Jimgodfather, fue, 2100 grafts, 28/11/2015

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
όντως λίγο καθαρότερες φωτογραφίες φίλε για να δούμε την διάφορα γιατί τώρα δεν ξεχωρίζουμε κάτι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Θυμάμαι την περίπτωση σου jim, αν δεν είχες κάνει και τόσες αποτυχημένες στο παρελθόν στα κρεωπολία θα ήσουν θεός τώρα, αλλά και πάλι το έσωσες. Περιμένουμε καλύτερες φωτο σου!!
 
ελπιζω να ειναι καλες αυτες..ευχαριστω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180313_210424.jpg
    IMG_20180313_210424.jpg
    668.3 KB · Προβολές: 535
  • IMG_20180313_210912.jpg
    IMG_20180313_210912.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 528
  • IMG_20180313_210917.jpg
    IMG_20180313_210917.jpg
    945.2 KB · Προβολές: 519
  • IMG_20180324_074708.jpg
    IMG_20180324_074708.jpg
    838.9 KB · Προβολές: 528
  • IMG_20180324_074711.jpg
    IMG_20180324_074711.jpg
    890.5 KB · Προβολές: 519

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είχες αρκετό μαμά μαλλάκι από πριν. 2100 grafts δεν είναι αρκετά άλλα ήδη με τα υπάρχοντα μαλλάκια θα έπρεπε να ήταν καλύτερο αποτέλεσμα.
Σημασία έχει εσύ να είσαι ικανοποιημενος, φαίνεσαι μετρημένο άτομο και λογικό.
Θα μπορούσες να κάνεις μεγάλο σαματά αν είχες τον χαρακτήρα του pantel. (που ακόμη να μας ενημερώσει)
Και εδώ βλέπουμε ένα παράδειγμα στο πόσο μεγάλη σημασία παίζει ο χαρακτήρας του φίλου.
Θα μπορούσε να αρχίσει τα αρνητικά σχόλια για τον γιατρό και το αποτέλεσμα του πράμα που κατά την γνώμη μου είναι μέτριο στο οποίο θα έβρισκαν τροφή κάποιοι να ποδοπατήσουν τον Γεωργίου και να αρχίσει ένας πόλεμος,παρόλα αυτά εδώ βλέπουμε ότι κανείς δεν σχολιάζει κάτι αρνητικό και ισοπεδωτικό λόγο του ότι ο jimgodfather δεν έχει καμιά πονηράδα μέσα του και καμιά μαγκιά όπως ο άλλος που ήθελε να τραβάει την προσοχή και να ασχολούνται όλοι μαζί για να πετύχει πονηρούς σκοπούς μέσα από το φόρουμ και μετά να εξαφανιστεί.
 

tol

Well-Known Member
Είχες αρκετό μαμά μαλλάκι από πριν. 2100 grafts δεν είναι αρκετά άλλα ήδη με τα υπάρχοντα μαλλάκια θα έπρεπε να ήταν καλύτερο αποτέλεσμα.
Σημασία έχει εσύ να είσαι ικανοποιημενος, φαίνεσαι μετρημένο άτομο και λογικό.
Θα μπορούσες να κάνεις μεγάλο σαματά αν είχες τον χαρακτήρα του pantel. (που ακόμη να μας ενημερώσει)
Και εδώ βλέπουμε ένα παράδειγμα στο πόσο μεγάλη σημασία παίζει ο χαρακτήρας του φίλου.
Θα μπορούσε να αρχίσει τα αρνητικά σχόλια για τον γιατρό και το αποτέλεσμα του πράμα που κατά την γνώμη μου είναι μέτριο στο οποίο θα έβρισκαν τροφή κάποιοι να ποδοπατήσουν τον Γεωργίου και να αρχίσει ένας πόλεμος,παρόλα αυτά εδώ βλέπουμε ότι κανείς δεν σχολιάζει κάτι αρνητικό και ισοπεδωτικό λόγο του ότι ο jimgodfather δεν έχει καμιά πονηράδα μέσα του και καμιά μαγκιά όπως ο άλλος που ήθελε να τραβάει την προσοχή και να ασχολούνται όλοι μαζί για να πετύχει πονηρούς σκοπούς μέσα από το φόρουμ και μετά να εξαφανιστεί.

Φιλε John, επειδη μαλλον δε διαβασες ολο το νημα, τα συνολικα grafts ισως ειναι περιπου 4500 και οχι 2100 (οπως αναφερεις).

Εχουν προηγηθει αλλες 3 μεταμοσχευσεις (δυο με αγνωστο αριθμο grafts, υποθετω συνολικα πανω απο 1000, και αλλη μια στον κ. Γεωργιου με 1200 grafts.........αρα συνολο περιπου 4500).

Επομενως ειναι "ηλιου φαεινοτερον" οτι προκειται για ενα μετριο αποτελεσμα. Η εικονα που εχει ο φιλος μας δε συναδει με τις πολλαπλες μεταμοσχευσεις που εχει κανει. Φυσικα ο κ. Γεωργιου εχει ευθυνη για το μετριο αποτελεσμα. Οπως εχει ευθυνη και για αλλα μετρια αποτελεσματα (π.χ. Μπουκλας) που εχουν γραφτει στο site.

Απο την αλλη μερια βεβαια, επειδη αναφερεσαι στην πονηραδα του Pantel (θελοντας προφανως να υπερασπιστεις την HDC, στην οποια εκανες και εσυ την επεμβαση σου), υποπιπτεις σε μια σειρα απο λογικα σφαλματα.

Κατ' αρχας εκτος απο τον Pantel, την ιδια τακτικη ακολουθησε και ο φιλος σου (με τον οποιο πηγες στην Κυπρο), ο Salonikios. Και αυτος ειχε μετριο αποτελεσμα απο την HDC και εγραφε αρνητικα σχολια στο forum. Δε βλεπω ομως να χαρακτηριζεις και αυτον κουτοπονηρο.

Και το πιο σημαντικο............γραφεις για πονηριες και ιδιοτελεις σκοπους καποιων μελων..........αν ειναι δυνατον να θεωρησουμε οτι, αν ο Pantel πετυχει κατι αναλογο με τον Salonikio, θα εχει εκπληρωσει τον σκοπο του και θα ειναι ευχαριστημενος.

Αν ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι κερδιζοντας 300-350 grafts δωρεαν (οπως πετυχε ο Salonikios), η κλινικη (HDC) θα αποκαταστησει το κυρος και την αξιοπιστια της!!!

Αν ειναι δυνατον να επιδοκιμασουμε μια κλινικη (HDC), επειδη κανει δωρο 700 ευρω (2 ευρω το graft με την Χριστινα, οπως εσυ ο ιδιος εχεις αναφερει) στους πελατες που ταλαιπωρησε για μεγαλο χρονικο διαστημα με τις μετριες επεμβασεις της.

Αν ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι τετοια ψυχολογικη ταλαιπωρια "ξεπλενεται" με 700 ευρω (!!!).

Πραγματικα απορω με καποιους, οι οποιοι εχοντας κανει μεταμοσχευση σε μια συγκεκριμενη κλινικη, δε προβαινουν ποτε σε κριτικη στα κακως κειμενα αυτης της κλινικης.

Γιατι, φιλε John, δεν εχεις γραψει αρνητικα σχολια και για την περιπτωση του Salonikiou και για τη περιπτωση του Pantel και για τις δηθεν "αμεσες" επεμβασεις αποκαταστασης των μετριων αποτελεσματων με 700 ολοκληρα ευρω (!!!) δωρο στους δυσαρεστημενους πελατες;

Υ.Γ. Ολοκληρο αυτο το "σεντονι" το εγραψα, για να τονισω οτι θα πρεπει, επιτελους, να αφησουμε στην ακρη τα "οπαδικα γυαλια", να ειμαστε αντικειμενικοι στα σχολια μας, να κατακρινουμε τα κακως κειμενα των κλινικων που εχουμε κανει οι ιδιοι μεταμοσχευσεις (προσωπικα, εχοντας κανει 3 μμ στη DHI, σε πολλα σχολια γραφω για μετρια αποτελεσματα και ελλειψη πυκνοτητας στις επεμβασεις της συγκεκριμενης κλινικης). Ειναι επιτακτικη αναγκη τα εμπειρα μελη να ασκουν κριτικη σε ολες τις κλινικες (DHI, Βεκρη, Γεωργιου, HDC κ.α.), ωστε τα νεα μελη του site να ενημερωνονται σωστα, να εχουν ολοκληρωμενη και αντικειμενικη πληροφορηση και να προβαινουν στις πιο καταλληλες επιλογες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
like για το υ.γ.... (εktος το κομματι που λεει οτι εκανες μμ στην dhi για να μην εχουμε παρεξηγησεις... :p)
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Φιλε John, επειδη μαλλον δε διαβασες ολο το νημα, τα συνολικα grafts ισως ειναι περιπου 4500 και οχι 2100 (οπως αναφερεις).

Εχουν προηγηθει αλλες 3 μεταμοσχευσεις (δυο με αγνωστο αριθμο grafts, υποθετω συνολικα πανω απο 1000, και αλλη μια στον κ. Γεωργιου με 1200 grafts.........αρα συνολο περιπου 4500).

Επομενως ειναι "ηλιου φαεινοτερον" οτι προκειται για ενα μετριο αποτελεσμα. Η εικονα που εχει ο φιλος μας δε συναδει με τις πολλαπλες μεταμοσχευσεις που εχει κανει. Φυσικα ο κ. Γεωργιου εχει ευθυνη για το μετριο αποτελεσμα. Οπως εχει ευθυνη και για αλλα μετρια αποτελεσματα (π.χ. Μπουκλας) που εχουν γραφτει στο site.

Απο την αλλη μερια βεβαια, επειδη αναφερεσαι στην πονηραδα του Pantel (θελοντας προφανως να υπερασπιστεις την HDC, στην οποια εκανες και εσυ την επεμβαση σου), υποπιπτεις σε μια σειρα απο λογικα σφαλματα.

Κατ' αρχας εκτος απο τον Pantel, την ιδια τακτικη ακολουθησε και ο φιλος σου (με τον οποιο πηγες στην Κυπρο), ο Salonikios. Και αυτος ειχε μετριο αποτελεσμα απο την HDC και εγραφε αρνητικα σχολια στο forum. Δε βλεπω ομως να χαρακτηριζεις και αυτον κουτοπονηρο.

Και το πιο σημαντικο............γραφεις για πονηριες και ιδιοτελεις σκοπους καποιων μελων..........αν ειναι δυνατον να θεωρησουμε οτι, αν ο Pantel πετυχει κατι αναλογο με τον Salonikio, θα εχει εκπληρωσει τον σκοπο του και θα ειναι ευχαριστημενος.

Αν ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι κερδιζοντας 300-350 grafts δωρεαν (οπως πετυχε ο Salonikios), η κλινικη (HDC) θα αποκαταστησει το κυρος και την αξιοπιστια της!!!

Αν ειναι δυνατον να επιδοκιμασουμε μια κλινικη (HDC), επειδη κανει δωρο 700 ευρω (2 ευρω το graft με την Χριστινα, οπως εσυ ο ιδιος εχεις αναφερει) στους πελατες που ταλαιπωρησε για μεγαλο χρονικο διαστημα με τις μετριες επεμβασεις της.

Αν ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι τετοια ψυχολογικη ταλαιπωρια "ξεπλενεται" με 700 ευρω (!!!).

Πραγματικα απορω με καποιους, οι οποιοι εχοντας κανει μεταμοσχευση σε μια συγκεκριμενη κλινικη, δε προβαινουν ποτε σε κριτικη στα κακως κειμενα αυτης της κλινικης.

Γιατι, φιλε John, δεν εχεις γραψει αρνητικα σχολια και για την περιπτωση του Salonikiou και για τη περιπτωση του Pantel και για τις δηθεν "αμεσες" επεμβασεις αποκαταστασης των μετριων αποτελεσματων με 700 ολοκληρα ευρω (!!!) δωρο στους δυσαρεστημενους πελατες;

Υ.Γ. Ολοκληρο αυτο το "σεντονι" το εγραψα, για να τονισω οτι θα πρεπει, επιτελους, να αφησουμε στην ακρη τα "οπαδικα γυαλια", να ειμαστε αντικειμενικοι στα σχολια μας, να κατακρινουμε τα κακως κειμενα των κλινικων που εχουμε κανει οι ιδιοι μεταμοσχευσεις (προσωπικα, εχοντας κανει 3 μμ στη DHI, σε πολλα σχολια γραφω για μετρια αποτελεσματα και ελλειψη πυκνοτητας στις επεμβασεις της συγκεκριμενης κλινικης). Ειναι επιτακτικη αναγκη τα εμπειρα μελη να ασκουν κριτικη σε ολες τις κλινικες (DHI, Βεκρη, Γεωργιου, HDC κ.α.), ωστε τα νεα μελη του site να ενημερωνονται σωστα, να εχουν ολοκληρωμενη και αντικειμενικη πληροφορηση και να προβαινουν στις πιο καταλληλες επιλογες.
Τol όλα αυτά που λές εννοούνται για εμένα τουλάχιστον,αυτό το οπαδικό πραγματικά δεν το καταλαβαίνω νόμιζα ότι μόνο με την ομάδα ισχύει,εκτός και παίζει κάτι άλλο που είναι πιθανόν.Δεν το ξέρω και δεν με απασχολεί.Εμένα εκείνο που με ενδιαφέρει είναι η ουσία που στην προκειμένη περίπτωση είναι όχι η κριτική προς την εκάστοτε κλινική που εννοείται άλλωστε,αλλά γιατί συνέβη και πήρε αυτό το αποτέλεσμα-πράγματι το αποτέλεσμα είναι μέτριο αν και δεν το περίμενα από τον Γεωργίου γιατί τον θεωρώ πολύ καλό.Έπρεπε με αυτά τα g να ήταν σούπερ χωρίς να σημαίνει ότι ήταν πολλά αλλά είχε αρκετό μαλλί ο άνθρωπος.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι πλακωνομαστε για τις κλινικες την ωρα που κανουν περιουσιες και εμεις δεν εχουμε κανενα ουσιαστικο οικονομικο οφελος και αντι να ειμαστε ενωμενοι μεταξυ μας πιεζοντας για καλυτερες υπηρεσιες και aftersale κανουμε το φορουμ πεδιο σκληρων πολλες φορες αντιπαραθεσεων και προσβολων.
 

tasos33

Well-Known Member
Φίλε tolη συμπεριφορά του Παντελή και του σαλονικιου ήταν εντελώς διαφορετικές.

Ο σαλονικιος ήταν πολύ εγκρατης, δεν θυμάμαι να απειλεί και φωνάζει όπως ο παντελης ο οποίος στο φινάλε αποδείχθηκε και εντελώς ακόμψος απέναντι μας... Να μην πω κάτι χειρότερο....





Και το πιο σημαντικο............γραφεις για πονηριες και ιδιοτελεις σκοπους καποιων μελων..........αν ειναι δυνατον να θεωρησουμε οτι, αν ο Pantel πετυχει κατι αναλογο με τον Salonikio, θα εχει εκπληρωσει τον σκοπο του και θα ειναι ευχαριστημενος.
 
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας. Καταρχάς ζητώ συγγνώμη γιατί λόγω εργασίας + το ότι δεν το κατέχω καλά με την πληροφορική, φωτογραφίες κτλ, ισως δεν μπόρεσα να σας δώσω μια σωστή εικόνα της μεταμόσχευσης μου. Για να βάλω ορισμένα πράγματα στην θέση τους, θέλω να επισημάνω πως είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τις 2 επεμβάσεις που έκανα στον Γεωργίου και προγραμματίζω μια Τρίτη τελευταία. Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ μέτριο το αποτέλεσμα, εκτιμώ πως θα ήταν ακόμη καλύτερο αν δεν είχα κάνει λάθος επιλογές στο παρελθόν με 2 κάκιστες μεταμοσχεύσεις Ελλάδα που με οδήγησαν σε απώλεια δότριας, κακή φυσικότητα και λόγω των επαναλαμβανόμενων επεμβάσεων ίσως όχι στην κορυφαία φύτρωση που θα είχα πάρει αν με την μια το προσέγγιζα σωστά. Να τονίσω εδώ πως δεν κάνω καμία θεραπεία. Από το 2015 που έκανα την τελευταία μου επέμβαση, σίγουρα υπήρχε μαλλί στο κεφάλι, και μαμά και μεταμοσχευμένο από τις παλαιές μμ, ωστόσο αυτό μέχρι και σήμερα, στην εικόνα που βλέπετε τώρα, έχει πέσει κατά μεγάλο ποσοστό. Ότι έχω τώρα στο κεφάλι μου είναι μεταμοσχευμένο κυρίως. Η εικόνα μου έχει βελτιωθεί τρομερά και αν δεν είχα κάνει την τελευταία στον Μιχάλη τώρα θα ήμουν εντελώς άδειος. Ένα ακόμη σφάλμα μου είναι πως στην πρώτη επέμβαση με τον Μιχάλη, έβαλα τα μισά graft από τι έπρεπε, με δική μου απόφαση γιατί δεν υπήρχαν άλλα χρήματα. Στην δεύτερη έβαλα όσα έπρεπε τότε για να καλύψω τις ζώνες που αποφασίσαμε με βάση την στρατηγική μας, αλλά 3 χρόνια μετά έχω χάσει πολλά μαμά μαλλιά και δυστυχώς η εικόνα μου δεν είναι τόσο πυκνή όσα θα ήθελα γιαυτό και θα πραγματοποιήσω ένα τελευταίο μερεμέτι. Τόπικ δεν βάζω, θεραπείες δεν κάνω. Ο danceworld που με έχει δεί στην Θεσσαλονίκη σε όλα τα συμβουλευτικά ραντεβού θυμάται καλά πόσο χάλια ήμουν και πόσο καλά ειμαι τώρα. Εμένα προσωπικά η εικόνα μου με καλύπτει και το αποτέλεσμα το θεωρώ πέραν για πέραν αξιοπρεπές. Δυστυχώς πληρώνω τα λάθη του παρελθόντος. Η φύτρωση μου είναι στο 85% εκτιμώ και είχα προειδοποιηθεί για αυτό διότι οι επαλαμβανόμενες συνεδρίες έχουν κάνει το δέρμα σκληρό με ότι αυτό συνεπάγεται στην επίτευξη κορυφαίων φυτρώσεων. Οπότε και στην τελευταία που θα κάνω, έχω τον πήχη λίγο χαμηλότερα αλλά εμπιστεύομαι τον γιατρό και ειμαι αισιόδοξος, ή μάλλον σίγουρος για το αποτέλεσμα. Θα σας κρατήσω ενήμερους για την διαδικασία και διευκρινίζω επειδή υπήρξαν ποικίλα σχόλια πως το αποτέλεσμα μου δεδομένων των παραγόντων που εξήγησα παραπάνω εμένα προσωπικά με ικανοποιεί και φυσικά θα το βελτιώσω και άλλο.
 
και επειδη δεν θελω να φανει πως θελω να υποστηριξω καποιον ....εξαλου λεφτα εδωσα...δεν την εκανα δωρεαν...εαν δεν ημουν ευχαριστημενος εγω πρωτος θα τον εκραζα...οχι μονο τον γεωργιου...τον καθενα....εγω απλος ανεβασα φωτο να ακουσω μιαγνωμη....δεν μπορω να μπαινω και συνεχεια οπως εχω αναφερει και πιο πανω....και λογια ακουσα καποια στιγμη οτι επειδη δεν μπαινω δεν ειμαι ευχαριστημενος κτλ.κτλ...ευχαριστω για τον χρονο σας...σας ανεβαζω και καποιες φωτο πως ημουν πριν....,μηοως δεν τις ειχατε δει.....
 
.
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο1.png
    Χωρίς τίτλο1.png
    352.9 KB · Προβολές: 382
  • Χωρίς τίτλο.png
    Χωρίς τίτλο.png
    835.7 KB · Προβολές: 369
  • DSC_0008.JPG
    DSC_0008.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 381
  • DSC_0006.JPG
    DSC_0006.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 372

vlafo

Well-Known Member
Φίλε Jimgodfather
Aπό τη στιγμή που είσαι εσύ ευχαριστημένος όλα τα άλλα περιττεύουν.Αυτό είναι το βασικό.
Βέβαια για να είναι ορθολογικό και δίκαιο το κριτήριο του αποτέλεσματος σου ,θα πρέπει να συνυπολογιστούν όλοι αυτοί οι αρνητικοί παράγοντες,(που είναι πολλοί)που φέρανε αυτό το τελικό αποτέλεσμα.Εκεί πάει και το μέτριο.Γιατί σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση είμαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα σου θα ήταν εντελώς διαφορετικό.Άρα με βάση τη δυσκολία του εγχειρήματος το τελικό αποτέλεσμα είναι επιτυχημένο και φυσικά πολύ παραπάνω από αξιοπρεπές.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Είσαι ταλαιπωρημένο κεφάλι και έχεις πλέον μια αξιοπρεπή εικόνα, αν δεν είχες κάνει τα λάθη τα παλιά και έκανες θεραπεία θα ήσουν μπόμπα αλλά και πάλι επειδή σε είδα και απο κοντά πριν και τώρα, είσαι μια χαρά. Ένα τελευταίο μερεμέτι θέλει.
 
aυτο ηθελα απο την αρχη...μια γνωμη για το πως με βλεπουν τα μελη....και αν πιστευουν οτι χρειαζομαι κατι παραπανω...oxi αυτα που ειδα ...δυστηχως....τα λαθη μου τα ξερω danceworld....αλλα μπορει και οταν εκανα την πρωτη μμ...να μην υπηρχε το forum ωστε να παρω γνωμες...οποτε παιζει να εχω ενα ελαφρυντικο...και ενα μικρο μερεμετακι ακομη το βλεπω να σου πω...αλλα με μεγαλη διστακτικοτητα νομιζω πως θα ανεβασω κατι παλι...
 
Μπλουζα