Lorenzo consultation

dimitris50423

Well-Known Member
Ναι το εκτίμησε και σε εμένα δεόντως. Πρώτον δεν μιλάς με αυτόν αλλά με άτομο της κλινικής που σε πετάει κατευθείαν στην φίνα. Δεδομένου ότι εσυ παίρνεις χρόνια θα σου απαντήσουν γρήγορα. Αλλά είσαι τρελός αν θες να κανείς μμ με το μαλλί που έχεις. Δεν έχεις πρόβλημα ορατό η πρόβλημα που να χρίζει μμ. Στο λένε 50 άτομα. Αλλά παιδιά εδώ όπως ο Λεας και εγώ έχουμε και πρόβλημα με το Norwood αλλά και πρόβλημα με την φίνα. Εσυ το πρόβλημα το έχεις με το ψυχολογικό. Έχεις τινάξει τον οργανισμό σου στον αέρα και το άγχος να ξέρεις ότι συσσωρεύεται και ότι τα adrenal glands και η κορτιζόλη είναι πράγματα που αν τα διαβάσεις θα καταλάβεις ποια είναι η ζημιά και δεν είναι οι τρίχες. Δεν σε ζηλεύω αλλά πρέπει κάποιος να σου πει με έναν ίσως πιο ευθύ τρόπο ότι είσαι σαν αμάξι χωρίς φρένα σε κατηφόρα. Το μαλλί σου είναι καταπληκτικό για την ηλικία σου και ο οργανισμός σου ανταποκρίνεται στα φάρμακα θετικά. Η φίνα κάνει ζημιά στο παρασυμπαθητικο το οποίο ουσιαστικά είναι αυτό που σε καλμάρει από το άγχος. Αν συνεχίσεις έτσι τότε έχεις εξαιρετικές πιθανότητες να χάσεις και τα Μάλια και το μυαλό σου. Ένα από τα κλασσικά συμπτώματα ατόμου με πρόβλημα στους adrenal glands, στην κορτιζολη και στην ινσουλίνη είναι όταν δεν ανέχεσαι ατέλειες. Όταν νομίζεις ότι κάτι δεν είναι ίσιο, χ πυκνό, ανεκτό, αρκετό κλπ. Ναι, πέφτουν μερικές τρίχες. Και πριν έπεφταν. Είσαι σε αγωγή, δεν είσαι σε κίνδυνο. Άτομα με βαρύ τύπο ΑΓΑ και ορμονικά προβλήματα η κακό ανοσοποιητικό και δερματικές παθήσεις έχουν πραγματικό πρόβλημα η άτομα με βαριές ασθένειες που χάνουν όλα τα μαλλιά από παντού. Πάω στοίχημα ότι έχεις και εφίδρωση σε σημεία όπως μασχάλες ανεξάρτητου θερμοκρασίας. Μάθε ότι τα μαλλιά πέφτουν και αν το dht είναι νορμαλ, ειδικά σ άτομα με δερματικές παθήσεις, ιούς και θυρεοειδή. Αν ολίγης, ψάξε αιτίες και μη πετάς τα λεφτά σου σε μμ.

Σωστη απαντηση και συμφωνω σε πολλα. Εισαι πολυ αγχωμενος και η ψυχολογια σου δεν ειναι καλη. Θελει σκεψη και καθαρο μυαλο για το πως θα προχωρησεις. Οχι για μμ που δεν χρειαζεσαι αλλα για το τι θα κανεις με τα φαρμακα που παιρνεις ηδη.
Η ψυχολογια ειναι το παν. Οχι μονο για το μαλλι γενικοτερα. Αν καποιο φαρμακο σου επηρρεαζει την ψυχολογια μπορει και να μην το καταλαβαινεις. Εγω θα σου προτεινα επισκεψη σε ενδοκρινολογο. Εκτος απο φινα παιρνεις κατι αλλο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Σωστη απαντηση και συμφωνω σε πολλα. Εισαι πολυ αγχωμενος και η ψυχολογια σου δεν ειναι καλη. Θελει σκεψη και καθαρο μυαλο για το πως θα προχωρησεις. Οχι για μμ που δεν χρειαζεσαι αλλα για το τι θα κανεις με τα φαρμακα που παιρνεις ηδη.
Η ψυχολογια ειναι το παν. Οχι μονο για το μαλλι γενικοτερα. Αν καποιο φαρμακο σου επηρρεαζει την ψυχολογια μπορει και να μην το καταλαβαινεις. Εγω θα σου προτεινα επισκεψη σε ενδοκρινολογο. Εκτος απο φινα παιρνεις κατι αλλο;
Δημήτρη μου όχι δεν παίρνω κάτι άλλο, αλλά γενικά είμαι άτομο ευαίσθητο σε κάποια ζητήματα(και προ φίνα εποχής). Αν ήξερα τις παρενέργειες δεν θα το έπαιρνα τότε. Πλέον όμως για να γλιτώσω τις βαθμίδες nw6-7 και επειδη το πατερν μου δειχνει οτι ειναι καπως διαχυτο δεν ρισκαρω να σταματησω την φινα. Εχω παει σε ενδοκρινολογο και εχω κανει τα παντα απο εξετασεις. Θα τις επαναλαβω τα Χριστουγεννα. Το πλεον παραδοξο ειναι με την δοσολογια στο 1/4 τον τελευταιο μηνα οι πρωινες στυσεις ειναι περισσοτερες απο αυτες που ειχα στα 18. Αναφορικα τωρα με την μμ αν πεισω τον γιατρο να ασχοληθει, με τον συγκεκριμενο δεν φοβαμαι το σοκ λος. Και επαναλαμβανω οι φωτο δεν λενε παντα την αληθεια. Α ζωνη ειμαι διαχυτος σε μεγαλο βαθμο και ισως στο κραουν εχω ενα τσακ αραιωση ανεπαισθητη ομως. Δεν σκοπευω να κατεβασω χερλαιν. Ενα restoration density στην α ζωνη θελω με 1000 grafts. Το θεμα ειναι οτι για 2500 ευρω ο Ερντο δυσκολα θα ασχοληθει. Ο Λορεντζο θα μπορουσε αλλα για 1000-1500 grafts τα 6000-7000 χτυπανε ασχημα.
 

Stripar

Established Member
Δύσκολα να σε αναλάβει ο Koray , ακόμα και ο Lorenzo γιατί πολύ απλά δεν έχεις κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα!

Για να βάλεις 1000grafts θέλεις περίπου 20cm2 με μια πυκνότητα 50g/cm2....
Ομως 20cm2 ΓΔΥΜΝΗΣ επιφάνειας!

Στο δικό σου κεφάλι άντε να χωράνε 500g , συνεπώς δύσκολα να μπει κάποιος στην διαδικασία!
 

MariosOik

Active Member
Δύσκολα να σε αναλάβει ο Koray , ακόμα και ο Lorenzo γιατί πολύ απλά δεν έχεις κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα!

Για να βάλεις 1000grafts θέλεις περίπου 20cm2 με μια πυκνότητα 50g/cm2....
Ομως 20cm2 ΓΔΥΜΝΗΣ επιφάνειας!

Στο δικό σου κεφάλι άντε να χωράνε 500g , συνεπώς δύσκολα να μπει κάποιος στην διαδικασία!
Δάσκαλε πρέπει να με δεις από κοντά:p αλλά δεν σε αμφισβητώ. Όπως και να χει μέχρι τον ερχόμενο Μάη έχω καιρό, μακάρι να μείνω αμετάβλητος και τα υπόλοιπα λύνονται.
 

tasos33

Well-Known Member
Αν σε δει απο κοντά ο @Stripar μπορει να σε αρχίσει και στις γρήγορες:D:D:D. Τι να δει το πρόβλημα που δεν εχεις
Δάσκαλε πρέπει να με δεις από κοντά:p αλλά δεν σε αμφισβητώ. Όπως και να χει μέχρι τον ερχόμενο Μάη έχω καιρό, μακάρι να μείνω αμετάβλητος και τα υπόλοιπα λύνονται.
 

Harris_G

Well-Known Member
6 Euros each for the first 1000 units, 4 Euros each from 1000 to 2000 units and 2.5 Euros each for over 2000 units ( so 1000 graft, 6000 €; 2000 graft, 10000 €; 3000 graft,12500 €), independent of the number of procedures
Αμα ειναι με αυτα τα λεφτα να παρουμε 911 turbo και να πηδαμε καραφλοι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 45-50μ τρίχα δυστυχώς δεν πας πουθενά, τα έχουμε ξαναγράψει προσέχτε τα χαρακτηριστικά πριν κρίνετε τα αποτελέσματα, λόγο και πάχος τριχας


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

makis25

Well-Known Member
Δεν ειναι πολυ μετριο για Lorenzo?
Μου εκανε εντυπωση..
Δεν ειναι μετριο , ειναι πολυ καλο . Απλα δε πρεπει να εχεις πολυ μεγαλες προσδοκιες . Δηλαδη προς θεου ειναι ενα μεγαλο σχεδον γυμνο κεφαλι . μεση πυκνοτητα θα ειναι 18-20 graft / cm2 . Ετσι φαινονται 11600 τριχες σε ενα nw5 με αυτες τις τριχες και αυτη τη διαμετρο .
 

Flosk

Well-Known Member
Μπραβο παντως που το ανεβαζει ο Lorenzo. Δεν ειχα δει ποτε κενα σε αποτελεσμα του και μου εκανε εντυπωση. Δεν υπαινιχθηκα οτι δεν εκανε καλη δουλεια ο ανθρωπος αλλα μου εκανε εντυπωση που δεν ειδα αποτελεσμα παρομοιο με αυτα που μας εχει συνηθισει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gzisis69

Member
δεν ειδες γιατι πολυ απλα αν δεις το σαιτ του και τα βιντεακια που εχει ανεβασμενα ειναι ολα ειδικες περιπτωσεις. κατι νοργουντ 1-4 δεν τα κοιταω καν εκει εχει τριχες να χωσει μαστορας καλος ειναι στο να κανει το ιλουσιον και ολοι ξερουμε οτι και 2000 grafts να βαλει σε 4αρι δεν θα χουν καμια σχεση με τις 2000 σε 5-6αρι. γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν κανονικα μαλλια να κανουν το εφεκτ της πυκνοτητας. το προβλημα αν δει κανεις τα νοργουντ 5-6 ειναι μεγαλο ομως. εκτος του οτι επιλεγει να δειξει μεγαλους σε ηλικια( σορρυ αλλα στα 50 δεν θα μου σηκωνεται για να κανω μεταμοσχευση τωρα θα εκανα αν υπηρχαν προοπτικες αξιοπρεπους αποτελεσματος που μαι νεος και ωραιος και θελω να μαι ακομα πιο ωραιος) ασθενεις επιλεγει και με χρωμα δερματος καλο τριχα κατσαρη η χοντρη ανοιχτο χρωμα μαλλιου κλπ. σε καποιος απ αυτους τους μεσηλικες δινει ενα πολυ καλο αποτελεσμα για την ηλικια τους. δηλαδη κατι αραιο που ταιριαζει με αυτο των συνομιληκων τους. το θεμα ειναι τι κανει στον 6αρη τον νεο γυρω στα 30-35 που εκει ολοι οι αλλοι εχουν καλα μαλλια. το χω ξαναπει πολλες φορες για μενα δυστυχως δεν βγαινουν τα κουκια της μεταμοσχευσης. δωσε σ αυτον τον τυπο 20000 grafts και εκει θα δεις μαλλι οχι καραφλομαλλο με συγκεκριμενα κουρεματα και γωνιες κλπ κλπ. η μεταμοσχευση για μενα για καποιον που ειναι νεος ειναι νοργουντ 2-3 και εχει μια σχετικη σταθεροτητα θα του δωσει κατα μεσο ορο καλα αποτελεσματα σε τεχνιτες σαν αυτον. παλιοτερα αυτο δεν γινοταν. ηρθε η ωρα ομως να βρεθει λυση πιο ουσιωδης νομιζω γιατι εχει καταντησει και γραφικο να συζηταμε για κατω του μετριου αποτελεσματα βαζοντας παραμετρους( μεγαλη καραφλα, κακη τριχα,κακη δοτρια κλπ κλπ) . καποιος μετα απο μια παρεμβαση τετοια η εχει μαλλια η παραμενει καραφλος η ειναι αραιος αλλα καλυτερος απο πριν. δυστυχως για τον υπολοιπο κοσμο και ιδιως για τις γκομενες καποιος η εχει μαλλια η δεν εχει. ε αυτος στο βιντεο δεν εχει το χαλι που χε πριν αλλα και παλι καραφλας ειναι απλα καμποσα χιλιαρικα φτωχοτερος και με μια εικονα καλυτερη για μας για τον μεσο ορο ομως που δεν συγκρινει πριν και μετα αλλα μετα με αλλον ανθρωπο ( με φουλ μαλλι) παλι προβλημα με τα μαλλια του εχει. και με τα διπλα γκταφτς που ειναι εφικτο παλι προβλημα θα χε.
 

koumparos

Well-Known Member
Προσωπικα εαν ημουν 6αρης και δεν ειχα χοντρη τριχα και δοτρια τουλαχιστον 10.000 μοσχ. και κανα 2χιλιαρο απο μουσια και ψηλα τα πλαινα δεν θα σπαταλουσα ουτε 1ε στις μεταμοσχευσεις.Τι να τα κανω τα μαλια χωρις αξιοπρεπη πυκνοτητα και hairline.Προσωπικη αποψη.
 

pithikas

Well-Known Member
Ναι το εκτίμησε και σε εμένα δεόντως. Πρώτον δεν μιλάς με αυτόν αλλά με άτομο της κλινικής που σε πετάει κατευθείαν στην φίνα. Δεδομένου ότι εσυ παίρνεις χρόνια θα σου απαντήσουν γρήγορα. Αλλά είσαι τρελός αν θες να κανείς μμ με το μαλλί που έχεις. Δεν έχεις πρόβλημα ορατό η πρόβλημα που να χρίζει μμ. Στο λένε 50 άτομα. Αλλά παιδιά εδώ όπως ο Λεας και εγώ έχουμε και πρόβλημα με το Norwood αλλά και πρόβλημα με την φίνα. Εσυ το πρόβλημα το έχεις με το ψυχολογικό. Έχεις τινάξει τον οργανισμό σου στον αέρα και το άγχος να ξέρεις ότι συσσωρεύεται και ότι τα adrenal glands και η κορτιζόλη είναι πράγματα που αν τα διαβάσεις θα καταλάβεις ποια είναι η ζημιά και δεν είναι οι τρίχες. Δεν σε ζηλεύω αλλά πρέπει κάποιος να σου πει με έναν ίσως πιο ευθύ τρόπο ότι είσαι σαν αμάξι χωρίς φρένα σε κατηφόρα. Το μαλλί σου είναι καταπληκτικό για την ηλικία σου και ο οργανισμός σου ανταποκρίνεται στα φάρμακα θετικά. Η φίνα κάνει ζημιά στο παρασυμπαθητικο το οποίο ουσιαστικά είναι αυτό που σε καλμάρει από το άγχος. Αν συνεχίσεις έτσι τότε έχεις εξαιρετικές πιθανότητες να χάσεις και τα Μάλια και το μυαλό σου. Ένα από τα κλασσικά συμπτώματα ατόμου με πρόβλημα στους adrenal glands, στην κορτιζολη και στην ινσουλίνη είναι όταν δεν ανέχεσαι ατέλειες. Όταν νομίζεις ότι κάτι δεν είναι ίσιο, χ πυκνό, ανεκτό, αρκετό κλπ. Ναι, πέφτουν μερικές τρίχες. Και πριν έπεφταν. Είσαι σε αγωγή, δεν είσαι σε κίνδυνο. Άτομα με βαρύ τύπο ΑΓΑ και ορμονικά προβλήματα η κακό ανοσοποιητικό και δερματικές παθήσεις έχουν πραγματικό πρόβλημα η άτομα με βαριές ασθένειες που χάνουν όλα τα μαλλιά από παντού. Πάω στοίχημα ότι έχεις και εφίδρωση σε σημεία όπως μασχάλες ανεξάρτητου θερμοκρασίας. Μάθε ότι τα μαλλιά πέφτουν και αν το dht είναι νορμαλ, ειδικά σ άτομα με δερματικές παθήσεις, ιούς και θυρεοειδή. Αν ολίγης, ψάξε αιτίες και μη πετάς τα λεφτά σου σε μμ.
Έχεις μάθει δυο λέξεις και τις πιπιλίζεις. Μυρίζεις και μασχάλες από το ίντερνετ κάνοντας διαγνώσεις. Παρασυμπαθητικό και αηδίες...
Έχω τσακωθεί με πολλούς εδώ μέσα αλλά εσύ είσαι ανίκητος, Νικολάκη.
 

naruto

Well-Known Member
Προσωπικα εαν ημουν 6αρης και δεν ειχα χοντρη τριχα και δοτρια τουλαχιστον 10.000 μοσχ. και κανα 2χιλιαρο απο μουσια και ψηλα τα πλαινα δεν θα σπαταλουσα ουτε 1ε στις μεταμοσχευσεις.Τι να τα κανω τα μαλια χωρις αξιοπρεπη πυκνοτητα και hairline.Προσωπικη αποψη.
Διαφωνω,
Ενας εξαρης με δοτρια και τριχα στο μεσο ορο,δηλαδη
-7000 διαθεσιμα grafts
-2,2 λογο τριχων
-50-55 μ παχος τριχας
Μπορει να παρει καλο αποτελεσμα κανοντας το εξης.
-3500 grafts στο πρωτο 1/3,με συντηριτικη ωριμη NW2 hairline
-2500 grafts στο middle
-τα αναπομεινοντα 1000 grafts μαζι με λιγο μουσι ισως,στο crown ισα ισα να μην γυαλιζει .
Ναι δεν θα γινει και Ζακ Εφρον,αλλα δεν θα ειναι ουτε και Τζεισον Σταθαμ.Το εχει πει και ο Μπερλουσκονι αλλωστε "καλυτερα λιγα μαλλια,παρα καθολου μαλλια".Δεν ξερει ο προεδρος δηλαδη?!?!
Ασε που για να ειναι εξαρης λογικα τα χει τα χροννακια του,θα εχει γκριζαρει οποτε.Αρα θα κανει καλη αντιθεση μαλλιου-δερματος που θα μπουσταρει το αποτελεσμα
Kατι σαν αυτο δηλαδη
 
Μπλουζα