Lorenzo, bissanga, erdogan etc..

tasos33

Well-Known Member
Προφανως το πηρε πατριωτικα λόγω της αποτυχημενης μμ.

Ο λερεντζο πιυ εκπαιδευτηκε?


Μα θωρακοχειρούργος ήταν και για να λύσει το προβλημά του πήγε να κάνει μμ (στην DHI στα σπάργανα της FUE) και μετά "κόλλησε". Είναι ειδική περίπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PROF

Active Member
Η εκπαίδευση δεν είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί γιατί υπάρχουν πάρα πολλές κλινικές που πραγματοποιούν εκπαιδευτικά μαθήματα - σεμινάρια στη μεταμόσχευση μαλλιών. Για παράδειγμα η HLC έχει και κέντρο εκπαίδευσης γιατρών και έχει κάνει αρκετά training courses γιατρών στην Άγκυρα με τη συνεργασία και τη συμμετοχή του Dr Cole.

Επίσης πολλοί γιατροί που έχουν και εταιρείες εργαλείων μεταμόσχευσης προωθούν την εκπαίδευση των γιατρών προκειμένου να χρησιμοποιούν τα εργαλεία τους. Φαντάζομαι ότι εάν κανείς έχει πάρει μια στοιχειώδη εκπαίδευση, στη συνέχεια εάν θέλει να εκπαιδευτεί περισσότερο θα μπορούσε να κάνει αρχικά τζαμπέ επέμβαση σε μερικούς. Από εκεί και πέρα για τον κάθε γιατρό το πόσο θα εξελιχθεί έχει να κάνει καταρχάς με το πόσο ταλέντο είναι (γιατί πραγματικά οι καλοί γιατροί κυριολεκτικά κεντάνε), τι στάνταρ θα θέσει, τι πρωτόκολλα θα ακολουθήσει, πόσο μεράκι θα έχει για αυτό που κάνει, κλπ. Μάλιστα το θέμα ταλέντου στη συγκεκριμένη επέμβαση προσωπικά το θέτω πολύ ψηλά διαφορετικά δεν εξηγείται το γεγονός πως μετά από τόσα χρόνια οι πολύ καλοί γιατροί βαριά να είναι καμιά εικοσαριά σε όλο τον κόσμο.
 

hairer

New Member
Σήμερα επισκέφτηκα Bissanga και μου είπε ότι θέλω 3000 grafts για να καλύψω το πάνω μπροστά μέρος + φίνα μια ζωή για να κρατήσω το παλαιό μαλλί διότι αλλιώς θα φύγει + microscalping διότι διαφορετικά δε θα καλυφθεί όλο το μαλλί ούτως ή άλλως.

Για το microscalping μου είπε ότι μπορεί να γίνει σε όλο το κεφάλι αν θέλω, και είναι σαν τατουάζ .

Φίλοι έχετε πληροφορίες από κάποιους στο φόρουμ που κάνανε microscalping?
-γνωρίζεται αν έχει υφή ? δλδ όταν τρίβεις απαλά το χέρι σου πάνω του, νιώθεις κάτι ?
- πώς σας φαίνεται σαν ιδέα? απλά δεν δείχνει καραφλός τελείως γλομπος
- γνωρίζετε τι κόστος παίζει ?
 

leas

Well-Known Member
Έκανε ο γιατρός κάποια αναφορά για ντουπα, διάχυτη αραίωση και στην δοτρια δλδ.
Η απλά σου είπε να πάρεις φίνα για να μην χάσεις μαλλιά από πάνω..

Για το smp μπορείς να γκουγκλαρεις να δεις αποτελέσματα λογικά εσύ θεωρητικά θα το έκανες ώστε να φαίνεται πιο μαύρο το δέρμα εκεί που δεν θα έχεις μεγάλη πυκνωτητα.
Εκτός αν επιλογή σου είναι να τα ξυρίζεις τελείως και απλά οι κουκίδες τους smp να δίνουν το ιλουζιον του full head of hair..
Από όσα γνωρίζω δεν έχει υφή είναι απλά σαν κουκίδες..
Στο φόρουμ κάποια παιδιά έκαναν αν θυμάμαι καλά για να καλύψουν παλιές τομές στριπ.Ενα μέλος νομίζω η 2 ίσως να έχουν κάνει στην dhi smp ώστε να έχουν ξυρισμένο Λουκ.
 

piros75

Well-Known Member
Προφανως το πηρε πατριωτικα λόγω της αποτυχημενης μμ.

Ο λερεντζο πιυ εκπαιδευτηκε?

Από όσο ξέρω (σύμφωνα με κουβέντες που έχω κάνει με τον Γ. Στάθη από την DHI) του Λορέντζο η μμ στην DHI πήγε πολύ καλά και μάλιστα ο ίδιος ζήτησε να τον εκπαιδεύσει η DHI στην μέθοδο FUE. Μάλιστα μου είπε ότι ο Γιώτης της DHI και ο Λορέντζο διατηρούν άριστες σχέσεις και ότι ο ίδιος θεωρεί την DHI πρωτοπόρα και σχολείο στις μεθόδους μεταμόσχευσης. Να τα λέμε και αυτά γιατί μόνο τους Τούρκους εκθειάζουμε και ξεχνάμε να ευλογήσουμε και λίγο τα γένια μας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O Γιώτης και ο Λορένζο δεν διατηρούν καθόλου σχέσεις για λόγους που δεν είναι καλό να εκθέσω εδώ. Μου τα είπε αναλυτικά στο workshop. H μμ στην DHI δεν πήγε καθόλου καλά (μου το είπε επίσης ο ίδιος) και η τελευταία του σχέση και άποψη με την DHI ήταν πριν 15 χρόνια. Πιθανώς όταν ήρθε Αθήνα για την μμ να είχε καλή γνώμη για αυτό και ήρθε.
 

tasos33

Well-Known Member
Πραγματικά πιστεύειις τον Γιωτη που κοντεύει τα 100 και έχει στείλει την dhi στην εποχή των δεινοσαύρων?

Πιστεύεις ότι ο λορενς της Ισπανιας που το έχει πάει σε άλλο επίπεδο, που επιτυγχάνει φυτρωση 99% σε πυκνότητες 50 και 60 graft / cm εχει να συζητησει με τον Γιωτη κάτι? Εκτός από χρόνια πολλά κ ευχητηριες κάρτες δε πιστεύω ότι ανταλλάσσουν κάτι άλλο.

Επισης όπως αρκετά μελη έχουν αναφέρει, κατά την διάρκεια της εξέτασης, αν καποιος φέρει αντίθετη άποψη από την δική του, γινεται έξαλλος φωνάζοντας πως η καλύτερη κλινική ειναι Dhi Ελλάδας, αν και πιστευω πως ανάμεσα στις Dhi αυτή της Ελλάδας ειναι απλά η χειρότερη.

Μαλιστα θα έλεγα πως σε λίγο καιρό θα βλέπει με τα κυαλια και τον αναστασακη, καλά για βεκρη ούτε καν με το τηλεσκόπιο.


Από όσο ξέρω (σύμφωνα με κουβέντες που έχω κάνει με τον Γ. Στάθη από την DHI) του Λορέντζο η μμ στην DHI πήγε πολύ καλά και μάλιστα ο ίδιος ζήτησε να τον εκπαιδεύσει η DHI στην μέθοδο FUE. Μάλιστα μου είπε ότι ο Γιώτης της DHI και ο Λορέντζο διατηρούν άριστες σχέσεις και ότι ο ίδιος θεωρεί την DHI πρωτοπόρα και σχολείο στις μεθόδους μεταμόσχευσης. Να τα λέμε και αυτά γιατί μόνο τους Τούρκους εκθειάζουμε και ξεχνάμε να ευλογήσουμε και λίγο τα γένια μας.
 

hairer

New Member
Είδατε όλοι τις φωτογραφίες που ανέβασα στην αρχή αυτού του thread και όπως πολλά μέλη μου είπαν, έχω DUPA και πρέπει να αρχίσω big 3 (fina, minoxidyl) . Πατέρας είναι NW6. Eίμαι 35.
Πριν περίπου 2 εβδομάδες είχα επισκεφθεί για ένα consultation τον Dr. Bissanga στις Βρυξέλλες - κόστος 50 ευρώ και διάρκεια περίπου 20 λεπτά.

Tα αποτελέσματα είναι τα παρακάτω. Ο Bissanga προτείνει Rogain 5mg & Finasteride 1mg. Συμφωνείτε για τις βιταμίνες Biotine, Zinc, MSM and Cystine tablets?
Τέλος για σαμπουάν τι θα προτείνατε? To γνωρίζετε το nanogen https://www.boots.com/nanogen-thickening-treatment-shampoo-for-men-240ml-10223153 ?

Tέλος - λαμβάνοντας αυτά κάθε πότε κάνετε εξετάσεις αίματος?
Η φιναστερίδη γενικά θεωρείται στεροειδές και αυτά έχουν τη φήμη ότι οδηγούν σε ανάπτυξη διαβήτη ?


Norwood classification: Diffuse thinning
Hair Characteristics: Brown, Straight, Medium Fine Hair
Donor Density: Measured in 3 areas as 80/80/110 Follicular units per cm2
Miniaturisation: 18-26% of miniaturised hair in the donor area. Dr. Bisanga has a suspicion of a Diffuse unpatterned alopecia (DUPA).
It is not 100% clear as your donor doesn't show a high amount of miniaturised hairs. You only have between 18 to 26% of miniaturised hairs in your donor area With the DUPA the miniaturisation would have been much higher.
Dermoscopy:Normal, no signs of scalp issues

Recommendations: Dr. Bisanga has advised you to take a treatment to reinforce these miniaturised hairs (Minoxidil and Finasteride). Due to the miniaturisation in your donor area, the doctor insists that you stay on medication as we don't know if these miniaturised hairs will survive the surgery.
For the vitamins, you can take Biotine, Zinc, MSM and Cystine tablets.

Surgery: If you choose to do your surgery, the doctor proposes to harvest around 3000 grafts to add density in the frontal area. Unfortunately your donor area will not be able to supply enough grafts to cover the whole balding surface. The Doctor proposes to also do tricopigmentation or scalp micro pigmentation to create an illusion of density. This is not a permanent tattoo and the price for SMP for the whole head is 3000€ and lasts 1 year or 2 years. You will have to do touch up sessions to add density after a certain time.
 

vag25

Well-Known Member
Kαι fina και μινοξ και 3000 μοσχευματα και λεει οτι δεν θα γεμισεις?
Υπερβολη μου φαινεται, αλλα αυτος ξερει καλυτερα μαλλον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Να σου πω τι θα εκανα εγω?
Αν ημουν αποφασισμενος να το κυνηγήσω με φαρμακα θα εκανα το εξης

Fina για 12 μηνες να δω τι εχει να μου δωσει. Να εχω μια εικονα.
Και μετα τους 12 μηνες minox για να δω μεχρι που μπορω να φτασω.
 

felaini

Active Member
Καλα 110 με τιποτα! 120 ειναι το τελειο νομιζω....αρα το 110 απο που βγηκε;;;συμφωνα με την φωτο κ το 80 υπερβολικο μου φενεται!
 

hairer

New Member
Θα βάλω ξανά νέες φώτος.

Στις φωτογραφίες που βάζω πρέπει τα μαλλιά να είναι στεγνά (δλδ όχι μετά από λούσιμο) έτσι?

Επίσης να είναι σκοτάδι γύρω και να πέφτει το φως πάνω τους?

Πώς πρέπει καλύτερα να ανεβάσω φωτογραφίες εδώ?
 
Μπλουζα