Manos21, fue 3593 grafts, hdc 20 & 19/04/18

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σου Manos21 είσαι από τα πιο παλιά μέλη άρα και πολύ καλά διαβασμένος για να επιλέξεις την hdc της Κύπρου.
Πρώτη φορά σχεδιαστικά βλέπουμε ένα τέτοιο περιστατικό και θα έχει όντως ενδιαφέρον.
Ο γιατρός φαίνεται να κέντησε πάνω σου πολύ καθαρή δουλειά.
Καλή συνεχεία,καλή πορεία!!!
 

tasos33

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Μάνο, εχει ενδιαφέρον η περίπτωση σου λόγω του περιεργου pattern, δύσκολη θα έλεγα γιατί έχουν κατέβει και τα πλαϊνά.

Γνωρίζεις τον λόγο των τριχων και τι απόθεμα έχεις στην δοτρια ?
 

Manos21

Member
Γεια σου Manos21 είσαι από τα πιο παλιά μέλη άρα και πολύ καλά διαβασμένος για να επιλέξεις την hdc της Κύπρου.
Πρώτη φορά σχεδιαστικά βλέπουμε ένα τέτοιο περιστατικό και θα έχει όντως ενδιαφέρον.
Ο γιατρός φαίνεται να κέντησε πάνω σου πολύ καθαρή δουλειά.
Καλή συνεχεία,καλή πορεία!!!

John, ευχαριστώ για της ευχές και ανταποδίδω.

Επειδή μιλάμε για μια πολυ δραστική επέμβαση που θα με ακολουθει για μια ζωη εννοείτε η επιλογη της κλινικής εγινε μετα απο πολυ μελετη και πολυ ψάξιμο. Σημαντικο ρολο στην επιλογη μου έπαιξε και η αρχικη επικοινωνια που ειχα με την κλινικη με εκαναν να νιωσω οτι παω σε καλα χερια, σε γνωστες και επαγγελματιες που ως σκοπο εχουν να δουλεψουν πανω μου και να πετύχουμε το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Και όντος η οργανωση και ο επαγγελματισμος τους ειναι εξερετικος πρεπει να πω. Ειναι ολα πολυ καλα οργανωμένα και μελετημένα σαν να ακολουθηθείτε ενα πολυ αυστηρό πρωτόκολλο βασισμένο στης ανάγκες της καθε περιπτώσεις. Ειμαι αισιόδοξος και απο εδω και περα μενει ολα αυτα να μετατραπουν και σε ενα πολυ καλο αποτελεσμα... ιδωμεν!
 

Manos21

Member
Καλή επιτυχία Μάνο, εχει ενδιαφέρον η περίπτωση σου λόγω του περιεργου pattern, δύσκολη θα έλεγα γιατί έχουν κατέβει και τα πλαϊνά.

Γνωρίζεις τον λόγο των τριχων και τι απόθεμα έχεις στην δοτρια ?

Ευχαριστώ Τάσο! Επίσης οτι το καλύτερο σου ευχομαι. Το απόθεμα ειναι κοντά στα 3000 grafts όπως μου είπαν.
Όταν λες λόγο εννοείς όγκο των τριχών? Αν αυτο εννοείς ολα τα τεχνικά χαρακτηριστικα μαζι με της φώτος που τράβηξε η κλινική θα τα παρω απο δεύτερα-τριτη και θα τα ποσταρω.
 

minoxidilis

Active Member
Να σε καλα Κουμπαρε, και εσυ οτι το καλυτερο ευχομαι.
Καλησπέρα παιδιά,

Πριν 3 βδομάδες ήρθα σε επαφή με την κλινική και κλείσαμε να γίνει η μεταμόσχευση μου με αρχικό υπολογισμό στα 3000 grafts. Τελικά καταφέραμε και βγάλαμε 3700 μοσχεύματα και σύμφωνα με τον ιατρό η δότρια μου έχει άλλες 3000 να διαθέσει.

Σήμερα επιτέλους ολοκληρώθηκε και η δεύτερη μέρα της μεταμοσχευσης μου εδώ στην Λευκωσία και θα ήθελα και εγω με την σειρά μου να μοιραστώ την εξέλιξη με το φόρουμ που τόσα χρόνια ( απο τα 21 μου, εξου και το nickname) μου δινει τα φώτα του.

Ειμαι 31, δεν παίρνω καμιά φαρμακευτική αγωγή την οποία όμως και θα ξεκινήσω (Μινοξ και Φινα) και παρακάτω σας παραθέτω της φώτος (πριν και μετά) που τράβηξα απο μόνος μου. Μόλις λάβω της κλινικής θα της ανεβάσω.

Έχω μαρκάρει με κόκκινο χρώμα ενα εξόγκωμα που εχω στους κροτάφους στης πριν και μετά την επέμβαση φώτος για να μπορέσετε να καταλάβετε τον όγκο και το ύψος καλύψεις.

Ευχαριστώ
Φιλε σου ευχομαι οτι καλυτερο,θα γινεις αλλος ανθρωπος σιγα σιγα,υπομονη πανω απο ολα και ηρεμια αυτην την περιοδο.
 

felaini

Active Member
Καλη επιτυχια φιλε μου.. εχουν κανει καλη δουλεια φενεται.. ειναι μια απ τις δυο επιλογες μου που εχω καταληξει οπου θα την κανω κ γω η hds..υπομονη τωρα κ σαφως η εικονα σου θα αλλαξει..
 

Manos21

Member
Καλη επιτυχια φιλε μου.. εχουν κανει καλη δουλεια φενεται.. ειναι μια απ τις δυο επιλογες μου που εχω καταληξει οπου θα την κανω κ γω η hds..υπομονη τωρα κ σαφως η εικονα σου θα αλλαξει..

Ευχαριστώ φίλε! Ναι ειμαι πολυ ικανοποιημενος, μενει το αποτελεσμα που θελει υπομονη! Εύχομαι να έχεις ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα στην κλινική που θα διαλέξεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη επιτυχια φιλε μου.. εχουν κανει καλη δουλεια φενεται.. ειναι μια απ τις δυο επιλογες μου που εχω καταληξει οπου θα την κανω κ γω η hds..υπομονη τωρα κ σαφως η εικονα σου θα αλλαξει..

Καλησπέρα felaini. Έχει αλλάξει κάτι από το μαλλάκι σου από τότε που άνοιξες το νήμα με τις φωτογραφίες σου?
Βάλε να δούμε καμιά φωτογραφία από την τωρινή κατάσταση σου εάν μπορείς.
Τι ηλικία είσαι τώρα?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John, ευχαριστώ για της ευχές και ανταποδίδω.

Επειδή μιλάμε για μια πολυ δραστική επέμβαση που θα με ακολουθει για μια ζωη εννοείτε η επιλογη της κλινικής εγινε μετα απο πολυ μελετη και πολυ ψάξιμο. Σημαντικο ρολο στην επιλογη μου έπαιξε και η αρχικη επικοινωνια που ειχα με την κλινικη με εκαναν να νιωσω οτι παω σε καλα χερια, σε γνωστες και επαγγελματιες που ως σκοπο εχουν να δουλεψουν πανω μου και να πετύχουμε το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Και όντος η οργανωση και ο επαγγελματισμος τους ειναι εξερετικος πρεπει να πω. Ειναι ολα πολυ καλα οργανωμένα και μελετημένα σαν να ακολουθηθείτε ενα πολυ αυστηρό πρωτόκολλο βασισμένο στης ανάγκες της καθε περιπτώσεις. Ειμαι αισιόδοξος και απο εδω και περα μενει ολα αυτα να μετατραπουν και σε ενα πολυ καλο αποτελεσμα... ιδωμεν!

Πολύ σημαντικά αυτά που γράφεις και αυτό παίζει μεγάλο ρόλο.
Είναι και ο λόγος που θα τους προτιμήσω και στην δεύτερη μου μεταμόσχευση.
 

PROF

Active Member
Δύσκολο το pattertn σου, κατά τη γνώμη μου, μάλλον μόνο με τη χρήση φαρμάκων μπορείς να το κρατήσεις και να μην
κατέβουν τελείως τα πλαινά.
Η δουλειά φαίνεται καθαρή, ο σχεδιασμός ΟΚ, τα grafts για πρώτη επέμβαση αρκετά αλλά και απαραίτητα, ο Μάρας πολύ έμπειρος γιατρός, άρα υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για να πάει καλά.
Προσοχή τώρα κυρίως στον ήλιο.
Καλή συνέχεια!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σου Manos21 είσαι περίπου στον ένα μηνά νομίζω?
Πως πάει η εξέλιξη?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπερδεύτηκα είδα το πρώτο ποστ και έλεγε πριν 3 βδομάδες ήρθε σε επαφή με την κλινική εγώ από τις 20 Απριλίου που έκανε έβαλα -21 μέρες.
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα