Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

Ibarumah

Active Member
Ο λόγος που δεν πήγα σε αυτόν στο κόλονακι αλλά σε αυτόν που πήγα είναι το φόρουμ εδώ.
Από εδώ διάβασα ότι αυτός που πήγα ήταν απτους καλούς της dhi και αφού το διάβασα από μερικούς διαφορετικούς τοτε αποφάσισα να τον ψάξω καλύτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Ναι ήταν από τους καλούς της dhi αλλά όπως βλέπεις ακολουθεί την dhi στρατηγική.... Ευτυχώς η δυστυχώς είσαι ο οδηγος μας για την σόλο καριέρα που ακολουθεί πλέων. Και όπως είπαν τα παιδιά κάποια πράγματα φαίνονται από την αρχή. Το αποτέλεσμα θα το κρίνουμε όλοι στο τέλος... Εγώ προσωπικά σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που προσδοκεις.
 

Ibarumah

Active Member
Ναι ακολουθεί την dhi τακτική,αλλά όπως επειδή προείπα έχει κάνει φίλος μου κολητος στην dhi και μαρεσει πολύ το αποτέλεσμα ,μου αρκεί η τακικτη της dhi.
Εμένα τουλατουλάχιστον.
 

ntthanos

Active Member
Εννοείται το δικό σου κεφάλι βάζεις στη φωτιά... Εσένα ότι σου αρέσει εμείς απλός κρίνουμε το αποτέλεσμα...(οταν θα έρθει η ώρα) και ξανά λέω εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που προσδοκεις
 

Ibarumah

Active Member
Παιδια υστερα απο 100αδες ωρες διαβασματος κατεληξα στο εξης...
δε μπορεις να συγκρινεις πυκνοτητες χρησιμοποιοντας τον λογο graft/σquare cm.
Πρωτα απολα το graft μπορει να ειναι 1τριχο αλλα μπορει ναναι και 6τριχο.
οποτε καποιος με πυκνοτητα 20graft/cm με εναν αλλο με την ιδια ακριβως, ο πρωτος ομως με μονοτριχα ενω ο δευτερος με 4trixa η διαφορα στην εμφανιση ειναι χαοτικη. στη δευτερη περιπτωση μπορει να μιλαμε για 400% περισσοτερες τριχες απτον πρωτο .

μετα αν μιλησουμε για hairs / square cm εχουμε μεγαλη διαφορα αν ενας εχει 80τριχες ανα τετραγωνικο και εχει λεπτη διαμετρο η τριχα του, σε σχεση με εναν αλλο με τις ιδιες τριχες αλλα με χοντρη διαμετρο τριχας.

επισης σημαντικη διαφορα κανει αν η τριχα ειναι ισια ή κατσαρη. οπως επισης και το χρωμα της και το χρωμα του δερματος.

αν διαφωνει καποιος θα ηθελα να το συζητησουμε.
 

Ibarumah

Active Member
Μέρα 13η....
Όλα κυλούν κανονικά,όλες οι νέες τρίχες μεγαλων Ουν δεν έχω δει ακόμα πτώση....
Δυο φωτό από το μπιφτεκακι....
Αρκετή η φαγούρα.κ στη ληπτρια κ στη δοτρια ..

IMG_20181027_061010.jpg
IMG_20181027_061132.jpg
 

Ibarumah

Active Member
Μεθαύριο κλείνω 3 βδομάδες...
Όλα καλά. Δεν έχω δει ακόμα πτώση των νέων τριχών,μεγαλώνουν μόνο .
Επίσης η φαγούρα στη δοτρια παραμένει ...
Αυτά.
 

Veron

Well-Known Member
Μεθαύριο κλείνω 3 βδομάδες...
Όλα καλά. Δεν έχω δει ακόμα πτώση των νέων τριχών,μεγαλώνουν μόνο .
Επίσης η φαγούρα στη δοτρια παραμένει ...
Αυτά.

Για την φαγουρα στην δοτρια εβαζα εναλλαξ αλοε βερα και bepanthol,με ανακουφιζε παρα πολυ!
 

Veron

Well-Known Member
ξεκινησα αλοε βερα και μπεπανθολ μετα απο 10 μερες απο την μ.μ για καμια βδομαδα max. τρελη ανακουφιση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
αυτο λεω στην εβδομαδα max η δοτρια ηταν σαν καινουργια. Εγω ειχα κατι σαν μυρμηγκιές-φαγούρα
 

Ibarumah

Active Member
Παιδια να ρωτησω κατι... οσον αφορα την κατασταση της δοτριας....
εφοσον μετα απο 15+ μερες η δοτρια εχει καθαρισει... γιατι λετε να περιμενει καποιος αρκετες ακομα βδομαδες για να δουμε την κατασταση της ? τι αλλαζει μετα απο καιρο;

και αλλη μια σχετικη ερωτηση... στην περιπτωση καποιου που εχει κανει 1-2 fue επεμβασεις... αν του παει το κοντο στη δοτρια μεχρι τι μηκος ειναι επιτρεπτο για να ναι μεν κοντες οι τριχες αλλα να μη φαινονται τα κενα? πχ με τη μηχανη με τη δευτερη σκαλα ειναι οκ;
ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ibarumah

Active Member
Ενα update... εκλεισα 3 βδομαδες.... δεν εχουν πεσει καθολου τα νεα μαλλια αντιθετως συνεχιζουν να μεγαλωνουν... επισης στη περιοχη των νεων μαλλιων παρατηρω ενα ελαφρυ κοκκινισμα καθως και κανα σπυρακι απο δω κ απ οεκει.
περιεργο, σε αλλες περιπτωσεις που διαβαζω μεχρι τον μηνα εχουν πεσει σχεδον ολα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Δεν είπες φίλε μου κάτι καινούργιο. Για αυτό δεν ασχολείται κανείς. Όλα καλά. Συνεχίζεις και αναμένεις. Θα τα πούμε σε 2-3 μήνες.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παιδια να ρωτησω κατι... οσον αφορα την κατασταση της δοτριας....
εφοσον μετα απο 15+ μερες η δοτρια εχει καθαρισει... γιατι λετε να περιμενει καποιος αρκετες ακομα βδομαδες για να δουμε την κατασταση της ? τι αλλαζει μετα απο καιρο;

Η δοτρια θα επουλωνεται αρκετο καιρο αφου καθαρισει και καποια διπλανα τριχοθυλακια αν εχουν σοκαριστει και εχουν ριξει την τριχα μετα απο καιρο θα ξαναδωσουν τριχα.
Ετσι η εικονα της δοτριας με αυτο τον τροπο θα βελτιωθει και θα καλυφθουν μικρα κενα που μπορει να βλεπεις τον πρωτο καιρο.

και αλλη μια σχετικη ερωτηση... στην περιπτωση καποιου που εχει κανει 1-2 fue επεμβασεις... αν του παει το κοντο στη δοτρια μεχρι τι μηκος ειναι επιτρεπτο για να ναι μεν κοντες οι τριχες αλλα να μη φαινονται τα κενα? πχ με τη μηχανη με τη δευτερη σκαλα ειναι οκ;

Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και παιζουν πολλα ρολο για το ποσο κοντα μπορεις να κουρεψεις το μαλλι σου.. δοκιμαζεις και βλεπεις.
Ελπιζω να σε καλυψα.. ;)
 
Μπλουζα