Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

Stripar

Established Member
Μπορώ εγώ να ρωτήσω λοιπόν που δεν γνωρίζω. Με τέτοια πυκνότητα του κονακι δεν υπάρχει κανένας γιατρός στην Ελλάδα η εμείς δεν έχουμε δει χειροπιαστα;Γιατί υπάρχει τεράστια διαφορά σε αυτά τα δύο.
Έχεις "κολλήσει" και εσύ Vlafo με τις πυκνότητες νομίζω.

Αλλού είναι η ουσία...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ε αυτη η φωτο εχει σχεςη με τις πρωτες φωτος ; Φυσικα κ περνω πισω το «υπερ τούμπανο» αλλα οπως κ να χει για τσαμπα πράμα μια χαρα ειναι αρκει να χει ν συνεχεια αφου εχει δότρια να κανει παπάδες....
Υγ: τι γινεται μ αυτον το Βέλγο μπορειτε να μου πειτε ; Γιατι τον θεωρειτε κορυφαίο ενω σε δυο περιπτωσεις στο φόρουμ εχει το απολυτο στις αποτυχίες ;!
 

aeratos28

Just aeratos
Από 250 ως 350 είπε ο cvial ..οποτε κάτι ανάμεσα σε αυτά τα 2 είναι..τώρα ότι δεν υπήρχαν άνω των 50 μονών τριχοθυλακιων ε,δεν το πιστεύω.δηλαδη τι λόγο έχει ο konakihotel, 3??anyway,οπτικά το ίδιο θα ήταν.ηδη υπάρχουν αρκετά πολυτριχα..αν έμπαιναν στον κονάκι 700-800 μονά grafts,τότε θα συμφωνουσα..εκεί θα φαινόταν η δουλειά με τα μονα.τωρα δεν φαίνεται
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να εκφερω και εγω την αποψη μου επι του θεματος (υπο την αιρεση βεβαια του μη ολοκληρωμενου αποτελεσματος):

Παρατηρωντας τις φωτογραφιες στην πρωτη και δευτερη σελιδα του νηματος (εχοντας ως σημαδι αναφορας μια ελια στον αριστερο κροταφο του φιλου μας) και συγκρινοντας με τις τελευταιες φωτογραφιες που αναρτηθηκαν, θεωρω οτι η ληπτρια περιοχη σε καμια περιπτωση ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ τα 30 cm2.

Μην παρασυρομαστε απο τον αρχικο σχεδιασμο, αφου αυτος ξεκαθαρα επανασχεδιαστηκε και ηταν πολυ πιο συντηρητικος απο τον αρχικο.

CVIAL, ως ειδικος στις μετρησεις, διορθωσε με, αν κανω λαθος, αλλα μαλλον εισαι λιγο υπερβολικος υπολογιζοντας 35 cm2 την ληπτρια. Η hairline δεν υπερβαινει τα 15 cm και το βαθος δεν υπερβαινει τα 2 cm.
Αρα maximum 30 cm2.

Επισης παρατηρω οτι στην συγκεκριμενη περιοχη των 30 cm2 υπαρχουν ηδη, τουλαχιστον, 300 grafts μαμα μαλλια. Οχι στο πρωτο cm, αλλα στο δευτερο cm πισω απο τη hairline υπαρχουν καμποσα μαμα μαλλια. Αν κανετε ενα ζουμ στις αρχικες φωτογραφιες με ξυρισμενο κεφαλι πριν τη μμ, θα το διαπιστωσετε ευκολα.

Αρα, με απλα μαθηματικα, 300 αρχικα grafts + 1260 μεταμοσχευμενα, εχουμε συνολο 1560 για μια περιοχη μικροτερη των 30 cm2.

Αυτο σημαινει πυκνοτητα ανω των 50 grafts ανα cm2 και οχι 30-35 που γραφονται στα σχολια.

Με αυτα τα δεδομενα (και αν δεν κανω λαθος στους δικους μου υπολογισμους) θεωρω οτι μεχρι στιγμης δεν εχουμε καποιο φοβερο αποτελεσμα.

Τελειωνω με μια ρητορικη ερωτηση:

Αν με τους κορυφαιους γιατρους, με μαμα μαλλια τοσο πυκνα οσο του φιλου μας, με τοσο μικρη σε εκταση ληπτρια περιοχη, το αποτελεσμα ειναι αυτο που φαινεται στις φωτογραφιες, τι ελπιδες εχουν οσοι ειναι NW 4-5 και πηγαινουν στις ελληνικες κλινικες, να πετυχουν ενα πολυ καλο αποτελεσμα;

Μαλλον μηδαμινες!!!!

Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια γιατί την περιοχή την μέτρησα. Η hairline ήταν 18cm και κατέβηκε 1.5cm και παρέμεινε εκεί, δεν ανέβηκε ποτέ (απλά η πάνω γραμμή κατέβηκε, έχει μαλλίασει η γλώσσα μου να το λέω). Ο αριστερός κρόταφος είχε μεγαλύτερο πρόβλημα και από εκεί πρέπει να προσθέσουμε περίπου 4-5cm2 πέραν της ζώνης του 1.5 cm2 μέχρι να βρούμε μαμά μαλλιά. Επίσης πρέπει να προσθέσουμε και 1-2cm2 ανά πλευρά για την συναρμογή με τα πλαϊνά. Όλα αυτά μας κάνουν περί τα 35cm2 ΑΔΕΙΑΣ περιοχής (ελάχιστα graft) με τις βασικές παραμέτρους (μήκος hairline, κατέβασμα) μετρημένες από εμένα. Τέλος πολύ πιο μέσα αυτών των 35cm2 μπήκαν από τα 1260g αρκετά graft. Επειδή βλέπω ότι δεν γίνομαι αντιληπτός θα κάνω ένα σκίτσο γιατί τελικά το να εξηγώ τα ίδια και τα ιδία είναι πιο χρονοβόρο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stripar

Established Member
Από 250 ως 350 είπε ο cvial ..οποτε κάτι ανάμεσα σε αυτά τα 2 είναι..τώρα ότι δεν υπήρχαν άνω των 50 μονών τριχοθυλακιων ε,δεν το πιστεύω.δηλαδη τι λόγο έχει ο konakihotel, 3??anyway,οπτικά το ίδιο θα ήταν.ηδη υπάρχουν αρκετά πολυτριχα..αν έμπαιναν στον κονάκι 700-800 μονά grafts,τότε θα συμφωνουσα..εκεί θα φαινόταν η δουλειά με τα μόνα.τωρα δεν φαίνεται

Οπτικά θα ήταν το ίδιο :
Hairline με 50 μονότριχα
Hairline με έστω 300 μονότριχα (εξι φορές παραπάνω)?...?

Μάλλον δέν έχεις δεί Hairline με πολύτριχα...

Υ.Γ: Τα 700-800 δέν υπήρχαν για να μπούν ,
οπότε καλό είναι να στηριζόμαστε στα δεδομένα και όχι στις υποθέσεις
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σημερινή του Konaki με βρεγμένο μαλλί μετά το μπάνιο με φλας στην αδύνατη πλευρά (αριστερή). Θα βάλω και άλλες αργότερα τώρα μου τις έστειλε.

Για πείτε μου εδώ. Αν η πυκνότητα φύτευσης είναι 30-35, τι ποστοστο φύτρωσης βλέπετε;

824cc5927d7192e4ac519337b1f60e83.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

cvial εγω ουτε με αυτη τη φωτογραφια μπορω να δω κατι. εχουμε βαλει και αλλοι κακες φωτο αλλα βαλαμε και σε εξωτερικο χωρο. δεν πιεζω για τιποτα. απλα ελπιζω τους επομενους μηνες να δουμε και καμια πιο διαφωτιστικη.
καλη συνεχεια κονακι και εισαι κερδισμενος οπως και να εχει. ;)
 

crossfire

Well-Known Member
Εννοείται, εδώ ούτε στην Κύπρο δεν τολμάνε. Με το μαλλί του Konaki στο κέντρο δεν υπήρχε περίπτωση να μπουν και το έχουμε δει σε πολλά consultation ότι το αποφεύγουν ακόμα και σε αραιότερα μαμά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο danceworld μπήκε στα υπάρχοντα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Vlafo,μην κάνεις το ίδιο πράγμα συνέχεια..έχουμε μια κουβέντα γενική,και ρωτάς προσωπικά πράγματα συνεχώς..αποκλειστικά δικά σου..λάθος μεγάλο αυτό..στο νήμα σου ρώτα τι θες και θα σου απαντηθεί..
 

Stripar

Established Member
Αυτά τα 300,σε μήκος 17-18 cm,ανακατεμένα σε άλλα 300+ πολυτριχα..χανονται αδερφέ.η γνώμη μου είναι αυτη
Δεκτή

Όμως είναι προτιμότερο να είναι 300 παρά μόλις 50!!!

Και αυτό είναι που προσπαθώ να σου πώ ,
αλλά επειδή βλέπω δέν ΘΈΛΕΙΣ να το καταλάβεις ή να το αποδεχτείς σταματάω.
 

Stripar

Established Member
ΣΕ μένα στριπαρ μπορεί να μπει κανείς σε μαμά μαλλιά στην Ελλάδα που δεν έχω το μάλλι του κονακι η θα καω;
Vlafo,μην κάνεις το ίδιο πράγμα συνέχεια..έχουμε μια κουβέντα γενική,και ρωτάς προσωπικά πράγματα συνεχώς..αποκλειστικά δικά σου..λάθος μεγάλο αυτό..στο νήμα σου ρώτα τι θες και θα σου απαντηθεί..

Εχει δίκιο ο Aeratos , Vlafo!
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo,μην κάνεις το ίδιο πράγμα συνέχεια..έχουμε μια κουβέντα γενική,και ρωτάς προσωπικά πράγματα συνεχώς..αποκλειστικά δικά σου..λάθος μεγάλο αυτό..στο νήμα σου ρώτα τι θες και θα σου απαντηθεί..
Οκ ΣΟΡΡΎ, Δεν θα ξανασυμβεί.
Χαριτολογωντας το είπα δεν είχα σκοπό να χάλασω την κουβέντα.
 

aeratos28

Just aeratos
Σαφώς και είναι προτιμότερο τα 300..δεν λέω αυτό..μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι λέω. Ότι οπτικά δεν έχει διαφορά εμφανής γιατί και πάλι είναι πολύ λίγα αυτά τα 300..αν ήταν 700-800 θα είχε σημασία γιατί οπτικά θα φαινόταν η διαφορά..
 

aeratos28

Just aeratos
Σαφώς και είναι προτιμότερο τα 300..δεν λέω αυτό..μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι λέω. Ότι οπτικά δεν έχει διαφορά εμφανής γιατί και πάλι είναι πολύ λίγα αυτά τα 300..αν ήταν 700-800 θα είχε σημασία γιατί οπτικά θα φαινόταν η διαφορά..
 

aeratos28

Just aeratos
Vlafo δεν το λέω γιατί χαλάς την κουβέντα..αλλά εδώ μιλάμε για να καταλάβουμε όλοι και εσύ φαίνεται να ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά και μόνο για σένα και ρωτάς μόνο για σένα..σαν να λες ,δεν με ενδιαφέρει..πείτε μου για μένα και βρείτε μετά ότι θέλετε εσείς.καταλαβες μαν?
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo δεν το λέω γιατί χαλάς την κουβέντα..αλλά εδώ μιλάμε για να καταλάβουμε όλοι και εσύ φαίνεται να ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά και μόνο για σένα και ρωτάς μόνο για σένα..σαν να λες ,δεν με ενδιαφέρει..πείτε μου για μένα και βρείτε μετά ότι θέλετε εσείς.καταλαβες μαν?
Έτσι το εκλαμβανεις αλλά δεν είναι έτσι.Τέλος πάντων κατανοητό, αυτό είχε πιο πολύ να κάνει με πλάκα στον στριπαρ αλλά αφού είναι έτσι και το βλέπεις έτσι κατανοητό.
 
Μπλουζα