Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

renos espresso

Active Member
και εγω την μεγαλη διαφορα την ειδα 3 μηνα προς 4 και οχι 4 προς 5..
Ισως αυτο να εχει σχεση η μινοξ που λογικα βαζεις πρωι βραδυ και δημιουργει πιο γρηγορο αποτελεσμα.
Οπως σου ξαναειπα θα βλεπεις πλεον μικρη διαφορα μεχρι το 12μηνο.
Τελος θελεις ενα κουμερατακι ειδικα στην δοτρια.
 

mic6

Well-Known Member
και εγω την μεγαλη διαφορα την ειδα 3 μηνα προς 4 και οχι 4 προς 5..
Ισως αυτο να εχει σχεση η μινοξ που λογικα βαζεις πρωι βραδυ και δημιουργει πιο γρηγορο αποτελεσμα.
Οπως σου ξαναειπα θα βλεπεις πλεον μικρη διαφορα μεχρι το 12μηνο.
Τελος θελεις ενα κουμερατακι ειδικα στην δοτρια.
Το κουρεματακι είναι προγραμματισμένο για σήμερα
 

mic6

Well-Known Member
Επίσης Renos νομίζω ότι οι περιπτώσεις μας είναι οι πιο κοντινές σε όλο το φόρουμ. Κοντινός αριθμός grafts, παρόμοιος κακός λόγος, παρόμοια κάλυψη και ίδια κλινική
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό..να χαίρεσαι την εικόνα σου φίλε Μιχάλη..η ζωη σε είχε προγραμματίσει για καραφλό και της τη χάλασες... μπράβο ρε φίλε πολύ ωραίος..
 

mic6

Well-Known Member
Παίδες ερώτηση. Στο μασάζ με ρεγκέιν έχω τριχουλες στα χέρια όπως τον πρώτο καιρό ενώ στο ενδιάμεσο διάστημα δεν είχα ούτε μια. Σημαίνει κάτι; Να κάνω κάτι;
 

renos espresso

Active Member
Επίσης Renos νομίζω ότι οι περιπτώσεις μας είναι οι πιο κοντινές σε όλο το φόρουμ. Κοντινός αριθμός grafts, παρόμοιος κακός λόγος, παρόμοια κάλυψη και ίδια κλινική
με την διαφορα οτι εσυ εχεις πιο ψηλες γεφυρες που ειναι πολυ σημαντικο για ενα καλο αποτελεσμα!
Το σημαντικο ομως ειναι οπως και να εχει ειναι να ειμαστε χαρουμενοι για το αποτελεσμα μας...και αυτο το καταφεραμε κ οι δυο!! well done
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

renos espresso

Active Member
Παίδες ερώτηση. Στο μασάζ με ρεγκέιν έχω τριχουλες στα χέρια όπως τον πρώτο καιρό ενώ στο ενδιάμεσο διάστημα δεν είχα ούτε μια. Σημαίνει κάτι; Να κάνω κάτι;
Μια απ τα ιδια κ σ αυτο. Το πρωτο καιρο (μετα την φυσιολογικη τριχοπτωσης της επεμβασης του 1 & 2 ου μηνα) καθολου τριχοπτωση και μετα στο 4 μηνα περιπου εβλεπα τριχες στα ακροδακτυλα μετα τη χρηση ρεγκειν.
Ειχα ρωτησει τη κλινικη και μου απαντησαν οτι ειναι τριχοπτωση γι αυτο να μην σταματησω να βαζω ρεγκειν.
Ισως η καθολου τριχοπτωση στην αρχη να ειναι αποτελεσμα του prp που μας εκαναν κατα την διαρκεια της επεμβασης.
Εγω συνεχιζω λοιπον να βαζω και μετα το χρονο πρωι βραδυ ρεγκεινε (υγρο αυτο τον καιρο) και δεν υπαρχει διαφορα στο μαλλι μου κ ας φευγουν αυτες οι τριχες.
Πιστευω για καλυτερη συντηρηση να συνεχιζεις να χρησημοποιεις το σαμπουαν Nanogen μπλε, πρωι αφρο ρεγκεινε και το βραδυ μετα το λουσιμο υγρο ρεγκεινε.
Εγω στο 8μηνο σταματησα τη χρηση του συγκεκριμενου σαμπουαν αλλα τωρα θα το ξαναρχισω γιατι ενιωθα οτι καθαριζε καλα το κεφαλι μου απ την μινοξιδιλη . Ειναι ειδικο για χρηστες μινοξιδηλης με καθημερινη χρηση.
 

mic6

Well-Known Member
Μια απ τα ιδια κ σ αυτο. Το πρωτο καιρο (μετα την φυσιολογικη τριχοπτωσης της επεμβασης του 1 & 2 ου μηνα) καθολου τριχοπτωση και μετα στο 4 μηνα περιπου εβλεπα τριχες στα ακροδακτυλα μετα τη χρηση ρεγκειν.
Ειχα ρωτησει τη κλινικη και μου απαντησαν οτι ειναι τριχοπτωση γι αυτο να μην σταματησω να βαζω ρεγκειν.
Ισως η καθολου τριχοπτωση στην αρχη να ειναι αποτελεσμα του prp που μας εκαναν κατα την διαρκεια της επεμβασης.
Εγω συνεχιζω λοιπον να βαζω και μετα το χρονο πρωι βραδυ ρεγκεινε (υγρο αυτο τον καιρο) και δεν υπαρχει διαφορα στο μαλλι μου κ ας φευγουν αυτες οι τριχες.
Πιστευω για καλυτερη συντηρηση να συνεχιζεις να χρησημοποιεις το σαμπουαν Nanogen μπλε, πρωι αφρο ρεγκεινε και το βραδυ μετα το λουσιμο υγρο ρεγκεινε.
Εγω στο 8μηνο σταματησα τη χρηση του συγκεκριμενου σαμπουαν αλλα τωρα θα το ξαναρχισω γιατι ενιωθα οτι καθαριζε καλα το κεφαλι μου απ την μινοξιδιλη . Ειναι ειδικο για χρηστες μινοξιδηλης με καθημερινη χρηση.
Μήπως να πάω να κάνω κανένα PRP? Θα βοηθήσει?
 

renos espresso

Active Member
Μήπως να πάω να κάνω κανένα PRP? Θα βοηθήσει?
Ειναι ακριβο...
Κ απ οτι εχω καταλαβει εχει παροδικά αποτελεσματα.
Φιλος μου το εκανε ειδε αποτελεσμα κ μετα του επεσαν.. δλδ λειτουργησε το prp σαν τη μινοξ..
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν ειμαι ειδικος στο πρπ κ μπορει να λεω αρλουμπες.
Αποψη μου ειναι να μην κανεις prp. Ετσι κ αλλιως μια χαρα εισαι... μην αγχωνεσαι για καποιες τριχες που θα φευγουν στο μασαζ.. μπορει κ κάποιες να σπανε κ να φεύγουν κ μετα να ξαναβγαινουν.
 

koumparos

Well-Known Member
Συμφωνω με ρενο.Θεραπεια με μινοξ για παντα εφοσων δεν θες φινα και μαζευεις λεφτα για την επομενη μμ οποτε χρειαστει.
Αποκτας μια καλη βαση μαλιων και μπορεις πλεον να κανεις μακροχρονια πλανα.
 

aris rokos

Active Member
9956A86B-71A8-49B3-9632-8DBBBA37BE62.jpeg
 

tasos33

Well-Known Member
Eιναι αδοκιμο να κρινουμε μια μμ πενταμηνου σαν να εχει παρελθει το 12μηνο. Το μονο βεβαιο είναι πως έχει καλή φύτρωση εως τώρα
και σίγουρα θα βελτιωθεί. Τα υπόλοιπα( κατάσταση δότριας , παραθυρα, σχεδιασμοι) , θα χρειαστεί ακόμα ενα 3μηνο.
@aris rokos στους 5 μηνες τι πιο εντυπωσιακό περίμενες σε ενα κεφάλι nw5 με δέκα τρίχες?


 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα