latanoprost

icesensei

New Member
Απ: latanoprost

φιλε xDante , λίγο τραβηγμένη θεωρία και με συγκεκριμένες προβλήματα για τριχόπτωση: η ακτινοθεραπεία δεν θα βοηθούσε σε κύτταρα που
"πολλαπασίαζονται" συχνά απο φυσικου τους (οι τρίχες μας) δεν βλέπω πως θα βοηθούσε στα μαλλιά εφόσον μάλιστα προκαλει εντονότερα αποπτωση, πρόβλημα, που υπάρχει έτσι κι αλλιώς σε περιοχές που έχουν α/α υγιείς άνδρες ( χάρη στα κατάλληλα φυσιολογικά γονίδια για ραφλα που έχει ένα μεγάλο %).
1) Εννοώ η αυξημένη απόπτωση δεν αντιμετώπιζεται (-),αυξάνεται (+)
2)το DNA ενός φυσιολογικού άνδρα παραμένει προγραμματισμένο για τριχόπτωση με τα γνωστά αποτελέσματα και αυτό είναι :chinscratch μετά απο ακτινοβολίες.
3) Τα αποτελέσματα δεν είναι τόσο τοπικά όσο με συγκεκριμένου τύπου ενέσεις ... αλλά και αν γίνει τοπικά είναι επικίνδυνο ο εγκέφαλος είναι κοντα (!!!)

Κατα τα αλλά αυτό που λες είναι ενδιαφέρον για μακροζωία υγεία αφου γίνουν κι άλλες μελετες και ειδικά για γιατρούς πάντως για προσωπικό που χρησιμοποιούν μηχανήματα έχω ακούσει για θέμα γονιμότητας... http://www.livestrong.org/Get-Help/Learn-About-Cancer/Cancer-Support-Topics/Physical-Effects-of-Cancer/Male-Infertility
ελπίζω να απάντησα αρκετα "σωστά" στην όντως προτότυπη θεωρία σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αυτή την παίρνουν και οι γυναίκες?
Ναι την παιρνουν, είναι φάρμακο για την πτώση των φλεβαριδων και αποδειχτηκε οτι έχει κάποια επιδραση στο μαλλί.
Εδώ στο φόρουμ δεν έχει δοκιμαστεί, ενα μέλος μονο πριν χρόνια αν θυμάμαι καλά, είναι πολύ ακριβό σαν ουσία.

Αυτή την περίοδο εγώ και ενα μέλος ακόμα έχουμε ξεκινήσει εφαρμογή μινοξ με.λατανοπροστη, ακόμα.είναι νωρίς για συμπεράσματα, σύντομα θα ανοθξω νήμα με.παρουσιαση καο εντυπωσεις
 

agi

New Member
Κάποιοι βάζουν το xalatan που είναι για το γλαύκωμα και έχει 7 ευρώ ...λετε να το πάρω ??
Και εγω. Μινοξιδιλη παίρνω
 

tasos33

Well-Known Member
Κάποιοι βάζουν το xalatan που είναι για το γλαύκωμα και έχει 7 ευρώ ...λετε να το πάρω ??
Και εγω. Μινοξιδιλη παίρνω
To xalatan εν 5 ml ,θέλεις Ένα ml γαι τα πλαϊνά σου αρα υπολόγισε ποσά μπουκαλακια θες το μήνα.

Επίσης είναι άγνωστο αν το xalatan με τα εκδοψα που περιχει εφαρμόζοντας το στο κεφάλι απορροφατε σε ικανοποιητικό ποσοστο ώστε να κάνει την οποία δουλεια
 

pithikas

Well-Known Member
Pgf2a analogue είναι και το καλύτερο που έχω δει να δίνει είναι όσο και η μινοξιδίλη. Περίπου 20% επανέκφυση έδωσε το 1% βιματοπρόστης.
Δε ξέρω αν στις πολύ μικρές περιεκτικότητες μπορεί να φτάσει αυτό το ποσοστό επανέκφυσης αλλά μαζί με μινοξιδίλη μπορεί να υπάρξει κάτι καλύτερο από σκέτη. Ενημερώστε κι εμάς να δούμε αν αξίζει.
 

tasos33

Well-Known Member
Θα ενημερωσουμε σίγουρα,είμαι στην μια βδομάδα χρήσης οπότε οτι και να πω είναι λίγο, η πρωτη εικόνα που έχω είναι πως η τρίχα έχει σκληρύνει και στέκεται όρθια μετα απο πολύ καιροοοοο, σίγουρα αυτό δεν ωφείλεται σστην μινοξ αφού την χρησιμοποιώ χρονια, τώρα αν ωφείλεται στην λατανοπροστη η στα συστατικά της βάσης του διαλύματος δε γνωρίζω. Θα δειξει η πορεια
Pgf2a analogue είναι και το καλύτερο που έχω δει να δίνει είναι όσο και η μινοξιδίλη. Περίπου 20% επανέκφυση έδωσε το 1% βιματοπρόστης.
Δε ξέρω αν στις πολύ μικρές περιεκτικότητες μπορεί να φτάσει αυτό το ποσοστό επανέκφυσης αλλά μαζί με μινοξιδίλη μπορεί να υπάρξει κάτι καλύτερο από σκέτη. Ενημερώστε κι εμάς να δούμε αν αξίζει.
 
Μπλουζα