Larioso,fue, 3910 grafts, 14-15/01/2016

piros75

Well-Known Member
Δεν ξέρω αν έχουν μπει περισσότερα μοσχεύματα, αν υπάρχει κονσιλερ στη μέση (που κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει) ή οτιδήποτε άλλο, αυτό που ξέρω είναι ότι αυτό που βλέπω στις φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλό και ο LARIOSO πρέπει να είναι πολύ χαρούμενος. Οπότε να κοιτάξει να το χαρεί και να αφήσει τα υπόλοιπα για τους άλλους. Φίλε, άλλος άνθρωπος έγινες!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Εγω προλαβα και τις ειδα και στον 14 που εβαλε εχει σουπερ εικονα!!!!:D
Εξωπραγματικη hairline για ελλαδα απο θεμα φυτρωσης σχεδιασμου και φυσικοτητα.
Δημητρη σε περασε σαν σταματημενο ο lari.:rolleyes: χιουμορ κανω
 

dimitris50423

Well-Known Member
ετσι πρεπει koumparos να υπαρχει εξελιξη. :D
για το θεμα που ειχε ο laroiso προ μμ εκανε φοβερη δουλεια.
μακαρι να δουμε και εμεις τις φωτο.
 

tasos33

Well-Known Member
Κουμπαρε νομιζω τα παραλεμμε λιγάκι,Συμφωνώ απόλυτα οτι η εικόνα έχει αλλάξει 1000 φορες προς το καλυτερο,ναι μεν υπάρχει φυσικότητα αλλά δε βλέπω κάτι το εξωπραγματικο σε hairline και σχεδιασεις.

Και γω αν ήμουν στη θέση του λαριοσο και επερνά αυτό το αποτέλεσμα θα ήμουν μάλλον ευχαριστημενος ,αλλά απο το είμαι /είμαστε ευχαριστημένοι μέχρι το εξωπραγματικές hairline και δηλώσεις τύπου φοβερο αποτέλεσμα και τα σχετικα τα θεωρω συμβιβασμό με την μετριότητα των ελληνικών κλινικών.






Εξωπραγματικη hairline για ελλαδα απο θεμα φυτρωσης σχεδιασμου και φυσικοτητα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Μιας και αναφέρουμε εξωπραγματικες hairline kai σχεδιάσεις απο το ελλαντα ας δουμε μια πραγματικα εξωπραγματική σχεδιαση


Αυτό το βιντεάκι και πολλά άλλα τέτοια,θα πρέπει να τα ανεβαζουμε σε κάθε νήμα μεταμοσχευσης ελληνικής κλινικής που διαβάζουμε πράγματα και θαματα........
Όπως " καλύτερα που δεν σχηματίστηκε hairline γιατί θέλω να φαίνεται το αποτέλεσμα πιο φυσικό και οι hairline μεταμοσχεύσεων φαίνονται σαν σηκωμενος φράχτης".
Και για να μην ειμαι αδικος,αυτό γίνεται στα περισσότερα νήματα μεταμόσχευσης της D@I.
 

tasos33

Well-Known Member
Crossfire μου κανει αρνητικη εντύπωση οτι οι περισσότεροι εδώ μέσα βλέπουν εξωπραγματικά αποτελεσματα απο τις μέτριες ελληνικές κλινικές.

Έχουμε μαθει πλεον να θαυμάζουμε το μέτριο όταν αντίστοιχες ξένες κλινικές επιπέδου dhi καο βεκρη έχουν κανει αλματα προς τα εμπρός οι δικές μας δεν έχουν δεσει ακόμα τα κορδόνια.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω τα πραγματα τα λεω με το ονομα τους και οπως εχω σταυρωσει την συγκεκριμενη κλινικη για τον τροπο της εξαγωγης αλλα και της διαχειρισης θα την επιβραβευω οποτε βλεπω ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Το αποτελεσμα του λαριοσο για μενα σε σχεση με αυτα που εχουμε δει απο ελλαδα ειναι υψηλου επιπεδου και απολυτα επιτυχημενο σε ολλους τους τομεις.Εγω προσωπικα θα ημουν τρισευτυχισμενος εαν επαιρνα ενα τετοιο αποτελεσμα και οπως του ειπα και παλιοτερα θα χαλαγα την υπολοιπη μου δοτρια να πυκνωσω ακομα περισοτερο τις πισω ζωνες και ετσι θα επιανα το απολυτο.
 

crossfire

Well-Known Member
Crossfire μου κανει αρνητικη εντύπωση οτι οι περισσότεροι εδώ μέσα βλέπουν εξωπραγματικά αποτελεσματα απο τις μέτριες ελληνικές κλινικές.

Έχουμε μαθει πλεον να θαυμάζουμε το μέτριο όταν αντίστοιχες ξένες κλινικές επιπέδου dhi καο βεκρη έχουν κανει αλματα προς τα εμπρός οι δικές μας δεν έχουν δεσει ακόμα τα κορδόνια.

Εγω τα πραγματα τα λεω με το ονομα τους και οπως εχω σταυρωσει την συγκεκριμενη κλινικη για τον τροπο της εξαγωγης αλλα και της διαχειρισης θα την επιβραβευω οποτε βλεπω ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Το αποτελεσμα του λαριοσο για μενα σε σχεση με αυτα που εχουμε δει απο ελλαδα ειναι υψηλου επιπεδου και απολυτα επιτυχημενο σε ολλους τους τομεις.Εγω προσωπικα θα ημουν τρισευτυχισμενος εαν επαιρνα ενα τετοιο αποτελεσμα και οπως του ειπα και παλιοτερα θα χαλαγα την υπολοιπη μου δοτρια να πυκνωσω ακομα περισοτερο τις πισω ζωνες και ετσι θα επιανα το απολυτο.

Και οι δύο έχετε δίκιο....
Όντως μερικοί θεοποιούν μέτρια αποτελέσματα μόνο και μόνο γιατί φύτρωσαν τα grafts........Σχεδιασμός μηδέν......Υπολογισμός δοτριας,σχεδιασμός hairline κτλ.
Ο κουμπάρος έχει ένα δίκιο σε αυτό που λέει .......Παρόλο που μεταμόσχευση στην Ελλάδα για μένα δεν υπάρχει, αν κάποιος θέλει ντε και καλά να κάνει ,ο β@@ρης είναι μονόδρομος κατά τη γνώμη μου λόγω καλουτσικων hairline ........Και σε μερικές περιπτώσεις αρκετά καλών θα έλεγα.

Πάντως η άποψη μου είναι σοβαρή κλινική εξωτερικού και μακριά από εδώ.
 

koumparos

Well-Known Member
Ετσι ο καθενας με την αποψη του και αυτος ειναι ο λογος που συμετεχουμε στα φορουμ.
Επισης καλο ειναι να μην βαζουμε αλλα αποτελεσματα στα ηδη ανοιγμενα θεματα γιατι ειναι αδικο για τα παιδια που εκαναν μμ και μαλιστα πηγαν και πολυ καλα.
 

andy.k

Active member
Τασο πολυ δυνατο το αποτελεσμα που ποσταρες, αλλα η φινα που πηρε μετεπεμβατικα το τυπακι(δε ξερω αν την επερνε κ απο πριν) με αυτο το μαλλι θα μπορουσε να κανει θαυματα. Δε λεω πως δεν εκανε και ο γιατρος δουλεια, η σχεδιαση και η κατανομη ειναι αξιεπαινες...αλλα οκ, και η φινα απο διπλα συμμαχος για να μπει σε τετοια αραιωση. Ειμαι 99% σιγουρος οτι αυτο τον πελατη, χωρις φινα δε τον αναλαμβανε με τπτ...Γτ αν εμπαινε χωρις φινα και εχανε τα υφισταμενα, μετα μαλλον δε θα το ποσταρε το βιντεακι...επισης μου κανει εντυπωση αυτο που γραφει στην αρχη για την εξαγωγη, οτι εγινε motorized...νομιζα οτι κανανε αποκλειστικα manual εξαγωγη εκει και τοποθετηση με implanters...σχετικα με την περιπτωση του larioso, θεωρω πως εχει επιτευχθει αξιοπρεπης για τα δικα μου δεδομενα πυκνοτητα στα περισσοτερα σημεια που επενεβη. Δε νομιζω οτι μπορει να χαρακτηριστει τουμπανο, ουτε η hairline, ουτε το υπολοιπο κεφαλι, αλλα ισως ειναι το περιστατικο με την μεγαλυτερη αλλαγη εικονας στο φορουμ, σε σχεση με τα grafts ,που εβαλε και το προβλημα που ειχε.3800 gts(100 πηγαν στο strip νομιζω) για να καλυψει ολο το πανω μερος σχεδον...θεωρω πως κατι παραπανω και στην κλινικη που ποσταρες να πηγαινε δε θα επαιρνε με τα ιδια μοσχευματα. Πιθανως αν πηγαινε εκει, θα του κανανε πιο συντηρητικο σχεδιασμο hairline και θα κερδιζε ετσι σε πυκνοτητα, το αποτελεσμα. Αν ηθελε να καλυψει την ιδια περιοχη που καλυψε στον Βεκρη, θα ηθελε 6000 gts τουλαχιστον εκτιμω, δλδ περιπου 20000€ που δε ξερω αν τα ειχε(και τα μεν και τα δε)... Φυσικα αν τα ειχε και τα 2 και πηγαινε εκει θα επαιρνε εκτος συγκλονιστικου απροοπτου ασυγκριτα καλυτερο αποτελεσμα...Ομως για να τα λεμε τα πραγματα ως εχουν,εδω μεσα ειναι πολλα παιδια που μεχρι 3000-4000€ μπορουν να διαθεσουν μονο για ελλαδα δλδ, αλλοι μεχρι 6-7 με τα χιλια ζορια, αντε Κυπρο με...δανειακι...αποδεκτο, δεν ειναι θεμα επιπολαιοτητας ειναι θεμα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. Θεμα επιπολαιοτητας για να μη πω βλακειας ειναι να εχεις λεφτα, να βγαζεις 10000 το μηνα, να εχεις να εχεις την ανεση να διαθεσεις 20000€ χωρις να βαλεις υποθηκη το σπιτι σου η να στερησεις κατι απο την οικογενεια σου, και να μη πας στο lorenzo, αλλα να πας στο Κολωνακι η ακομα στο hilton η στη Βουλιαγμενης, επειδη ακουσες καπου οτι "καλη δουλεια γινεται εκει, σε κανουν τζαμι", και ειδες και μια φωτο στο internet...
 

andy.k

Active member
Νομιζα οτι ηταν μαζι και σπασανε, κατι τετοιο. Η κλινικη του lorenzo τι επωνυμια εχει?
 
Μπλουζα