Imouthis, fue 3530 grafts, hdc 14-15/01/19

imouthis

Active Member
Καλησπέρα παιδιά,

Έγινε και από εμένα το μεγάλο βήμα και όπως υποσχέθηκα θα παρουσιάσω την μεταμόσχευση μου για μια περίοδο ενός έτους, έτσι ώστε να έχουν μια καλή εικόνα νέοι άνθρωποι που θέλουν να προβούν στην διαδικασία.

Την πρώτη μέρα 14/01/2019 τοποθετήθηκαν 1.836 μοσχεύματα

Μονότριχα 650

Δίτριχα 932

Τρίτριχα 254

Χρόνος 09:00 με 18:00


Την δεύτερη μέρα 15/01/2019 τοποθετήθηκαν 1.694 μοσχεύματα

Μονότριχα 504

Δίτριχα 908

Τρίτριχα 382

Χρόνος 09:00 με 16:30


Συνολικά λοιπόν βάλαμε 1.836 + 1694 = 3.530 μοσχεύματα


Από τα ανωτέρω προκύπτει ότι:

33% Μονότριχα (1154)

52% Δίτριχα (3680)

15% Τρίτρικα (1908)

Συνολικά = 6742 Τρίχες

1 τριχοθυλάκιο = 1,91 τρίχες

Η μεταμόσχευση έγινε από την κυρία Βρυωνίδου με κόστος 1,80 ευρώ / μόσχευμα.











 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Εύχομαι καλή φύτρωση.
Με τόσα μοσχεύματα θα πρέπει το αποτέλεσμα σου να είναι πολύ καλό αλλά ο λόγος σου είναι πολύ χαμηλός.
Τα μονότριχα σου επίσης πολλά,θα σου δίνουνε φυσικότητα αλλά για κάλυψη πολύ καλή δεν ξέρω.
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι καλή επιτυχία.
Μήπως γνωρίζεις πάχος τρίχας και τετραγωνικά που κάλυψες;
 

makis25

Well-Known Member
Παντως οι hairline που σχεδιαζουν στην HDC ταιριαζουν γαντι με ενα κοντο κουρεμα μοντερνο.Βεβαια οι περισσοτεροι , και λογικο , με το που βαζουν μαλλι συνηθως το μακραινουν . Μπραβο παντως . Πολυ ωραια τοποθετηση φαινεται , και πυκνη , θα ειναι λιγο πανω απο 35 μοσχευματα ανα εκατοστο θεωρω η μεση πυκνοτητα . Ακομα ενας που απο nw4+ θα παει nw0 nw1.
 

imouthis

Active Member
Εύχομαι καλή φύτρωση.
Με τόσα μοσχεύματα θα πρέπει το αποτέλεσμα σου να είναι πολύ καλό αλλά ο λόγος σου είναι πολύ χαμηλός.
Τα μονότριχα σου επίσης πολλά,θα σου δίνουνε φυσικότητα αλλά για κάλυψη πολύ καλή δεν ξέρω.
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι καλή επιτυχία.
Μήπως γνωρίζεις πάχος τρίχας και τετραγωνικά που κάλυψες;

Δυστυχώς αυτή την πληροφορία δεν την έχω, θα ρωτήσω και θα επανέλθω.
 

imouthis

Active Member
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας, οι περισσότεροι το έχετε περάσει και ξέρετε καλά ότι έως τον πέμπτο μήνα θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.
Εδώ θα είμαστε να τα λέμε με ένα ωραίο κλήμα, χωρίς εντάσεις..... Σας παρακαλώ να μου φερθείτε με καλοσύνη γιατί όταν αγχώνομαι μου πέφτουν τα μαλλιά!!! :D
Καλό βράδυ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Φιλαρακι πας για πολυ καλο και μονιμο αποτελεσμα...εχοντας περασει τα 30 και βλεποντας οτι τα πλαινα σου ειναι ψηλα,το κροουν κλειστο και εχεις μονο μια καταφαγωμενη hairline,η οποια μολις αποκαταστηθηκε πιστευω πολυ καλα,πας για φοβερο αποτελεσμα...Στο μελλον πιστευω αντε μια μικρη επεμβαση να ξανακανεις αν ανοιξει κανα κροουν και προς το μιντλ!!!
Ευχομαι καλη επιτυχια με απολυτη φυτρωση!
 

Flosk

Well-Known Member
Καλη φυτρωση imouthis. Φαινεται καθαρη και προσεγμενη δουλεια. Απεβαλε οποιο αγχος και μη το σκεφτεσαι οσο μπορεις για κανα 4μηνο
 

imouthis

Active Member
Καλημέρα, σας παρουσιάζω φωτογραφίες μια βδομάδα μετά την μεταμόσχευση.
Η επόμενη μου ανάρτηση θα είναι στους 4 ή 5 μήνες (που θα περιλαμβάνει και τους προηγούμενους μήνες).
Αυτό θα γίνει διότι υπάρχει αρκετά μεγάλος φόρτος εργασίας και θα ήθελα να είμαι ήρεμος και ανεπηρέαστος όλη αυτή την άχαρη περίοδο.
Να είστε καλά.





 

nikolakis

Well-Known Member
Καλή φυτρωση κ καλή ανάρρωση. Θα πάει καλά μη σκέφτεσαι τίποτα. Πάντως ισχύει ότι με το ξυρισμένο κεφάλι δείχνεις καμία 15αρια χρονια πιο τεκνο...
 
Μπλουζα