Heraklistang, fue, 2700 grafts, 21/04/2016

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτο ενοουσα και εγω σε υγρο απλα δεν ηξερα πως να το αναφερω γιατι δεν ξερω πως λεγονται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Δηλαδή πρώτη φορά το βλέπεται αυτό;
Εγώ από τότε που πρωτοείδα video μεταμόσχευσης πριν πολλά χρόνια στο γάντι τα θυμάμαι τα grafts σχεδόν πάντα.
Και μιλάω για κορυφαίους γιατρούς ,όχι άμπαλους.
Και μάλιστα όχι μόνο κατά την εισαγωγή αλλά και κατά την εξαγωγή να τα βάζει η βοηθός στο γάντι για ταχύτητα και μόλις μαζευτούν κάμποσα μεσα στο υγρό μετά.
Στην εισαγωγή με choi pen φυσικά και δεν χρειάζεται αφού μπαίνουν κατευθείαν στο pen.

Τώρα ρε Μίτσο σοβαρά, λες κάνουν μεταμόσχευση με την πούδρα στο γάντι;
 
Δηλαδή πρώτη φορά το βλέπεται αυτό;
Εγώ από τότε που πρωτοείδα video μεταμόσχευσης πριν πολλά χρόνια στο γάντι τα θυμάμαι τα grafts σχεδόν πάντα.
Και μιλάω για κορυφαίους γιατρούς ,όχι άμπαλους.
Και μάλιστα όχι μόνο κατά την εισαγωγή αλλά και κατά την εξαγωγή να τα βάζει η βοηθός στο γάντι για ταχύτητα και μόλις μαζευτούν κάμποσα μεσα στο υγρό μετά.
Στην εισαγωγή με choi pen φυσικά και δεν χρειάζεται αφού μπαίνουν κατευθείαν στο pen.

Τώρα ρε Μίτσο σοβαρά, λες κάνουν μεταμόσχευση με την πούδρα στο γάντι;

ο mikegat κάλυψε με την απάντηση του. Πάντα έτσι γίνετε με τα μοσχεύματα στο γάντι. Στη φωτογραφία τα μοσχεύματα είναι στο δισκάκι από πίσω. Φανταστήκατε να έπαιρνε ένα, ένα από πίσω για να τα τοποθετά; Αυτά στο χέρι διατηρούντε συνεχώς ενυδατωμένα. Θεωρώ ότι στην HDC ξέρουν τι κάνουν, πως αλλιώς θα είχαν τόσο καλά αποτελέσματα;

Το έψαξα και εγώ λίγο διαπιστώνοντας ότι όλες οι καλές κλινικές είναι με λαβίδες που δουλεύουν. Με πενάκι δουλεύουν αυταί που δεν έχουν καλούς και γρήγορους placers.

Όσο για την τιμή, τα €2,5 πιστεύω πρέπει να συγκρίνουμε όμοια πράγματα εκ του αποτελέσματος. Παρόμοιες κλινικές στην Ευρώπη με αποτελέσματα επιπέδου HDC χρεώνουν 3 και 4 ευρώ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
value for money ειναι η h*c αλλα δε το καταλαβενουν πολλοι.
Καλη τιμη με σχεση με υπολοιπη ευρωπη-αμερικη με αξιοπρεπεστατα αποτελεσματα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Mike εχεις δικιο εκει που δουλευουν λαβιδα και οπες τα τοποθετουν στο γαντι οι περισσοτεροι. κυριως πριν την εισαγωγη για να κερδιζουν σε ταχυτητα πιθανον.
απλα μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειχα δει κατι τετοιο σε μενα.. τα εβαζαν σε αποστειρωμενη γαζα την οποια οταν εβαζαν αρκετα τη διπλωναν και την εδιναν στα κοριτσια στο μικροσκοπιο οι οποιες τα εβαζαν στο θρεπτικο υλικο.


Το έψαξα και εγώ λίγο διαπιστώνοντας ότι όλες οι καλές κλινικές είναι με λαβίδες που δουλεύουν. Με πενάκι δουλεύουν αυταί που δεν έχουν καλούς και γρήγορους placers.

Όσο για την τιμή, τα €2,5 πιστεύω πρέπει να συγκρίνουμε όμοια πράγματα εκ του αποτελέσματος. Παρόμοιες κλινικές στην Ευρώπη με αποτελέσματα επιπέδου HDC χρεώνουν 3 και 4 ευρώ.

Ηρακλη υπαρχουν και top ιατροι οι οποιοι δουλευουν pen choi οπως ο Lorenzo δεν εχει να κανει με τους placers. ειναι μεγαλη συζητηση γιατι καποιοι δουλευουν με οπες και αλλοι με pen.

για την τιμη που λες δεν μπορεις να συγκρινεις κλινικη στην κυπρο με μια κλινικη στην Αμερικη η τον Καναδα. αν εχουν ιδιες τιμες τοτε η κυπρος ειναι ακριβη. παιζει πολυ μεγαλο ρολο το βιοτικο επιπεδο και το κοστος ζωης της καθε χωρας.
εκτος απο καποιες εξαιρεσεις οπως ο Lorenzo στην Ισπανια o οποιος επειδη ειναι παγκοσμιως γνωστος παιζει με τις τιμες που θελει.
ειδικα για σενα που ειναι η 2η επεμβαση σου επρεπε να γινει καλυτερη τιμη απο αυτη που γινεται γενικα. εκτος και αν εγινε και δεν θα ηθελες να αναφερθεις γιατι στην αρχη ειχες πει οτι η τιμη ηταν πολυ καλη.
 

tasos33

Well-Known Member
Πιστεύω οτι του έκαναν καλύτερη τιμή αλλα αν ο φίλος δε θέλει να το παραδεχτεί δεν τρέχει τίποτα, τα 2.5e ana graft για τον έλληνα έναι πολλα αλλα για καποιες αλλες χώρες ειναι πολύ δίκαιη τιμή σε συναρτηση με τα αποτελεσματα της hdc..θα μπορούσαν να κανουν κάποια προσφορά για μέλη του φόρουμ όπως κανει πχ ο γεωργιου , με αυτον τον τρόπο εμένα πχ θα με δούνε στο κρεβάτι του πόνου
 

tasos33

Well-Known Member
2.4999999 σαν την βενζίνη ένα πράμα..ο Γεωργίου απ όσο έχω δει σε διαφήμιση εδω κανει 25% σε μέλη του φόρουμ που θα πάνε όμως σε consulation στην Ελλάδα....κατα ποσό ισχύει κ τι ψιλα γράμματα έχει δεν γνωριζω
 

mikegad

Well-Known Member
Το θέμα είναι πως μάλλον το 25% είναι στις τιμές καταλόγου ,δηλαδή (αντιγραφή από το site του)
For the first 1000 grafts the cost is € 4 per graft
All additional grafts cost € 3 per graft

και όχι στην ανεπίσημη τιμή που παίρνουν όλοι έτσι κι αλλιώς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παιδιά καλό Πάσχα. Μια ευχαριστη έκπληξη είχα χθές (8 μέρες μετά την επέμβαση) όταν σε οικογενειακό τραπέζι 20 ατόμων, μόνο 2 είχαν παρατηρήσει κάποια αλλαγή στα μαλλιά μου, όπου τους τράβηξε την προσοχή ότι είχα κόψει πολύ κοντά. Φυσικά σε κάποιους το ανάφερα δεν ντρέπομαι γι αυτό.

Η δότρια περιοχή έχει σχεδόν αποκατασταθεί πλήρως, τουλάχιστο εμφανισιακά και η περιοχή της τοποθέτησης αρχίζει να δένει με το υπόλοιπο μαλλί σιγά σιγά. Πιστεύω ακόμα μια βδομάδα και θα είναι όλα ομαλά.

Αυτό είναι πολύ θετικό για όσους προβληματίζονται να εμφανίζονται σε κόσμο μετά την επέμβαση.

Την Τετάρτη 12 μέρες μετά θα κάνω την πρώτη μου επαφή στο γραφείο και θα σας πω αντιδράσεις :)

Ανεβάζω και σημερινή φωτογραφία.

Οσο αφορά το θέμα της τιμής συμμερίζομαι γενικά την άποψη όλων αλλά θεωρώ ότι ό κάθε ένας έχει τα δικά standards και παραμέτρους αξιολογώντας διαφορετικά.
 

Συνημμένα

  • 9 days after.jpg
    9 days after.jpg
    69.6 KB · Προβολές: 541

aeratos28

Just aeratos
ωραίος ο φίλος heraklistang..καλα αποτελέσματα να έχεις man.?temple points που είχες σημειώσει σε κάτι φωτό σου πως και δεν τα φτιάξατε?νομίζω ήθελε λιγα grafts και εκεί.
 
Καλημέρα παιδια. 3η μέρα στη δουλεία σήμερα, παμε πολύ καλα. Καποια σχόλια του τύπου, άλλαξες Look, γιατί ψυλοκουρεύτηκες αλλά περιορισμένα.

Μια μεγάλη συμβουλή για όσους σας επηρεάζει αυτό το θέμα. Εαν έχετε προγραμματισμένη μεταμόσχευση, κουρευτείτε κοντά μερικές βδομάδες πριν για να σας συνηθίσουν στο γραφείο και να μην διερωτηθούν για την αλλαγή
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατι αν κουρευτουν βδομαδες πριν τις ιδιες ερωτησεις δεν θα κανουν?Δεν θα φανει περιεργο?
 

sven

Active Member
Μάλλον εννοεί ότι αν πας κοντοκουρεμένος μετά από μμ στην δουλειά λόγο ότι δεν ότι δεν σε έχουν συνηθίσει έτσι , θα εστιάζουν το βλέμμα τους στο κεφάλι λόγο του νέου look και πιθανόν να υπάρχει κοκκινίλα ή κακαδακια να μην έχουν φύγει εντελώς αν πάει κάποιος αρκετά νωρίς Θα σε κοιτάνε εκεί και το μυαλό σου θα πηγαίνει συνέχεια μην πάρουν πρεφα οτι έκανες επέμβαση.
 
Μάλλον εννοεί ότι αν πας κοντοκουρεμένος μετά από μμ στην δουλειά λόγο ότι δεν ότι δεν σε έχουν συνηθίσει έτσι , θα εστιάζουν το βλέμμα τους στο κεφάλι λόγο του νέου look και πιθανόν να υπάρχει κοκκινίλα ή κακαδακια να μην έχουν φύγει εντελώς αν πάει κάποιος αρκετά νωρίς Θα σε κοιτάνε εκεί και το μυαλό σου θα πηγαίνει συνέχεια μην πάρουν πρεφα οτι έκανες επέμβαση.

Ακριβώς αυτό φίλε. Πηγαίνοντας 4 βδομαδες δουλεια με ενα στρατιωτικό κούρεμα, πλεόν όλοι θα έχουν κάνει το σχόλιο τους για το νέο σου λουκ και το μαλλι σου. Ετσι όταν την σε 6 βδομάδες πας δουλειά μετά από 2 βδομάδες μεταμόσχευση δεν πρόκειτε να σε ξαναρωτήσουν για τι τα έκοψες κοντα :)
 

piros75

Well-Known Member
Θα σε ρωτήσουν όμως: "τι είναι όλες αυτές οι νέες τριχούλες στο κεφάλι σου, βρε μπας και έκανες μεταμόσχευση;" χαχαχαχα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν ειναι ασχετοι περι μεταμοσχευσεων δε καταλαβενουν τιποτα.
 

naruto

Well-Known Member
Κ να πουνε τιποτα,και να καταλαβουνε τιποτα τι εγινε ρε παιδεια?Ξεκολατε πια με αυτο το κομπλεξ.
Εδω αλλοι ρισκαρουνε το συκωτι τους κ την υγεια τους για να ''φουσκωσουν''
Γκομενες πανε κ βαζουν εμφυτευματα σε βυζια-κωλο και μετα τα επειδυκνυουν κ ολας ολο καμαρι...

Εγω οταν ερθει η σειρα μου πρωτος πρωτος θα το πω σε δικους μου κ συναδελφους.Σιγα μην ντραπω δηλαδη η στεναχορηθω για καποιο κακεντρεχες σχολιο
 
Μπλουζα