Keratene alphactive - DHT blocker

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jeronymous

New Member
το πηρα για 6 μηνες και απο τον 3-4 και μετα ειχα ξεκαθαρο και σταθερο φρεναρισμα της τριχοπτωσης.
το εχω σταματησει επειδη μου τελειωσε, περιμενω να μου ερθει το επομενο πακετο που εχω παραγγειλει και ειναι για αλλους 6 μηνες.
γενικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος
 

krhtikos21

Member
η συνιστώμενη δοσολογία είναι 2 χαπάκια την ημέρα?μπορείς να πάρεις και ένα?
το καλό είναι αφού δοκίμασες και τα 2(φίνα,κερατενε )και το ένα σου βγαλε παρενέργες και το άλλο όχι μετράει για δοκιμή και από άλλους.

γτ άμα κάποιος είχε δοκιμάσει μόνο το ένα δε θα χαμε εικόνα.στο εξωτερικό υπάρχουνε άτομα που το χρησιμοποιουν μακροχρόνια για να δούμε τι παρενέργειες βγάζει στο μέλλον ή στο κόψιμο?
 

anieros36

New Member
jeronymous είπε:
θα χρειαστει υπομονη και συνεπεια στη θεραπεια σου φιλε μου.
3 με 4 μηνες για να εχεις αισθητα αποτελεσματα μειωσης της τριχοπτωσης.
ευχομαι να σου πανε ολα καλα

όλα βαίνουν καλώς, όπως και εσύ έτσι και εγώ δεν έχω εμφανίσει καμία παρενέργεια στο σεξουαλικό κομμάτι, ούτε πόνους ούτε κανένα άλλο παρατράγουδο, όπως η φίνα. σκέφτομαι να δοκιμάσω δύο χαπάκια την ημέρα για να πάρω το 100% των αποτελεσμάτων, αλλά είναι ακριβό ρε γαμώτο...
 

jeronymous

New Member
να ειναι ακριβο, δυστυχως.
εγω πειραματικα για περιπου 10 μερες επαιρνα 2 καψουλες τη μερα και δεν εμφανησα καποιο θεματακι.
 

krhtikos21

Member
με ένα την ημέρα βλέπεις διαφορά όμως στην τριχόπτωση??
ένα την ημέρα σε δόση φίνας πόσο αντιστοιχεί?


παρακολουθεί κνείς στο εξωτερικό θρεντς αντίστοιχα να δούμε κ εκεί τι παίζει?
 

IoannisKo

New Member
Χρησιμοποιω το shampoo, οχι πολυ καιρο. Δε μπορω να πω τα καλυτερα αποτελεσματα. ισως μια σταθεροτητα.
Πιθανοτατα να πρεπει να κανω χρηση μινοξιδιλης για να παρω τα βελτιστα με το Keratene. Παντως, οι οδηγιες λενε οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιειται σε συνδυασμο με μινοξ.
 

Mh2012

Member
καλημέρα ! κανένα νέο απο το συγκεκριμένο φάρμακο! Αξίζει η προσπάθεια ή είναι χαμένος χρόνος τελικά? τα αποτελέσματα του είναι ανάλογα της φιναστερίδης ? και φυσικά τι γίνεται με τις παρενέργειες ? ευχαριστω!
 

prowler3

Member
Mh2012 είπε:
καλημέρα ! κανένα νέο απο το συγκεκριμένο φάρμακο! Αξίζει η προσπάθεια ή είναι χαμένος χρόνος τελικά? τα αποτελέσματα του είναι ανάλογα της φιναστερίδης ? και φυσικά τι γίνεται με τις παρενέργειες ? ευχαριστω!

Το έχω στα χέρια μου. Θα το ξεκινήσω δοκιμαστικά τις επόμενες μέρες (περιμένω να καθαρίσω απο φινα), οπότε θα έχω μια σχετική εμπειρία μετά απο καιρό. Απ ότι βλέπω όμως δε περπατάει πολύ η ιστορία και ιδιαίτερα απο παιδιά εδω μέσα...
 

Mh2012

Member
Πως ακούγεται keratene χάπι με cg210 σπρέι αντί φιναστεριδη και μινοξυδίλη? έχω την εντύπωση ότι οι παρενέργειες θα ειναι πολύ λιγότερες !
Σαν συνδυασμός όμως θα μπορούσε να ειναι κάτι ? ακόμα και αν έδινε τα μισά αποτελέσματα !
 

weznem

Well-Known Member
Mh2012 είπε:
Πως ακούγεται keratene χάπι με cg210 σπρέι αντί φιναστεριδη και μινοξυδίλη? έχω την εντύπωση ότι οι παρενέργειες θα ειναι πολύ λιγότερες !
Σαν συνδυασμός όμως θα μπορούσε να ειναι κάτι ? ακόμα και αν έδινε τα μισά αποτελέσματα !

κατι θα κανει αλλα δεν συγκρινεται με φινα μινο στις αρχες τους..
επισης το σιγτζι210 δεν δινει επανεκφυση..
η φινα ειναι πιο ισχυρη απο το κερατιν προφανως αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι κατι καλο αυτο που λες ιδιως αν προσθετες και μινοξιδιλη θα ελεγε οτι ειναι πολυ καλος συνδυασμος ως προς τα αποτελεσματα που μπορεις να περιμενεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petepan91

New Member
πως κανουμε μετρηση dht TI εξεταση πρεπει να κανει καποιος και ποιο ειναι καλο φυσικο blocker χωρις εστω σοβαρες παρενεργιες
 

jeronymous

New Member
παιδια σορρυ αλλα δε μπαινω πολυ συχνα στο φορουμ.
λοιπον εγω συνεχιζω κερατενε και μινοξ οπως και στην αρχη.
τριχες δε βλεπω να πεφτουν στο νηπτηρα (αυτο δε σημαινει οτι γενικα δε χανω - απλα ειναι λιγες), σε καμια περιπτωση δε μπορω να πω οτι εχω σοβαρο προβλημα τριχοπτωσης.
το προβλημα μου ειναι οτι δε βγαινουν νεες τριχες για αυτο εκοψα τη μινοξ για 2-3 βδομαδες και 8α ξαναρχισω σε λιγες μερες.
απο προβληματα παρενεγειες δεν εχω δει κατι απο κερατενε.
απο τη μινοξ παλι μαυρα χαλια....πρηξιματα φουσκωματα μαυροι κυκλοι...τα γνωστα.


μεχρι τωρα συμπερασμα: οσο πιο νωρις αρχισει καποιος με αυτα τοσο περισσοτερες τριχες 8α σωσει, να βγαλει νεες και να τις κρατησει εγω δεν εχω βρει τροπο.
 

prowler3

Member
Φίλε jeronymous, μετά απο πόσο καιρό άρχισε να αποδίδει η θεραπεία όσον αφορά το θέμα του περιορισμού της τριχόπτωσης;;
Είδες κάποιο shedding στην αρχή;;
Εχει λίγες μέρες που ξεκίνησα κι εγώ.
 

jeronymous

New Member
prowler3 είπε:
Φίλε jeronymous, μετά απο πόσο καιρό άρχισε να αποδίδει η θεραπεία όσον αφορά το θέμα του περιορισμού της τριχόπτωσης;;
Είδες κάποιο shedding στην αρχή;;
Εχει λίγες μέρες που ξεκίνησα κι εγώ.

νομιζω ηταν στον 3 μηνα καπου εκει αν θυμαμαι καλα.
shedding δεν ειχα, τουλαχιστον οχι κατι αξιοσημειωτο, τωρα αν πεφταν 10-20 παραπανω τριχες δε θα το παρατηρουσα γιατι δυστυχως εχανα πολυ μαλλι εκεινη τη περιοδο.

ειναι σημαντικο που το δοκιμαζει και καποιος αλλος για να δουμε τι συμβαινει πραγματικα με τις παρενεργειες καθως για την ωρα εχουμε 1-1 το σκορ στις εμπειριες(στον καπα τα εσκασε σαν φινα σε εμενα σαν καραμελα).

να σου πανε ολα καλ φιλε και ενημερωνε οσο μπορεις please...
 

Serifis

Active Member
Παιδιά εδώ τι γίνεται; Παρατηρώ, όπως και σε site του εξωτερικού πως δεν υπάρχει πολύ κινητικότητα...
 

prowler3

Member
Προσωπικά είμαι στο δεύτερο μήνα χρήσης. Το σκέφτομαι σοβαρά να του δώσω άλλη μια ευκαιρία, δεδομένου οτι είναι και πανάκριβο.
Δε μπορώ να έχω σαφή άποψη, γιατί και λίγο καιρό θεραπεία κάνω και με έχει γονατίσει η εποχιακή (μάλλον) τριχόπτωση. Τώρα αν είναι shedding δεν είμαι σίγουρος.
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι μέχρι τώρα δεν μου έχει διμηουργήσει τα προβλήματα που είχε η φιναστερίδη πάνω μου...
Γενικότερα δεν είμαι αισιόδοξος αλλά θα επιμείνω.
 

jeronymous

New Member
παιδια θελει τουλαχιστον 3-4 μηνες για να δειξει τι κανει το κερατενε.υπομονη
αν ψαχνεται πολυ αμεσες αλλα και εντελως προσωρινες λυσεις δειτε μινοξ+κορτιζονη αλλα μην τα μπλεκουμε αλλο το ενα αλλο το αλλο.
 
Μπλουζα