Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
10 μέρες στον Adriano για ανάρμοστές εκφράσεις, 4 στον Aki-multi γιατί απάντησε σε παρόμοιο ύφος. Αν κάποιος βρίζει δεν απαντάτε με παρόμοιο τρόπο. Απλά το αναφέρετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Αν θέλετε κλείστε το άνοιξα καινούριο και τα έχω πιο συνοπτικά εκεί.

Αλλιώς να κλείσουμε το άλλο

Ο,τι προτιμάτε

Πάντως το άλλο είναι και στο σωστο section
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα κλείσει το άλλο, θα μετονομαστεί αυτό και θα πάει εκέι που πρέπει.
 

mic6

Well-Known Member
Ένας μήνας σήμερα!
Φωτός με και χωρίς φλας
f06e4811f4659367dfb853917413bb6e.jpg
c052ea84b54c512ec0d5e6ecb8b9e447.jpg
09e941376a2053bba3253ba026b6e8ee.jpg
f619eba29e51f14ba50a4c5cb9852582.jpg
726b6997d353c24e83a9e1738d7b7a94.jpg
a8f437a0121f68365c207aedd6eb66c2.jpg
031b296d8f42b75bff75be9f968cbdfe.jpg
c63016e93ced81b0fc388fdad34ff670.jpg
 

mic6

Well-Known Member
Ρε παιδιά δεν μπορώ αυτή την ανομοιομορφία ειδικά τώρα που ξεμυτισε το τσουλουφάκι μου [emoji3]

Μπορώ να τα πάρω όλα με τη μηχανή στο 3 ή στο 4? Εννοώ δοτρια και ληπτρια. Ή εμπεριέχει ρίσκο; Είμαι ακριβώς στον μήνα σήμερα ..
 

ItsAllGone

Active Member
Μην τα πειραζεις καλυτερα,την ανομοιομορφια δεν την γλυτωνεις μεταμοσχευση μαλλιων εκανες δεν θα βγουν ολα ταυτοχρονα.Καλη φυτρωση και υπομονη.
 

mic6

Well-Known Member
Παίδες θεωρείτε ότι παραλία με ντάλα ήλιο αν φοράω καπέλο (χοντρούτσικο) είμαι οκ; Ή να μη ρισκάρω ούτε αυτό;
 

karampalikis

Active Member
Καλύτερα μην το διακινδυνεύεις. Έχεις δώσει τόσα λεφτά αλλά και να βγάλουμε από την εξίσωση το οικονομικό, μην ξεχνάς ότι η δότρια δεν δίνει άπειρο αριθμό τριχοθυλακίων.
Πέρα από τον ήλιο, το να έχεις τόσες ώρες στο κεφάλι σου ένα καπέλο νομίζω δεν είναι και ότι καλύτερο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Παιδιά καλησπέρα

Διαβάζω ότι πολλοί εδώ παίρνουν βιταμίνες μετά τη μεταμόσχευση.
Έχει νόημα να πάρω κάτι? Είμαι λίγο μετά τον πρώτο μήνα..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ναι να παρεις. Βοηθαει και τα μοσχευματα που εβαλες ειναι πολλα.
Παρε αυτα που ειναι για ξυχια μαλλια δερμα. Εκτος αν εχει καποιος να σου προτεινει κατι πιο εξειδικευμένο
 

Veron

Well-Known Member
Αρκετοι π εχουν κανει Μ.μ παιρνουν ενα combo βιοτινης,συμπλεγμα βιταμινων Β ,ωμεγα 3-6-9 & ψευδαργυρου!τωρα απο κει και περα καλο θα ειναι να κανεις καποιες εξετασεις πριν αρχισεις τις βιταμινες να δεις αν εχεις ελλειψη καπου ωστε να αναπληρωσεις το κενο.Απο την αλλη η υπερβιταμινωση δεν κανει καλο!
 

karampalikis

Active Member
Προσοχή στον ψευδάργυρο. Αν πάρεις παραπάνω ποσότητα από όσο πρέπει θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα. Όσο για το σύμπλεγμα των βιταμινών Β καλό είναι στην αρχή να πάρεις μια μάρκα που δεν έχει μεγάλες ποσότητες και στην συνέχει να πας σε μεγαλύτερες δόσεις....
Θα σου πρότεινα Terranova 1 την ημέρα στην αρχή και μετά απο λίγο καιρό 2 την ημέρα....Ύστερα πάρε της Lamberts που έχει μεγαλύτερες ποσότητες και είναι πιο οικονομική

Αν παρεις ξεχωριστά βιοτίνη να κάνεις το ίδιο...ξεκίνα αρχικά με χαμηλές δόσεις, μην πας κατευθείαν σε 5000 mcg...
Βιοτίνη των 5000 mcg νομίζω δεν υπάρχει στο σκρουτζ .....υπάρχει με μικρότερες δόσεις και με 10000 mcg

Το καλό με τις βιταμίνες Β είναι ότι δεν αποθηκεύονται στον οργανισμό οπότε και να έχεις κάποια παρενέργεια αν τις σταματήσεις το πιο πιθανόν είναι να φύγει. Αλλά μην το διακινδυνεύσεις...ανέβασε σταδιακά τις δόσεις

Καλό είναι να πας σε κάποιον παθολόγο πρώτα, να του πεις ότι σκοπεύεις να πάρεις αυτές τις βιταμίνες και να σου γράψει εξετάσεις....πιο πολύ προσοχή θέλει ο ψευδάργυρος

Παίρνω b complex και βιοτίνη γύρω στον 1 χρόνο. Δεν είμαι σίγουρος αν έχουν βοηθήσει στο θέμα των μαλλιών αλλά σίγουρα έχω περισσότερη ενέργεια
 

mic6

Well-Known Member
40 μέρες και νομίζω έχουν πέσει σχεδόν όλα και είμαι όπως ήμουν πριν το χειρουργείο. Η κοκκινίλα είναι πολύ καλύτερα επίσης σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν.

Πρώτη φορά στη ζωή μου δεν περνάει ο καιρός γρήγορα...
 

mic6

Well-Known Member
Επίσης το regain έχει κάνει τη δότρια και τα ελάχιστα δικά μου μαλλιά βούρτσα. Ποτέ δεν είχε τέτοια υφή το μαλλί μου, ποτέ των ποτών. Ίσως επειδή δεν είχα ξανακάνει τέτοιου είδους θεραπεία ποτέ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα