Kizcos, fue, 2948 grafts, 18-19/5/2016

kizcos

Member
5 μέρες μετά:

DSC_1704.JPG
DSC_1707.JPG


2 βδομάδες μετά:

1.jpg
2.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν πηραζει αδερφε εσυ να σε καλα!!!
Μακαρι να παει καλα αυτη η επεμβαση γιατι οντως η πρωτη δε φανηκε να πηγαινει καλα και παλι καλα το παραδεχτηκε ο γιατρος.
Αλλα μας ενδιαφερει να μας πεις εαν ειπατε τι δεν πηγε καλα.
Καλη φυτρωση απο δω και περα,υπονομη και προσεχε τον ηλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

leas

Well-Known Member
καλυ επιτυχία στην νεα σου προσπάθεια.,ελπίζω να δικαιωθείς,αλλά γνωρίζουμε για ποιό λόγο το αποτέλεσμα της πρώτης είναι τόσο κακό;
 

akakios

New Member
.... Ο γιατρός αφού με είδε από κοντά είπε ότι περίμενε καλύτερο το αποτέλεσμα από την 1η μεταμόσχευση και με ρώτησε εάν πρόσεξα μεταμοσχευμένες τρίχες να πέφτουν. Μου άρεσε η ειλικρίνειά του αλλά επίσης με θορύβησε για το εάν το αποτέλεσμα της 2ης θα είναι καλύτερο.....
Σου εύχομαι καλή επιτυχία με τη δεύτερη απόπειρά σου! Τι εννοεί (ο γιατρός) αν πρόσεξες μεταμοσχευμένες τρίχες να πέφτουν; Σε ποια φάση; Δηλαδή οι μεταμοσχευμένες δεν είναι κανονικά μαλλιά; Δεν έχουν κύκλο ζωής σαν όλα τα υπόλοιπα;
Αφού παραδέχτηκαν ότι δεν πήγε καλά η 1η μεταμόσχευση πρότειναν κάποιο τρόπο αποκατάστασης ή σου έκαναν κάποια εκπτωση στη δεύτερη μεταμόσχευση; Φαντάζομαι οτι η απλή διαπίστωση δε θα σε ικανοποίησε...
 

mikegad

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε μου.
Μου αρέσει και η σχεδίαση της hairline και η διαχείριση της δότριας.

Μόνη μου ένσταση που δεν έριξες λίγα grafts στην ουλή να φύγει απ την μέση
 

kizcos

Member
Παραθέτω φωτος 1 μήνα μετά. Έχουν πέσει σχεδόν όλα τα μεταμοσχευμένα μαλλιά.

Όσον αφορά την πρώτη μεταμόσχευση, μετά από συνομιλία μου με την κλινική, πιστεύουν ότι πήγε καλά, απλά έφυγαν τα υπόλοιπα μαλλιά που υπήρχαν τότε και το αποτέλεσμα φαίνεται πιο αραιό. Και στην φωτο ξεχωρίζουν πλέον τα μεταμοσχευμένα μαλλιά από την 1η μμ. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος για την πυκνότητα. Σε κάθε περίπτωση μου είπαν ότι μπορούμε να μετρήσουμε τις τρίχες με μια τεχνική που χρησιμοποιούν επί τόπου και εάν είμαστε μακριά από το αναμενόμενο νούμερο θα μου προσθέσουν κάποια έξτρα χωρίς κόστος.
1.jpg
2.jpg
 

leas

Well-Known Member
Kizcosσου είπαν απο την κλινική πόσα μοσχεύματα μπορεί να δώσει ακόμη η δότρια σου;
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη επιτυχια στη 2η σου προσπαθεια.. για την πρωτη μμ σου εβαλες 2500 μοσχευματα και αν πληρωσες 2,5 το γκραφτ εδωσες 6250 ε. δεν ηταν φυτρωση αυτη για 2500 μοσχευματα ουτε αποτελεσμα που αξιζε τοσα χρηματα. οπως ειπε και ο αερατος η φυτρωση στην πρωτη δεν πηγε καθολου καλα. ελπιζω να σε καλυψει η δευτερη επεμβαση γιατι συνολο θα εχεις βαλει πανω απο 5000 μοσχευματα. θα περιμενουμε να δουμε την πορεια σου. ;)
απο οτι εμαθα απο τον john john πλεον δεν κανουν στριπ ουτε στην hdc. για μενα δεν υπαρχει λογος να αποκτα καποιος ουλη ενω υπαρχει αλλος τροπος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Καλή επιτυχία στην 2η μμ
Πιστεύω ότι θα έκαναν καλύτερη δουλειά γιατί & οι ίδιοι είδαν ότι δεν ήταν πολύ καλό το αποτέλεσμα στην 1 η μμ.
Άλλο τι δικαιολογίες λένε όλες οι κλινικές.
Ωραίος σχεδιασμός & πολύ καλή διαχείριση της δοτριας.
Έχεις κρατήσει αρκετά μμ μαλλιά νομιζω.
Φαίνονται πιο καλές οι φωτογραφίες σαν συνολικη εικόνα σε σχέση με πριν την 2η μμ
 

aeratos28

Just aeratos
ρε συ geok 2500 grafts του έχουν πάρει,πολύ μικρό το νούμερο..άνετα έχει τουλάχιστον ακομα 2000 να δώσει.μην υπολογίζεις την προηγούμενη επέμβαση που έκανε γιατι ήταν strip.δεν αραιώνει μετά από strip η δοτρια.εγώ αυτό που θέλω να ρωτησω είναι τι τιμή του έκαναν.ελπίζω να μην έχει σχέση με τις τιμές που κάνουν γενικά και ο λογο ς είναι ότι δεν είχε επιτυχία η πρώτη επέμβαση..(δείχνει να πηγαίνει καλά αυτή η επέμβαση,καλή συνέχεια kizcos)
 

piros75

Well-Known Member
aeratos, Μετά από στριπ η δότρια και μικραίνει, αλλά κυρίως δυσκολεύει την εξαγωγή και στα εκατέρωθεν της ουλής σημεία σε ύψος 2-3 εκ. Το ξέρω γιατί όταν έψαχνα τις εναλλακτικές μου, έπεσα πολλές φορές πάνω σ' αυτήν την πληροφορία. Συνεπώς, δεν θα έλεγα ότι η (και η υπόλοιπη) δότρια μετά το στριπ μένει ανέπαφη.
 

aeratos28

Just aeratos
άλλο αυτό που λες piros εσύ,άλλο αυτό που λέω εγώ..ότι δεν αραιώνει είπα.και όντως δεν αραιώνει.δεν υπάρχει καμία διαφορά μετά..το αν μένει ανέπαφη είναι άλλη κουβέντα,ο geok μίλησε για διαχείρηση.αν έχεις κάνει ένα strip,στην ουσία μετά όταν θα κάνεις fue είναι σαν να έχεις παρθένα δοτρια..δουλεύει άνετα ο γιατρός,σε full πυκνά σημεία της δοτριας..μία δοτρια,υπό νορμαλ προυποθεσεις είναι περίπου στα 180-190 τετραγωνικά εκατοστά,βγάλε τα 10-15 του strip,μένει η δοτρια όπως ήταν πριν, χονδρικά τα 160-170 τα εχεις με την ίδια πύκνωση..γι αυτό όλοι πρώτα κάνουν strip μπορεί και 2 strip κιολας και στο τέλος κάνουν και fue..μεγαλώνουν και την δοτρια κατ'αυτον τον τρόπο.ενώ αν ξεκινήσεις με fue και κανείς κάνα 2 μεγάλα fue ,πάει ηδοτρια και δεν έχεις περιθώρια να πάρεις με strip μετά.(χάλασε) ή δοτρια που λέμε.πάντως με το strip δεν αραιωνεις την δοτρια και μπορείς να κάνεις ένα πολύ μεγάλο fue μετά χωρίς να φανεί κάτι,αυτό θέλω να πω του geok
 

geok

Member
Ότι δεν είναι το ίδιο ή δοτρια με fue & με στριπ το γνωρίζω.
Είχα την εντύπωση ότι η δοτρια με στριπ μικραίνει άρα μπορείς να πάρεις λιγότερα graft συνολικά μετά,άρα αραιωνει.
Η διαχείριση λάθος έκφραση.
Τέλος πάντων χρήσιμη πληροφορία.
Καλή επιτυχία στον kizcko
 

kizcos

Member
Έχει δίκιο ο aeratos για αυτό κι άλλωστε ξεκίνησα με στριπ γιατί εβλεπα πως το κεφάλι προορίζεται για μεγάλο norwood όποτε μια μμ δεν θα ήταν αρκετή. Ο γιατρός μου είπε πως έχω σχετικά καλή δοτρια οπότε βγαίνει άνετα άλλο ένα fue των 2k ίσως και παραπάνω. Δεν θα βιαστώ να το κάνω για κάλυψη του crown γιατί εάν η άτιμη η τριχόπτωση προχωρήσει και κατέβουν τα πλαϊνά από τα υπάρχοντα μαλλιά τότε ισως δημιουργηθούν κενά εκεί και καλύτερα να εχω καβατζα στη δοτρια για τέτοια περίπτωση.
 

nikolakis

Well-Known Member
Φίλε kizco πως τα πας έχει περάσει καιρός απο την τελευταία ενημέρωση σου. Αν θες ανανέωσε μας λίγο .
 
Μπλουζα