Mark84, fue, γκαρτσονίκα-κοντογιάννη, 2864 grafts, 15-16/06/2017 (νικητής κλήρωσης έως 6000 τρίχες)

Mark84

Member
26.06.2017 στις 10 μέρες
 

Συνημμένα

  • 2.JPG
    2.JPG
    909.1 KB · Προβολές: 785
  • 3.jpg
    3.jpg
    546.8 KB · Προβολές: 743
  • 4.JPG
    4.JPG
    904.9 KB · Προβολές: 790
  • 5.JPG
    5.JPG
    1 MB · Προβολές: 765
  • 6.JPG
    6.JPG
    919.7 KB · Προβολές: 755

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Καλη επιτυχια και απο εμενα! Δοτρια δυσκολη, καθοτι εχεις κανει αραιωση και σε μεγαλο μερος της δοτριας πισω.
Εχω περιεργεια τι καλυψη θα επιτευχθει με αυτον τον αριθμο μοσχευματων!
 

athenian

Well-Known Member
Παντως στη διαχειρηση της δοτριας η dhi ειναι τοπ για τα ελληνικα δεδομενα.Καλη φυτρωση φιλε!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι πίστευα και εγώ. Αν όμως τα punches είναι 1.1 & 1.2μμ τότε καλύτερα τα "παράθυρα" του Β.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα το καταλάβουμε σε μερικούς μήνες. Αν είχε φωτό της δοτριας αμέσως μετά την εξαγωγή θα μπορούσαμε να πούμε με μεγαλύτερη ευκολία. Πάντως εξαγωγή με πάνω από 1.1mm δεν θεωρείται FUE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

geeorgee

Active Member
civial θυμαμαι σε καποιες παλιοτερες περιπτωσεις στην dhi να εχουν χρησιμοποιηθει εργαλεια 0.9 και σε μια περιπτωση 1.0mm απο επιλογη για πιο safe εξαγωγη.Μου κανει εντυπωση που τωρα αναφερουν τοσο μεγαλη διαμετρο 1,1 και 1,2.Μηπως επειδη τα περιστατικα ειναι δωρεαν και θα παιξουν πολυ στο internet σαν διαφημιση
θελουν να ειναι οσο πιο safe σε θεμα φυτρωσης χωρις να τους νοιαζει η δοτρια?δε ξερω μεγαλο φαουλ παντως αν ισχυει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι εξαιρετικά σημαντικό θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

piros75

Well-Known Member
Πίσω στην κορυφή δεν έχουν μπει και πολλά μοσχεύματα και με δεδομένο και το αυξημένο illusion που χρειάζεται εκεί, μάλλον αραιά θα είναι, για μπροστά και εφόσον πιάσεις νορμαλ ποστοστό φύτρωσης πιστεύω θα είσαι σούπερ.
 

Mark84

Member
06.07.2017
Όσον αφορά τα punches σε επικοινωνία μου με την κλινική έφτασαν έως 1.2 γιατί χρησιμοποηθηκαν και μικρότερα...
 

Συνημμένα

  • 2.JPG
    2.JPG
    906 KB · Προβολές: 656
  • 4.JPG
    4.JPG
    918.6 KB · Προβολές: 661
  • 5.JPG
    5.JPG
    926 KB · Προβολές: 690
  • 7.JPG
    7.JPG
    930.2 KB · Προβολές: 649
  • 8.JPG
    8.JPG
    920 KB · Προβολές: 675

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Παντως στην dhi εχω διαπιστωσει σχεδον σ ολους πως απ την 10η 15η μερα μετα την μμ δεν φενεται τιποτα πως εχεις κανει κατι στο κεφαλι κ στα μαλια στα θετικα αυτο της κλινικης....απ την αλλη συντηριτικη οπως παντα κ ας εχει ο υποψηφιος πολυ καλη δοτρια κανει μικρα sessions ισως για να μπεις στην διαδικασια για μια δευτερη μμ μετα το περας της πρωτης που σημαινει περισσοτερα χρηματα... εχει κανει ο αδελφος μου εκει με μικρο προβλημα σχετικα στην hairline γυρω στα 600 grfts κ δεν φαινεται απολυτως τιποτα πως εχει βαλει μαλι τρελη φυσικοτητα...στα μειον της κλιικης παντως κ η πυκνοτητα..
 

piros75

Well-Known Member
Παντως στην dhi εχω διαπιστωσει σχεδον σ ολους πως απ την 10η 15η μερα μετα την μμ δεν φενεται τιποτα πως εχεις κανει κατι στο κεφαλι κ στα μαλια στα θετικα αυτο της κλινικης....απ την αλλη συντηριτικη οπως παντα κ ας εχει ο υποψηφιος πολυ καλη δοτρια κανει μικρα sessions ισως για να μπεις στην διαδικασια για μια δευτερη μμ μετα το περας της πρωτης που σημαινει περισσοτερα χρηματα... εχει κανει ο αδελφος μου εκει με μικρο προβλημα σχετικα στην hairline γυρω στα 600 grfts κ δεν φαινεται απολυτως τιποτα πως εχει βαλει μαλι τρελη φυσικοτητα...στα μειον της κλιικης παντως κ η πυκνοτητα..

Έτσι είναι όπως τα λες. Εγώ την 5η μέρα είχα σχεδόν καθαρίσει από όλα τα κακαδάκια και από την 7η θεωρώ ότι κανένας δεν μπορούσε να διακρίνει τίποτα, αν δεν γνώριζε.
 

Mogan

Active Member
Πίσω στην κορυφή δεν έχουν μπει και πολλά μοσχεύματα και με δεδομένο και το αυξημένο illusion που χρειάζεται εκεί, μάλλον αραιά θα είναι.

&Piros75, μου το εξηγεις λιγο πιο αναλυτικα αυτο γιατι δεν το καταλαβαινω.

Εννοεις επειδη προς την κορυφη ηδη εχει μαλλια, τοτε επειδη εκει κοντα μπηκαν λιγα μμ τοτε θα φαινεται εντονα η διαφορα;
 

Mark84

Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!!! Διάφοροι λόγοι δε μου έδωσαν την δυνατότητα να μπορέσω να ενημερώσω το νήμα μου για αυτό ζητώ και την κατανόηση σας. Σιγά σιγά θα συμπληρώνω με νέες φώτο από την πορεία μου. Σας ευχαριστώ!

3 μηνο
 

Συνημμένα

  • EA 3 MHNOY (4).JPG
    EA 3 MHNOY (4).JPG
    927.3 KB · Προβολές: 448
  • EA 3 MHNOY (14).JPG
    EA 3 MHNOY (14).JPG
    983.1 KB · Προβολές: 439
  • EA 3 MHNOY (16).JPG
    EA 3 MHNOY (16).JPG
    932.5 KB · Προβολές: 452
  • EA 3 MHNOY (22).JPG
    EA 3 MHNOY (22).JPG
    959.9 KB · Προβολές: 432
  • EA 3 MHNOY (24).JPG
    EA 3 MHNOY (24).JPG
    924.7 KB · Προβολές: 420
  • EA 3 MHNOY (26).JPG
    EA 3 MHNOY (26).JPG
    923.3 KB · Προβολές: 415
  • EA 3 MHNOY (28).JPG
    EA 3 MHNOY (28).JPG
    919.3 KB · Προβολές: 416
  • EA 3 MHNOY (29).JPG
    EA 3 MHNOY (29).JPG
    918.3 KB · Προβολές: 411
  • EA 3 MHNOY (51).jpg
    EA 3 MHNOY (51).jpg
    599.1 KB · Προβολές: 426

Mark84

Member
5 μηνο
 

Συνημμένα

  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (1).JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (1).JPG
    922.2 KB · Προβολές: 455
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (3).JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (3).JPG
    1.1 MB · Προβολές: 489
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (6).JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (6).JPG
    1 MB · Προβολές: 451
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (21).jpg
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (21).jpg
    674.2 KB · Προβολές: 453
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (41).jpg
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ (41).jpg
    727.3 KB · Προβολές: 462

koumparos

Well-Known Member
Για 5μηνο λιγα πραγματα.Μακαρι να κανει το μπαμ τωρα μεχρι το 8μηνο διοτι η δοτρια σου ειναι πολυτιμη και θα χασεις τεραστιο εδαφος στη μαχη κατα της αραιωσης εαν δεν πιασεις υψηλη φυτρωση.
 

Mogan

Active Member
Καλημέρα Mark84

Αρχικά καλη συνεχεια στη φυτρωση σου.

Θα ηθελα να μας πεις ενα σχολιο δικο σου για την πορεια σου, οπως επισης και τι εχει να σχολιασει η κλινικη και η γιατρος σου για την ως τωρα πορεια σου.

Αλλωστε μην ξεχναμε τη σημαντικοτητα της επεμβασης σου, γιατι χρησιμοποιηθηκαν 6000 τριχες απο μια σχετικα επιβαρυμενη δοτρια. Οπως επισης το γεγονος πως αυτη η επεμβαση κανονικα θα στοιχιζε 5 με 6000€. Χρονος, χρημα και καταναλωση περιορισμενων πορων που απαιτουν υψηλη φυτρωση.

Στειλε μας λοιπον κανα σχολιο αν θες.
 
Μπλουζα