manosc44, FUE, 2289g, 9/12/2017

manosc44

Member
Έχοντας βοηθηθεί και λάβει πληροφοριες απο το φορουμ θα ηθελα και γω με την σειρα μου να βοηθησω και αλλους με την παρουσιαση της μμ μου που εχω κανει εδω και καποιους μηνες.
Αρχικα θα πω πως η μμ εγινε στη Θεσσαλονικη με την κ. Αδρι@@@λου. Ημέρα Σάββατο, το μονο διαθέσιμο για εκεινο το μήνα για την συγκεκριμένη κοπέλα την οποία ''παράγγειλα'' να με κάνει αυτη την μμ.

Γενικως αυτη η εταιρια ειναι του τυπου ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε... χωρις αρχη μεση και τελος, χωρις αναλυση στο κεφαλι σου, χωρις ένα πλανο. Πας, σε βγαζουν πλεον οχι πανω απο 2500 grafts γιατι δε θελουν άλλο ντόρο, ήδη τον έχουν κάνει με τα παραπανω μοσχευματα που εξήγαγαν οπότε αρκουνται περι τα 2200 στο κάθε κεφάλι.
Το ραντεβου στις 9:00 εισοδος στο δωμάτιο 9:30. Διαλειμμα και στοπ εξαγωγης 13:00, τελος μμ 19:00.
Στις 19:10 με συνοπτικες διαδικασιες ολα τα φωτα ηταν κλειστα και ειμασταν ηδη στην πορτα της εξόδου.

Περι της μμ, η ¨γιατρος¨ θεωρεί τον εαυτό της εγω ειμαι, αυτη ειμαι και οτι θελω κανω. Αυτη ηταν η πρωτη εντυπωση για τουλαχιστον 2 ωρες. Οσο δλδ ρωταγα να μαθω για τις μμ. Τις τονισα 2-3 φορες για την δοτρια και μου ειπε μην στεναχωριεσαι ξερω τι κανω, δεν θα μου πεις εσυ, ξερω την δουλεια μου. Σε 5 μερες δε θα βλεπεις τιποτα.. και επισης πως δε με ενδιαφερει το πισω κομματι παρα μονο η ληπτρια.
Επισης της ειπα τα μονοτριχα μπροστα στη hairline .!!! η απαντηση της παλι ειρωνικη μου λεει, και που ξερεις εσυ πως τωρα εγω δεν κανω καποια νεα δοκιμη πανω στο κεφαλι σου για να δω πως θα εξελιχθεί.
Μετα απο αυτες τις συζητήσεις που μου ειχε δωσει πολυ αρνητικη εντυπωση αρχισαμε μιλαγαμε για το τι κανουμε στη ζωη μας και τελοσπαντων περι ανεμων και υδατων. Εκει σαν να ηταν μια αλλη. Πολυ θετικη, ομιλιτικη και ολα καλα.

Περι των κοριτσιων οπου βοηθουσαν, μια ηταν η βασικη και οποτε την καπνιζε ερχοταν ακομα μια για να διαχωρισει τα grafts ή να τα βαλει στα Punch ....δε ξερω και πως λεγονται!!!

Μπαινοντας στο δωματιο ειχε απο πριν air condition στο ζεστο αερα. Της λεει η ΄γιατρος' κλειστο... απαντα η βοηθος μα γιατι αφου κανει κρυο. Εμεις εδω τα εχουμε ανοιχτα..... Τραγικοτατο. Ευτυχως η γιατρος ηταν ενημερωμενη σε αυτο το κομματι.

Αρχιζοντας λοιπον την εξαγωγη ειπα πως θα μετρησω ποσα grafts εξαγει το μηχανακι τους. Λιγο πολυ μπορουσα να το καταλαβω οταν το εσπρωχνε στο κεφαλι μου. Οποτε οι θυλακες με τις δικιες μου μετρησεις ηταν περιπου 1500 πισω, 434 δεξια και 237 αριστερα. Οπως γραφω ομως στο θεμα παραπανω η δικια τους επισημη καταμετρηση ηταν 2289 grafts.
Πιο αναλυτικα μου εδωσαν, βεβαια μετα απο απαιτηση δικη μου, των αριθμο των τριχων.
1's:493
2's:1042
3's:599
4's:116
5's:16
6's:3
****Μολις παρατηρησα πως το αθροισμα αυτων ειναι 2269....
Ο λογος βγαινει 2,29 για τους πιο ψαγμενους!!!

Επισης οι κοπέλες γενικά εκει μέσα τις έχουν για γλαστρες. Καλό θα ήταν να έχουν και λίγο υψηλότερο IQ σε τέτοια πόστα. Θέλω να επισημάνω πως τα κορίτσια στο ταμείο δε ξέρουν να κάνουν καν προσθέσεις και αφαιρέσεις. Το διαπίστωσα πριν μπω για μμ αφού πρωτα έπρεπε να πλήρωσω. Επίσης τα άλλα κοριτσια με τις φωτογραφίες που μου τραβηξαν επιεικώς απαράδεκτες. Θα καταλάβαιτε τι εννοώ μόλις σας ανεβάσω τις φώτο που μου έστειλαν απο την κλινική μετά φυσικά απο χίλια παρακάλια....

Μπορω να σας πω πως την λήπτρια την προσεξα πάρα πολύ μέχρι στιγμής. Το μόνο παράπτωμα, αν μπορει να θεωρηθεί έτσι, ε'ιναι πως Μέτα απο 40 μέρες ξεκίνησα το γυμναστήριο σηκώνοντας βάρη όπως επίσης και τρέξιμο στο γήπεδο σε έντονους ρυθμούς.
Από την 10 κιολας μέρα ξεκίνησα μινοξιδίλη της εταιρίας kirkiland σε υγρή μορφή(2 φορές τη μέρα).
Περίπου στις 20-30 μέρες ξεκίνησα να παίρνω καποια χάπια που βοηθάνε τα μαλλιά.
¨Επαιρνα και ακόμα παίρνω 1 χαπι βιοτίνη, 1 β καροτίνη και 2 χάπια για hair skin & nails ημερισίως. Αξιο να σημειώσω είναι πως πλέον παίρνω ακομα 2 χαπια ημερισίως χόνδρο καρχαρία για άλλον λόγο, όμως απ οτι διαβασα βοηθάει και στα μαλλιά.
Με συγχωρείτε ένα ένα τα θυμάμαι βλέποντας τις φωτογραφίες μου. Δε δέχτηκα να πάρω τα την κορτιζόνη που μου έδωσαν πριν την μμ. Τα υπόλοιπα χάπια που μου έδωσαν οκ τα πηρα, την κορτιζόνη οχι. Βεβαια απ οτι αποδείχθηκε κακως δε την πηρα διότι για περιπου 4-5 μέρες ήμουν τραγικά πρισμένος. Για καποιες ώρες (8-10) ίσα που έβλεπα απο το ένα μάτι, το άλλο ήταν κλειστό.

Θα ξεκινήσω να βαζω τις φώτο απο την κλινική πως ημουν πριν και πως εγινα μετα την μμ.

........ η ενημερωση θα συνεχιστει με φωτο και αλλα σχολια στις επομενες μερες....
 

Συνημμένα

  • DSC_0170-1.jpg
    3 MB · Προβολές: 311
  • DSC_0172.JPG
    DSC_0172.JPG
    229.3 KB · Προβολές: 860
  • DSC_0171.JPG
    DSC_0171.JPG
    240 KB · Προβολές: 875
  • DSC_0173-1.jpg
    DSC_0173-1.jpg
    173 KB · Προβολές: 837
  • DSC_0174.JPG
    DSC_0174.JPG
    160.6 KB · Προβολές: 823
  • DSC_0175.JPG
    DSC_0175.JPG
    211.2 KB · Προβολές: 818
  • DSC_0176.JPG
    DSC_0176.JPG
    183.6 KB · Προβολές: 843
  • DSC_0178.JPG
    DSC_0178.JPG
    128.9 KB · Προβολές: 849
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Γενικως αυτη η εταιρια ειναι του τυπου ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε... χωρις αρχη μεση και τελος, χωρις αναλυση στο κεφαλι σου, χωρις ένα πλανο. Πας, σε βγαζουν πλεον οχι πανω απο 2500 grafts γιατι δε θελουν άλλο ντόρο, ήδη τον έχουν κάνει με τα παραπανω μοσχευματα που εξήγαγαν οπότε αρκουνται περι τα 2200 στο κάθε κεφάλι.

Ομολογώ ότι σοκαρίστηκα με το παραπάνω. Και μετά από αυτά έχω να πω ότι έκατσες για μεταμόσχευση.

Περι της μμ, η ¨γιατρος¨ θεωρεί τον εαυτό της εγω ειμαι, αυτη ειμαι και οτι θελω κανω. Αυτη ηταν η πρωτη εντυπωση για τουλαχιστον 2 ωρες. Οσο δλδ ρωταγα να μαθω για τις μμ. Τις τονισα 2-3 φορες για την δοτρια και μου ειπε μην στεναχωριεσαι ξερω τι κανω, δεν θα μου πεις εσυ, ξερω την δουλεια μου. Σε 5 μερες δε θα βλεπεις τιποτα.. και επεισης πως δε με ενδιαφερει το πισω κομματι παρα μονο η ληπτρια.

Όπως δε βλέπαμε και σε άλλες μεταμοσχεύσεις. Κάτι παράθυρα να της Alumil.

Επεισης της ειπα τα μονοτριχα μπροστα στη hairline .!!! η απαντηση της παλι ειρωνικη μου λεει, και που ξερεις εσυ πως τωρα εγω δεν κανω καποια νεα δοκιμη πανω στο κεφαλι σου για να δω πως θα εξελιχθεί.

Ομολογώ ότι ούτε ως αστείο δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο. Είναι ότι πιο σοκαριστικό έχω διαβάσει τόσα χρόνια στο forum. Θα τους είχα αναφέρει στον Ιατρικό Σύλλογο ξεκάθαρα.

Μετα απο αυτες τις συζητήσεις που μου ειχε δωσει πολυ αρνητικη εντυπωση αρχισαμε μιλαγαμε για το τι κανουμε στη ζωη μας και τελοσπαντων περι ανεμων και υδατων. Εκει σαν να ηταν μια αλλη. Πολυ θετικη, ομιλιτικη και ολα καλα.

Αν ψάχνεις κοπέλα καλά τα πήγες πάντως. Ειλικρινά φίλε σου εύχομαι καλή τύχη με αυτούς που έμπλεξες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επεισης της ειπα τα μονοτριχα μπροστα στη hairline .!!! η απαντηση της παλι ειρωνικη μου λεει, και που ξερεις εσυ πως τωρα εγω δεν κανω καποια νεα δοκιμη πανω στο κεφαλι σου για να δω πως θα εξελιχθεί.

Αυτό ούτε για πλάκα στον εχθρό σου το λες.
Super φάουλ,αντί να τον ανεβάσει ψυχολογικά στην κρεμάλα απευθείας.
 

vlafo

Well-Known Member
Μου έρχεται να πάω από εκεί να τους ξεφτιλίσω.
Και επειδή τρώγομαι θα πάω μια μέρα που θα βρώ το χρόνο όταν ανέβω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Νικολας νικ

Well-Known Member
Φιλε Μανο, σε ποια κλινικη εγινε το περιστατικο σου; Στεναχωρη η περιγραφη....Να ευχηθουμε τουλαχιστον να παει καλα η επεμβαση!
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φίλε Μάνο σου ευχομαι να έχεις το καλύτερο αποτελεσμα. Κριμα που ένιωσες ετσι, τωρα να είσαι ήρεμος και να χεις υπομονή καλή επιτυχία.
 
Εχοντας βοηθηθει και λαβει πληροφοριες απο το φορουμ λες στην αρχη...οποτε το λαμβανω σαν δεδομενο και θα σε ρωτησω....Αρχοντα μου γιατι πηγες εκει;;;;;;; και γιατι "παρηγγειλες" την συγκεκριμενη;;;; ειμαι πολυ περιεργος να δω τις φωτος αν και κραταω μια μικρη ελπιδα να τρολλαρεις...
 

Tsek

Well-Known Member
Προφανώς, αφού άρχισες να την ρωτάς για τις μεταμοσχεύσεις οπως λες μέσα στο χειρουργείο σου τα πέταξε αυτά για να σε αποφόρτισει και να κάνει την δουλεία της .
Το λέω γιατί και εγώ κάπως έτσι ήμουν και μόλις πήρα μιά-δυό τέτοιες απαντήσεις, κατάλαβα ό,τι δεν τους μετέφερα το άγχος μου και ήξεραν να κάνουν δουλειά.
Χωρίς πλάκα όμως φίλε για να καταφέρεις να μετρήσεις τις εξαγωγές και να πέσεις τόσο μέσα πρέπει να είχες απίστευτο άγχος.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα Τσεκ. Τι άποψη έχεις για ότι ξεστόμισε η "γιατρός"; Θα με ενδιέφερε η άποψή σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Και ερχεται ο τσεκ να συμαζεψει τα ασυμαζευτα!!!!
Felaini επειδή το βίωσα ακριβώς έτσι, μπορώ να καταλάβω τον Μάνο που πήγε στο χειρουργείο αγχωμένος απέναντι σε μικρές κοπέλες, αλλα και τις κοπέλες που έχουν να διαχειρηστούν έναν αγχωμένο ασθενή που θέλει να του εξηγούν τι κάνουν ενώ πρέπει να συγκεντρωθούν και να δουλέψουν πάνω του.
Και εγώ όσο ήμουν μέσα όλα τα στραβά σημείωνα στο μυαλό μου απο ενστικτώδη άμυνα. Τις απαντήσεις τους βέβαια τις πήρα χιουμοριστικά εννοείται και όχι τοις μετρητοίς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τσεκ σε έκανε η ίδια κοπέλα και το βίωσες και εσύ? Η είναι η φιλοσοφία του καταστήματος να μαμανε την ψυχολογία του ασθενή έτσι για να σπάσει ο πάγος...???
 

anargiros88

Well-Known Member
Απορω πως ειχες ορεξη για κουβεντα την ωρα του περιστατικού ! Εγω δεν θυμαμαι να μιλησα καθολου και τις δυο ημερες ουτε στην εξαγωγη ουτε στην τοποθέτηση και γενικα στο χώρο επικρατουσε σιωπη .
Οσο για το κλιματιστικό εγω επειδη εκανα καλοκαιρι και ειχε καυσωνα δούλευε συνεχως και ζητησα απο το γιατρο να το κλεισουμε γιατι κρυωνα και μου ειπε οτι θα ρωτησει τη βοηθο του γιατι πρεπει να εχουμε στανταρ θερμοκρασια στο χορο . Η βοηθος με τη σειρα της μου ειπε αν θελω να με σκεπασει με μια κουβερτα και πως το κλιματιστικό δε μπορει να κλεισει. Οσο για τα υπολοιπα ασχολίαστα , ελπίζω και ευχομαι απο καρδια να σε δικαιωσει το αποτελεσμα και να το χαρεις οσο δε παει .
 

Adriano

Well-Known Member
Θα είμαι ειλικρινής. Εμένα προσωπικά Tsek οι θέσεις σου δεν μου φαίνονται αντικειμενικές. Θεωρώ μεγάλη κατάντια για το forum την ημέρα που επέτρεψε την αβάντα σε πολλούς. Και δε μιλώ μόνο για σένα. Εγώ προσωπικά θα προσπαθώ να σηκώνω τέτοιου είδους θέματα συνεχώς για να γλυτώσουν πολλά κεφαλάκια. Θεωρώ όχι μόνο απαράδεκτα τα όσα ειπώθηκαν από την "γιατρό" αλλά θεωρώ χυδαίο και που τους υποστηρίζεις και υποστηρίζεις τέτοιου είδους κουβέντες από "γιατρούς". Αμφισβητώ ανοιχτά την ποιότητα και την ηθική σου.

@CVIAL

Αγαπητέ moderator. Αν θεωρείς το παραπάνω post υβριστικό είμαι στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε ποινή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το σχόλιό σου είναι απολύτως απαραίτητο και εύστοχο. Αν δεν απαντούσες/έγραφες εσύ θα το έκανα εγώ ή κάποιος άλλος. Όπως έχω εξηγήσει πολλές φορές το φόρουμ δεν λογοκρίνει ούτε και "αβαντάρει". Ο καθένας λέει την γνώμη του και ως εκ τούτου "εκτίθεται" σε αντίθετες απόψεις. Μέσα από τον διάλογο ο υγιής αναγνώστης παίρνει τις πληροφορίες που χρειάζεται. Συνεπώς όλοι είναι χρήσιμοι, ακόμα και οι "υποστηρικτές".
 

vag25

Well-Known Member
Απλα καποιες φορες δεν ειναι απαραιτητο να ειναι τσιρακια.

Μπορει να παει καποιος σε φορουμ κινητων, αυτοκινητων, ποδοσφαιρικων ομαδων κ.α και να παρατηρησει τις ιδιες εμμονες απο καποιους.
Γιατι οι ανθρωποι εχουν την ταση να ταυτιζονται με καποιο προιον/υπηρεσια.

Δεν χρειαζεται να πας σε φορουμ εδω που τα λεμε. Το βλεπεις και εξω στην κοινωνια.

Σιγουρα υπαρχουν τσιρακια εδω, αλλα δεν θα ειναι ολοι. Αυτο θελω να πω.
 
Μπλουζα