Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

Ibarumah

Active Member
Τσεκ, μολις μου απαντησε ο γιατρος. πισω βαλαμε περιπου 1000 μοσχευματα (3000 τριχες ηταν τα δικα μου) και τα υπολοιπα 800 μοσχευματα μπροστα (τα οποια ηταν αλλες 2.200 τριχες περιπου)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Λιγα μοσχευματα με πολυ μεγαλο λογο σχεδον 3 προς 1 . Hairline 10-16 μοσχευματα ανα εκατοστο. Το crown σίγουρα θα μαυρισει . Μπροστα θα πρεπει να ριχνεις το μαλλι προς τα μπρος , δε θα μπορεις να το χτενισεις προς τα πισω .Κλασσικη dhi hairline . Στον αριστερο κροταφο , γωνια μπροστα εχει διτριχα και τριτριχα μοσχευματα . Εργαλειο 1,2mm ειναι μεγαλο . Τα αποτελεσματα που θα εχεις θα ειναι αντιστοιχα μεταμοσχευσεων στη dhi . Ο γιατρος εξαλου εκπαιδευε στη Dhi . Ελπιζω να μη πληρωσες πανω απο 2500. Αν πληρωσες εως 2500 τοτε οκ .
 

anargiros88

Well-Known Member
Οσον αφορα τα εργαλεια το χαρτι εγραφε οτι θα χρησιμοποιησει απο 0,8 εως 1.2

Γιατί τόσο μεγάλο ; 1,2 ;
το αυτοματο το οποιο χρησομοποιησε πολυ λιγο

Το αυτόματο που λες τι ακριβώς είναι ;

Γνωρίζεις αν έχει σάιτ ο γιατρός ;
 

Ibarumah

Active Member
makis25, εχει κανει κροταφους στην DHI κολητος μου φιλος και μαρεσει παρα πολυ το αποτελεσμα,οποτε αν ειναι οπως τα λες θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος
 

Ibarumah

Active Member
Γιατί τόσο μεγάλο ; 1,2 ;
Το αυτόματο που λες τι ακριβώς είναι ;

Γνωρίζεις αν έχει σάιτ ο γιατρός ;

To αυτοματο ειναι σαν αυτο που κανει την εξαγωγη αλλα με μοτερ αυτοματο, καποιοι κανουν μονο με τετοιο.
σαιτ τωρα φτιαχνει,μολις ξεκινησε μονος του.
Εγραφε το χαρτι οτι χρησιμοποιει απο 0,8 εως 1.2 γενικα αναλογα με την περιπτωση η δε ξερω τι αλλο. οχι οτι χρησιομοποιησε σε μενα προσωπικα τοσο μεγαλο ντε και καλα.

τεχνικες ερωτησεις μη με πολυρωτατε δεν γνωριζω κ πολλα
 

anargiros88

Well-Known Member
τεχνικες ερωτησεις μη με πολυρωτατε δεν γνωριζω κ πολλα

Καλό θα ήταν μιας και είσαι το πρώτο περιστατικό του γιατρού στο φορουμ να γνώριζες δυο τρία πραγματα παραπάνω . Τεσπά καλή φυτρωση και πάλι και προσοχή στον ύπνο και γενικά τις πρώτες ημέρες που υπάρχει κυνδινος
 

Ibarumah

Active Member
Καλό θα ήταν μιας και είσαι το πρώτο περιστατικό του γιατρού στο φορουμ να γνώριζες δυο τρία πραγματα παραπάνω . Τεσπά καλή φυτρωση και πάλι και προσοχή στον ύπνο και γενικά τις πρώτες ημέρες που υπάρχει κυνδινος

Oπως εκανα και πριν με τον αλλο φιλο,αν υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες αποριες που δε γνωριζω μπορω να ρωτησω απευθειας τον γιατρο και να σας μεταφερω την απαντηση του.
 

Ibarumah

Active Member
Ρε παιδια επειδη καποιος φιλος παραπανω κραζει τη DHI και μου λεει να περιμενει μετριο αποτελεσμα αποτελεσμα σαν αυτα της DHI , μπηκα να δω μια παρουσιαση στη DHI και βλεπω αυτο...
1536912109865_trimmed.png

και καποιοι γραφουν εκει μεσα οτι δε τους αρεσουν οι κροταφοι και κατι τετοια,
Ημαρτον ρε παιδια κοιταξτε πως ηταν και πως εγινε ο ανθρωπος. 20 χρονια νεοτερος.
Μια μικρη παρενθεση εκανα ας μη βγουμε εκτος θεματος ομως,ευχαριστω.
 

Veron

Well-Known Member
Veron, εισαι διαχειριστης? γιατι αν οχι ασε καποιον διαχειριστη να μου κανει παρατηρηση αν δεν τηρω τιους κανονες του φορουμ.
παρακαλω μην αρχισουμε τα ασχετα, ευχαριστωπολυ.

Φιλε οι φωτο σου ειναι σωστες,η νοοτροπια σου ειναι λαθος!
 

makis25

Well-Known Member
Ρε παιδια επειδη καποιος φιλος παραπανω κραζει τη DHI και μου λεει να περιμενει μετριο αποτελεσμα αποτελεσμα σαν αυτα της DHI , μπηκα να δω μια παρουσιαση στη DHI και βλεπω αυτο...
Προβολή συνημμένου 19660
και καποιοι γραφουν εκει μεσα οτι δε τους αρεσουν οι κροταφοι και κατι τετοια,
Ημαρτον ρε παιδια κοιταξτε πως ηταν και πως εγινε ο ανθρωπος. 20 χρονια νεοτερος.
Μια μικρη παρενθεση εκανα ας μη βγουμε εκτος θεματος ομως,ευχαριστω.
το αποτελεσμα που ποσταρες ειναι αν θυμαμαι καλα 2500 γραφτ η και παραπανω , και αυτα μονο στο μπροστα μισο του κεφαλιου. παρ'ολα αυτα νομιζω το παιδι ειχε αμφιβολια ή μια ανησυχία για την πυκνότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
το αποτελεσμα που ποσταρες ειναι αν θυμαμαι καλα 2500 γραφτ η και παραπανω , και αυτα μονο στο μπροστα μισο του κεφαλιου. παρ'ολα αυτα νομιζω το παιδι ειχε αμφιβολια ή μια ανησυχία για την πυκνότητα.

Αυτό που λες είχε 1.300 grafts.
 

vlafo

Well-Known Member
2500 είχε κάνει ο Μogan στο α μισό και ήθελε πυκνότητα πάνω από 45g.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Πολύ καλά θυμάσαι και μάλιστα είναι το ένα από τα δύο καλά αποτελέσματα της dhi.Το άλλο του Αλέξανδρου.
 

vlafo

Well-Known Member
Makis δεν είδα κανείς να σχολιάσει (αν εξαιρέσεις το crown)αν είναι αρκετά τα 800g.
Εκτός από σένα τώρα το είδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
vlafo μου κανε εντυπωση ο λογος , 3 τριχες το μοσχευμα ! φουλαρε τα πολυτριχα . το παιδι φαινεται να εχει χοντρη τριχα , ετσι μου φανηκε απο τις φωτο τις δοτριας . Πιστευω σε πρωτο σταδιο το κραουν θα μαυρισει , θα υπαρχει βελτιωση . Μπροστα φυσικα και δεν ειναι αρκετα τα 800 . Ασε που το χουμε πει πολλες φορες , πως μεγαλυτερο βαρος για αρχη επρεπε να δωσει μπροστα και επειτα πισω. Το μπροστα βλεπουν ολοι που σε αντικριζουν . Το μπροστα βλεπεις κι εσυ καθε μερα στο καθρεφτη . Αλλα τελικα ο γιατρος ισως εφυγε απο τη dhi για λογους που δεν εχουν να κανουν με τις τεχνικες και τις στρατηγικες στη μεταμοσχευση γιατι παλι 15 graft ανα εκατοστο hairline εφτιαξε . Μπροστα επρεπε να βαλει τα διπλασια . Προφανως θα τα βαλει στο επομενο περασμα . Και μετα στο παραεπομενο.
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς θέλω να τονίσω.Ένας από τους καλύτερους γιατρούς της dhi φεύγει και συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο.Καλύπτει crown το οποίο είναι σχετικά εύκολο με λόγο 1g/3h γιατί είναι άδειο και συνεχίζει μπροστά με τα μισά μοσχεύματα.
Άρα δεν είναι μόνο θέμα κλινικής που έχει ένα μοτίβο δουλειάς για τους γνωστούς λόγους αλλά τελικά δεν μπορούνε ούτε οι γιατροί της που φεύγουνε ανεξάρτητοι πλέον.
 
Μπλουζα