Mark84, fue, γκαρτσονίκα-κοντογιάννη, 2864 grafts, 15-16/06/2017 (νικητής κλήρωσης έως 6000 τρίχες)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστό είναι αυτό περί μ.ο αλλά τα graft τοποθετήθηκαν σε ζώνες με διαφορετικες πυκνότητες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Σωστά.πες ότι δούλεψαν α ζώνη με 15 και από β ζώνη και πίσω άντε με 6-7 grafts..σχεδόν τπτ δηλαδή παντού..είναι λίγα τα grafts..λάθος τακτική 1000%
 

tol

Well-Known Member
Φιλοι μου, νομιζω οτι ζειτε σε αλλο ημερολογιακο ετος.
Η συγκεκριμενη μμ βρισκεται στον 8ο μηνα και οχι στον 7ο!!!!
Θα ξεχασουμε και την απλη αριθμηση των ημερων. Στα μεσα Ιουνιου πραγματοποιηθηκε. Εχουμε μεσα Φεβρουαριου. Αρα συμπληρωμενοι 8 μηνες και παμε για τον 9ο.

Με αυτο το δεδομενο νομιζω οτι ειναι φανερο πως προκειται για ενα πολυ μετριο αποτελεσμα. Η φυτρωση σχεδον ολοκληρωνεται και η εικονα για περιπου 3000 grafts ειναι μαλλον μετρια.

Αλλο ενα συνηθισμενο αποτελεσμα απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Φανταστειτε να μην ηταν και διαφημιζομενο (νικητης κληρωσης)!!!

Δυστυχως, αποδεικνυεται για αλλη μια φορα οτι η DHI αποτελει μια μετρια κλινικη στην οποια αναγκαστικα καταφευγουμε ολοι εμεις που θελουμε (για διαφορους λογους) να αποφυγουμε το εξωτερικο.

Θυμιζω οτι γραφω και εξ ιδιας πειρας (3 μμ στη DHI με μετρια αποτελεσματα).

Φιλε μου Μαρκ, το θετικο στη δικη σου περιπτωση ειναι οτι εκανες μια δωρεαν μμ., οτι το αποτελεσμα, αν και φτωχο, ειναι φυσικο και οτι λογικα η δοτρια δεν θα εχει ταλαιπωρηθει (τουλαχιστον η φυσικοτητα και η καλη διαχειριση της δοτριας ειναι τα μονα θετικα της συγκεκριμενης κλινικης).
Θα σε συμβουλευα στο μελλον να προβεις σε δευτερη μμ στο εξωτερικο (ισως Τουρκια), ωστε να βελτιωσεις αρκετα την τωρινη σου εμφανιση. Καλη συνεχεια, φιλε μου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστά.πες ότι δούλεψαν α ζώνη με 15 και από β ζώνη και πίσω άντε με 6-7 grafts..σχεδόν τπτ δηλαδή παντού..είναι λίγα τα grafts..λάθος τακτική 1000%

Η αίσθηση μου από τις πρώτες φωτό είναι ότι η ζώνη Α έχει τουλάχιστον 20g, η ζώνη B, C υπολείπονται σημαντικά και το crown λίγο πυκνότερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
δυσκολα βλέπω πάνω από 15 στην α ζώνη cvial..δεν παίζει να έπιασαν το νούμερο αυτό..ίσως μπροστά σε hairline να έβαλαν κάτι παραπάνω στα σημεία ένωσης με τα πλαινα.εκει φαίνεται λιγάκι πιο πυκνή τοποθέτηση..αλλά μέχρι εκεί.η υπόλοιπη α ζώνη μην σου πω ότι έχει λιγότερα από 15..πίσω μιλάμε για το τπτ..απλά για ένα 10% πύκνωση τον πήγαν.τπτ παραπάνω.
 

tol

Well-Known Member
aeratos................"απλά για ένα 10% πύκνωση τον πήγαν.τπτ παραπάνω".

Δεν μπορω να κατανοησω την προσπαθεια καποιων να κανουν το μαυρο ασπρο.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση εχουμε μια ληπτρια περιοχη περιπου 150 cm2. Παρατηρηστε τις αρχικες φωτογραφιες......στη β και γ ζωνη τοποθετηθηκαν λιγα grafts.

Επισης η ληπτρια περιοχη ειχε τουλαχιστον 1500 grafts μαμα μαλλια (δες φωτογραφια πανοραμικη πριν μμ απο την ιδια την κλινικη).

Αρα, αναφερομαστε περιπου σε 4500 grafts (1500+3000).

Και το ερωτημα που γενναται ειναι......αν με 4500 grafts εχουμε αυτο το φτωχο αποτελεσμα, τοτε τι πρεπει να προσδοκουμε απο τις μμ στην DHI;

Θα πρεπει να βαλουν 10000 grafts, για να εχουμε ενα καλο αποτελεσμα; Δηλαδη περιπου 7 μμ (!!!!!!!!) λαμβανοντας υποψη οτι η DHI βαζει περιπου 1300-1500 grafts ανα συνεδρια;

Ζησε Μαη μου, να φας τριφυλλι!!!!

Υ.Γ. Μαλλον δεν καταλαβατε οτι ο φιλος μπαινει στον 9ο μηνα και το αποτελεσμα, σχεδον, εχει ολοκληρωθει.
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατί εγώ πιο πάνω τι έγραψα.?
Tol.......
Μάλλον δεν το είδες καν.ειπε κάνεις ότι είναι νωρίτερα από τους 9 μήνες?2η φορά που το λες.που κολας ακριβώς?αυτό λοιπόν ανέφερα πιο πάνω που δεν το είδες προφανώς ..10-15% πύκνωση είπα ότι τον πήγαν.και ότι ήταν λάθος τακτική..ποιος πάει να κάνει το άσπρο μαύρο λοιπόν?
aeratos................"απλά για ένα 10% πύκνωση τον πήγαν.τπτ παραπάνω".

Δεν μπορω να κατανοησω την προσπαθεια καποιων να κανουν το μαυρο ασπρο.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση εχουμε μια ληπτρια περιοχη περιπου 150 cm2. Παρατηρηστε τις αρχικες φωτογραφιες......στη β και γ ζωνη τοποθετηθηκαν λιγα grafts.

Επισης η ληπτρια περιοχη ειχε τουλαχιστον 1500 grafts μαμα μαλλια (δες φωτογραφια πανοραμικη πριν μμ απο την ιδια την κλινικη).

Αρα, αναφερομαστε περιπου σε 4500 grafts (1500+3000).

Και το ερωτημα που γενναται ειναι......αν με 4500 grafts εχουμε αυτο το φτωχο αποτελεσμα, τοτε τι πρεπει να προσδοκουμε απο τις μμ στην DHI;

Θα πρεπει να βαλουν 10000 grafts, για να εχουμε ενα καλο αποτελεσμα; Δηλαδη περιπου 7 μμ (!!!!!!!!) λαμβανοντας υποψη οτι η DHI βαζει περιπου 1300-1500 grafts ανα συνεδρια;

Ζησε Μαη μου, να φας τριφυλλι!!!!

Υ.Γ. Μαλλον δεν καταλαβατε οτι ο φιλος μπαινει στον 9ο μηνα και το αποτελεσμα, σχεδον, εχει ολοκληρωθει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αλήθεια είναι ότι περίμενα κάτι παραπάνω, τουλάχιστον μπροστά. Πιθανώς όπως είπε και ο Makis με την πύκνωση να "χαιρετησαν" μαμά σε thining φάση. Πάντως η τακτική τους είναι λανθασμένη. Έπρεπε να τα ρίξουν ή μπροστά ή πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Γιατί εγώ πιο πάνω τι έγραψα.?
Tol.......
Μάλλον δεν το είδες καν.ειπε κάνεις ότι είναι νωρίτερα από τους 9 μήνες?2η φορά που το λες.που κολας ακριβώς?αυτό λοιπόν ανέφερα πιο πάνω που δεν το είδες προφανώς ..10-15% πύκνωση είπα ότι τον πήγαν.και ότι ήταν λάθος τακτική..ποιος πάει να κάνει το άσπρο μαύρο λοιπόν?

Πρωτον, δευτερη φορα τονιζω οτι ειναι στον 9ο μηνα, επειδη ο φιλος Μαρκ ανεβασε φωτογραφιες, δηθεν, του 7ου μηνα και κανείς δεν επισημανε το λαθος του.

Δευτερον, γραφεις οτι τα grafts ηταν λιγα για μια περιοχη 150 cm2 (σε καμια περιπτωση δεν ειναι 200cm2, οπως ισχυριζεσαι).......και εγω αναρωτιεμαι αν 4500 grafts (1500 μαμα+ 3000 μεταμοσχευμενα) ειναι λιγα, τοτε τι πρεπει να περιμενει ενας υποψηφιος για μμ στη DHI;

Να κανει 7 μμ (!!!!!!!) των 1400 grafts (συνολο 10000 grafts), για να παρει ενα καλο αποτελεσμα;

Επαναλαμβανω για πολλοστη φορα.......δυστυχως η συγκεκριμενη κλινικη ειναι ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ για οσους δεν μπορουν να μεταβουν στο εξωτερικο και για οσους εχουν πολυ χαμηλες απαιτησεις πυκνοτητας.
 

aeratos28

Just aeratos
Εδώ συμφωνούμε απόλυτα..και εγώ για μπροστά περίμενα κάτι ακόμα..όχι μεγάλο,αλλά κάτι ακόμα..ένα 10% περισσότερο..η τακτική που ακολουθήθηκε ,είναι εντελώς λάθος και το είπα από την αρχή της συζήτησης..στην προηγούμενη σελίδα..και ότι μπορούμε να το συζητήσουμε αυτό επίσης..έπρεπε να γίνει μια προσέγγιση σαν του pantel..μέχρι β ζώνη..όμως με τα δεδομένα αυτά που έχουμε τώρα,με τη λάθος προσέγγιση το άπλωμα σε όλο το κεφάλι αυτών των λίγων grafts,δεν μπορείς να περιμένεις κάτι πάρα πολύ καλύτερο από αυτό..κανείς δεν πάει να κάνει tol το άσπρο μαύρο..για να ξηγιομαστε.
 

tol

Well-Known Member
Μιλάς για 1500grafts που υπήρχαν..εννοείς σε όλο το κεφάλι στη ληπτρια όλη ,υπήρχαν ήδη 1500grafts?


Δεν εννοω σε ολο το κεφαλι.

Μονο στη ληπτρια περιοχη των περιπου 150 cm2 υπαρχουν 1500 grafs κατα προσεγγιση.

Δες στην πρωτη σελιδα την πεμπτη (πανοραμικη) φωτογραφια (5/24).

Ειναι αδιαμφισβητητο οτι υπαρχουν, τουλαχιστον, 1500 μαμα grafts (ισως και παραπανω).

Αυτο, λοιπον, το δεδομενο κανει να φαινεται ακομα πιο αποτυχημενη η συγκεκριμενη διαφημιζομενη (!!!!) διπλης συνεδριας (!!!!) μμ.
 

aeratos28

Just aeratos
Για την ληπτρια περιοχή εννοούσα σε όλο το κεφάλι..από hairline μέχρι crown..το ίδιο λέμε..ναι σίγουρα τα ειχε όπως λες..για να καταλάβω πως το σκέφτεσαι..εννοείς πως αν δεν ήταν αυτά τα 1500grafts,από hairline μέχρι crown,θα ήταν γυμνός ,γουλί εντελώς ,δέρμα έτσι?
Δεν εννοω σε ολο το κεφαλι.

Μονο στη ληπτρια περιοχη των περιπου 150 cm2 υπαρχουν 1500 grafs κατα προσεγγιση.

Δες στην πρωτη σελιδα την πεμπτη (πανοραμικη) φωτογραφια (5/24).

Ειναι αδιαμφισβητητο οτι υπαρχουν, τουλαχιστον, 1500 μαμα grafts (ισως και παραπανω).

Αυτο, λοιπον, το δεδομενο κανει να φαινεται ακομα πιο αποτυχημενη η συγκεκριμενη διαφημιζομενη (!!!!) διπλης συνεδριας (!!!!) μμ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω οπως εχω ξανα πει παντως πιστευω οτι ειναι θεμα γιατρού κ οχι κλινικής ...πως εξηγείτε εξαλλου αλλα καλα αποτελέσματα της ομολογουμένως εδω μεσα σρο φόρουμ; Κ γνκ περα απ την dhi ισχυει παντου αυτο...το ανθρώπινο δυναμικό μας ενδιαφερει η η λεζάντα της επιχείρησης τελος πάντων ;
 

Mogan

Active Member
Καλησπέρα κι από μενα και καλη συνέχεια να εχεις @Mark84.

Δεν εχω καταλαβει καλα που οφειλεται ολη αυτη η δυσαρεσκεια για το κατα τα φαινομενα τελικο αποτέλεσμα του Mark84.

Εννοειτε οτι δεν πηγε καλα γιατι επελεξαν να βαλλουν λιγα μμ σε μεγαλη εκταση, οποτε ουτως ή αλλως η αλλαγη θα ηταν μικρη (10% βελτίωση σε σχεση με πριν);

Ή μηπως εννοειτε πως περα απο τα λιγα μοσχεύματα για την εκταση της ληπτριας επετεύχθη ταυτόχρονα και πολύ χαμηλο ποσοστο φυτρωσης;

Στην πρώτη περίπτωση εχουμε να κάνουμε με μια κακοδιαχειριση των μμ, που ομως απλα οδηγεί σε ενα μέτριο αισθητικα αποτελεσμα.

Στην δευτερη περίπτωση ομως εχουμε το χειριστξο σεναριο για μενα, εκεινο της κατασπαταλυσης μη-αντικαταστασιμων πόρων. Αν δεν ηταν κ δωρεαν, θα μιλουσαμε και για σπαταληση χρηματος.

Ομως σε περιπτωση που συμβαινει το 2ο, η DHI εχει στην πολιτικη της να επαναλαμβανει δωρεαν νεα επεμβαση αν η φυτρωση δεν φθασει/ξεπερασει το 90%.
Φυσικα οι χαμένες τριχες πισω δε γυρνανε ομως, αν η δοτρια ειναι υγιης και πλουσια ορισμένοι ασθενείς μπορούν, εστω κ καθυστερημενα να απολαυσουν ενα ικανοποιητικό επίπεδο τριχοφυιας.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε συ mogan,αν ισχύει το 2ο που λες και τι να λέει ότι η πολιτική της dhi είναι να βάζει δωρεάν ότι είναι κάτω από 90%?? Και σου λέω εγώ,ωραία,πάει μετραει και του λένε έχεις 80% φύτρωση και του απλώσουν αλλα 500-600 grafts σε όλη αυτή την έκταση,ποιο ειναι το όφελος??θα αλλαξει τπτ εμφανισιακά??
 
Μπλουζα