Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μάχος είπε:
φυσικά τότε δεν έπερνες proscar 1/8 !! :D
όπως αναφέρεις στο προφίλ σου ;)
τοτε με ενδιεφερε μονο να κανω βολτες με το ποδηλατο και να παιζω με τα παιδακια ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

kapamarou είπε:
τοτε με ενδιεφερε μονο να κανω βολτες με το ποδηλατο και να παιζω με τα παιδακια ;D
......γιατί προφανώς δεν είχες ανακαλύψει την μαγία της χημείας
Σίγουρα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μάχος είπε:
......γιατί προφανώς δεν είχες ανακαλύψει την μαγία της χημείας
Σίγουρα.
καποιες φορες αναγκαζομαστε να παρουμε την κατασταση στα χερια μας επειδη κανενας δεν μπορει να μας βοηθησει.
λογο του οτι δεν τον απασχολει το ζητημα :)
 

koskar

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Φιλε Μαχο ευχομαι τα καλύτερα εαν και ηδη εισαι σε πολύ καλή κατάσταση αλλά οποια βελτιώση καλοδεχούμενη ;)
Οπότε καλό ειναι να τροποποιήσεις τον τιτλο του thread και να προστεσεις την FUE. Λογικά μετά από δυο strip, η fue θα σου φανηκε παιχνιδακι...
Για την ουλή πίσω αναγκαστικά με concealer και περιμένεις.
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

koskar είπε:
Φιλε Μαχο ευχομαι τα καλύτερα εαν και ηδη εισαι σε πολύ καλή κατάσταση αλλά οποια βελτιώση καλοδεχούμενη ;)
Οπότε καλό ειναι να τροποποιήσεις τον τιτλο του thread και να προστεσεις την FUE. Λογικά μετά από δυο strip, η fue θα σου φανηκε παιχνιδακι...
Για την ουλή πίσω αναγκαστικά με concealer και περιμένεις.
ΔΕΝ τροποποίησα το thread διοτι αμέλησα , είχω αρκετή δουλεια (απο τη στιγμή που γύρισα), ειχα αφήσει τη δουλειά πίσω για την βδομάδα της απουσίας μου και σκεφτηκα ότι ουσιαστικά 800 μοσχ. δεν θα αλλάξει την εικόνα προς τους άλλους (σε μένα πιστευω να γίνει αντιληπτό).
Στην ουλή πίσω δεν χρησιμοποιώ τίποτα. Φοράω καπέλο όταν βρίσκομαι έξω και όταν είμαι στο γραφείο αλλά έχω κόσμο. Οι φίλοι (-λες) το ξέρουν και δεν τρέχει τίποτα.
Αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι για την ουλή , που σαφώς φαίνεται επειδή είχα ξυρίσει το κεφάλι, μπορεί να το κάνει.
Η fue συγκρινόμενη με την FUT (Strip) καμία σχέση δεν έχει οσα αφορούν τα σημάδια (δυστυχώς για μένα) . Για τη διαδικασία τι ναπω! Για τα περίπου 800 μοσχ. χρειάστηκαν περί τις 7 ώρες

Ευχαριστώ για τις ευχές σου
Εσύ πως τα πηγαίνεις??????
 

pavlos

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Maxo σου ευχομαι τα καλυτερα!!!Ελπιζω να ειναι και η τελευταια μεταμοσχευση που κανεις!!!
Ηθελα να σε ρωτησω εαν εχεις μετανιώσει για την Strip δηλαδη θα προτειμουσες να κανεις μονο Fue απο την αρχη και να μην εχεις κανει καθολου strip????
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Φιλε μαχο ξεχασα πως εχεις κανει 2 στριπ. Ποια τομη φαινεται; Η παλια η η νεα; Η και οι 2; Βαλε μια φωτο απο πισω να δουμε την ουλη μιας και εγω για στριπ ψηνομαι.
 

koskar

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Ενα ενδεικτικό link για http://www.regrowhair.com/hair-loss-blog/concealer-after-hair-transplant-surgery/ για concealer μετα την μεταμόσχευση. Νομιζω εαν το ψαξεις λιγο στο Internet θα βρεις πολλά περισσότερα για την κάλυψη του scar στην donor area από Strip.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

danceworld_2001 είπε:
Φιλε μαχο ξεχασα πως εχεις κανει 2 στριπ. Ποια τομη φαινεται; Η παλια η η νεα; Η και οι 2; Βαλε μια φωτο απο πισω να δουμε την ουλη μιας και εγω για στριπ ψηνομαι.

εφ οσων εχει κανει και τα 2 στριπ στην hdc....και χρησιμοποιουν trihophytic closure....προφανως το 2ο στριπ εγινε πανω στο 1ο...αρα εχει μια ουλη ;)

ε μαχο ??
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

@pavlo
ΔΕΝ είναι η τελευταία.!!
Θέλω να κλείσω την ουλή του στριπ όσο περισσότερο γίνεται. Οπότε για το μελλον το σκέφτομαι.

@danceworld_2001
υπάρχει μια τομή διότι το 2οστριπ έγινε πάνω στο πρώτο (απάντησε ο Πάνος1982)

@Κοσκαρ
το βλέπω αλλά όσπου να έρθει το προιόν θα έχω γίνει κιόλας φουντομαλλιάς. (μεγαλώνει γρήγορα βλέπεις)
 

koskar

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μάχος είπε:
ΔΕΝ τροποποίησα το thread διοτι αμέλησα , είχω αρκετή δουλεια (απο τη στιγμή που γύρισα), ειχα αφήσει τη δουλειά πίσω για την βδομάδα της απουσίας μου και σκεφτηκα ότι ουσιαστικά 800 μοσχ. δεν θα αλλάξει την εικόνα προς τους άλλους (σε μένα πιστευω να γίνει αντιληπτό).
Στην ουλή πίσω δεν χρησιμοποιώ τίποτα. Φοράω καπέλο όταν βρίσκομαι έξω και όταν είμαι στο γραφείο αλλά έχω κόσμο. Οι φίλοι (-λες) το ξέρουν και δεν τρέχει τίποτα.
Αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι για την ουλή , που σαφώς φαίνεται επειδή είχα ξυρίσει το κεφάλι, μπορεί να το κάνει.
Η fue συγκρινόμενη με την FUT (Strip) καμία σχέση δεν έχει οσα αφορούν τα σημάδια (δυστυχώς για μένα) . Για τη διαδικασία τι ναπω! Για τα περίπου 800 μοσχ. χρειάστηκαν περί τις 7 ώρες
Όμως με την FUE σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσες να εξάγεις τα grafts που έβγαλες με τα Strip. Επίσης είχες μεγαλύτερη πιθανότητα επιβιώσης των grafts με την Strip παρά με την FUE. Επιπλέον πλήρωσες πολύ λιγότερα (σχεδόν τα μισά) από ότι εάν έκανες δυο FUE.
Οπότε ο καθένας μας αποφασίζει ποια είναι η καλύτερη επιλογή. Ισως ο συνδυασμός αυτών (FUE & STRIP) να είναι προς το παρόν η πιο ενδεδειγμένη λύση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

@κοσκαρ
αυτο το είπα μόνο και μόνο για το σημαδι που αφησε το στριπ. Σαφως και ήθελα τα υπερ διπλασια χρηματα με ΦΟΥΕ (που δεν τα είχα ΚΑΙ δεν τα χαλάλιζα) Οπως επίσης και ήθελα 6 συνεδρίες το ελάχιστο για 7οοο μοσχευματα. . Δεν το συζητάμε!
το λέω μόνο για την περίπτωση που θέλω να κάνω κούρεμα πολύ κοντό (σχεδον ξύρισμα) στα πλάγια και λόγω στριπ δεν μπορώ.
Δεν πειράζει. Αφού έχω μαλλάκια .....
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μάχο κάποιο νέο με την πορεία σου έχουμε...???Πως πάει???
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ηρθε η ωρα και για μενα επιτελους...Δευτερα πεταω για κυπρο θα τα πουμε απο βδομαδα παιδια...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βλέποντας το προ τελευταίο post που έγινε από έμενα το 2012 στον νήμα του Μαχος.. Αναπολώ.
Η μεταμόσχευση στο νήμα ήταν από την πολύ συζητημένες το 2010,που τότε ψάχνοντας να κάνω μεταμόσχευση και ήμουν έτοιμος να μπω για B.G. τότε googlaροντας ξαφνικά έπεσα στο φόρουμ και με έσωσε λίγο πριν πέσω στο γκρεμό.

Ήταν το συγκεκριμένο νήμα που με έκανε να κάτσω να διαβάσω και να κάτσω ένα χρόνο περισσότερο κάνοντας υπομονή για να δω και να διαβάσω στο που θα κάνω μεταμόσχευση.
Αυτό που θα ήθελα να τονίσω είναι ότι το πόσο σημαντικό είναι να κάτσει κάποιος και να κάνει υπομονή να αφιερώσει κάποιους μήνες διαβάσματος πριν αποφασίσει.
Τέλος θα ήταν ωραίο να μπούνε παλιά μέλη που έκαναν μεταμόσχευση να μας ρίξουν μια ενημέρωση τοπως εξελίχθηκε το μεταμοσχευμένο μαλλάκι από τότε.
 

Tsek

Well-Known Member
Βλέποντας το προ τελευταίο post που έγινε από έμενα το 2012 στον νήμα του Μαχος.. Αναπολώ.
Η μεταμόσχευση στο νήμα ήταν από την πολύ συζητημένες το 2010,που τότε ψάχνοντας να κάνω μεταμόσχευση και ήμουν έτοιμος να μπω για B.G. τότε googlaροντας ξαφνικά έπεσα στο φόρουμ και με έσωσε λίγο πριν πέσω στο γκρεμό.

Ήταν το συγκεκριμένο νήμα που με έκανε να κάτσω να διαβάσω και να κάτσω ένα χρόνο περισσότερο κάνοντας υπομονή για να δω και να διαβάσω στο που θα κάνω μεταμόσχευση.
Αυτό που θα ήθελα να τονίσω είναι ότι το πόσο σημαντικό είναι να κάτσει κάποιος και να κάνει υπομονή να αφιερώσει κάποιους μήνες διαβάσματος πριν αποφασίσει.
Τέλος θα ήταν ωραίο να μπούνε παλιά μέλη που έκαναν μεταμόσχευση να μας ρίξουν μια ενημέρωση τοπως εξελίχθηκε το μεταμοσχευμένο μαλλάκι από τότε.
Σε νιώθω. Εμενα με εσωσε το νήμα του @dimitris50423
 
Μπλουζα