Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

max_os

New Member
ευχες για το 2010
"ΧΡΥΣΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑ ΧΑΡΕΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ oΠΟΥ ΦΘΑΝΕΙ
ΚΑΙ ΝΑΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΜΙΚΡΟ ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΑΝΕΙ*......."
* ΒΑΝΕΙ =ΧΩΡΑΕΙ
από εμένα
ανεβάζω αρχειο με 5 φωτος για το στιπ που εκανα στις 11/11/2009 (πέρσι) στην Κύπρο.
τοποθετήθηκαν μοσχευματα μόνο στην απο τη hairline και μέχρι εκεί που ήταν αρκετά για μια ικανοποιητική πυκνοτητα. Το crown το αφήσαμε "ακάλυπτο".
Θα γίνει σε 9-10 μήνες νέα επέμβαση, κατα πάσα πιθανότητα strip, για την κάλυψη και αυτού του τμήματος.

Καλή χρονιά και πάλι. Μάχος
 

Συνημμένα

  • hdc_4408_strip 11 11 09.zip
    2.7 MB · Προβολές: 1,683

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Yγεια καλη χρονια να εχεις και το αποτελεσμα που επιθυμεις φιλε!
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Ευχαριστώ να είσαι καλά.
Οσό για το αποτέλεσμα..... όλα πάνε όπως τα είχα υπολογίσει και όπως μου τα είχαν πεί. Βέβαια λίγο νωρίτερα του αναμενομένου άρχισαν να "σκάνε" οι πρώτες νέες τρίχες (ευπρόσδεκτες) . Ωστόσο το αποτέλεσμα θα φανεί αρκετά αργότερα .
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

καλα αποτελεσματα μαξος...... δεκα μερες μετα απο μενα πηγες βλεπω.......
εγω στην δεξια μερια εχω βγαλει καμμια 20ρια μεταμοσχευμενες τριχες......στην αριστερη 4-5......
λιγα πραγματα.......η ουλη σου πως ειναι???
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

όπως είπα τρίχες άρχισαν να σκανε αρκετες. Η ουλή πίσω δεν φαίνεται καθολου. (εδώ και 10-15 μέρες) Λόγω του επαγγελματος μου κυκλοφορώ πολύ προς τα εξω δημοσιες υπηρεσίες νομαρχιες κτλ - μετά τις 25-30 μέρες δεν φαινόταν σχεδόν τίποτα. Ειδικά τώρα που κουρευτηκα ..... δεν ξεχωρίσεις απολύτως τίποτα. θα κοιτάξω να βγαλω φωτο και απο διαφορες οπτικές γωνίες και θα τις ανεβασω στο δίμηνο πάνω δλδ στις 10/1/2009.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

την ουλή πίσω δεν μπορώ να την δώ όπως θέλω έτσι βγαζω φώτο και την βλέπω σε υψηλές αναλύσεις. Εκεί λοιπόν διαπιστωνω ότι πίσω είναι οκ. δεν εχει καθόλου σοκ λος. στα πλαγια και πίσω από το αυτι εκεί ίσως να έκει λίγο μεγαλύτερο ανοιγμα ή να έχει χασει καποιες τρίχες λίγες..... περιμένω.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

καλη επιτυχια max_os.....
πολυ καθαρη δουλεια...
δεν ειχες καθολου κοκκινιλα πανω?
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

NGL ευχαριστώ. Οτι επιθυμείς να το "πάθεις".
κοκκινίλα δεν μπορώ να πω οτι έχω...... (ενταξει εγω την ψιλοδιακρίνω - αλλά αντικειμενικά δεν φαίνεται)
μόνο οταν σκυβω πχ κανω καποια ασκηση τότε το σημείο την λήπριας ξεχωρίζει δλδ σα να είναι περισσότερο κόκκινο από υπόλοιπο κεφάλι.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

max_os είπε:
NGL ευχαριστώ. Οτι επιθυμείς να το "πάθεις".
κοκκινίλα δεν μπορώ να πω οτι έχω...... (ενταξει εγω την ψιλοδιακρίνω - αλλά αντικειμενικά δεν φαίνεται)
μόνο οταν σκυβω πχ κανω καποια ασκηση τότε το σημείο την λήπριας ξεχωρίζει δλδ σα να είναι περισσότερο κόκκινο από υπόλοιπο κεφάλι.

να σαι καλα και σε σενα ευχομαι τα ιδια..
εμενα μετα απο εναμιση μηνα τωρα φευγει η κοκκινιλα σιγα σιγα.
τι ακριβως ειναι αυτο το ασπρο υγρο που σου βαζουν στην hdc μετα την επεμβαση και φαινεται τοσο καθαρη η περιοχη?πεσ μας γενικα λεπτομερειες για την επεμβαση σου.πχ πως πηρες την αποφαση ,γιατι διαλεξες την hdc .το κοστος (αεροπορικα,ξενοδοχεια κτλ),ποσες μερες εμεινες,την διαδικασια της επεμβασης (ποση ωρα η αφαιρεση του στριπ κτλ) κι οτι αλλο νομιζεις.
ετσι για να γινει πιο ενδιαφερον και κουβεντα ρε φιλε.. :)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

απο οτι μου ειπαν είναι λιπος το οποιο υπάρχει υποδερμικά και γύρω από τον θυλάκιο της τρίχας. Μου είπαν ότι βοηθάει για να "πιάσει" το μόσχευμα. Αυτό φαίνεται στην 2-after.jpg, το οποίο κατά μετά την επέμβαση ΄και για μια μέρα το ψέκαζα κάθε μία ώρα. Μετά, στην τρίτη φώτο που ανέβασα (25 5 days after b.jpg), ξεράθηκε και με το λούσιμο σιγά σιγά έφυγε.
Επέλεξα το HDC γιατί είδα δουλειές τους, ήταν πιο κοντά και με την αρχική επικοινωνία που είχα με έπισαν ότι είναι επαγγελματίες.
Στην Κύπρο μου φέρθηκαν άψογα - φιλοξενα και επιβεβαίωσαν την αρχική εντύπωσή μου ότι είναι αρκετά επαγγελματίες.
Η επέμβαση άρχισε στις 7,30 το πρωί (ta προκαταρκτικά) ουσιαστικά στις 8,30 και τελείωσε στις 19,30-20,00 . Από ότι θυμάμαι στις 11,15 κάναμε διαλλειμα για πρόγευμα ήταν η ώρα που μολις είχε τελειώσει το strip.
Με φιλοξένησαν (εμένα και τη συντροφό μου) σε διαμέρισμα πληρως εξοπλισμέμο ακριβώς απέναντι από την κλινική. Μεταφορικά από και πρός το αεροδρόμιο ήταν δικά τους!
Εμεινα 5 νύχτες και πληρωνα ΜΟΝΟ για φαγητό. Αεροπορικά από Θεσ/νίκη για δύο άτομα πληρωσα με γνωστή αεροπορική μόνο 220,00 € πάνε και έλα. (πρόλαβα και έκλεισα φθηνα)
Ειλικρινά έμεινα ενθουσιασμενος με την αντιμετώπιση που είχα και το κόστος της επέμβασης ήταν όσο ακριβώς "επιβάλει" ο τιμοκατάλογός τους http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=39.
Το μόνο που απομένει είναι να έχω και τα ανάλογα αποτελέσματα !!
NGL πιστευω να σε κάλυψα . Μάχος.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

max_os είπε:
απο οτι μου ειπαν είναι λιπος το οποιο υπάρχει υποδερμικά και γύρω από τον θυλάκιο της τρίχας. Μου είπαν ότι βοηθάει για να "πιάσει" το μόσχευμα. Αυτό φαίνεται στην 2-after.jpg, το οποίο κατά μετά την επέμβαση ΄και για μια μέρα το ψέκαζα κάθε μία ώρα. Μετά, στην τρίτη φώτο που ανέβασα (25 5 days after b.jpg), ξεράθηκε και με το λούσιμο σιγά σιγά έφυγε.
Επέλεξα το HDC γιατί είδα δουλειές τους, ήταν πιο κοντά και με την αρχική επικοινωνία που είχα με έπισαν ότι είναι επαγγελματίες.
Στην Κύπρο μου φέρθηκαν άψογα - φιλοξενα και επιβεβαίωσαν την αρχική εντύπωσή μου ότι είναι αρκετά επαγγελματίες.
Η επέμβαση άρχισε στις 7,30 το πρωί (ta προκαταρκτικά) ουσιαστικά στις 8,30 και τελείωσε στις 19,30-20,00 . Από ότι θυμάμαι στις 11,15 κάναμε διαλλειμα για πρόγευμα ήταν η ώρα που μολις είχε τελειώσει το strip.
Με φιλοξένησαν (εμένα και τη συντροφό μου) σε διαμέρισμα πληρως εξοπλισμέμο ακριβώς απέναντι από την κλινική. Μεταφορικά από και πρός το αεροδρόμιο ήταν δικά τους!
Εμεινα 5 νύχτες και πληρωνα ΜΟΝΟ για φαγητό. Αεροπορικά από Θεσ/νίκη για δύο άτομα πληρωσα με γνωστή αεροπορική μόνο 220,00 € πάνε και έλα. (πρόλαβα και έκλεισα φθηνα)
Ειλικρινά έμεινα ενθουσιασμενος με την αντιμετώπιση που είχα και το κόστος της επέμβασης ήταν όσο ακριβώς "επιβάλει" ο τιμοκατάλογός τους http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=39.
Το μόνο που απομένει είναι να έχω και τα ανάλογα αποτελέσματα !!
NGL πιστευω να σε κάλυψα . Μάχος.

μαχο γενικα η hdc φαινεται σοβαρη κλινικη και με ολα οσα μου ανεφερες επιβεβαιωνεται αυτο...
με καλυψες σε μεγαλο βαθμο.μακαρι και τ αποτελεσματα να ειναι αναλογα..
τι παιρνεις απ την ημερα της επεμβασης και μετα,και τι χρησιμοποιεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

μου σύστησαν φινα και μινοξ. 2% για το πρώτο τρίμηνο. Χρήση της μινοξ. από την 11η μέρα after HT. Υπήρχε στο βαλιτσάκι που πήρα από την κλινική σαμπουαν για το πρώτο 10ήμερο και σαμπού για μετά. Αφού τελείωσαν αυτά χρησιμοποιώ Τρικομιν κοντισιονερ-σαμπού καθε μέρα (αθλούμαι και αναγκαστικά λούζομαι καθε μερα) και 2 φορες τη βδομάδα χρησιμοποιώ fungoral 2%.
Την Μινοξ. τη σταμάτησα πάνω στον μήνα και ουτε καν πρόλαβε να τελειώσει το πρώτο μπουκάλι.
Το μόνο που αισθάνομαι τώρα στη λήπτρια είναι μια φαγούρα που με πιάνει για λίγο και σε ασχετες ώρες με συνήθως μικρή διάρκεια. Κατα τα άλλα "σκανε" όπως είπα που και που νέες τρίχες.
αυτα προς το παρόν ... Μάχος
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

πολυ καλες φαινονται.......
γενικα η hdc κανει κι αυτη trichophytic closure οποτε δεν θα εχεις ιδιαιτερο προβλημα με την ουλη......
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Πάνο, συμφωνώ και γώ (καθαρή δουλειά και η μεχρι τωρα πορεία του στριπ)
Στην Κύπρο γνώρισα και εναν Ισπανό που είχε επισκευτεί το HDC για ........ (θελω την προσοχή σας) για να του αφαιρεθούν 2 στριπ από τα ΠΕΝΤΕ ( 5 ) που είχε πίσω. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ έβλεπα στο κεφάλι του τα παλια strip και δεν το πιστευα. Μάλιστα ο τύπος αφαίρεσε τα 2 στριπ και τα θυλάκια που υπήρχαν εκεί τα μετέφερε με fUE στη hairline.
Γενικά απο Ισπανία είχε πολύ κόσμο εκεί οι περισσότεροι ασθενείς ήταν για "επιδιορθώσεις".
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ο Κωστής σ'αυτή τη φώτο σίγουρα είναι κοντοκουρεμένος.
αλλα και από την 'αλλη τωρα που το λες ......... μαλλον ετσι πρεπει να είναι.
Από την άλλη θα΄έλεγα ότι έχει ΣοκΛος αλλά η φώτο είναι 6 μήνες μετά. Αρα δεν μπορεί να είναι αυτό!
Αντίθετα η δική μου φωτο είναι μόλις την 14η μέρα (μολις εχω βγάλει τα ράμματα)
Υπομονή θα δείξει
 

aleksandros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

To κουρεμα στην συγκεκριμενη ειναι 0,5 mm μονο αν τα κοψεις το ιδιο μπορεις να συγκρινεις.
Εντομεταξυ η δοτρια του φαινεται πολυ πυκνη .
 
Μπλουζα