1. Αυτό το site χρησιμοποιεί cookies. Learn More.

John1924, fue, 2553grafts, 22/7/2017

Συζήτηση στο φόρουμ 'Advanced Hair Clinics' που ξεκίνησε από το μέλος John1924, στις 22 Ιουλίου 2017.

1. John1924

John1924 Member

Καλησπέρα σε ολους. Επισυνάπτω πρωτη φωτο της μμ που πραγματοποιηθηκε σήμερα στην AHC. Συνολικά διήρκησε 8 1/2 ωρες (με 45 λεπτά διάλειμμα) λόγω πολυ καλής δοτριας και μεγαλου αριθμου εξαγωγης γκραφτς. Λεπτομερειες δεν γνωρίζω (ήμουν αρκετα ζαλισμένος για να ζητησω σήμερα), θα ζητησω απο την κλινική στην επόμενη επισκεψη. Λόγω μεγάλου αριθμού γκραφτς, εφτασαν και μπηκαν μεχρι πίσω αν και ζήτησα αρχικά hairline και α΄ β' ζώνη. Συνολικα το προσωπικό μου αφησε καλές εντυπώσεις, ευγένεια και περιποιηση, και το πιο σημαντικο : η κοπέλα που μου έκανε την επέμβαση σεβαστηκε ολα οσα της ζήτησα, σχήμα hairline και κυρίως ΕΞΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΑΓΙΑ για αποφυγη "παραθυρου". Σε γενικές γραμμές ισχύουν ολα όσα εχουν ειπωθει απο οσους έχουν ηδη κανει μμ στην κλινική. Πάντως ένα έχω να επισημάνω: οσοι νομιζουν και ισχυριζονται οτι η επεμβαση ειναι παιχνιδακι, ισως ζουν σε άλλο κόσμο. Η επεμβαση ειναι χρονοβόρα (στην περιπτωση μου περισσοτερο του κανονικου αλλά τουλάχιστον για καλο λογο!), αρκετα επίπονη και κυριως μετεγχειρητικά πολύ ζορικη . Βέβαια όποιος έχει τη φλόγα για μαλλια οπως εγώ, δεν τα λογαριαζει αυτά. Το αποτέλεσμα μετραει! Το πως θα περασει το σημερινο πρώτο βραδυ ομως προσωπικά με τρομάζει! Δεκτές συμβουλές και οδηγιες! 20170722_203340.jpg

Tsek έχει κάνει like σε συτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. John1924

John1924 Member

Κατα λάθος το θέμα δημοσιευθηκε εδω αντι για την κατηγορια των παρουσιασεων AHC. Παρακαλειται ο moderator να το μεταφερει

4. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Βαλε και μια φωτο απο το πριν john αν εχεις να δουμε πως φτιαχτηκε η hairline.
    Το σχημα ειναι οπως μου αρεσει χωρις πολυ ανοιχτους κροταφους.
    Οταν μαθεις να μας πεις αριθμο μοσχευματων.
    Για σημερα και τις επομενες μερες εγω αυτο που εχω να σου πω ειναι να ψεκαζεις ολη την περιοχη με φυσιολογικο ορο. Αυριο παρε απο φαρμακειο μπουκαλι φυσ ορου να εχεις. Ειναι πολυ σημαντικο για να καθαριζει η περιοχη και να ενυδατωνεται.
    Ετσι δεν εχουμε αισθηση τραβηγματος κ μικροφλεγμονες.
    Για τον υπνο προσεχτικα να μην τριψεις κεφαλι. Καλη φυτρωση.

5. Tsek

Tsek Active Member

Φειλε εποιτοιδαισ τω κανοισ!!

Χαχαχα αστειεύομαι καλοφύτρωτα.

6. John1924

John1924 Member

Tsek έχει κάνει like σε συτό.
  7. aeratos28

aeratos28 Just aeratos

καλη επιτυχια φιλε να εχεις ..περιμενουμε και περισσοτερες φωτο μολις τις εχεις απο την κλινικη..καλο φαινεται και το σχημα που εχει η hairline..
    Dimitris50423 ,αυτη η hairline δεν ειναι οπως αρεσει σε εσενα που λες.δεν εχει κλεισει τους κροταφους..ειναι οβαλ ο σχεδιασμος του..βασικα αρκετα σωστος για την αραιωση που ειχε ..μια χαρα φαινεται,χωρις υπερβολες με κατεβασματα και ευθειες hairline που ειναι λαθος

8. aeratos28

aeratos28 Just aeratos

Και ποσα grafts μπηκαν και που φιλε?

9. dimitris50423

aeratos εχεις δικιο. Διαφερει απο τη δικη μου. Ειναι σκυμμενος στη φωτο και με μπερδεψε.
    Για εμενα προτιμω τους σχετικα κλειστους κροταφους αλλα για πιο μεγαλη αραιωση οπως αυτη δεν ειναι πολυ ανοιχτοι. Η τριγωνικη hairline δεν μου αρεσει γενικα. Και εγω αν ειχα ανοιχτους τους κροταφους θα ενιωθα περιεργα γιατι μπορω να το υποστηριξω.
    Μενει να μαθουμε ποσα μοσχευματα μπηκαν.

10. John1924

John1924 Member

Το σχήμα το ζήτησα ειδικα γιατι παντα ειχα οβαλ hairline. Δεν υπηρχε αλλη επιλογη για εμενα. Επίσης ζήτησα εξαγωγη και απο τα πλαγια. Φιλε αερατε για αριθμο γκραφτς δεν γνωριζω ακομα. Πάντως μου ειπαν οτι μπηκε μεγαλος αριθμος και γι αυτο διηρκησε τοσο πολυ η επεμβαση. Η δοτρια ηταν μπομπα

11. aeratos28

aeratos28 Just aeratos

Η τριγωνικη ουτε σε εμενα αρεσει..κατι αναμεσα σε τριγωνικη και ευθεια ειναι το σωστο..και το ωραιο..ας πουμε ωραια hairline στα προτυπα τα δικα μου εχει ο andy.k..ενα που μου ηρθε τωρα ,δεν θυμαμαι καποιο αλλο αυτη τη στιγμη..το οτι μπηκε φιλε μεγαλος αριθμος που σου ειπαν οκ ,μηπως σου τον ειπαν ομως αυτο τον αριθμο? Αν οχι ,στην επομενη συναντηση σου ρωτα τους αν το θυμηθεις για να ξερουμε τι βλεπουμε κιολας.

12. Tsek

Tsek Active Member

2.200-2.400 το βλέπω με δυνατό γέμισμα μπροστά και σβήσιμο προς τα πίσω. Ωραίος θα είσαι , αλλά αν θες το κάτι παραπάνω συμπληρώνεις μετά την μέση και πίσω. Αν κανεις και 2ερη θα είσαι μπόμπα.

13. Stripar

Stripar Established Member

Αν αυτό δέν είναι σχήμα με ανοικτούς κροτάφους (σε ανυίθεση με το τί λέγετε παραπάνω) τότε ποιό είναι?...?

Ευτυχώς που υπάρχει και ο aeratos

Γιάννη βάλε μας φωτογραφίες να δούμε σε τί κατάσταση έχουν αφήσει την δότριά σου...

14. anargiros88

anargiros88 Active Member

καλή επιτυχία και από μένα .

15. John1924

John1924 Member

2η μερα. 20170723_150604.jpg 20170723_150642.jpg

dimitris50423 και anargiros88 έχουν κάνει like σε αυτό.
  16. John1924

John1924 Member

Παιδιά μια ερωτηση: ψεκάζω τη ληπτρια απο χτες συνεχως με ορο με αποτέλεσμα να υπαρχουν ακομα ανοιχτες πληγες απο τη χθεσινή επέμβαση. Υπαρχει καποιο θέμα? Επίσης προσπαθησα να λούσω απαλα με πανι και ειδικο σαμπουαν τη δότρια και η αληθεια ειναι οτι ποναει αρκετά μονο που την ακουμπαω με το νερο. Κάποια λύση?

17. anargiros88

anargiros88 Active Member

γιατί να λούσεις τη δότρια με πανί και όχι με το χέρι ? το πανί σου το έδωσαν από την κλινική ?

18. Tsek

Tsek Active Member

Σου είπαν να λουστείς απ την 2ερη μέρα;
    Μόνο ορό θέλει αν θυμάμαι,

Last edited: 23 Ιουλίου 2017
  19. John1924

John1924 Member

Από τη 2η μέρα λούσιμο ΜΟΝΟ στη δοτρια. Στη ληπτρια απ0 την 4η.

20. John1924

John1924 Member

Το πανι
    Ειναι δική μου πατέντα. Πονάει αρκετά το λούσιμο στη δοτρια τη 2η μέρα και δοκίμασα κάτι πιο σοφτ. Εκανε καποια δουλειά αλλά οχι πολλά πράγματα

21. dimitris50423

Αραιωσε λιγο το ψεκασμα μεχρι να πιασει κακαδακια στη ληπτρια. Αστο να ξεραθει δηλ. Οταν κλεισουν οι πληγες δεν θα υπαρχει θεμα.
    Στη δοτρια αν δεν αντεχεις με το χερι βαλε στο ψεκαστηρι νερο και λιγο σαμπουαν. Χτυπα το δυνατα και μετα ψεκαζε στο μπανιο ολο τον αφρο στη δοτρια και ξεπλενε με νερο μετα.
    Τα πανια πετα τα. Τελειως ακυρα

Μοιραστείτε τη σελίδα