Heisenberg, fue, 2974 grafts, 4-5/1/2016

koumparos

Well-Known Member
Ναι φιλε μου με τις φωτογραφιες που ανεβασες η hairline ειναι αφαντη.Στον 4 μηνα μια χαρα φωτος εβαλες πεντακαθαρες .Ποσο δυσκολο ειναι να βαλεις 3 φωτο μπροστινες με κανονικο φωτισμο μια για καθε κροταφο και μια πανοραμικη να δουμε πυκνοτητα?Στον 6 εισαι εχεις ακομα 2 μηνες δυνατους για φυτρωση και δε χρειαζεται να αμφιβαλεις για το αποτελεσμα σου.Τεσπα καλη συνεχεια σου ευχομαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Heis κανε φωτογραφικη προπόνηση γιατί οι του επόμενου μήνα θα έχουν περισσότερο ενδιαφέρον,άλλωστε ακόμα είναι εν εξελιξη

Θα αλλάξω επάγγελμα και θα γίνω φωτογράφος στο τέλος! :D

αυτό είναι πολύ εύκολο να το κάνεις..σκεψου να τα κρατάει ο cvial κολλημένα και πίσω όπως τα κρατας εσύ..σακης ρουβας θα είναι..ελπίζω να καταλαβαίνεις τις διαφορές με τις δικές σου φωτο

Τα μαλλιά μου δε στέκονται όπως του cvial απο μόνα τους, αυτό προσπαθώ να εξηγήσω

heis δωσε μια πανοραμικη φιλε με φλας να δουμε τι γινεται και τους επομενους μηνες να φανει η διαφορα. δες δυο που ειχα βαλει εγω στο 5μηνο και παλι τα ακουγα. μου ελεγαν μερικοι για αλληλοεπικαλυψεις με μαμα μαλλια και τετοια. να παω να βαλω ενα φως πανω απο το κεφαλι και να βγαλω φωτο. αυτα ειναι μηνυματα που υπαρχουν στο νημα μου. δεν τα φανταστηκα. :)

http://s6.postimg.org/meijjzxo1/20151029_232138.jpg
http://s6.postimg.org/4yodiaypd/20151029_224722.jpg


οντως δεν το ειχα προσεξει cvial βαλε καμια φωτο στο νημα να δουμε τους υπολοιπους μηνες μεχρι την ολοκληρωση. ;)

Να κι άλλες 2 πανοραμικές με φλάς
 

Συνημμένα

  • IMG_20160720_220743_cropped.jpg
    IMG_20160720_220743_cropped.jpg
    588.9 KB · Προβολές: 522
  • IMG_20160720_220555_cropped.jpg
    IMG_20160720_220555_cropped.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 524

koumparos

Well-Known Member
Φιλε μου πας πολυ καλα μπραβο.Αφησε λιγο ποιο μακρυα τα μαλακια μπροστα απο δω και περα και στο 8μηνο θα εχεις μια πολυ δυνατη hairline.
 

salonikios30

Active Member
Οπως προειπα φαινεται πολυ καλο αποτελεσμα,απολαυσε το, απλα απο πλευρας μας μια που μπηκες στην διαδικασια βγαλε μια να φαινεται σχεδιασμος hairline στο ηλιο με τα μαλια πισω οσο μπορεις να δουμε κ πυκνωτητα το δεσιμο με τα μαμα κτλ. Απολαυσε το φιλος!
 
Καλημέρα και καλο μήνα σε όλους, πλησιάζουμε τους 8 μήνες απο την επέμβαση σε λίγες μέρες οπότε βάζω κάποιες φωτογραφίες. Η μια είναι σε εξωτερικό χώρο και κάτω απο το φως του ήλιου και η άλλη πάλι κάτω απο τέντα. Κάποια στιγμή θα βάλω και μια πανοραμική με φλάς.
 

Συνημμένα

  • IMG_20160901_094509_cropped.jpg
    IMG_20160901_094509_cropped.jpg
    1,011 KB · Προβολές: 441
  • IMG_20160901_093312_cropped.jpg
    IMG_20160901_093312_cropped.jpg
    462.4 KB · Προβολές: 433
Τα σχολια σου ποια ειναι?Εισαι ευχαριστημενος?Περιμενες κατι περισσοτερο?

Είμαι ευχαριστημένος, η τωρινή εικόνα μου δεν έχει καμία σχέση με την προ μμ. Αν δώσει λίγο παραπάνω πύκνωση στη μέση τότε θα είναι τέλεια αλλά και έτσι να μείνει πιστεύω οτι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Heis στους κροταφους που ειχες κυριως το θεμα δεν βγαζεις ακρη απο αυτες τις φωτο βαλε 5-6 φωτογραφιες και μια πανοραμικη να δουμε τι εγινε. Ετσι χτενισμενα πανω οπως τα εχεις. Στη μεση της hairline ειναι μαμα μαλλι η ειχατε κατεβασει με μεταμοσχευμενα;
 
Heis στους κροταφους που ειχες κυριως το θεμα δεν βγαζεις ακρη απο αυτες τις φωτο βαλε 5-6 φωτογραφιες και μια πανοραμικη να δουμε τι εγινε. Ετσι χτενισμενα πανω οπως τα εχεις. Στη μεση της hairline ειναι μαμα μαλλι η ειχατε κατεβασει με μεταμοσχευμενα;

Όχι, η hairline δεν κατέβηκε καθόλου. Βάζω μερικές ακόμα και θα βάλω και την πανοραμική κάποια στιγμή
 

Συνημμένα

  • 173736_cropped.jpg
    173736_cropped.jpg
    983.9 KB · Προβολές: 397
  • IMG_20160901_173152_cropped.jpg
    IMG_20160901_173152_cropped.jpg
    1 MB · Προβολές: 400
  • IMG_20160901_172844.jpg
    IMG_20160901_172844.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 393
  • IMG_20160901_170258_cropped.jpg
    IMG_20160901_170258_cropped.jpg
    973.8 KB · Προβολές: 380

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
οι 2 πρώτες που ανέβασες,είναι πολύ καλές από ανάλυση..όμως είναι πολυ κοντά τραβηγμένες.το κέντρο της hairline βλέπουμε μόνο και τίποτα άλλο.παρολα αυτα φαινεται πως ειναι αρκετα αραιη που δεν δικαιολογειται..σχεδον 3000 grafts ,χωρις κατεβασμα και με αρκετα ηδη μαλλια θα περιμενα πολυ μεγαλυτερη πυκνωση..οι άλλες 4 που εβαλες, δεν βγάζουν κανένα συμπέρασμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
οι φωτο στους κροταφους ειναι σκοτεινες heis για ζουμ ουτε συζητηση μια θολουρα βλεπω. παντως απο οτι διακρινω η hairline στους κροταφους και λιγο πιο μεσα δεν εχει την πυκνοτητα που θα επρεπε συμφωνα με τον αριθμο των μοσχευματων και την περιοχη που πηγαν να καλυψουν.
εφοσον δεν μπηκαν αναμεσα σε μαμα μαλλια εβαλαν φουλ κροταφους 2974 γκραφτς.
οταν μπορεσεις η τραβα φωτο κροταφους με φλας η βγαλτες σε εξωτερικο φως χωρις χερι πανω απο το κεφαλι. και μια πανοραμικη με φως να καταλαβουμε τη φυτρωση.
 
οι 2 πρώτες που ανέβασες,είναι πολύ καλές από ανάλυση..όμως είναι πολυ κοντά τραβηγμένες.το κέντρο της hairline βλέπουμε μόνο και τίποτα άλλο.παρολα αυτα φαινεται πως ειναι αρκετα αραιη που δεν δικαιολογειται..σχεδον 3000 grafts ,χωρις κατεβασμα και με αρκετα ηδη μαλλια θα περιμενα πολυ μεγαλυτερη πυκνωση..οι άλλες 4 που εβαλες, δεν βγάζουν κανένα συμπέρασμα.

Οι 2 πρώτες είναι σε άμεση έκθεση στον ήλιο φίλε, οι χειρότερες δυνατές συνθήκες δηλαδή και τις έβαλα επίτηδες για να φανεί το αποτέλεσμα. Οι άλλες είναι σε εσωτερικό χώρο και δείχνουν τους κροτάφους όπως μου ζήτησε ο Δημήτρης.

οι φωτο στους κροταφους ειναι σκοτεινες heis για ζουμ ουτε συζητηση μια θολουρα βλεπω. παντως απο οτι διακρινω η hairline στους κροταφους και λιγο πιο μεσα δεν εχει την πυκνοτητα που θα επρεπε συμφωνα με τον αριθμο των μοσχευματων και την περιοχη που πηγαν να καλυψουν.
εφοσον δεν μπηκαν αναμεσα σε μαμα μαλλια εβαλαν φουλ κροταφους 2974 γκραφτς.
οταν μπορεσεις η τραβα φωτο κροταφους με φλας η βγαλτες σε εξωτερικο φως χωρις χερι πανω απο το κεφαλι. και μια πανοραμικη με φως να καταλαβουμε τη φυτρωση.

Φίλε έχω βάλει πάρα πολλές φωτογραφίες από την πρώτη στιγμή. Αν πας μερικές σελίδες πιο πίσω στις φωτός τις ημέρες της επέμβασης θα δεις που έχουν και που δεν έχουν βάλει. Να με ρωτάτε για πράγματα που δε φαίνονται το καταλαβαίνω ρε παιδιά αλλά όχι γι αυτά που φαίνονται ξεκάθαρα σε προηγούμενες φωτογραφίες.
Όπως έχω επίσης ξαναπεί δεν έχω ψηφιακή φωτογραφική μηχανή υψηλής ανάλυσης, όλες οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με το κινητό και δυστυχώς έχουν αυτή την ανάλυση, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
 

aeratos28

Just aeratos
από εκείνες τις φωτό έχουμε να δούμε το πώς φαίνεται η hairline σου από μπροστά και από πλάγια.με σωστή απόσταση όπως σε έβγαλαν στην hdc.μετά όλες σου οι φωτό είναι με το χτενισμα που εκανες. όλα μπροστά και ελαφρώς χωριστρα στη μέση.ο μονος που λέει ότι φαίνονται ξεκάθαρα σε προηγούμενες φωτο είσαι εσύ.όλο δεν κάθονται τα μαλλιά προς τα πάνω κτλ λες.εκεί στην εταιρία πως το έκαναν και φάνηκαν τα πάντα?δεν έχω διάθεση για καυγά ούτε να πω να βάλεις άλλες.κάνε ότι θες.αλλά μην πας να μας πεις κιόλας ότι οι φωτό σου ήταν οκ.ρίξε λίγο νεράκι ,καντα λίγο προς τα πάνω και βάλε μία φώτο οπως αυτή που έβαλε ο cvial και στην ανέβασα στην προηγούμενη σελίδα του νήματος σου.ας είναι και με λιγότερη ανάλυση,δεν τρέχει τίποτα.αν θες,αν δεν θες έχει καλώς.
 
από εκείνες τις φωτό έχουμε να δούμε το πώς φαίνεται η hairline σου από μπροστά και από πλάγια.με σωστή απόσταση όπως σε έβγαλαν στην hdc.μετά όλες σου οι φωτό είναι με το χτενισμα που εκανες. όλα μπροστά και ελαφρώς χωριστρα στη μέση.ο μονος που λέει ότι φαίνονται ξεκάθαρα σε προηγούμενες φωτο είσαι εσύ.όλο δεν κάθονται τα μαλλιά προς τα πάνω κτλ λες.εκεί στην εταιρία πως το έκαναν και φάνηκαν τα πάντα?δεν έχω διάθεση για καυγά ούτε να πω να βάλεις άλλες.κάνε ότι θες.αλλά μην πας να μας πεις κιόλας ότι οι φωτό σου ήταν οκ.ρίξε λίγο νεράκι ,καντα λίγο προς τα πάνω και βάλε μία φώτο οπως αυτή που έβαλε ο cvial και στην ανέβασα στην προηγούμενη σελίδα του νήματος σου.ας είναι και με λιγότερη ανάλυση,δεν τρέχει τίποτα.αν θες,αν δεν θες έχει καλώς.

Στις τελευταίες φωτογραφίες που έβαλα δηλαδή εσύ βλέπεις να είναι χτενισμένα προς τα κατω τα μαλλιά όπως τα είχα πρώτα? Θα με βγάλετε τρελό εδω μέσα ρε σεις! Τέλος πάντων θα βάλω και με βρεγμένο μαλλί χτενισμένα προς τα πίσω να δω τι άλλο θα ακούσω...
 

aeratos28

Just aeratos
βασικα οτι να ναι καταλαβαινεις..σου ειπα πως ολες οι φωτο σου ειναι με τα μαλλια κατω..έτσι είναι. ελεγες οτι δεν καθονται πανω κτλ.οι 2 που εβαλες σε εξωτερικο χωρο σου ειπα οτι ειναι καλες απο αναλυση αλλα πολυ κοντα και δεν φαινεται το συνολο της hairline,ουτε πλαγια οπως αυτές που σε εβγαλαν στην hdc την μέρα που σε σχεδιαζαν..μετα οι τελευταίες φωτό που εβαλες δειχνουν τιποτα??όχι φίλε δεν δειχνουν τίποτα.αν θα βάλεις άλλες είναι δικό σου θεμα.δεν σε υποχρεώνει κανείς.αλλά μην μας τρελανεις κιόλας ότι είναι οκ οι φωτό σου.δεν υπάρχει λόγος συνέχειας της κουβέντας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
heis οι πρωτες ειναι καλες αλλα φαινεται μονο το κεντρο της hairline που ειναι δικα σου μαλλια αφου δεν κατεβηκε. στις αλλες που εβαλες δειχνει κροταφους αλλα ειναι σκοτεινες. και τις φωτο με το χερι απο πανω που τα πατας δεν εχουν νοημα. μια πανοραμικη βαλε μονο και μια για καθε κροταφο οχι σκοτεινη. δεν χρειαζεται κατι αλλο.
να δουμε εκει δηλαδη που μπηκαν τα μοσχευματα.
 
Μπλουζα