Heraklistang, fue, 2200 grafts, 17/4/2014

leas

Well-Known Member
heraklistang ελπίζω να είσαι χαρούμενος με το αποτέλεσμα σου..Γνωρίζεις πόσα grafts έχεις ακόμη διαθέσιμα στην δότρια και ακόμη τι ηλικία έχεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον φαντασου να μην ελεγες...φαίνεται να πήγε καλά....βάλε και καμια πανοραμική....

Χαμός θα γινοταν


Συνεχως πηγαινουν να παρουσιασουν διαφορετικα τα λογια μου μερικα ατομα. (sven,dimitris και αλλοι)
Ειπα βαλε (πανοραμικη) αρα για να το λεω δεν αρκουμε σε αυτες. Ειπα (φενεται να πηγε καλα) εδω παλι δειχνω την επιφυλαξη μου.
Αντε γιατι δε χαμπαριαζω μην αρχιζω και βγαλω πολλα απλυτα στην φορα και δεν θα ξερουν που να κρυφτουν.
 

giannis1991

Well-Known Member
Γιαννη γτ δεν τα βγαζεις τα απλυτα αν ξερεις κατι που μπορει να βοηθησει προφανως στην παραπλανηση???
 

nine

Active Member
Το μαλλακι ακομη δεν στρωνει καλα αποτι βλεπω.
Σκεφτεσαι να τα αφησεις πιο μακρια? θα με ενδιεφερε να δω την hairline στο 18μηνο .
Για 2200 grafts Τα πηγες καλα.

johnjohn βλεπω σε αρκετα posts σου λες για παραπανω χρονο μετα την μμ για το στρωσιμο συγκεκριμενα.
εννοεις οτι αλλαζει η ποιοτητα της τριχας και ερχεται η μορφη της κανονικης τριχας που ειχες προ μμ σε εκεινα τα σημεια;

δηλαδη καποιος με δυνατη hairline μετα την μμ δεν μπορει να τα στρωσει φραντζα ολα πισω με πιστολακι αν τα αφησει μακρια;
νομιζω πως το στυλ της τριχας εχει να κανει και για ολους χωρις να εχουν κανει μμ.
αλλοι εχουν, ισια, σγουρη κλπ και δυσκολευει το styling.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
johnjohn βλεπω σε αρκετα posts σου λες για παραπανω χρονο μετα την μμ για το στρωσιμο συγκεκριμενα.
εννοεις οτι αλλαζει η ποιοτητα της τριχας και ερχεται η μορφη της κανονικης τριχας που ειχες προ μμ σε εκεινα τα σημεια;

δηλαδη καποιος με δυνατη hairline μετα την μμ δεν μπορει να τα στρωσει φραντζα ολα πισω με πιστολακι αν τα αφησει μακρια;
νομιζω πως το στυλ της τριχας εχει να κανει και για ολους χωρις να εχουν κανει μμ.
αλλοι εχουν, ισια, σγουρη κλπ και δυσκολευει το styling.


Nαι αυτο εννοω, κοιταζα προσεκτικα τις φωτογραφιες μου καθε μηνος απο την αρχη.
Επειδη κραταω αρχειο 5 χρονια με φωτογραφιες εως τωρα εχω παρατηρησει οτι χρειαζεται πολυ περισσοτερος χρονος απο το 12μηνο για να στρωσει το μαλλακι οπως και πριν.
Ακομη και με πιστολακι που εγω το χρησιμοποιω μια ζωη δεν εστρωνε με τιποτα.
Ειχα ανεβασει 2 συγκριτικες φωτογραφιες για να δωσω ενα παραδειγμα.
Τωρα δεν ξερω εαν ισχυει σε ολων των ειδων τριχας αυτο πχ στο σγουρο ισως να ισχυει κατι αλλο,αλλα αποτι θυμαμε ακομη και στον cvial εχει το προβλημα του στρωσιματος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ότι απλυτο λες john ότι έχεις ,να το βγάλεις στην φορά..το ντομπρο αυτό είναι φίλε.να το κάνεις και όχι να το λες απλά.μην μένουμε σε υποθέσεις μόνο.πες ότι έχεις να πεις
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
giannis1991 και φιλτατε aerate δεν εχει να κανει με τον δημητρη και την κλινικη του για να ξεκαθαρισουμε.
Ειναι περιπλοκο το θεμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αερατε δεν ειναι ευκολο να μιλησεις για κατι γιατι θα σου πουν οτι εχεις σκοπιμοτητα. Και εγω ξερω 2 αρκετα σοβαρα πραγματα τα οποια ειναι 100% αληθεια γιατι το εχω τσεκαρει και μου τα ειπαν μελη του φορουμ. Ουτε εχω πει κατι και ουτε προκειται να πω. Οι φασαριες και οι παρεξηγησεις ξεκινανε πανευκολα οπως ειδαμε πολλες φορες. Και δεν εχω καμια διαθεση για τετοιες κουβεντες.
 

athenian

Well-Known Member
Αερατε δεν ειναι ευκολο να μιλησεις για κατι γιατι θα σου πουν οτι εχεις σκοπιμοτητα. Και εγω ξερω 2 αρκετα σοβαρα πραγματα τα οποια ειναι 100% αληθεια γιατι το εχω τσεκαρει και μου τα ειπαν μελη του φορουμ. Ουτε εχω πει κατι και ουτε προκειται να πω. Οι φασαριες και οι παρεξηγησεις ξεκινανε πανευκολα οπως ειδαμε πολλες φορες. Και δεν εχω καμια διαθεση για τετοιες κουβεντες.
Αν παντως εχουν να κανουν με τις κλινικες ειστε συνεργοι σε περιπωση που ξερετε πραγματα και δεν μιλατε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Ε ναι ρε φιλε δεν ειμαστε για να πεταμε λεφτα και κυριως να μας γ@μιεται η ψυχολογια.Αν ξερεις κατι για καποια κλινικη και δεν θες να το γραψεις δημοσια ξεκινα να στελνεις πμ ξερω γω η κατι τετοιο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ε ναι ρε φιλε δεν ειμαστε για να πεταμε λεφτα και κυριως να μας γ@μιεται η ψυχολογια.Αν ξερεις κατι για καποια κλινικη και δεν θες να το γραψεις δημοσια ξεκινα να στελνεις πμ ξερω γω η κατι τετοιο.

Παιδια ολοι λιγο πολυ που διαβαζουμε χρονια το φορουμ ξερουμε τι παιζει με την καθε κλινικη,ειτε ειναι κυπρος ειτε ειναι Ελλαδα.
Ξερουμε τα σφαλματα της καθε κλινικης.
 

tasos33

Well-Known Member
Παίδες μη χαλάμε το νήμα,ο Ηρακλής πρεπει να βάλει μερικές φωτο ακόμα κυρίως πανοραμικες για να σχηματισουμε καλυτερα άποψη.

2700 έβαλε όχι 2200…τα 2200 ηταν η πρωτη του μμ στο crown
 

Geo246

Member
Nαι αυτο εννοω, κοιταζα προσεκτικα τις φωτογραφιες μου καθε μηνος απο την αρχη.
... εχω παρατηρησει οτι χρειαζεται πολυ περισσοτερος χρονος απο το 12μηνο για να στρωσει το μαλλακι οπως και πριν.
Δηλαδή για πόσο χρόνο μιλάμε;
 

koumparos

Well-Known Member
Προσωπικα εμενα οι φωτος δεν με καλυπτουν και θα ηθελα να δω μια πανοραμικη με φωτισμο ημερας να δουμε πως εδεσε η πρωτη με την δευτερη μμ.
 

tasos33

Well-Known Member
Οπως ειπαμε θα πρεπει να βαλει ο Ηρακλης μερικες φωτο ακομα για να εχουμε μια καλυτερη εικονα.

το παρακατω Link ειναι η δευτερη του μμ.
http://www.hairlossgr.com/threads/heraklistang-fue-2700-grafts-21-04-2016.10778/page-5#post-174148

Παμε τωρα σε καποια στοιχεια.

Ο Ηρακλης ετσι οπως φαινεται απο το συνολικο φωτογραφικο υλικο εχει μια μεγαλη επιφανεια προς καλυψη, απο hairline εως crown και εχει χρησιμοποιησει εως τωρα σχεδον 5000graft χωρις να ξερουμε τον λογο ο οποιος ειναι πολυ σημαντικος για την συνολικη εκτιμηση.

Αυτο για το οποιο ειμαστε βεβαιοι απο τις φωτο ειναι η πολυ καλη διαχειρηση της δοτριας η οποια μετα απο 5000 Graft δειχνει ανεπαφη, Ηρακλη αν σου εχουνν πει ποσα graft εχεις διαθεσιμα πες το μας.
Απο τις εψς τωρα φωτο οι οποιες ειναι περισσοτερο σε συνθηκες δωτατιου το αποτελεσμα δειχνει αρκετα καλο, με ισοποση κατανομη grft για το μπροστινο κομματι της μμ, αντιθετα με την πρακτικη της hdc η οποια συνηθως κανει πιο πυκνη την hairline και υστερει πιο πισω.

Στις περισσοτερες περιπτωσεις μμ σε hairline ,a kai b ζωνη η κλινικη χρησιμοποιει περισσοτερα απο 3000 graft, ενδεικτικα το μελος που εκανε πριν λιγες μερες εκει για την ιδια επιφανεια του εβαλαν 3200, αν δεν κανω λαθος.

Τα πιο εμπειρα ματια ακομα και σε αυτες τις φωτο που δεν εινιαι οι πιο καταλληλες βλεπουν πως το μονο πολυ καλο ειναι η φυσικοτητα και ο σχεδιασμος, η πυκνοτητα η οποια αν μπουν αλλες φωτο πολυ φωτεινες θα διαφοροποιηθει σιγουρα και αυτο ειναι βεβαιο διοτi τα 2700 πολυ απλα δεν επαρκουν αφου στην επιφανεια των 70cm περιπου οπως την υπολογιζω η πυκνοτητα πρεπει να ανερχεται περιπου στα 40g/cm.

Βλεπωντας την δοτρια του και με γνωμονα την εξελιξη της τριχοπτωσης η οποια θα συνεχιστει στο οριο β με γ ζωνη, νομιζω εκει δεν πρεπει να εχει βαλει μαλλια, η κλινικη θα πρεπει να του εχει κρατησει μοσχευματα ωστε να κανει και μια τριτη μμ στο μελλον ωστε να καλυψει το κενο που θα δημιουργηθει αλλα και να ο προχωρησει σε πυκνωση οπου και αν χρειαζεται
 
Παιδιά καλησπέρα, ευχαριστώ για τα σχόλια.

Να πω γενικά ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος και θα ήθελα να τονίσω κάτι πολύ σημαντικό το οποίο εφαρμόζω και σε άλλες καταστάσεις της ζωής μου. "Σημασία έχει το αποτέλεσμα". Προσωπικά δεν ρώτησα ποτέ πόσα grafts μου έβαλαν, ούτε πόση πυκνότητα, ούτε θέλω να ξέρω τι υπάρχει από κάτω με flash. Αυτό που μετρά είναι ότι ξυπνώ το πρωί, νιώθω ωραία και νιώθουν και οι άλλοι ωραία που με βλέπουν :)

Σχετικά με αυτά που ρωτάτε

- Θα βάλω πανοραμική με φλασ με την πρώτη ευκαιρία
- Υπάρχει μια περιοχή μεταξύ crown και μπροστά που δεν έχουν μπει grafts. Αυτή τι στιγμή και αισιοδοξώ μέχρι και τα επόμενα χρόνια δεν είναι ορατή η αραιότητα που υπάρχει και έτσι δεν με ενοχλεί. Ευχομαι να χρειαστεί να ασχοληθώ με αυτό το κομάτι όταν πλέον θα φτάσω σε μια ηλικία που δεν θα με ενδιαφέρουν οι τριχες :)
- Δεν θυμάμαι πόσα grafts έχω διαθέσιμα ακόμα αλλά σίγουρα έχω
- Η δότρια μου ειναι μια χαρά, σύμφωνα και με τον κομωτή μου, ακόμα και σε πολύ κοντό κούρεμα
- Είμαι 34 χρονών
 

Tsek

Well-Known Member
Φίλε αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου όταν ξυπνάς όλα τα άλλα περιττεύουν.. για τον εαυτό μας την κάνουμε όλη αυτή την διαδικασία. Όχι για να μας κρίνει ο Α και ο Β.

Θα ήθελα να ξέρω όμως τι εννοούν οι συμφορουμίτες ως προς τα "άπλυτα" της κλινικής... παίζει τοπίκ;; ψεύτικες φωτογραφίες;;; κακά αποτελέσματα που αποσιωπούνται;;
 
Μπλουζα