Karadeniz η ahc

thiva7

Member
Καλησπερα φιλε μου, εγω εκλεισα με δρ.Κ για 16 οκτ . και . εχω κανει αρκετες ερωτησεις στη επικοινωνια μ μαζι τους.αν εχεις καποια απορια περα απο την μμ καθαυτου ( μια και δεν την εχω κανει ακομα χαχα ) μπορω να βθηθησω.
εχεις μιληση εσυ μαζι τους? παντως αμα θες για εκει οκτ κανονισε αμα θες να ερθεις ιδια περιοδο με εμενα και για παρεα φαση και στην μεταγραση μπορω να βοηθησω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καλησπέρα και από εμένα
Eχω μιλήσει και εγω αναλυτικά μαζί τους (όχι με τον γιατρό) απλά σε τεχνικές ερωτήσεις που τους έκανα δεν ξέρανε να μου απαντήσουμε και λογικό είναι(contact information είναι ο άνθρωπος).
Σοβαρός γιατρός είναι,έχει standard session,αν και οι δουλειές του δεν μπορώ να πω ότι με κατενθουσιάζουνε.Τουλάχιστον όσον αφορά την πυκνότητα.
Έχει ένα συγκεκριμένο moto που δουλεύει,αλλά σου κάνει ότι ζητήσεις πέρα από αυτό που σου προτείνει. Το value for money είναι το καλύτερο δεν το συζητάμε.
Οι ερωτήσεις μου είχαν να κάνουν με το αν μπαίνει μέσα μαμά μαλλιά η το αποφεύγει;θα χρεώσει δύο session αν βάλεις π.χ (4.000-5000 τρίχες είναι το session)6.000-7.000 τρίχες;Δηλαδή λιγότερα απο τα προκαθορισμένα session ή 4.600€ θα πληρώσεις;Βασικά δεν ξέρανε να μου απαντήσουνε και απομένει ενα voice -mail προς τον γιατρό για να λυθούνε αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φίλε μου καλημέρα. Με την ίδια κυρία είχα μιλήσει κι εγώ και μετά από παζάρια πλήρωσα 4500 ευρώ για 5036 grafts.
Καλησπερα φιλε μου, εγω εκλεισα με δρ.Κ για 16 οκτ . και . εχω κανει αρκετες ερωτησεις στη επικοινωνια μ μαζι τους.αν εχεις καποια απορια περα απο την μμ καθαυτου ( μια και δεν την εχω κανει ακομα χαχα ) μπορω να βθηθησω.
εχεις μιληση εσυ μαζι τους? παντως αμα θες για εκει οκτ κανονισε αμα θες να ερθεις ιδια περιοδο με εμενα και για παρεα φαση και στην μεταγραση μπορω να βοηθησω
Καλησπέρα φίλε μου....εύχομαι να πάνε όλα καλά...εμένα η πιθανή ημερομηνία είναι 29 του Οκτώβρη..δε μπορώ νωρίτερα γιατί έχει προγραμματιστεί άδεια απο τη δουλειά μου...πάντως θα ήταν ωραία φάση...εσένα θα στη κάνει ο ίδιος ο γιατρός?...η απλά θα επιβλέπει?
 

thiva7

Member
Καλησπέρα φίλε μου....εύχομαι να πάνε όλα καλά...εμένα η πιθανή ημερομηνία είναι 29 του Οκτώβρη..δε μπορώ νωρίτερα γιατί έχει προγραμματιστεί άδεια απο τη δουλειά μου...πάντως θα ήταν ωραία φάση...εσένα θα στη κάνει ο ίδιος ο γιατρός?...η απλά θα επιβλέπει?

Ναι θα ήταν η αλήθεια είναι... Και θέμα παρέας και ίδιου προβλήματος
Εμένα θα κάνει την εξαγωγή ο γιατρός και την εμφύτευση θα την κάνουν οι νοσοκόμες
 

thiva7

Member
Καλησπέρα και από εμένα
Eχω μιλήσει και εγω αναλυτικά μαζί τους (όχι με τον γιατρό) απλά σε τεχνικές ερωτήσεις που τους έκανα δεν ξέρανε να μου απαντήσουμε και λογικό είναι(contact information είναι ο άνθρωπος).
Σοβαρός γιατρός είναι,έχει standard session,αν και οι δουλειές του δεν μπορώ να πω ότι με κατενθουσιάζουνε.Τουλάχιστον όσον αφορά την πυκνότητα.
Έχει ένα συγκεκριμένο moto που δουλεύει,αλλά σου κάνει ότι ζητήσεις πέρα από αυτό που σου προτείνει. Το value for money είναι το καλύτερο δεν το συζητάμε.
Οι ερωτήσεις μου είχαν να κάνουν με το αν μπαίνει μέσα μαμά μαλλιά η το αποφεύγει;θα χρεώσει δύο session αν βάλεις π.χ (4.000-5000 τρίχες είναι το session)6.000-7.000 τρίχες;Δηλαδή λιγότερα απο τα προκαθορισμένα session ή 4.600€ θα πληρώσεις;Βασικά δεν ξέρανε να μου απαντήσουνε και απομένει ενα voice -mail προς τον γιατρό για να λυθούνε αυτά.

Χρεώνει το σεσιον και όχι τον αριθμό των τριχών που θα μεταφέρει.ο αριθμός φαντάζομαι έχει να κάνει με το ποσό καλή είναι η δοτρια περιοχή . Σορρυ για την γενική απάντηση αλλά έκανα ερωτήσεις που αφορούσαν το δικό μου κεφάλι κατά βάση Χχαχα.
Πχ κάτι που μου είπε είναι ότι άμα αναλάβω εγώ το ρίσκο μπορεί να μεταφέρει και 6 8 και 10 χιλιάδες τρίχες αλλά αυτό θα είχε άσχημες επιπτώσεις στη δοτρια και στο πάνω μέρος . Σοκ λοσ κλπ .
Άρα σεσιον ίσον 2300 ευρώ με μάξιμουμ τρίχες που μπορεί να βγάλει από το κεφάλι ..
Μαζεμένα σεσιον δεν το κάνει νομίζω.... Άμα θες στείλε μου ακριβώς την ερώτηση και να την κάνω στα τουρκικά στους ίδιους .... Ίσως να μην κατάλαβα καλά και γω την ερώτηση σου
 

vlafo

Well-Known Member
Καλά κατάλαβες.
Χρεώνει session με αρ μεταμοσχευμένων τριχών 4.000-5000 τρίχες σύμφωνα με τα λεγόμενα του.Τώρα ανάλογα τη δότρια,τρίχα,πάχος τρίχας,και κατά πόσο εύκολη είναι η εξαγωγή μπορεί να βγάλει κα περισσότερες.Αυτό είναι το γενικό του πλάνο και πως δουλεύει.
Το ρίσκο ναι είναι καθαρά δικό σου αν επιλέξεις διπλό session με όλες τις πιθανές συνέπειες,αλλά το κάνει επειδή τον ρώτησα κόστος 4.500€ .
 

thiva7

Member
Καλά κατάλαβες.
Χρεώνει session με αρ μεταμοσχευμένων τριχών 4.000-5000 τρίχες σύμφωνα με τα λεγόμενα του.Τώρα ανάλογα τη δότρια,τρίχα,πάχος τρίχας,και κατά πόσο εύκολη είναι η εξαγωγή μπορεί να βγάλει κα περισσότερες.Αυτό είναι το γενικό του πλάνο και πως δουλεύει.
Το ρίσκο ναι είναι καθαρά δικό σου αν επιλέξεις διπλό session με όλες τις πιθανές συνέπειες,αλλά το κάνει επειδή τον ρώτησα κόστος 4.500€ .

Όχι με αριθμό τριχών σε σκέτο σεσιον.... Είτε 5κ μπορεί να δώσει είτε 8κ 2300 είναι το σεσιον .. Έτσι μου είπαν εμένα
 

vlafo

Well-Known Member
Έτσι λέει στο session τόσες τρίχες εξαγω. Τώρα ανάλογα τα χσρακτηριστικα που προανέφερα μπορεί να βγάλει παραπάνω.
Ναι τα λεφτά ανα Session αυτά είναι.
 

thiva7

Member
Να σημειώσω ότι άμα δώσεις 500 ευρώ προκαταβολή έχεις 10% . Εγώ έστειλα τα 500 και στο σύνολο θα πληρώσω 2070 .
 

vlafo

Well-Known Member
Έτσι είναι όπως και αν πληρώσεις όχι με μετρητά αλλα με αλλο τροπο εχεις 20% επάνω.
Τα λεφτά πάντως ειναι πολύ λίγα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα φίλε dimitris1980,θα μπορούσε να γίνει πολύ καλή δουλειά στο κεφάλι σου.
Σίγουρα χρειάζεσαι περίπου στα 3200+- grafts για να επιτύχεις μια ικανοποιητική πύκνωση για να δέσει όμορφα με το τσουλουφακι και τα υπόλοιπα μαλλιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπέρα φίλε dimitris1980,θα μπορούσε να γίνει πολύ καλή δουλειά στο κεφάλι σου.
Σίγουρα χρειάζεσαι περίπου στα 3200+- grafts για να επιτύχεις μια ικανοποιητική πύκνωση για να δέσει όμορφα με το τσουλουφακι και τα υπόλοιπα μαλλιά.
Καλησπέρα φίλε John...αυτό που με κάνει να κλείνω προς αυτόν το γιατρό(πέρα απο το οικονομικό φυσικά)...είναι η εκτίμηση των μοσχευμάτων που θα χρειαστώ...μου είπε 3000 με 3500 μοσχεύματα...πράγμα που μου είχαν επισημάνει τα παιδιά εδώ στο φόρουμ σε ένα παλιότερο νήμα που είχα ανοίξει....δυστυχώς εδώ οι δύο μεγάλες κλινικές που έχουμε στην Ελλάδα και κατα τη γνώμη μου η καλύτερη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος που δε μπορεί να ταξιδέψει εξω,με είδαν απο κοντά και η εκτίμηση τους δεν είναι ούτε τα μισά μοσχεύματα που μου είπε ο Τούρκος...
 
φιλε αν δεν ειχα δει τα αποτελεσματα θα ελεγα εχεις δικιο αλλα προσεξε στο σιτε του τα αποτελεσματα εχει πολυ φτωχα και αραια αποτελεσματα με παραπολλα γκαφτς σε περιοχες που ειναι αρκετα περιορισμενες για τοσα πολλα γραφτς μηπως βαζει 3000 αλλα βγαινουν τα μισα? πραγματικα το 80% των αποτελεσματων του νομιζεις οτι εχει βαλει τα μισα γκραφτ
 
φιλε αν δεν ειχα δει τα αποτελεσματα θα ελεγα εχεις δικιο αλλα προσεξε στο σιτε του τα αποτελεσματα εχει πολυ φτωχα και αραια αποτελεσματα με παραπολλα γκαφτς σε περιοχες που ειναι αρκετα περιορισμενες για τοσα πολλα γραφτς μηπως βαζει 3000 αλλα βγαινουν τα μισα? πραγματικα το 80% των αποτελεσματων του νομιζεις οτι εχει βαλει τα μισα γκραφτ
Γειά σου Γιάννη...δε σου κρύβω ότι ανησυχώ γι αυτό που λες...εχω δει τα αποτελέσματα του στο site και ισχύει αυτό που λες σε τρείς περιπτώσεις τουλάχιστον θα περίμενε κάποιος πιο καλά αποτελέσματα βαση των μοσχευμάτων που έχουν τοποθετηθεί...γι αυτό εξάλλου ρωτάω κι εδώ..να ακούσω κι άλλες γνώμες..
 
εγω βλεποντας τα αποτελεσματα δεν θα πηγαινα καλυτερα καπου με αραιο αποτελεσμα που δεν θα χασεις την δοτρια δεν θα πανε χαμενα γιατι ειναι περιορισμενα... καλυτερα να κανεις κατι με λιγοτερα γκραφτς και ας μην ειναι το ιδιο αποτελεσμα αλλα τουλαχιστον να εχεις κρατησει την δοτρια... εκτος αν εχεις λεφτα για περισσοτερα σε καποιον αλλο
 
https://www.hairtransplantinturkey.co.uk/before-and-after-photos δεν ειναι μονο 3 οι περιπτωσεις δες εδω το πρωτο και το τεταρτο αποτελεσμα ειναι σαν να εβαλε οχι τα μισα.... ουτε το 1/3 ... απλα ειναι 2 -3 τα καραμπινατα... που λες τι παιζει καλο αποτελεσμα εχει αλλα σε λιγα...( πρωτο αποτελεσμα εχει μαλλι ακομα και μαλιστα καποιες τριχες χοντρες αν τα αφησει να μακρυνουν χβωρις μμ θα ηταν σχεδον οπως στην φωτο του μετα.... 4ρτο αποτελεσμα τωρα αν αλλαξεις τον φωτισμο θα ειναι λες και δεν εκανε τιποτα η φωτο πριν εχει υψηλοτερο φωτισμο και προσεξε μιλαμε για 4500 γκραφτς!!! αλλος γεμιζει κεφαλι με αυτα τα γκραφτς και εδω δεν εχει αλλαξει τιποτα... θα επρεπε να γινει farell σε πυκνοτητα... (4ρτη φωτο ιδια μπλουζα... τα μαλλια χτενισμενα σε καθε πλαι για να κρυψει την αραιωση σε κροταφους και στο κεντρο που ειχε αραιωση του σηκωσε λιγο ποιο ψηλα το κεφαλι ερηξε τον φωτισμο το βλεπεις απο το χρωμμα του τοιχου και να το αποτελεσμα... δεν πρεπει να εχει κανει καν μμ ιδιο μηκος μαλλιων ιδια μπλουζα και απο κατω 4500 γκραφτς γιατι να το βαλει αυτο στα αποτελεσματΑ? και μετα σου πεταει αυτο με 1600 γκραφτς λες και τα γκραφτς που γραφει το σαιτ ειναι στην τυχη https://www.hairtransplantinturkey.co.uk/show-ba-big-photo/89/1?rnd=1 τι γινεται ρε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jo.v

Member
Καησπερα! Είμαι νέο μέλος στην παρέα Κ ομολογώ ότι με βοηθάτε αλλά Κ μπερδεύτηκα αρκετά!!
Σκέφτομαι Κ εγώ να κάνω fue.
Πήρα στην medi jenesse και μου είπαν γύρω στα 800ε για το θέμα μου( θα βάλω φωτογραφίες πιο κάτω)
Τώρα σας διαβάζω για Τουρκία Κ αρχίζω να ανησυχω γιατί τα χρήματα που μου είπαν μπροστά σε αυτά π λέτε είναι λίγα!
Μηπως μπορείτε να με διαφωτησετε;!
 

Συνημμένα

  • IMG_0344.JPG
    IMG_0344.JPG
    331.4 KB · Προβολές: 32
  • IMG_0345.JPG
    IMG_0345.JPG
    224.8 KB · Προβολές: 34

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καησπερα! Είμαι νέο μέλος στην παρέα Κ ομολογώ ότι με βοηθάτε αλλά Κ μπερδεύτηκα αρκετά!!
Σκέφτομαι Κ εγώ να κάνω fue.
Πήρα στην medi jenesse και μου είπαν γύρω στα 800ε για το θέμα μου( θα βάλω φωτογραφίες πιο κάτω)
Τώρα σας διαβάζω για Τουρκία Κ αρχίζω να ανησυχω γιατί τα χρήματα που μου είπαν μπροστά σε αυτά π λέτε είναι λίγα!
Μηπως μπορείτε να με διαφωτησετε;!
Αντε τυχερακια! Την προλαβες τη συμφορα..
 

Jo.v

Member
Λές;; τι πρόλαβα που μου θυμίζει το φαλακρό όρος κάθε φορά που λούζομαι!
Πέρα από την πλάκα.. θεωρείς ότι τα medi jenesse είναι αξιόπιστα; ή πρέπει να το ψάξω προς Τουρκία μεριά;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Λές;; τι πρόλαβα που μου θυμίζει το φαλακρό όρος κάθε φορά που λούζομαι!
Πέρα από την πλάκα.. θεωρείς ότι τα medi jenesse είναι αξιόπιστα; ή πρέπει να το ψάξω προς Τουρκία μεριά;

Οσο πιο μακρια μπορεις απο med* j . Διαβασε το φορουμ για το που μπορεις να κανεις Ελλαδα και που εξωτερικο.
Μην τσιμπας απο τις μπουρδες που λενε.
 
Μπλουζα