Mane - εμπειρία

Tsek

Well-Known Member
@mic6 @Tsek αυτά που ειπα στο παρα πέντε τα λετε εσεις κ πέντε... αμα σας το λεω ετσι ειναι εκτος αν νομίζατε ορι εχω την εταιρια της mane κ κανω διαφήμιση ...

Μα απο εσένα το έμαθα βρε και απλά έκανα δοκιμή. Αυτό εννοώ
Έχει τα καλά του αλλά έχει και τις "αδυναμίες" του. Θα το χρησιμοποιώ στην θαλασσα αλλά για κάθε μέρα, εμένα δεν μου κάνει .
Ευχαριστώ και για τις πληροφορίες που έδωσες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim10

Active Member
Δεν κάνει απλά. Κάντε ένα πείραμα και κατά τύχη μετά την εφαρμογή του , σε άσπρο μπάνιο , απλά καθαρίστε την επιφάνεια . Πρέπει να έχεις παντού νάυλον καλύμματα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα απο εσένα το έμαθα βρε και απλά έκανα δοκιμή. Αυτό εννοώ
Έχει τα καλά του αλλά έχει και τις "αδυναμίες" του. Θα το χρησιμοποιώ στην θαλασσα αλλά για κάθε μέρα, εμένα δεν μου κάνει .
Ευχαριστώ και για τις πληροφορίες που έδωσες
Εγω δεν μπορω να κτλ πως μακροχρόνιοι χρήστες τέτοιων σκευασμάτων κ πιο πολυ πιο ψαγμένη απο μενα δεν ασχολουνται με το συγκεκριμενο προϊόν αλλα με πούδρες ...μου προξενεί τρομερή εντυπωση ... οσως βεβαια να ναι κ αυτο που ειπες παραπανω ... να χει κ σχεση ο τυπος αραίωσης του καθενός ... αλλα κ παλι ...τυγχάνει όλοι να χουν τον ιδιο τύπο που η ακομη εφαρμόζει καλυτερα απ το σπρει ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν κάνει απλά. Κάντε ένα πείραμα και κατά τύχη μετά την εφαρμογή του , σε άσπρο μπάνιο , απλά καθαρίστε την επιφάνεια . Πρέπει να έχεις παντού νάυλον καλύμματα.
Αυτο ισχυει .... γι αυτο κ το βαζω εξω απ το σπιτι στην αυλή .... ενω δεν φαινεται τπτ αν σκουπίσεις οπουδηποτε στο μπάνιο βγαζει μαυρο ...
 

Tsek

Well-Known Member
Αυτο ισχυει .... γι αυτο κ το βαζω εξω απ το σπιτι στην αυλή .... ενω δεν φαινεται τπτ αν σκουπίσεις οπουδηποτε στο μπάνιο βγαζει μαυρο ...
Γιώργο και μόνο αυτό ας πούμε, το καθιστά μη πρακτικό για καθημερινή χρήση. Δεν γίνεται να τρέχει ο κάθε ένας στην αυλή μην λερώσει και να τον βλέπουν οι γειτονες, αλλά και τον χειμώνα π.χ με βροχή θα βγεις τη νύχτα έξω να ψεκάζεις μανέ για βραδυνή έξοδο?
 

mic6

Well-Known Member
Γιώργο και μόνο αυτό ας πούμε, το καθιστά μη πρακτικό για καθημερινή χρήση. Δεν γίνεται να τρέχει ο κάθε ένας στην αυλή μην λερώσει και να τον βλέπουν οι γειτονες, αλλά και τον χειμώνα π.χ με βροχή θα βγεις τη νύχτα έξω να ψεκάζεις μανέ για βραδυνή έξοδο?
Ποια αυλή ρε παιδιά τι λέτε; Στο κεφάλι το ψεκάζουμε όχι στους τοίχους. Πότε δεν έχω λερώσει κάπου εγώ και το βάζω πάντα στο μπάνιο μου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@Tsek Κοιτα εγω βλεπω τοση μεγαλη διαφορα στην αποτελεσματικότητα και στο πρακτικο κομματι σε σχεση με τοπικ που κ παλι δεν τίθεται θεμα σύγκρισης κ σκέψης να προτιμήσω την σκόνη αντι αυτο ... @mic6 δεν ειναι ετσι ... ετσι πιστευα κ γω μεχρι που η γυναικα μου άρχιζε να παραπονιέται οτι οταν καθάριζε το μπάνιο εβγαλε μαυρο απο παντου ... οχι μονο μπροστα στο νηπτιρα αλλα ακομα κ πισω στο τοιχο απ την φέτα του καλοριφέρ για παραδειγμα ... με γυμνό ματι δεν κτλ τπτ ....παρε ενα χαρτί κ σκούπισε μια επιφάνεια κ θα δεις ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
@Tsek Κοιτα εγω βλεπω τοση μεγαλη διαφορα στην αποτελεσματικότητα και στο πρακτικο κομματι σε σχεση με τοπικ που κ παλι δεν τίθεται θεμα σύγκρισης κ σκέψης να προτιμήσω την σκόνη αντι αυτο ... @mic6 δεν ειναι ετσι ... ετσι πιστευα κ γω μεχρι που η γυναικα μου άρχιζε να παραπονιέται οτι οταν καθάριζε το μπάνιο εβγαλε μαυρο απο παντου ... οχι μονο μπροστα στο νηπτιρα αλλα ακομα κ πισω στο τοιχο απ την φέτα του καλοριφέρ για παραδειγμα ... με γυμνό ματι δεν κτλ τπτ ....παρε ενα χαρτί κ σκούπισε μια επιφάνεια κ θα δεις ...

Με το toppik γίνεται ακριβός το ίδιο,έχει ποτίσει ακόμη και το ταβάνι του μπάνιου μου.Με το mane δεν είχα θέμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Συμφωνώ Γιάννη. Το mane είναι ασυγκρίτως καλύτερο από το toppik σε όλα και δεν έχω λερώσει και ποτέ τίποτα εκτός από τη μπανιέρα στο λούσιμο, πράγμα φυσιολογικό.
 

primax

Member
Χρησιμοποιώ Sevich εδώ και μερικούς μήνες. Τα 100 gr κοστίζουν 4 ευρώ. ( στο ebay) Δεν χρησιμοποιώ topic γιατί είναι ακριβό (για το δικό μου εισόδημα). Βάζω στην κορυφή όπου έχω αραίωση. Μέχρι τώρα κανείς δεν το έχει καταλάβει, ακόμη και κολλητοί μου που σίγουρα θα μου το έλεγαν αν έβλεπαν κάτι παράξενο. Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι κάνει για περιοχές με αραίωση όπου υπάρχουν τρίχες και όχι για γυμνή περιοχή. Φαντάζομαι ότι χρειάζονται τρίχες για να ``δέσει`` επάνω τους. Δεν ξέρω τι κάνει το topic σε γυμνές περιοχές καθώς δεν το δοκίμασα . Πάντως για την τιμή του και για κεφάλια με αραίωση και όχι για εντελώς άδειες περιοχές για την τιμή του είναι πολύ καλό.
 

Tsek

Well-Known Member
20190616_180330.jpg
Η τιμή όντως ειναι αστεία. Το βρήκα απο Χονγκ-Κονγκ αλλά υπάρχει και απο Κίνα.
Υπάρχει περίπτωση να επιβαρυνθώ με τίποτα φόρους?
Ξέρει κάποιος?
Και αν πρέπει να γραψω κάποιο μύνημα στον πωλητη?
 

primax

Member
Μέχρι 22 ευρώ ( με τα μεταφορικά) δεν πληρώνεις τελωνείο. Έχω παραγγείλει 3 φορές από το ebay χωρίς κανένα πρόβλημα. Δε χρειάζεται κάποιο μήνυμα στον πωλητή. Πρόσεξε μόνο να παραγγείλεις το σωστό χρώμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πριν ολοκληρωθει η φυτρωση δεν υπαρχει λογος να μπει οποιοδήποτε προιον styling στο κεφαλι. Μετα απο μεταμοσχευση προσπαθουμε να εχουμε τις καλυτερες συνθηκες στο τριχωτο ωστε να πιασουμε το μεγιστο της φυτρωσης. Οι κλινικες μπορει να λενε για ενα μηνα μονο γιατι αν ελεγαν 5 θα φαινοταν πιο ζορικο.
 

giannis1991

Well-Known Member
Διαβασα ολο το νημα και θελω να μου πειτε την γνωμη σας!!!Σε λιγο καιρο θα πρεπει να βαλω κρανος γιατι θα ανεβω σε μια μηχανη ...Θεωρειτε οτι το μανε + λακ ειναι καλυτερο απο το τοπικ+ λακ???Κυριως βαζω στο κροουν το οποιο δεν ειναι αδειο...
Αυτο που με απασχολει ειναι εννοειται να μην φανει τιποτα σε σταξιμο ιδρωτα και να φευγει το προιον και να αφηνει αραια σημεια στο κεφαλι και κατα δευτερο βαθμο να μην χαλασει τοσο το μαλλι(οσο αυτο ειναι δυνατον υστερα απο χρηση κρανους) δηλαδη να μην πατικωθει και να εχει εναν Α ογκο!!!!Θελω να ακουσω γνωμες!!!!
 

mic6

Well-Known Member
Διαβασα ολο το νημα και θελω να μου πειτε την γνωμη σας!!!Σε λιγο καιρο θα πρεπει να βαλω κρανος γιατι θα ανεβω σε μια μηχανη ...Θεωρειτε οτι το μανε + λακ ειναι καλυτερο απο το τοπικ+ λακ???Κυριως βαζω στο κροουν το οποιο δεν ειναι αδειο...
Αυτο που με απασχολει ειναι εννοειται να μην φανει τιποτα σε σταξιμο ιδρωτα και να φευγει το προιον και να αφηνει αραια σημεια στο κεφαλι και κατα δευτερο βαθμο να μην χαλασει τοσο το μαλλι(οσο αυτο ειναι δυνατον υστερα απο χρηση κρανους) δηλαδη να μην πατικωθει και να εχει εναν Α ογκο!!!!Θελω να ακουσω γνωμες!!!!
Ένα θα σου πω Γιάννη.
Σκύβω στη μπανιέρα να λουστω το βράδυ και αν δεν βάλω τα δάχτυλα μου να τρίψω δεν αρχίζει να μαυρίζει το νερό. Εννοώ, το mane δεν φεύγει ούτε κάτω από το ντους που λέει ο λόγος. Δεν έχεις να φοβηθεις τίποτα απολύτως με ιδρώτα και ούτε καν με φυσιολογική βροχή νομίζω. Πάρε όμως μια λακ τεσσάρα ή πεντάρα για να δουλέψει καλά.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ένα θα σου πω Γιάννη.
Σκύβω στη μπανιέρα να λουστω το βράδυ και αν δεν βάλω τα δάχτυλα μου να τρίψω δεν αρχίζει να μαυρίζει το νερό. Εννοώ, το mane δεν φεύγει ούτε κάτω από το ντους που λέει ο λόγος. Δεν έχεις να φοβηθεις τίποτα απολύτως με ιδρώτα και ούτε καν με φυσιολογική βροχή νομίζω. Πάρε όμως μια λακ τεσσάρα ή πεντάρα για να δουλέψει καλά.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε!Αν καταλαβα καλα ουσιαστικα βαφει το δερμα σαν το ντερματς αλλα ψεκαζει και ποσοτητα με νανοινες σαν το τοπικ???
 

felaini

Active Member
Giannis1991 μακρια απο κονσιλερς τυπου μανε σε συνδυασμο με λακ προκαλουν τριχοπτωση χωρις να το καταλαβεις.. δεν οξυγονονεται το δερμα στο τριχωτο..ειδικα αυτα που βαφουν δερμα..!
 
Μπλουζα