Mεταμοσχευση

gregkont13

Verified MM member
Καλησπερα σε ολους. εχω ξαναγραψει στο φορουμ παλαιοτερα. Ειμαι 27 χρονων και η κατασταση μου φενεται στη παρακατω φωτογραφια. εχω μιλησει με βεκρη για 2000 grafts. Πιστευεται θα εχω ενα καλο αποτελεσμα? η πρεπει να περιμενω και να μην κινηθω εως τα 30-32?
 

Συνημμένα

  • IMG_3364.JPG
    IMG_3364.JPG
    209.9 KB · Προβολές: 244
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

RENGAR

Member
kalo tha itane na bgaleis kai pic tis dotrias piso meres an kai nomizo tha einai polu kali elpizo na ta pas kalaa gt polu perimenoume kala apotelezmata apo bekri gt kai ego eki skeftome sundoma...
 

imouthis

Active Member
Καλησπέρα

Θες σίγουρα 2000 με 2500 grafts αν βέβαια θες πολύ πυκνό αποτέλεσμα θα πας για 3000.

Μίλησες με τον ίδιο και σου ειπε αυτό το νούμερο;
 

aeratos28

Just aeratos
rengar,στο είπαν και αλλοι,μην ξαναγραψεις έτσι,μονο ελληνικά..φίλε gregkont13 έχεις ωραιο μαλλί γενικά και με καλή πυκνότητα εκτός από την hairline και την α ζώνη..λόγο αυτών θα πρέπει να βάλεις πιστεύω πάνω από 2000 grafts,για να γίνει εντελώς ομοιόμορφο το κεφάλι σου νομίζω 2700-2800 grafts θα χρειαζοσουν ..ώστε να πιάσεις την ίδια πυκνότητα με τα ποιο πίσω και να τονίσουν όπως ήσουν παλιοτερα..χρειάζεται καλή πυκνότητα να δουλέψεις..όσο για δουλειά,αν έχεις καλή και πόσα grafts διαθετεις ,μόνο με εξέταση από τον γιατρό διαπιστωνετε αυτό..στις φώτο σχεδον όλες,καλές φαίνονται.(δεν λέω ότι δεν έχεις καλή δοτρια)ελπίζω καταλαβες τι θέλω να πω
 

RENGAR

Member
rengar,στο είπαν και αλλοι,μην ξαναγραψεις έτσι,μονο ελληνικά..φίλε gregkont13 έχεις ωραιο μαλλί γενικά και με καλή πυκνότητα εκτός από την hairline και την α ζώνη..λόγο αυτών θα πρέπει να βάλεις πιστεύω πάνω από 2000 grafts,για να γίνει εντελώς ομοιόμορφο το κεφάλι σου νομίζω 2700-2800 grafts θα χρειαζοσουν ..ώστε να πιάσεις την ίδια πυκνότητα με τα ποιο πίσω και να τονίσουν όπως ήσουν παλιοτερα..χρειάζεται καλή πυκνότητα να δουλέψεις..όσο για δουλειά,αν έχεις καλή και πόσα grafts διαθετεις ,μόνο με εξέταση από τον γιατρό διαπιστωνετε αυτό..στις φώτο σχεδον όλες,καλές φαίνονται.(δεν λέω ότι δεν έχεις καλή δοτρια)ελπίζω καταλαβες τι θέλω να πω
re filos tha mou peis kai me ti tha grafo tora? poses fores thato pw akoma oti dn mboro na grafo elinika gt mbeno apo kinito kai to kinito m exei mono english gt to exo parei apo eksw poses fores prpeei na to pw akoma dld ama se enoxli mn diavazeis to coment m eleos poia 1000 fores to exo pei
 

gregkont13

Verified MM member
καλησπερα σε ολους, Μια απο τις βοηθους του με εξετασε και μου ειπε για 2000 grafts οχι ο ιδιος. aeratos28 Καταλαβαινω τι θες να πεις. Σε καμια περιπτωση δεν θελω να φενεται η διαφορα στη πυκνοτητα μπροστα με τα δικα μου μαλλια πιο πισω. Επισης δεν εχω κανει ποτε καποια θεραπεια. Μου ειπαν οτι θα πρεπει να χρησιμοποιω μυνοξιδιλη μετα την επεμβαση αλλα δεν θα ηθελα να τη κρατησω γενικα. Τα μαλλια μου ειναι σε αυτη τη κατασταση αρκετα χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ναι θα σου πω με τι να γράφεις ,είναι στους κανονισμούς του φόρουμ αυτό,αν ασχολήθηκε
re filos tha mou peis kai me ti tha grafo tora? poses fores thato pw akoma oti dn mboro na grafo elinika gt mbeno apo kinito kai to kinito m exei mono english gt to exo parei apo eksw poses fores prpeei na to pw akoma dld ama se enoxli mn diavazeis to coment m eleos poia 1000 fores to exo pei
να τους διαβάσεις..πρόβλημα δικό σου τι κινητό έχεις..βρες τρόπο να γράφεις Ελληνικά.
 

RENGAR

Member
tote pes sto diaxiristi na m kanei ena block gt ego elinika dn exo sto kinito m kai esi an dn eisai diaxiristis mn kathesai kai vlepeis ta com an dn saresoune afta pou grafo ego me afta mboro me afta grafo lipon ligi edw to thema se opoion aresei alios rikste ena block
 

aeratos28

Just aeratos
σιγά μην κάτσω να πω τώρα όλα αυτά που λες για διαχειριστές κτλ κτλ..είναι κουραστικα πολύ τα greeklish..κάνε ότι θες αλλα χαλάρωσε λιγακι ..και (παραβιάζεις) κατά κάποιο τρόπο έναν κανονισμό του φόρουμ και έχεις και υφακι κιολας?? συγγνώμη κιόλας δηλαδή.....τέλος γιατί βαριεμαι
 

RENGAR

Member
σιγά μην κάτσω να πω τώρα όλα αυτά που λες για διαχειριστές κτλ κτλ..είναι κουραστικα πολύ τα greeklish..κάνε ότι θες αλλα χαλάρωσε λιγακι ..και (παραβιάζεις) κατά κάποιο τρόπο έναν κανονισμό του φόρουμ και έχεις και υφακι κιολας?? συγγνώμη κιόλας δηλαδή.....τέλος γιατί βαριεμαι
filos dn tha katso na sizitiso alo afto to thema me esena kai oute me kanenan alon se opoion aresei afta pou grafo dn einai epilogi m ta greeklish alla efoson dn mboro alios tha eprene na to sevontai kapoioi kai epidi dn eisai monos kai exo varethi na to leo ksexoristaa sto kathena lipon eksigisa tn thesi m kalo vrady
 

gregkont13

Verified MM member
περα απο τα greeklish, υπαρχει καμια αλλη αποψη για τα grafts και για το εαν πρεπει να συνεχισω τη μινοξιδιλη μετα απο μια τετοια επεμβαση επαοριστον?
 

Flosk

Well-Known Member
Όχι ρε φιλε μην την συνεχίσεις. Είσαι πολύ κατάλληλος για μμ γενικά και το μονο που χρειάζεσαι ειναι καλό γιατρό για να μην σπαταλήσεις μοσχεύματα. Προχωρά σε μμ και χεστη τη Μινοξ
 

piros75

Well-Known Member
Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις, μπροστά τα χασες όλα, βουρ στον πατσά, αλλά συντηρητικά γιατί η δότρια μας δεν είναι απεριόριστη και μπορεί να χρειαστείς και άλλα μοσχεύματα για πιο πίσω στο μέλλον
 

gregkont13

Verified MM member
Καλησπέρα σε όλους. Παρακολουθώ για καιρό το forum και σκέφτομαι σύντομα να προχωρήσω σε μεταμόσχευση. Έχω δει αρκετά νήματα ακόμα και αν δεν σχολιάζω ενεργά και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα κάνω την μεταμόσχευση μου στον erdogan. Κάποιοι από τους λόγους είναι, ότι από ότι έχω δει, στη πλειοψηφία των περιπτώσεων, κάνει καλύτερη διαχείριση δότριας. Επιπλέον, λόγο του ότι το κύριο πρόβλημα μου είναι μπροστά και πίσω υπάρχει αρκετό μαλλί, θέλω να στοχέυσω (αν μου βγει) σε καλή πυκνότητα για να μη φαίνεται περίεργο σε σύγκριση με τα μαλλιά πιο πίσω, χωρίς όμως να θέλω να κατεβάσω πολύ τη Hairline. Είμαι 29 χρονών και δεν έχω κάνει ποτέ θεραπεία. Δεν σκοπεύω να κάνω θεραπεία και το έχω αναφέρει στη κλινική.

Ο λόγος που γράφω στο forum είναι ότι μίλησα με την Asmed και ο Erdogan με βάση τις photos μου πρότεινε δυο πλάνα. Ένα για 3000 grafts μπροστά, στο οποίο είμαι σύμφωνος. Και ένα με 3000 μπροστά και 1500 στο crown. Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα μικρό άνοιγμα στο crown και δεν θα ήμουν αρνητικός σε μια μικρή πύκνωση, αλλά θεωρώ το 1500 πάρα πολύ μεγάλο νούμερο για το πρόβλημα μου. Έτσι θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη μερικών πιο έμπειρων στο forum πάνω σε αυτό (έχω βάλει φωτογραφίες). Για να είμαι ειλικρινής εγώ δεν σκόπευα να το αγγίξω καν. Δεν θα ήμουν αρνητικός να το κάνω, αλλά πιστεύω ότι είναι πολλά τα grafts που προτείνει. Υπάρχει καμία άποψη από πιο έμπειρους από μένα πάνω σε αυτό;

Να προσθέσω ότι το pattern μου πιστεύω μοιάζει με του πατέρα μου, ο οποίος έχει λίγο πιο πολλά από μένα μπροστά, είναι λίγο πιο αραιός πίσω και στη μέση του κεφαλιού έχει πολύ δυνατό μαλλί όπως περίπου είναι και το δικό μου κεφάλι. Οπότε δεν περιμένω να χειροτερέψουν τα πράγματα τραγικά με τα χρόνια και γενικά δεν χάνω μαλλιά με γρήγορους ρυθμούς. (Μερικές από τις φωτογραφίες είναι με πιο μακρύ μαλλί απο άλλες και μερικές με βρεγμένο).
 

Συνημμένα

  • thumbnail_image2.jpg
    thumbnail_image2.jpg
    277.6 KB · Προβολές: 151
  • thumbnail_image3.jpg
    thumbnail_image3.jpg
    154.4 KB · Προβολές: 142
  • thumbnail_image4.jpg
    thumbnail_image4.jpg
    174.2 KB · Προβολές: 156
  • thumbnail_image6.jpg
    thumbnail_image6.jpg
    172.2 KB · Προβολές: 148
  • thumbnail_image8.jpg
    thumbnail_image8.jpg
    178.9 KB · Προβολές: 145
  • thumbnail_image1.jpg
    thumbnail_image1.jpg
    172.4 KB · Προβολές: 148
Μπλουζα