Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

$$$

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μάχος είπε:
2ον) Δεν κάνω θεραπείες , ματζούνια ή ότι άλλο θες με την λογική που το θέτεις (ή όπως αλλιώς το λες) Δοκίμασα και χρησιμοποιώ φίνα και σαμπουάν κετοναζόλης και από τις αρχές αυγούστου θα τα κόψω.

δεν σε ρώτησα gt δεν παίρνεις θεραπείες.... σε ρώτησα gt δεν συμμετέχεις σε καμια συζήτηση εκτος από αυτές που έχουνε σχέση με την hdc ... ;) έχεις φτιάξει ένα blog για την hdc μιλάς εδώ μέσα μονο για hdc e τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια?? :tease:

Μάχος είπε:
3ον) Εχω διαβάσει αρκετά καλά στο φόρουμ ότι είχε σχέση με μεταμόσχευση και απέφυγα να την κάνω στην Ελλάδα και σ'αυτό δικαιώθηκα. Νομίζω δλδ! Εσύ τι λες?

άμα δεν δω με τα ματια μου δεν πιστεύω ;) και εγώ άμα πλακώσω topic και σου βγάλω 2 φωτό είμαι όπως ήμουνα 15 χρόνον 8)

Μάχος είπε:
4ον) Φυσικά και δεν θεωρώ τους Ελλήνες χαμηλότερης, σε επίπεδο νοημοσύνης , σταθμης .......... αλλά δεν καταλαβα γιατί το λες. Γίνε πιο σαφής! Εν πάσει περιπτώσει

ξέρεις ο τρόπος που προωθούνε τις υπηρεσίες τους η κύπριοι είναι σαν να απευθύνονται σε 5 χρονά και σε ρώτησα εσένα που έχεις πάρε δώσε συχνά με την κύπρο πως βλέπεις τα πράματα 8) :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Ok. κατάλαβα.
Δεν θέλω να μιλάμε προσωπικά.
Ξεκίνησα αυτό το ποστ για να δείξω (να δούμε όλοι μαζί εδώ στο φόρουμ) τι αποτελέσματα θα έχει η μεταμόσχευσή μου που έκανα στο HDC.
ΑΥΤΟ με ενδιαφέρει στο ξανατονίζω.
Στην πορεία έκανα και 2η μεταμ. για πλήρη κάλυψη. Αυτό με ενδιαφέρει το ξεκαθάρισα εξ αρχής και το ιδιο ισχύει και τώρα.
Οσα φορούν το "δεν σε ρώτησα gt δεν παίρνεις θεραπείες.... σε ρώτησα gt δεν συμμετέχεις σε καμια συζήτηση εκτος από αυτές που έχουνε σχέση με την hdc ... έχεις φτιάξει ένα blog για την hdc μιλάς εδώ μέσα μονο για hdc e τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια?? "
Σου απάντησα " Δεν κάνω....... όχι δεν παίρνω που καταλαβες.....
Για το "αν δεν δω - δεν πιστευω"
- Κανένα πρόβλημα για μένα - εσύ έχεις το θέμα. ΄
Για 4ον) ή δεν καταλαβα ή δεν έγινες σαφής πάντως δεν έχω και ιδιαίτερες σχεσεις με την κύπρο πέρν των 2 στριπ στην εν λόγο κλινική.

Αν μπορείς να πιστεψεις οτι οι φώτο που παραθέτω είναι απολύτως αληθινές (χωρίς σπραιυ - και άλλα παρόμοια) κρίνε αυτό που βλέπεις.
Μεγάλοι ανθρωποι ήμαστε - πληροφοριακό υλικό προσπαθούμε να καταθέσουμε - και να φωτίσουμε με την εμπειρία μας. Τίποτα άλλο.
Δεν θέλω να το συζητήσω άλλο - με ερωτοαπαντήσεις αυτού του τύπου, σόρυ φίλε $$$.
Πιστευω τα πράγματα να είναι έτσι ? (αν θέλουν μας απαντάνε οι διαχ/τες του φόρουμ)
Μάχος
 

Typhoon

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Η αλήθεια Μάχο είναι πως εσύ όπως λίγοι εδώ μέσα (πχ Panos) ξεκίνησες να δείχνεις φωτογραφίες χωρίς να ξέρεις τελικά την πορεία των αποτελεσμάτων σου. Αυτό και μόνο θεωρώ ότι σε μεγάλο βαθμό δείχνει πως δεν είχες σκοπό να παραπλανήσεις κόσμο και πως τα αποτελέσματά σου (λόγω και του όγκου των φωτογραφιών σου) είναι αυτά που βλέπουμε όλοι. Συνεπώς δεν νομίζω πως χρειάζεται να απολογείσαι.

Είναι λογικό πολλοί εδώ μέσα να είναι καχύποπτοι και δεν κρίνω γι αυτό τον $$$ ο οποίος με τα δίκια του θέλει να παίρνει μόνο αλήθειες σαν πληροφορία.

Μάχο θα ήθελα να σε ρωτήσω σε τι βαθμό θεωρείς ότι στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε ρόλο η φιναστερίδη? Επίσης μου κάνει εντύπωση πως η HDC δεν σε έχει βάλει ακόμα στα αποτελέσματα του site.
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Η φίνα ας πούμε σταματά την τριχόπτωση.
Οι μεταμοσχευμένες τρίχες έχουν σαφώς λιγότερες πιθανότητες να πέσουν, θα έλεγα έλάχιστες (προερχόμενες από θεωρητικά ασφαλή περιοχή) . Αρα στις μεταμοσχευμένες βοηθά μόνο θα 'ελεγα στο όγκο της τρίχας.
Στις υπάρχουσες τρίχες που αυτές έχουν περισσότερες πιθανότητες να πέσουν η φίνα βοηθάει πολύ περισσότερο. Γιατί τις διατηρεί στο κεφάλι , που χωρις φίνα κάποια στιγμή θα πέφτανε.
Τyphoon thanks. -
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

ισως μια αλλη οπτ. γωνια
Σορρυ προσπαθώ να ανεβάσω μια φώτο αλλά δεν γίνεται....
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

......προς admin
δεν μπορώ να δω την τελευταία σελ. από το Ποστ ?!?!?! από την 10η 05 2011.
 

pavlos

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

H teleytaia σελιδα (22) εχει προβλημα και σε βγαζει σε μια λευκη η εγω εχω προβλημα???
 

othelos

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Καλησπέρα παιδιά, αν δεν πειράζει θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτισούλες σχετικά με το θέμα της μεταμόσχευσης...
Βασικά τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι και γω γτ με ενδιαφέρει το θέμα, ήθελα να ρωτίσω αν πονάει το strip με την ούλη που σου κάνουν η το fue γενικά ποιο πονάει περισότερο και τι νάρκωση κάνουν τοπική η ολική..!! Εχω δεί φωτογραφίες απο τα παιδιά που κάνουν μεταμοσχέυσεις και απ' οτι βλέπω μάλον θα πάω προς Κύπρο μεριά.. Τώρα τελευταία έχω δεί κάποια άτομα έξω που έχουν την ουλή απο το strip πίσω αλλά μαλλιά δεν βλέπω, υπάρχει δλδ η περίπτωση να κάνεις μετ/υση και να μην πετύχει?? Η απλά δεν πληρώσαν αρκετά και ήταν μούφα (οτι πληρώσεις παίρνεις).. και βλέπω το αποτέλεσμα του φίλου Μάχου και κάποιων άλλων και έχω πάθει πλάκα... Α και κάτι τελευταίο, υπάρχει η περίπτωση να κανω μετ/υση μπροστά και να μου πέσουν τα υπόλιπα? Φαντάζομαι ανάμεσα στα άλλα μαλλιά δεν μπορώ να κάνω, να περιμένω να πέσουν όλα και μετά να κανω?? Ευχαριστώ..!!!!
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Admin : το πρόβλημα με το πόστ παραμένει. με έχεις μπλοκάρει με το "μπαμπακι?" ;)

Othelos : to strip το κάνεις με τοπική νάρκωση όμως δεν παυει να είναι σκίσιμο και ράψιμο που σημαίνει πρέπει να γίνει με τρόπο αριστοτεχνικό για να μην φαίνεται τίποτα.
Πόνος υπάρχει τις πρώτες μέρες και ενοχλήσεις τις επόμενες αλλά ..... μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος ! ε?
Γενικά φίλε ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις αλλά μερικές φορές το ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ !!!
 

Άκης

Administrator
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μάχος είπε:
......προς admin
δεν μπορώ να δω την τελευταία σελ. από το Ποστ ?!?!?! από την 10η 05 2011.

Ok. Το λάθος είχε να κάνει με το αρχείο που προσπάθησες να ανεβάσεις στο server.
Κάτι διέκοψε την διαδικασία και το forum "έψαχνε" το ανύπαρκτο attachment, με αποτέλεσμα να "κρεμάει":

Μάχος είπε:
Σορρυ προσπαθώ να ανεβάσω μια φώτο αλλά δεν γίνεται....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pavlos

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μαχο πραγματικα συνχαρητηρια, τα λογια ειναι περιττα με την μαλουρα που εχεις πεταξει πλεον!!!!
Αν και εισαι στον 9ο μηνα απο το δευτερο strip δεν νομιζω να χρειαζεται να δεις κατι ακομα γιατι και να υπαρχει απο την μαλουρα δεν θα μπορεις να το καταλαβεις και παλι συνχαρητηρια.
Θα ηθελα να σε ρωτησω για την τομη , ειναι εμφανης ??? να σου πω την αληθεια ο μονος ενδιασμος που εχω για την εν λογο κλινικη ειναι για το εαν μπορουν να κανουν καλο κλεισιμο στην τομη ωστε να ειναι οσο το δυνατον λιγοτερο εμφανης.
Ελπιζω να μην σε ματιασω φτου φτου σκορδα!!!!!!! :p
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

@pavlos H τομή είναι άφαντη (στον ανυποψίαστο) ούτε ο κουρέας την βλέπει!
σε λίγες μέρες θα βάλω φώτο από τον 9ο μήνα. Εκεί θα έχω και την τομή.
Ευχαριστω κατα τα άλλα για τα καλά λόγια.
 

othelos

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Ευχαριστω φίλε Μάχο για τις απαντήσεις σου..!! Πάντος ειμαι λίγο μπερδεμένος στο αν θα κάνω στριπ η φουε..
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Συγχαρητηρια Μαχο και απο μενα το αποτελεσμα φαινεται πολυ καλο.
Εχω και εγω μια απορια: μεχρι πιο μηνα περιπου σταματανε να βγαινουν κανουριες τριχες δηλ οτι ηταν να βγει βγηκε και απο κει και περα ειναι θεμα μονο πυκνωσης και αναπτυξης των μεταμοσχευμενων μαλλιων?
 

pavlos

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Μαχο σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου πραγματικα η γνωμη σου ειναι πολυτιμη για εμας που ψαχνομαστε περιμενω να δω και τις φωτο με την ουλη οταν βαλεις
 

best1210

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

φιλε Μαχο μολις ειδα τα αποτελεσματα σου σχεδον ολοκληρωμενα!
εχω να πω μονο συχγαρητηρια!
τρελη διαφορα του πριν με το μετα.

εχω να σου κανω μερικες ερωτησεις.
οι γκριζες τριχες ειναι μεταμοσχευμενες?κυριως προς τα πισω.
δεν το ρωταω για κακο,πιστευω οτι δεν χαλαει αισθητικα την εικονα σου.

σκοπευεις στο μελλον και αλλη μεταμ?

και τριτον και τελευταιο.
εχεις παραθεσεις κατι συγκριτικες απο το καλοκαιρι του 2009 και του φετινου και πραγματικα παθαινεις πλακα με την διαφορα.
στην εικονα την πρωτη του 09 για ποσα χρονια ειχες αυτο το στυλ στα μαλλια?
τα κοβες παντα τοσο κοντα?
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

ΒΕΣΤ
για τις άσπρες τρίχες που βλέπεις μάλλον μεταμ/νες θα είναι γιατί κατά εκεί δεν είχα μαλλιά. θα γκριζάρω και άλλο..... κληρονομικό.
Για τρίτη μεταμόσχευση δεν νομίζω . Θελώ να πώ όσο η εικόνα μου θα είναι αυτή δεν υπαρχει πρόβλημα οπότε ούτε λόγος για άλλη μετ/ση.
Ισως όμως κατέβω Κύπρο για να βελτιώσω την εικόνα της 4 εικόνας που βλέπεις στο blog. Σε αυτήν την εικόνα υπάρχει καποιο "κενό"! Νομίζω?
Μάλλον θα πυκνώσουμε λίγο αυτό το σημείο και ΤΕΛΟΣ.
Οταν τα μαλλάκια μου (<- εκφραση του Τροφέα) ήταν λίγα- αρραιά -τα έκοβα πάντα κοντά ίσα με 2-3 χιλ. Τί να τα έκανα? δεν με έπαιρνε για τίποτα άλλο!
Μάχος

*** ακόμα και τώρα , δύο χρόνια μετά, υπάρχουν στιγμές που με βλέπω στον καθρέπτη με μαλλιά...... και κοντοστέκομαι και ξανακοιτώ τον εαυτό μου.
Να σιγουρευτώ ότι είμαι ΕΓΩ και ότι έχω μαλλάκια. Ειλικρινά παιδιά σπουδαίο συναίσθημα.... και μεγάλη ψυχολογική ντόπα.
Οπως επίσης και κάθε καλός σας λόγος.
 

best1210

Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

μια χαρα εισαι και τωρα αλλα εχθρους του καλου το καλυτερο παντα!!!
οποτε αν θες να το κανεις αυτο που λες με την πυκνωση καντο χωρις δευτερη κουβεντα για να νιωθεις και εσυ τελεια!
για ποτε το συζητας?

και κατι αλλο.αυτη την εικονα που αναφερεις που τα κοβες τοσο κοντα για ποσα χρονια την ειχες?
τελευταια η απο καιρο?

και παλι συγχαρητηρια!
πραγματικα εισαι ενα απο τα καλυτερα παραδειγματα στον τομεα της μεταμ!
 

max_os

New Member
Απ: Μετ/ση στην Κύπρο 1ο)strip 4408 11-11-09 & 2ο) strip 2467 06/09/2010

Τα τελευταία δέκα Χρόνια ! Iσως όμως και περισσότερο λόγω της εκτεταμένης αραίωσης δεν ήταν δυνατό να αφήσω μεγαλύτερο μήκος στα μαλλακια. Δεν είχα το ίδιο πρόβλημα αραιωσης αλλά δεν μου "καθόταν " κανένα κούρεμα :(
Ίσως να έκανα υπομονή έως ότου ολοκληρωθεί στο μεγαλύτερο βαθμό η τριχοπτωση. Φάρμακα κ θεραπείες δεν είχα κάνει ποτέ. Έτσι λοιπόν όταν διαπίστωσα ότι η αραίωση είχε φτάσει σε ιδια επίπεδα με τον πατέρα μου
(είχαμε πολλά κοινα) άρχισα να ενδιαφερομαι για μεταμόσχευση.
 
Μπλουζα