Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

danceworld_2001

Well-Known Member
Και φυσικά μπορείς να διαφωνήσεις. Οξύμωρο σχήμα έκανα όταν είπα 3 φορές πιο αραιό. Η αλήθεια είναι πως όταν πας να καλύψεις μια περιοχή που απαιτεί πχ 2000 μοσχεύματα με 1200, δηλαδή λιγότερα, το αποτέλεσμα από πλευράς πυκνότητας δεν είναι το βέλτιστο. Ωστόσο και πάλι για τέτοιο coverage φαίνεται αρκετά πυκνό, πυκνότερο θα έλεγα από το ταβάνι πχ της D**. Από εκεί και πέρα, αν βάλεις στην εξίσωση και παραμέτρους όπως το splitting για μονότριχα που κανείς άλλος εδώ δεν κάνει και το απαιτούσε η περίπτωση του konaki, η άριστη διαχείριση της δότριας, το σωστό δέσιμο με τα μαμά και γενικά η φυσικότητα κτλ, αντιλαμβάνεσαι πως ακόμη και αυτή η handicapped περίπτωση ελέω workshop (δεν έβαλαν όσα έπρεπε) την καθιστά πιο ωραίο αποτέλεσμα από άλλες Ελληνικές εναλλακτικές. Οι άνθρωποι αυτοί που έπαιξαν στον φίλο είναι τοπ, κακά τα ψέματα, στο 60% έπαιξαν και βγήκε αυτό, σε μια σωστή επέμβαση έχουμε δει τι θαύματα μπορούν να κάνουν (βλέπε cvial) και ότι θα δούμε τώρα από Τούρκο.


Καλό το δώρο στον κονάκι αλλά εγώ ειμαι της άποψης να τελειώνεις με μια περιοχή και να μην κάνεις revisit, και για τον φόβο του σοκλος έστω και είναι μικρός, αλλά και για την πιθανότητα μειωμένη φύτρωσης στο σημείο επίσκεψης αλλά και την ταλαιπωρία που τρώς ξανά στο τραπέζι. Βέβαια εδώ ανοίγω άλλο κεφάλαιο που μπορεί να σηκώσει άλλες 15 σελίδες!!

Danceworld,εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου..Ελλάδα αυτό το αποτέλεσμα ,το έχεις με αυτά τα grafts..άνετα κιόλας.μικρες πυκνότητες μέχρι 30-40 grafts το έχουν εδώ..τώρα αν αυτό το workshop ήταν διαφορετικό και πήγαιναν για να τον κάνουν ένα με τα μαμά,και τον δούλευαν με 60-70grafts φουλ στη hairline,εκεί ναι,συμφωνώ πως δεν θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν οι δικοί μας..αλλα αυτό το αποτέλεσμα δεν διαφέρει από τις δουλειές τις ελληνικές σε πυκνότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Η H** τον τελευταίο καιρό το φοβάται πολύ το θέμα και απορώ. Ιδίως μετά το φιάσκο με τον σαλονικιό. Απέρριψαν τον karfakias που ο έρντο του είπε 4000 να βάλει, απέρριψαν τον chrisk100 που Γεωργίου και Λορέντζο του είπαν ακριβώς τα ίδια, 1800 με 2000 αν δεν κάνω λάθος ενώ ο Ερντο ένα τρελό νούμερο κοντά στα 4κ.


Ο δε Γεωργίου από προσωπική εμπειρια είναι πιο τολμηρός, εδώ πχ στο φόρουμ βλέπε robot αλλά βέβαια ήταν αρκετά αραιά αλλά είχε υφιστάμενα, περιστατικά εκτός φόρουμ που έχω δει στα ραντεβού, εγώ ο ίδιος στο τσουλούφι της Α ζώνης αλλά κυρίως στο crown 500 τρίτριχα σε μια περιοχή κίνδυνο θάνατο σε ένα σχήμα μισοφέγγαρο και πήγε τέλεια για crown. Και ο PES είναι νέο περιστατικό ίδιας φιλοσοφίας. Παρακάτω αναφέρεις κάποιον που δεν μπαίνει, αν εννοείς τον bill τον γνωστό μας, δεν του είπε όχι, για μειωμένη φύτρωση τον έχει προειδοποιήσει που έχει κάνει αυτός 6 επεμβάσεις.


Ωστόσο θα συμφωνήσω πως τον βαθμό προσέγγισης και το safety στις πυκνώσεις που προσφέρει ιδίως ο Ισπανός, δεν το ανταγωνίζεται επουδενί ο Γεωργίου ή ακόμη χειρότερα οι ανταγωνιστές του.

Εννοείται, εδώ ούτε στην Κύπρο δεν τολμάνε. Με το μαλλί του Konaki στο κέντρο δεν υπήρχε περίπτωση να μπουν και το έχουμε δει σε πολλά consultation ότι το αποφεύγουν ακόμα και σε αραιότερα μαμά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
το σωστό δέσιμο με τα μαμά και γενικά η φυσικότητα κτλ, αντιλαμβάνεσαι πως ακόμη και αυτή η handicapped περίπτωση ελέω workshop (δεν έβαλαν όσα έπρεπε) την καθιστά πιο ωραίο αποτέλεσμα από άλλες Ελληνικές εναλλακτικές.

Θα συμφωνήσω 1000% Dance. Παρόλο που είχαν μόνο 1260g επέλεξαν να βάλουν 300g για να δέσουν με τα μαμά μαλλιά έτσι ώστε ακόμα και με την χαμηλή πυκνότητα μπροστά, η συνολική εικόνα σου δίνει την αίσθηση του πυκνότερου και πολύ πιο φυσικού (και μιλάω για την τελευταία φώτο που σίγουρα θα δει μεγάλη βελτίωση τους επόμενους μήνες). Εδώ, πέρα από το γεγονός ότι δεν θα έβαζαν πάνω από 100 μονοτριχα (σιγά μην αφιέρωναν χρόνο να ψάξουν όλο το κεφάλι για να τα βρουν, ειδικά ο Β. με τα παράθυρα) θα τα κοπάναγαν όλα μπροστά και το αποτέλεσμα θα ήταν 2 ζώνες ασύνδετες μεταξύ τους. Για μένα το σωστό blending με τα μαλλιά (ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις όπου του konaki) είναι ΟΛΗ η τέχνη στις μμ και εκεί είναι που πολλές φορές πέφτουμε έξω στον υπολογισμό των graft που χρειάζεται η κάθε περίπτωση.
 

Tsek

Well-Known Member
Screenshot_20180213-190604.png
Δέχομαι ό,τι είναι γιατροί άλλου επιπέδου απο οποιονδήποτε υπάρχει στον κόσμο αυτή την στιγμή, αλλα δεν δέχομαι ό,τι σε αυτή η κάποια άλλη εικόνα που είδαμε υπάρχει πυκνό ή αρμονικό αποτέλεσμα.
Σε πιό δυνατό φως έξω θα φαίνεται ακόμα χειρότερο.
Στην πράξη ξέρω πως θα φαίνεται κανονικός.
Εδώ μιλάμε πάντα για τις ανεβασμένες φωτογραφίες και κάνει μπαμ η μεταμοσχευμενη περιοχή.
Screenshot_20180213-190617.png
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τσεκ, μην προτρέχεις μιλήσαμε για την τελευταία τωρινή φώτο, το αποτέλεσμα είναι εν εξελίξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

konakihotel

Member
Τσεκ το αποτέλεσμα είναι φυσικότατο...κανένας μα κανένας που με βλέπει κάθε μέρα στη δουλειά είτε στην προσωπική μου ζωή δεν μου έχει αναφέρει το παραμικρό αρνητικό σχόλιο...ίσως κάποιες φωτογραφίες με αδικούν...οι επόμενες θα είναι στον ήλιο...
 

turnfiji123

Active Member
Η αλήθεια είναι ότι φαίνεται. Θες η φορά της τρίχας με την σχετική διαφορά πυκνότητας στην πρώτη φωτό, θες το χρωμα δέρματος της περιοχής που διακρίνεις κάποιες μικρές ουλές. Απλά αν τον δεις στον δρόμο πχ δεν νομίζω ότι θα καταλάβεις πως έκανε μμ.
 

kolias

Active Member
παντως ο ερντογαν κατι ηξερε και ηθελε να μπει πιο μεσα....... δεν θα την εβγαζε καθαρη με 1000 κομματια ο κονακι ηθελε πολυ περισσοτερα για να δειξει το ζητουμενο. η διαχειρηση παιδια ειναι οτι καλυτερο και λογικο αφου εγινε απο τους καλυτερους.
η εικονα παντως του κονακι ανεβηκε λεβελ , αν το ενοχλει κατι το διορθωνει , δικο του καθαρα θεμα το πωσ θα το δει
 

kolias

Active Member
κατεβασμα 1,5 χειρλαιν με 30g δεν περναει απαρατηρητη απο καραφλολογους ακομα και ο θεος να την εχει κανει ο ιδιος την μμ
φανταζεστε τι τραγωδια θα ετρωγε αλλου με 1200 ?
τα μικροτερα προβληματα εχουν τρομερο κινδυνο αποτυχιας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Kolias,εξ αρχής γνωρίζαμε ότι θέλει τουλάχιστον 2000 grafts..τι να κάνεις όμως ,workshop ήταν όχι κανονικό χειρουργείο..με την έννοια ότι έκατσαν οι γιατροί να κλείσουν εντελώς το πρόβλημα με τη μέγιστη πυκνότητα..
 

kolias

Active Member
ακομα και με την διπλασια πυκνοτητα παλι θα την ετρωγε με τα υπολοιπα ,επρεπε να μπουν μεσα βαθεια αμφιβαλω αν οι απαιτητικοι θα ηταν ευχαριστημενοι , αυτο που θελαμε να δουμε ολοι μπορει να απαιτουσε και μια ακομα επεμβαση
δεν πιστευω οτι επειδη καποιος εχει καποια μαλλια με 5000 τριχες γινεται κομπλε και παθαινουμε ολοι πλακα
το ρεζουμε για μενα ειναι οτι εχει καλη και αποδεκτη εικονα
εμενα μου αρεσει τωρα αν φαινεται και λιγο σταχτι και μπαρουτι
καποιοι αλλοι εχουν μεγαλυτερη πυκνοτητα , πιο φυσικο αποτελεσμα αλλα δεν μου κανει αυτο που βλεπω
και αλλο σημαινει οκ καλο ειναι μου αρεσει
αλλο σημαινει ειναι χαλια
και αλλο επαθα πλακα οι μαγοι της τριχας με 1200 g εκαναν τον κονακι μοντελο της loreal
η απορια μας δηλαδη ποια ειναι αν φαινετε μια μεταμοσχευση με βρεγμενο μαλλι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Η αποριες ειναι πολλες,το ζητουμενο ειναι οτι εχουμε δικασει καταδικασει απογειωσει ενα εν εξελιξη αποτελεσμα και κανουμε συζητηση ολοκληρωμενου αποτελεσματος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@kolias. Οι πανοραμικές φώτο με βρεγμένο μαλλί μπήκαν επίτηδες για να καταλάβουμε το πρόβλημα και να αναδείξω τη σημασία της πύκνωσης. Καμμία μεταμόσχευση (εκτός ελαχίστων περιπτώσεων) δεν πρόκειται να ικανοποιήσει με βρεγμένο μαλλί και υπό αυτή τη λήψη με τα μαλλιά "καρφιά" πάνω χωρίς κανένα layering. Όπως ξέρεις οι μμ βασίζονται στο illusion και ποντάρουν σε πυκνότητες αρκετά χαμηλότερες από τις μαμα. Άρα μόνο έτσι πρέπει να τις δούμε.

Ο konaki με άλλα 750g (άντε 1000) θα γίνει τούμπανο. Θέλει 300 αριστερά, 200 δεξιά, 250 στο κέντρο μπροστά και 250 στο κέντρο πιο πίσω προαιρετικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Εγω λεω να μην κανεις τιποτα.Περιμενε το 12 μηνο και αξιολογεις στο τελος.Εγω δεν θα εκανα τιποτα θα ημουν καλυμενος.Εισαι και σε ηλικια που το μαλι σου ειναι αξιοπρεπες και επισης δεν ξερεις τι θα γινει στο μελον.Τελος εαν εχεις τετοια εικονα με βρεγμενο στο 12μηνο με στεγνα νομιζω θα εχεις αλλη εικονα.
 

aeratos28

Just aeratos
Προετοιμάσου konakihotel..βάλε αλλα 1000 και γινεσαι τουμπανο..δεν πρόκειται να έχεις εκπλήξεις αργότερα.δεν χάνεις αλλά μαλλιά και είναι κρίμα να μην τελειοποιησεις την δουλειά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνησω με τον Αεράτο. Βέβαια επειδή σε ξέρω (σε έμαθα) πόσο φοβάσαι στις μμ, θες πολύ προετοιμασία αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο γιατί το team είναι κορυφαίο και το κόστος μικρό. Εξάλλου η Villa θα στο κάνει που είναι και η συμπάθεια σου. Φυσικά να περιμένεις οπωσδηποτε, όχι το 12 αλλά το 14μηνο να στρώσει και η τρίχα και μετά αποφασίζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα