Merck εμβολια που προκαλουν καρκινο

Panos1982

Well-Known Member
Γενικα θεωρω τον εαυτο μου υποψιασμενο...οτι ειμαι ευστροφος δε την παταω ευκολα κτλπ...κτλπ...
και μετα απ ολα αυτα που περασα...βλεπω και κατι τετοια βιντεο...και αντιλαμβανομαι ποσο κοροιδο πιαστηκα...και ποσο αθωος ημουν τελικα παρ ολο που πιστευα το αντιθετο για τον εαυτο μου....και τελικα καταλαβα οτι εγινα κι εγω κατευθυνομενος οπως τοσοι κ τοσοι αλλοι....με λιγα λογια ενα αγνο προβατακι στο βωμο των συμφεροντων κ τπτ παραπανω....!!!
δε θελω να μιλησω για την φιναστεριδη που σιχαινομαι πιο πολυ κι απ την ιδια την μερκ....μιας και το θεμα ειναι ακομα πιο σοβαρο εδω...απλα εχω μετανιωσει που ξεγελαστηκα και προσπαθησα να αλλαξω την ομαλη λειτουργια του οργανισμου μου και τον εβαλα να κανει πραγματα για τα οποια δεν ειναι φτιαγμενος παρασυρομενους απο καποιους επιτηδιους που απ οτι βλεπω το εχουν κανει επαγγελμα πλεον...
δε πειραζει οσο ζουμε μαθαινουμε....

Ενταξει η μερκ ειναι κολοσσος...την εμπιστευτηκαμε λεμε δε μπορει...μετα καταλαβαμε την σαπιλα της...τεσπα...το βιντεο δε μιλαει για τριχες...μιλαει για ακομα χειροτερα....υπαρχουν και υποτιτλοι πρεπει να τους ενεργοποιησετε....

http://www.kokoria.gr/2013/05/merck.html#more
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Ακομη σκλαβοι ειμαστε.Σκλαβοι αναμεσα σε πολλους αλλους σκλαβους.

Και το τραγικο ειναι πως μας επεισαν οτι οντως ενδιαφερονται για την υγεια των σκλαβων.

Το καλο ειναι ατομα οπως αυτα που υποβαθμιζουν την υγεια των αλλων,δεν μπορουν επισης να γινουν
πραγματικα υγιεις και χαρουμενοι.Εξ'ορισμου.
Οσες πληροφοριες και να εχουν οσο χρηματα και να εχουν.
Το αντιθετο θα ηταν πολυ αδικο.
 

ANAR

Well-Known Member
Γεια σου ρε Πανο ψυχαρα.
Να ξερες ποσο χάρηκα οταν εγραψες οτι σταματησες τι φινα.
Για μενα η φινα ειναι οτι χειροτερο υπαρχει στην φαρμακοβιομηχανία.
 

somari

Active Member
aeropsekasmoi-kai-exatmiseis-avtokiniton-1-315x236.jpg
 

orestis

Member
Μπορει το video να χαρακτηριστει ακραιο ή και στα πλαισια της συνωμοσιολογιας, αλλα νομιζω αξιζει να το δειτε. Ακομα κι αν αυτα που λεει μπορει να ξεπερνουν καποια ορια, ισως ενα μερος να κρυβει καποιες αληθειες.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dho70OoGK0I
 

somari

Active Member
Ρε παιδια... οκ... υπαρχουν κινδυνοι... σε ολα τα φαρμακα υπαρχουν κινδυνοι... αλλα σκεφτειτε την απλη λογικη αντιπαραθεση: Γιατι μια εταιρεια να ρισκαρει τον κωλο της ετσι απλα;
 

orestis

Member
Αυτο δεν κανουν οι εταιριες? Δεν ρισκαρουν τα παντα για περισσοτερο κερδος.
 

somari

Active Member
Nαι... οπότε ποιος ο λόγος να βάλουν συστατικά που προκαλούν καρκίνο ΕΠΙΤΗΔΕΣ μεσα στο φαρμακο τους, που αν γινει γνωστο θα πανε για φουντο;
 

orestis

Member
somari είπε:
Nαι... οπότε ποιος ο λόγος να βάλουν συστατικά που προκαλούν καρκίνο ΕΠΙΤΗΔΕΣ μεσα στο φαρμακο τους, που αν γινει γνωστο θα πανε για φουντο;

Τα συστατικα δεν τα βαζουν οι εταιριες μονες τους.
Ξερεις πολυ καλα νομιζω τη διαπλοκη ολων των μεγαλων εταιριων με το πολιτικο συστημα.
Αν αυτο παλι δεν σε καλυπτει , θα σου πω οτι το ιδιο κανουν και οι πολιτικοι καριερας, που αν μαθευτει καποια στιγμη τι ακριβως εχουν κανει, θα πρεπει να τους κρεμασουν για εσχατη προδοσια. Παρ ολα αυτα εξακολουθουν και κανουν αυτα που κανουν, με το σκεπτικο οτι το συστημα ειναι τοσο καλα στημενο, που ποτε δεν θα μαθευτουν αυτα.
Το ιδιο συμβαινει με τα ναρκωτικα που ολοι ξερουμε οτι σκοτωνουν. Ποσες χωρες δεν στηριζουν την οικονομια τους σε αυτα? Εχεις μαθει εσυ ποτε τι κριβετε πισω απο τα ναρκωτικα? Μονο για βαπορακια μαθενεις.
Εχεις ακουσει για τα "ματωμενα διαμαντια"? Οι εταιριες διαμαντιων και οχι μονο στηριζονται σε αυτα. Εχουν παθει ποτε τιποτα αυτες οι εταιριες, που εκαναν γενοκτονιες μονο και μονο για το κερδος απο τα διαμαντια?
Ολοκληρη φυλοσοφια marketing στηριζει αυτες τις εταιριες για να ποθει η καθε γυναικα το περιβοητο μονοπετρο που εχει γινει στοχος ζωης, οταν για να φτασει στο δαχτυλο της μπορει να απαιτητε να χαθει μια αλλη ζωη.
Στην αμερικη καθημερινα σκοτωνονται παιδια εξαιτιας της ελευθερης αγορας στα οπλα. Ποσα μακελεια σε σχολεια δεν βλεπουμε καθε τοσο στην αμερικη? Εχει τολμησει πολιτικος να βγαλει νομο για την απογορευση τους. Την επομενη μερα θα τον εχουν εξαφανισει οι εταιριες οπλων.
Μην ξεχναμε οτι στην αμερικη εχει υπαρξει προεδρος που ειχε δικη του βιομηχανια οπλων.
Εχεις ακουσει τιποτα για τη βιομηχανια μπανανας?
Ξερεις οτι τα αεροπλανα των εταιριων αυτων ραντιζουν τις φυτειες τους τη στιγμη που οι εργατες βρισκονται στις φυτειες και δουλευουν?
Σταματησε κανεις να περνει τη αγαπημενη του "dole" ή "chiquita" επειδη καποιοι πεθενουν για να φτασει η μπανανα στο δικο τους τραπεζι?
εχεις ακουσει για τις χωρες και τις εταιριες που στηριζονται στην παραγωγη απο παιδικα εργατικα χερια, που δουλευουν σε αθλιες συνθηκες για ενα κομματι ψωμι? Σταματησαμε να περνουμε τα προϊοντα που παραγουν παιδια, που κανονικα θα ερπεπε να βρισκονται στο σχολειο, οπως ολα τα παιδια του δυτικου κοσμου?
θα μπορουσα να συνεχισω να γραφω ολοκληρα κατεβατα για να απαντησω στο ερωτημα σου. Τελικα ομως δεν εχει τοση σημασια τι κανουν αυτοι, αλλα τι κανουμε εμεις.
 

somari

Active Member
Ε;;;;;
Δηλαδή... Ειναι ένας πολιτικός (ή παραπάνω) που λένε στην εταιρεία... "Έι εταιρεία, θέλω να βάλεις καρκινογονα στο εμβόλιο σου επίτηδες, επειδή... επειδή έτσι!" και μη εταιρεία λέει "Οκ, σκάσε μου το παραδάκι"... "Ορίστε πάρτο"... "Α ωραία, σε ευχαριστώ τώρα που μου έσκασες το παραδάκι, θα βάλω καρκινογόνα στο φάρμακο για να πεθάνει κόσμος, επειδή έτσι σου αρέσει εσένα, και ας ρισκάρω να κλείσω"...

...

...

Και η αντιπαραβολή με τα ματωμένα διαμάντια είναι άστοχη, γιατί όπως είπες, το ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΡΝΟΥΝ ΥΠΕΡΚΕΡΔΟΣ
Το να βάλεις καρκινογόνα στο εμβόλιο σου δε σου φέρνει κανένα κέρδος (σε σχέση με το να το πουλούσες καρκινογόνα-free)
 

orestis

Member
somari είπε:
Ε;;;;;
Δηλαδή... Ειναι ένας πολιτικός (ή παραπάνω) που λένε στην εταιρεία... "Έι εταιρεία, θέλω να βάλεις καρκινογονα στο εμβόλιο σου επίτηδες, επειδή... επειδή έτσι!" και μη εταιρεία λέει "Οκ, σκάσε μου το παραδάκι"... "Ορίστε πάρτο"... "Α ωραία, σε ευχαριστώ τώρα που μου έσκασες το παραδάκι, θα βάλω καρκινογόνα στο φάρμακο για να πεθάνει κόσμος, επειδή έτσι σου αρέσει εσένα, και ας ρισκάρω να κλείσω"...

...

...

Και η αντιπαραβολή με τα ματωμένα διαμάντια είναι άστοχη, γιατί όπως είπες, το ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΡΝΟΥΝ ΥΠΕΡΚΕΡΔΟΣ
Το να βάλεις καρκινογόνα στο εμβόλιο σου δε σου φέρνει κανένα κέρδος (σε σχέση με το να το πουλούσες καρκινογόνα-free)

Καθολου αστοχο δεν ειναι φιλε μου.
Μια φαρμακευτικη εταιρια δεν βγαζει μονο εμβολια. Βγαζει κι αλλα φαρμακα. Αυτα που θα χρειαστεις για τις επιπτώσεις που πιθανον να εχεις απο αυτα που θα εχει μεσα το εμβολιο.
Και απο που θα τα παρεις αυτα τα φαρμακα , απο την εταιρια.
Αν δεν ειναι υπερκερδος αυτο, τοτε τι ειναι?
Το υπερκερδος που μπορει να βγαλει μια εταιρια απο τις αρρωστειες που πιθανολογητε οτι μπορει να προκαλεσουν τα εμβολια, ειναι τοσο μεγαλο που ακομα και τσαμπα τη συμφερει να δεινει τα εμβολια.


nino12 είπε:
to fronimo einai na seveste tis epiloges tou alou gia thn therapeia tou...k oxi postarontas tetoia video k apopseis tupou ego o ypopsiasmenos(piasthka koroido k.a)...k alla melh na ephfhmoune afth thn kinish!!!! toulaxiston anatrixiastiko otan ta 2/3 ton melon tou site xrisimopoioun fin....dhladh ti prepei na kanoun oloi aftoi tora?na pesoun ston gremo???mprrrrrr.....

Φιλε μου η ενημερωση δεν ειναι κακο πραγμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Μόνο που η Μερκ δεν βγάζει φάρμακο για τις επιπτώσεις του καρκίνου. Μπουμ. Αντίθετα βγάζει εμβόλιο κατά της ηπατίτιδας β (που μπορεί να προκαλέσει καρκίνο) το οποίο όμως δεν γίνεται ΑΦΟΥ ΠΑΘΕΙΣ καρκίνο... αλλά προληπτικά, όταν είσαι σε μικρή ηλικία.
 

orestis

Member
Εισαι συγουρος οτι η Merk δεν εχει αλλες θυγατρικες εταιριες που παραγουν φαρμακα?
Αν και το θεμα μας δεν ειναι μονο η Merk, αλλα ολες οι εταιριες και οχι μονο οι εταιριες.
 

somari

Active Member
Ναι ξερω ποιο ειναι το θεμα μας... αλλα για να στεκει ο συλλογισμος σου, πρεπει η ιδια η ΜΕρκ να πουλαει θεραπειες του καρκινου...
 

orestis

Member
Ο συλλογισμος μου δεν βασιζετε στο τι φαρμακα πουλαει η μερκ , εκει τον οδηγεις εσυ για καποιο λογο.
Ουτε μιλησα ποτε μονο για καρκινο. Αλλα για μια σειρα απο αρρωστιες και αλλες βλαβες.
Τωρα γιατι εσυ επιμενεις στη Μερκ και στον καρκινο, δεν μπορω να το καταλαβω. Ειδικα οταν δεν ξερεις την ολοκληρωτικη δραση της Μερκ αλλα και το μοίρασμα της πιτας μεταξυ ολων αυτων των εταιριων. Ουτε κι εγω τα ξερω ολα αυτα. Αλλα δεν μιλαμε για το μπακαλικο της γειτονιας μας, μιλαμε για καποιους κολοσσους με απιστευτα συμφεροντα.
Τελος παντων , αν η αποψη σου ειναι να σταματησουμε να βλεπουμε τι λεγεται στο διαδυκτιο (στο χωρο που αναπτύσσετε η συνωμοσιολογια για πολλους) και να μεινουμε να βλεπουμε σαν ζομπι τηλεοραση, που εκει και μονο εκει μας λενε ολη την αληθεια, σεβαστο.
Δεν μπορω να το κανω ομως αυτο, οπως δεν πιστευω οτι καπου λενε μονο την αληθεια και καπου αλλου μονο ψεματα.
Εγω βαρεθει να ακουω τα καταφανεί πλεον ψεματα με τα οποια μας βομβαρδιζει η τηλεοραση και θελω να εχω προσβαση και αλλου. Ελεγχω τα παντα, και εχω μαθει να αναγνωριζω τους πανταχου "Μπαμπηδες".
 

somari

Active Member
Η τηλεόραση είναι χειρότερη. Αλλά τον παραπάνω μύθο των έχω κάνει ΗΔΗ debunk, σε θέμα του Άκη. Αντί να τρώμε κάθε βιντεάκι αμάσητο, μπορούμε να ψαχτούμε και μόνοι μας, 2 λεπτά στο google μου πήρε εμένα...

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5224.html

post #3

και όχι ΔΕΝ παω εγώ εκεί τη συζήτηση... όταν συνομωσιολογείς ότι η Μέρκ μας τρυπάει με καρκίνο για να μας πουλήσει μετά τα αντικαρκινικα...πρεπει ΕΣΥ να μου αποδείξεις ότι ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΙΚΑ.
 

orestis

Member
Εμενα το ζητουμενο μου το ξαναλεω δεν ειναι η Μερκ. Εγω πηρα αφορμη απο αυτο το θεμα για να βαλω ενα video που μιλαει γενικα για τα εμβολια και για τις επιπτωσεις που μπορει να εχουν στην υγεια μας τα συστατικα που περιεχουν.
Αν ξαναδιαβασεις το μήνυμα μου θα δεις , οτι απλα το παραθετω και λεω οτι πιθανον εκει να υπαρχει και καποια αληθεια. Δεν προσπαθω να πισω κανενα και για τιποτα.
Τωρα οσο για τι τρωμε αμασητο και τι οχι, θα μου επιτρεψεις να γελασω(με πολυ αγαπη, και καθολου κακια)
Η wiki μονο πηγη αληθειας δεν ειναι. Ειναι το μεγαλυτερο μεσο παραπληροφορησης.Προκειτε για μια βιβλιοθηκη ανοιχτου τυπου, που μπορει να μπει ο καθενας και αν γραψει οτι θελει. Ακομα κι εσυ κι εγω μπορουμε να ανοιξουμε ενα λημμα στη wiki και να γραψουμε οτι αρλουμπα μας κατεβει.
Εχει περασει πολυ καιρος που θεωρητε οτι πιο αναξιοπιστο κυκλοφορει στο διαδυκτιο.
Χωρις να σημαινει οτι ολα οσα γραφει ειναι αρλουμπες, ειναι τα πιο αχρηστα 2 λεπτα που μπορεις να ξοδεψεις για να πληροφορηθεις. Θα εχεις κανει το ιδιο λαθος, με αυτο που λες για τα βιντεακια που τρωμε αμασητα.
 

orestis

Member
Dimit είπε:
orestis είπε:
Τα συστατικα δεν τα βαζουν οι εταιριες μονες τους.

Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα

Φιλε μου εσυ δεν ακους, μονο σχολιαζεις εδω μεσα.
Μεινε στην υπογραφη σου , που εδω και μερες παρατηρω οτι φασκει και αντιφάσκει με πολλα απο τα λεγομενα σου.
Παρ ολα αυτα δεν μπηκα να το σχολιασω, αναγνωριζοντας το δικαιωμα του καθενα να λεει οτι θελει.
Και κατι αλλο δεν αρκει να σχολιαζεις απλως. Πρεπει να εχεις ενα επιχειρημα να αντιταξεις.
Σχολια του τυπου 'τι αλλο θα ακουσω", δεν λενε απολυτως τιποτα.
 

Dimit

New Member
orestis είπε:
Dimit είπε:
orestis είπε:
Τα συστατικα δεν τα βαζουν οι εταιριες μονες τους.

Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα

Φιλε μου εσυ δεν ακους, μονο σχολιαζεις εδω μεσα.
Μεινε στην υπογραφη σου , που εδω και μερες παρατηρω οτι φασκει και αντιφάσκει με πολλα απο τα λεγομενα σου.
Παρ ολα αυτα δεν μπηκα να το σχολιασω, αναγνωριζοντας το δικαιωμα του καθενα να λεει οτι θελει.
Και κατι αλλο δεν αρκει να σχολιαζεις απλως. Πρεπει να εχεις ενα επιχειρημα να αντιταξεις.
Σχολια του τυπου 'τι αλλο θα ακουσω", δεν λενε απολυτως τιποτα.


Με έχεις κατατροπώσει με το επιχειρήματα σου όπως αυτό για τη βιομηχανία της μπανάνας, σε προηγούμενο ποστ.
 
Μπλουζα