1. Αυτό το site χρησιμοποιεί cookies. Learn More.

Lefis5, fue, παπανικολάου, 1369grafts, 16/11/2016

Συζήτηση στο φόρουμ 'DHI' που ξεκίνησε από το μέλος lefis5, στις 23 Νοεμβρίου 2016.

1. Mogan

Mogan Member

@lefis5 εχεις νεοτερα για το κλεισιμο του ετους και στην ουσια για την ολοκληρωση της διαδικασιας;

Θα ηταν ωραια να μας εγραφες τα 5-10 βασικα σημεια/στιγμες που εχεις να θυμασαι απο την αυτην την εμπειρια.

Τι ηταν εκεινο που σε αφησε ευχαριστημενο, τι θα ηθελες διαφορετικα ή θα εκανες διαφορετικα και γιατι;

Τι θεωρεις οτι ηταν καθοριστικο για το αποτελεσμα σου, κλπ.

Εν ολιγοις να μας κανεις ενα sum up / review της ολης εμπειριας σου.

Εγω θεωρω πως το αποτελεσμα σου ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχω δει στο φορουμ, δεδομενου και των λιγων grafts που τοποθετηθηκαν.

Υγ: αν θες γεμισε αυτο το post και με μια σειρα πολλων φωτογραφιων, κοντινων, μακρινων, φωτεινων, πανοραμικων, εστιασμενων, κλπ ωστε να εχουμε ενα ολοκληρωτικο overview του αποτεσματος.

vlafo έχει κάνει like σε συτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. lefis5

lefis5 RAFAL

16/11/2016 - 14/2/2018. πέρασαν 15 μήνες από την ημέρα που αποφάσισα να κάνω την μμ με γιατρό το Λευτέρη Παπανικολάου.Η περίπτωση μου θεωρώ δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολη και σε αυτό διευκόλυνε η ηλικία μου στην οποία είχε σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση και το χρώμα των μαλλιών μου (γκρίζα) λόγω της μικρότερης αντίθεσης που κάνουν με το χρώμα του δέρματος και η μοναδική δυσκολία ήταν η εξαγωγή των grafts λόγω του πάχους της τρίχας μου (punch 1,1 -1,2). Για να πω την αλήθεια φοβόμουν αρχικά τη διαδικασία και είχα και μικρές προσδοκίες για το αποτέλεσμα. 15 μήνες μετά και με σύμφωνα με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αλλάξει την εικόνα του αλλά κυρίως την ψυχολογία του και την αυτοπεποίθησή του .Τώρα που έχω σαφή εικόνα και από την εμπειρία που απέκτησα εδώ μέσα θεωρώ ότι εάν είχαν τοποθετηθεί 300-400 ακόμη grafts θα μιλούσα για την τέλεια μμ. Βέβαια από το αποτέλεσμα που έχω είμαι ικανοποιημένος και θα το έκανα ξανά ανεπιφύλακτα.Η φυσικότητα επιβεβαιώνεται καθώς κανείς από το στενό περιβάλλον μου δεν έχει καταλάβει απολύτως τίποτα.Τώρα χρησιμοποιώ μόνο δαφνέλαιο 1-2 φορές την εβδομάδα (μασαζ) και λούζομαι με hair force shampoo frezyderm.

Attached Files:

Giorgos-3, Tsek και tasos33 έχουν κάνει like σε αυτό.
  4. Adriano

Adriano Active Member

Εντάξει πολύ εύκολη η περίπτωσή σου και έχεις ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι είσαι τόσο εύκολη περίπτωση που για μένα το αποτέλεσμά σου δεν μπορεί να δώσει έξτρα πόντους στην κλινική που πήγες.

Last edited: 14 Φεβρουαρίου 2018
    crossfire και Tsek έχουν κάνει like σε αυτό.
  5. koumparos

koumparos Well-Known Member

Πετυχημενο αποτελεσμα.Πετυχες υψηλη φυτρωση αλλα νομιζω για το προβλημα που ειχες τα μοσχευματα ηταν λιγα και φενεται απο το χτενισμα που κανεις.

tasos33 έχει κάνει like σε συτό.
  6. tasos33

tasos33 Well-Known Member

Πραγματικά ειχε ολα τα φοντα να πετυχει ενα πολυ καλο αποτελεσμα, με 500-600 επιπλεον μοσχευματα το αποτελεσμα θα ηταν εντυπωσιακο. Παρολαυτα με τις φωτο αυτες τουλαχιστον, δειχνει αξιοπρεπες και φυσικο.

Tsek έχει κάνει like σε συτό.
  7. piros75

piros75 Active Member

εμένα πάντως μου αρέσει πολύ και το χρώμα του μαλλιού σου!!! αυτό το salt&pepper είναι όλα τα λεφτά. Ωραίο αποτέλεσμα.

Μοιραστείτε τη σελίδα