Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

Akis-multi

Well-Known Member
εκανες μια μμ η οποια μπαζει απο παντου μεγαλο σε διαμετρο εργαλειο που σου εξηγουνε δεν ειναι καλο και αντι να πεις ισως εχετε δικιο, γυρνας στην επιθεση και ανεβαζεις τον γιατρο λεγοντας εκανε καλη δουλεια μπλα μπλα σου λενε φανερα μπροστα θα πετανε τριχες και οχι μαλλια σκεψου οτι επειδη ειναι μεγαλο το εργαλειο εσυ βλεπεις κυλιδες αιματος και κενα μεταξυ ... οι κυλιδες ειναι ποιο παχες απο τις τριχες που θα βγουν αρα θα πετανε δεξια αριστερα τριχες αν μετρησε καλα ενα παιδι δεν εχεις ουτε 30 τριχες ανα εκατοστο οταν η πυκνοτιτα ενως νορμαλ ανθρωπου ειναι 110 τριχες σχεδον ανα εκατοστο αρα θα εχεις πυκνο μαλλι πισο εκει που ηταν παλια η χειρλινε σου και θα πετανε τριχακια μπροστα..... οποτε απο εκει που σε ενοχλουσε λιγο πισο απο χειρλινε και το μπιφτεκι πλεον θα σε νοιαζει το μπροστα και αυτα ειναι πραγματα που κανουν μπαμ σου λενε 5 πραγματα και σε ολα αντι να πεις οκ δεν εχασα κατι σιγα δεν θα γινει σοκ λοσσ θα υπαρχει φυτρωση οκ και να σκεφτεσαι 2 ρη μμ υπερασπιζεσαι με παραδειγματα οτι ολα ειναι καλα και οτι θα κανεις 2ρη αλλα αν πανε ολα καλα εισαι ικανοποιημενος οκ αν θες 10 τριχες στο κεφαλι και εισαι ικανοποιημενος εμας δεν μας πεφτει λογος απλα εδω τα παιδια κρυνουν αποτελεσματα και αυτο που βλεπουμε δεν ειναι καλο μπαζει απο παντου πχ δεν θεωρω οτι βλεποντας καποιος την μμ σου πριν καν ολοκληρωθει οτι θα παει καποιος στον γιατρο αυτον αντι για διαφυμιση κανεις δυσφημιση
Ηρέμησε φίλε το παιδί μόλις έκανε μεταμόσχευση χαλάρωσε λίγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θεωρώ ότι στο crown θα έχεις μια αξιοπρεπή κάλυψη και επειδή δεν έχεις τίποτα τώρα θα σου αρέσει. Η στρατηγική όμως είναι λάθος. Έπρεπε να μπουν όλα πίσω γιατί τόσα χρειαζόταν και θα είχες καθαρίσει μια και έξω. Με την δεύτερη θα έπρεπε να σου φτιάξει το εμπρός. Αυτά που μπήκαν εμπρός θα έχουν ελάχιστη συνεισφορά στην εικόνα και μάλλον θα προδίδουν ότι έχεις κάνει μμ. Βέβαια όλα αυτά αλλάζουν με 2η μμ με την οποία πρέπει να γίνει σοβαρή πύκνωση μπροστά και λίγο πίσω. Προφανώς ο γιατρός ακολουθεί την κλασσική συνταγή D. με χαμηλές πυκνότητες ανά μμ. Στην 2η μμ θα τον κρίνουμε.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ο αλλος εκανε εγγραφη στο φορουμ πριν 1 μηνα και αρχισε το κραξιμο.
Σωστα αρκετα απο αυτα που λεγονται και συμφωνω αλλα ο τροπος δεν ειναι σωστος.
Απο τις οπες στη δοτρια και τα σημαδια στη ληπτρια φαίνεται οτι το εργαλειο ειναι μεγαλυτερο απο οτι βλέπουμε συνηθως.
Επισης αραιη τοποθετηση στη hairline. Παρ ολα αυτα αν ειχες στο πλανο και 2η θα διορθωσεις τη hairline
 

Ibarumah

Active Member
Ο αλλος εκανε εγγραφη στο φορουμ πριν 1 μηνα και αρχισε το κραξιμο.
φαίνεται οτι το εργαλειο ειναι μεγαλυτερο απο οτι βλέπουμε συνηθως.

Ναι αλλα η απορια μου ειναι η εξης... εφοσον ο αριθμος των πολυτριχων που εχω ΔΕΝ ειναι αυτος που βλεπουμε συνηθως... δεν ειναι λοιπον λογικο και το εργαλειο να ειναι μεγαλυτερο απο αυτα που βλεπουμε συνηθως;
θελω να πω και απο αλλες μεταμοσχευσεις που διαβαζω απο εδω και αποτι μουπε ο γιατρος πουναι αρκετα χρονια στη δουλεια... ειναι τοσο συνηθες τα μονοτριχα ναναι μετρημενα στα δαχτυλα και ναχω χιλιαδες 4τριχα,5τριχα και 6τριχα;

ποσοι απο εδω με 1.700 μοσχευματα εβγαλαν 5.200 τριχες;
 

athenian

Well-Known Member
Φίλε ibarumah μην είσαι τόσο επιθετικός. Είναι λογικό να είσαι υπό πίεση λόγω της ταλαιπωρίας της μεταμόσχευσης και της αγωνίας του αποτελέσματος αλλά θα ήταν καλύτερα για όλους να αλλάξεις τόνο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχουμε στατιστική υπηρεσία, σου είπα ένα όνομα που μου ήρθε πρόχειρο
 

Adriano

Well-Known Member
Ο αλλος εκανε εγγραφη στο φορουμ πριν 1 μηνα και αρχισε το κραξιμο.
Σωστα αρκετα απο αυτα που λεγονται και συμφωνω αλλα ο τροπος δεν ειναι σωστος.
Απο τις οπες στη δοτρια και τα σημαδια στη ληπτρια φαίνεται οτι το εργαλειο ειναι μεγαλυτερο απο οτι βλέπουμε συνηθως.
Επισης αραιη τοποθετηση στη hairline. Παρ ολα αυτα αν ειχες στο πλανο και 2η θα διορθωσεις τη hairline

Μπερδεύεις την κριτική με το κράξιμο για τους δικούς σου λόγους. Στα fora υπάρχουν αυτά ειδικά όταν αποφασίζεις να εκτεθείς. Μην είστε τόσο ευερέθιστοι. Υπάρχουν mods και υπεύθυνοι στο forum για να καθορίσουν τον τόνο. Σίγουρα πάντως δεν χρειάζονται ροζ συννεφάκια. Καλό είναι να λέμε την αλήθεια.
 

Adriano

Well-Known Member
οχι δεν ειχαμε κανει τετοια συμφωνια και οπως ειπα πριν το χρησιμοποιησε για μερικα ΛΕΠΤΑ ενω η διαδικασια ηταν πολλες ωρες.
Απλα επειδη τα μοσχευματα μου βγαιναν λιγο δυσκολα επειδη ηταν μεγαλα ηθελε να βγαλει τα μεγιστα δυνατα και στο τελος χρησιμοποιησε λιγο και αυτο.

Καταλαβαίνεις ότι είναι φάουλ ο γιατρός. Να του το επισημάνεις στην αξιολόγηση του αποτελέσματος. Αν και είμαι σίγουρος ότι παρακολουθεί το forum.
 

Ibarumah

Active Member
Δεν έχουμε στατιστική υπηρεσία, σου είπα ένα όνομα που μου ήρθε πρόχειρο

Συμφωνοι απλα αν δεις στις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων εδω στο φορουμ,επειδη τα κοιταξα τα περισσοτερα, ανηκω στις εξαιρεσεις. οποτε ειναι λογικο το μεγεθος του puncher ποου χρησιμοποιηθηκε να ειναι καποιο που χρησιμοποιειτε σε εξαιρεσεις και οχι στην πλειονοτητα των αν θρωπων. με την κοινη λογικη το λεω χωρις να ειμαι γιατρος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
ρε παιδια ημαρτον,ο ενας μου λεει να αλλαξω τονο ο αλλος να αλλαξω γραμματοσειρα.
μπορουμε να συγκεντρωθουμε στο θεμα μας? δεν ειναι φορουμ ψυχολογιας εδω, εχουμε συγκεκριμενο αντικειμενο ας μιλησουμε για αυτο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνοι απλα αν δεις στις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων εδω στο φορουμ,επειδη τα κοιταξα τα περισσοτερα, ανηκω στις εξαιρεσεις.

Πιθανώς αλλά τι σημαίνει αυτό? Σου εξήγησα ποιά είναι η πολιτική για τα εργαλεία ανεξάρτητα από τα πολυτριχα. Όλες οι κλινικές που χρησιμοποιούν μέχρι 0.9μμ έχουν να αντιμετωπίσουν και αυτές πολύτριχα.
 

Ibarumah

Active Member
Πιθανώς αλλά τι σημαίνει αυτό? Σου εξήγησα ποιά είναι η πολιτική για τα εργαλεία ανεξάρτητα από τα πολυτριχα. Όλες οι κλινικές που χρησιμοποιούν μέχρι 0.9μμ έχουν να αντιμετωπίσουν και αυτές πολύτριχα.

Ξαναλεω δεν ειμαι γιατρος,ο δικος μου γιατρος μουπε με μικροτερο μεγεθος υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να χαθουν αρκετες τριχες απο μοσχευματα. και επειδη οπως ειπα εγω δεν ειμαι γιατρος,τον ακουσα. δεν ξερω αν ειχε δικιο η οχι, οπως αν πας σε ενα γιατρο για το στομαχι σου και σου πει οτι πρεπει να κανεις γαστροσκοπηση υποτιθεται οτι τον εμπιστευεσαι και πας να την κανεις γιατι κατι ξερει παραπανω απο εσενα και δε λες,οχι εγω ξερω καλυτερα δεν χρειαζεται γαστροσκοπηση θα παρω ενα losec.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταρχήν δεν σου είπαμε ότι έκανες λάθος. Προφανώς καλά και έκανες και τον άκουσες. Απλά τώρα σου λέμε και εμείς τι παίζει. Χαλάρωσε λοιπόν και άκου.
 

Ibarumah

Active Member
Συμφωνω αλλα για να γινει μια συζητηση επιπεδου, πρεπει οταν ενας γιατρος υποστηριζει οτι για την ταδε περιπτωση κρινω οτι πρεπει να χρησιμοποιησω το ταδε εργαλειο για τον ταδε λογο και λεει καποιος σε ενα φορουμ ,αγνωστης ιδιοτητας και γνωσεων ,οτι διαφωνει με την χρηση του συγκεκριμενου εργαλειου θα πρεπει να δωσει μια σοβαρη εξηγηση.
το να λεμε οτι "εγω ακουσα οτι αλλες κλινικες χρησιμοπιουν 0,9 μαξ" δεν ειναι αρκετο σαν απαντηση για να αντικρουσει τις γνωσεις ενος γιατρου. γιατι και με αυτη τη λογικη πως εισαι σιγουρος οτι οι πολλοι ειναι οι σωστοι και οχι ο ενας;
γιατι αν οι πολλοι ειναι σωστοι θαπρεπε ολες οι μεταμοσχευσεις να ναι υπερεπιτυχημενες πραγμα που δε βλεπουμε γενικα.
 

Ibarumah

Active Member
θα ηθελα να ακουσω μια αναλυτικη απαντηση με τους λογους που το μεγεθος του puncher που χρησιμοποιηθηκε ειναι λαθος για τη δικη μου περιπτωση. αν καποιος μπορει να το κανει να το δεχτω και να το συζητησω με τον γιατρο.
αλλα να του πω οι αλλοι οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν 0,9 ενω εσυ οχι αρα εισαι λαθος μου φαινεται λιγο παιδιαστικο.
 

Ibarumah

Active Member
Για να επιστρεψουμε στο θεμας μας...
4η μερα μετα τη επεμβαση...λουσιμο πρωι βραδυ οπως και χθες...

111.jpg
2222.jpg
3333.jpg
5555.jpg
6666.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν διαβάσεις προσεκτικά το φόρουμ θα βρεις τις απαντήσεις που θες. Θα μπορούσαμε να γεμίσουμε και εδώ σελίδες με αναλύσεις. Αν το κρίνεις σκόπιμο να το κάνουμε αν και το έχουμε κάνει δεκάδες φορές σε διάσπαρτα νήματα. Εγώ μόνο ένα θα σου πω. Στο workshop του 2017 στην Αθήνα ερωτήθησαν όλα τα τοπ ονόματα για το range των punch που χρησιμοποιούν. Απάντησαν 7 (Lorenzo, Feriduni, Wong, Erdogan, Lapanzula, Shapiro, Ruston ): 0.6-0.9mm. Άρα μην φοβάσαι να του το πεις, δεν θα το θεωρήσει "παιδιαστικό".
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και επειδή θες και τεκμηρίωση, να μια "πρόχειρη" (την έχω ξαναβάλει). Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο να σου στείλω και άλλα (στα Αγγλικά όμως)

1639_image83.jpg
 
Μπλουζα