακο στο φορουμ και στις ιδιες τις κλινικες που υποστηριζετε.

Οταν σταματησεις να βλεπεις την ορθη κριτικη ως καποιου ειδους επιθεση στο αποτελεσμα σου, τοτε θα βοηθησεις και εσυ περισσοτερο το φορουμ:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Mic αν δεν πάσχατε από αθεράπευτη «μυωπία» και σύνδρομο άρνησης πιθανώς το παραπάνω σχόλιο σου να το δεχόμουν. Η αντικειμενικότητα όμως «α λα κάρτ» ειναι οξύμωρο σχήμα.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς με μια διαφωνία για το οξύμωρο. Δεν είναι οξύμωρο. Είναι στρατηγική. "Α λα καρτ" και σχόλια συμπάθειας σε ποστ για να μείνει ψηλά το νήμα.
 

mic6

Well-Known Member
Δημήτρη ποιον ενδιαφέρει να μείνει ψηλά το νήμα καλέ; Ίσως είναι και ώρα να κλειδωθεί δε νομίζω να δω τραγικές διαφορές από δω και πέρα.

CVIAL αν τα στανταρς σου ήταν ίδια για όλες τις κλινικές θα το δεχόμουν. Εφόσον όμως βλέπεις την πετσοκομένη του Έρντο ως πολύ καλό αποτέλεσμα και τη δική μου ως άσχημα depleted δεν μιλάμε πια για στανταρς αλλά για κάτι άλλο. Είναι προφανές αυτό στον κάθε αμερόληπτο αναγνώστη.

Βαγγέλη δεν δέχομαι την κριτική με διαφορετικά μέτρα και σταθμά. Αν ήξερα τι παίζει στο φόρουμ πριν ανοίξω το νήμα μου θα σας είχα παρουσιάσει την μμ μου ως μεταμόσχευση του Έρντο και θα αποκάλυπτα στο 12μηνο ότι είναι Βεκρής. Εκεί θα γελούσε και το παρδαλό κατσίκι. Mod μπορείς να κλειδώσεις το νήμα μου εγώ δεν έχω να δείξω κάτι άλλο!

Σας ευχαριστώ όλους.
Ειλικρινά έχω μάθει τα άπειρα από το φόρουμ και το εκτιμώ αφάνταστα αυτό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL αν τα στανταρς σου ήταν ίδια για όλες τις κλινικές θα το δεχόμουν. Εφόσον όμως βλέπεις την πετσοκομένη του Έρντο ως πολύ καλό αποτέλεσμα και τη δική μου ως άσχημα depleted δεν μιλάμε πια για στανταρς αλλά για κάτι άλλο. Είναι προφανές αυτό στον κάθε αμερόληπτο αναγνώστη.

Μάθε να είσαι αντικειμενικός και να μην τσουβαλιάζεις τα πάντα κάνοντας άλματα. Εγώ είπα ότι ο Erdo έχει θέματα (και μάλιστα έδωσα και μια εξήγηση γιατί τα έχει). Για τις 2 συγκεκριμένες είπα ότι δεν έχουν και το εξήγησα με επιχειρήματα. Εσύ απάντησες στην ανάλυση που έκανα με κάποιο επιχείρημα για να μου αποδείξεις ότι κάνω λάθος? Όχι.

Δεν πρόκειται να ακολουθήσω καμμία οπαδική λογική είτε από τους μεν είτε από τους δε. Με τον τρόπο που επιχειρηματολογείς και γράφεις είναι προφανές ότι συζήτηση επιχειρημάτων δεν μπορεί να γίνει.
 

hijikos

Active Member
Εφόσον όμως βλέπεις την πετσοκομένη του Έρντο ως πολύ καλό αποτέλεσμα και τη δική μου ως άσχημα depleted δεν μιλάμε πια για στανταρς αλλά για κάτι άλλο. Είναι προφανές αυτό στον κάθε αμερόληπτο αναγνώστη.
Σε ποια αναφερεσε?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα