Maniac, fue, 2533 grafts, 23/09/2016

maniac

Member
Καλησπέρα, είπα κι εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου. Την επέμβαση την έκανα λιγότερο από δυο μήνες πριν, δια χειρός Αντωνίας. Η διαδικασία η γνωστή, τοποθετήθηκαν 2,500 grafts με λόγο 2.46.
Ακολουθούν φωτογραφίες από τη μέρα της επέμβασης και από σήμερα - που αυτό που βλέπω είναι τουλάχιστον καταθλιπτικό, αλλά μάλλον (?) αναμενόμενο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

imouthis

Active Member
Μου κάνει εντύπωση που βλέπω τόσο άδεια την περιοχή μπροστά εκεί που είχες μαλλιά.
Πιστεύω ότι η φωτογραφία μπερδεύει λίγο.
Κάνε κουράγιο είναι αχαρη αυτή η φάση αλλά στο τέλος θα δεις ότι θα πάνε όλα καλά.
 

maniac

Member
Στην τελευταία φωτό (όπως είμαι τώρα δηλαδή) βλέπεις όπου είναι ροζ, εκεί τοποθετήθηκαν. Πάνω από αυτό είναι τα.. προηγούμενα μαλλιά μου που δεν ήταν πυκνά όμως ιδιαίτερα. Έχεις δίκιο, είναι άχαρη, έχει πέσει ίσως ένα 85%; κατ εμε, μπορεί και παραπάνω δεν ξέρω.. τώρα κοντεύω τις 8 βδομαδες.
 

piros75

Well-Known Member
Φίλε πολύ κόκκινη η λήπτρια, είσαι σίγουρος πως δεν έχεις πάθει καμιά δερματίτιδα;;; εννοώ ότι δυο μήνες μετά δεν θα έπρεπε να είναι έτσι τα πράγματα, δηλαδή τέτοια κοκκινίλα...
 

maniac

Member
Φίλε πολύ κόκκινη η λήπτρια, είσαι σίγουρος πως δεν έχεις πάθει καμιά δερματίτιδα;;; εννοώ ότι δυο μήνες μετά δεν θα έπρεπε να είναι έτσι τα πράγματα, δηλαδή τέτοια κοκκινίλα...
Δεν νομίζω πως είναι δερματίτιδα, ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά και μπορεί να πάρει αρκετούς μήνες μέχρι να φύγει η ερυθρότητα. Δεν είναι τόσο κόκκινο όσο φαίνεται, ωστόσο θα πάω να με δουν. Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση.
 

sanmartean20

New Member
καλησπέρα φίλε και καλή επιτυχία και απο μένα!Έχεις γράψει σε άλλο νήμα λεπτομέρειες για την επέμβαση?Αν όχι δε μας γράφεις κάποια πράγματα και τη τιμή? Η Αντωνία είναι στο Β..η? Και πάλι καλή επιτυχία!!!
 

maniac

Member
καλησπέρα φίλε και καλή επιτυχία και απο μένα!Έχεις γράψει σε άλλο νήμα λεπτομέρειες για την επέμβαση?Αν όχι δε μας γράφεις κάποια πράγματα και τη τιμή? Η Αντωνία είναι στο Β..η? Και πάλι καλή επιτυχία!!!
Σε ευχαριστώ! Όχι, οι λεπτομέρειες είναι οι γνωστές όπως σε όλα τα παιδιά από την AHC. Η τιμή είναι στα €3,000. Ναι, ανήκει στην ομάδα του Βεκρή, μου εξήγησε πως είναι γιατρός που μετά τη σχολή της ξεκίνησε την ειδίκευση αποκλειστικά από τον Βεκρή.

Μακάρι να πάει καλά, η περίοδος αυτή είναι η γνωστή καταθλιπτική όποτε κάνω υπομονή..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε. Αρχισα να ειμαι απο αυτους που μπηκαν τα λιγοτερα γκραφτς ολο 2500 και πανω βλεπω τελευταια.
Απο τον 3 μηνα θα ξεκινησει η φυτρωση. Υπομονη. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maniac

Member
Καλη επιτυχια φιλε. Αρχισα να ειμαι απο αυτους που μπηκαν τα λιγοτερα γκραφτς ολο 2500 και πανω βλεπω τελευταια.
Απο τον 3 μηνα θα ξεκινησει η φυτρωση. Υπομονη. ;)
Ε καλά, 33 παραπάνω! :) Δεν ξέρω αν έπρεπε να περιμένω κατι διαφορετικό από αυτό που βλέπω στον καθρέφτη μου για τώρα, αλλά ας δούμε..
 

maniac

Member
Φίλε πολύ κόκκινη η λήπτρια, είσαι σίγουρος πως δεν έχεις πάθει καμιά δερματίτιδα;;; εννοώ ότι δυο μήνες μετά δεν θα έπρεπε να είναι έτσι τα πράγματα, δηλαδή τέτοια κοκκινίλα...
Η δερματολόγος μου είπε πως έχω πολύ ήπια δερματίτιδα και μου έδωσε συνταγή για 10 μέρες (betnovate scalp application) και climbazole 2 φορές τη βδομάδα. Ευχαριστώ piros75.
 

piros75

Well-Known Member
Η δερματολόγος μου είπε πως έχω πολύ ήπια δερματίτιδα και μου έδωσε συνταγή για 10 μέρες (betnovate scalp application) και climbazole 2 φορές τη βδομάδα. Ευχαριστώ piros75.
Τίποτα φίλε μου, μα φαινόταν το δέρμα, έκανε μπαμ ότι κάτι δεν πήγαινε καλά... Είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε πρίμα και χωρίς να επηρεαστεί η φύτρωση.
 

maniac

Member
Στις 65 μέρες σήμερα, έχει ξεκινήσει κάποια φυτρωση. Θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγες βδομάδες.
 

Adriano

Well-Known Member
Είναι καλύτερα τα πράγματα από την τελευταία φωτογραφία maniac; Εγώ ανησύχησα με την τελευταία φωτογραφία.
 
Μπλουζα