Heisenberg, fue, 2974 grafts, 4-5/1/2016

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους, είμαι ο Νίκος. Παρακολουθώ εδώ και μήνες το forum αλλά πρώτη φορά γράφω γιατί μέχρι στιγμής δεν είχα κάτι να προσφέρω από γνώσεις η εμπειρίες πάνω στο θέμα των μαλλιών.
Είμαι 34 χρονών, ποτέ δεν είχα επιθετική τριχόπτωση αλλά το πρόβλημα εξελίχθηκε σιγά σιγά και θεωρώ αυτή τη στιγμή από τα λίγα που ξέρω ότι είμαι στην κλίμακα 3-3α. Παλιότερα είχα χρησιμοποιήσει minox για 1 χρόνο περίπου αλλά σταμάτησα γιατί δεν είδα μεγάλη διαφορά ενώ μετά τη διακοπή της θεραπείας έφυγαν και τα λίγα που είχα κερδίσει, αυτή τη στιγμή δεν κάνω κάποια θεραπεία.
Μετά από έρευνα εδώ αλλά και σε forum του εξωτερικού αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση και κατέληξα στην εταιρεία H@C οπότε συναντήθηκα με τον εκπρόσωπο κ. Φ@ουρη ο οποίος μετά την εξέταση που έκανε μου μίλησε για 2700-2800 grafts για την αποκατάσταση του προβλήματος. Η επέμβαση θα διαρκέσει 2 ημέρες και είναι προγραμματισμένη για τις 4 και 5/1/2016.
Άν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή που θα με βοηθήσει στην όλη διαδικασία (από το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο) θα χαρώ πολύ να την ακούσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
φιλε heisenberg καλή επιτυχία εύχομαι,ότι καλύτερο!! και χρόνια πολλά,καλές γιορτές και καλή χρονιά να εχεις..από εταιρία διαλεξες πολύ δυνατή!!;) αλλά αν δεν βάλεις και καμία φωτό να σε δούμε σε τι φάση είσαι,πως να σου πούμε το οτιδήποτε,να ξέρουμε τι πας να φτιάξεις βασικά!
 
Ευχαριστώ πολύ aerate επίσης, θα βάλω και φώτο αλλά αυτή τη στιγμή το μαλλί είναι ακούρευτο και κρύβει το πρόβλημα. Αυτό που περίμενα να ακούσω από όσους έχουν εμπειρία είναι οδηγίες και συμβουλές για τις πρώτες ημέρες, τι χρειάζεται να έχω μαζί μου στο ταξίδι για να κάνω πιο εύκολα τα πράγματα κλπ.
 

Bouklas

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ aerate επίσης, θα βάλω και φώτο αλλά αυτή τη στιγμή το μαλλί είναι ακούρευτο και κρύβει το πρόβλημα. Αυτό που περίμενα να ακούσω από όσους έχουν εμπειρία είναι οδηγίες και συμβουλές για τις πρώτες ημέρες, τι χρειάζεται να έχω μαζί μου στο ταξίδι για να κάνω πιο εύκολα τα πράγματα κλπ.
Γεια χαρά φιλε και χρονια πολλά. Καλο θα ήταν να βάλεις φωτογραφίες, χτένισε τα να δούμε ποσο μεγάλο πρόβλημα έχεις όπως επίσης και όταν τα έχεις φτιαγμένα και το κρύβεις. Έχουμε περιπτώσεις που ανεβάζουν φωτογραφίες με ξυρισμένο κεφάλι πριν την μεταμόσχευση, βγάζουν μαλλιά μετά από μήνες και κανεις δεν μπορεί να καταλάβει τι άλλαξε πάνω τους αφού δεν έχουμε φωτο προηγουμενης κατάστασης.

Σαν συμβουλή θα σου έλεγα να πάρεις μαζί σου άνετες μπλούζες με κουμπιά για να τις βάζεις,βγάζεις άνετα. Ένα άνετο καπέλο για να μην σε κοιτάει παράξενα ο κόσμος στο κεφάλι (εγώ δεν είχα θέμα). Τα υπόλοιπα θα στα πούνε στην κλινική, αυτά μέχρι στιγμής αν ξέχασα κάτι ας γράψει κάποιος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
συνφωνω με τα παιδια για τις φωτο.ουτε γω θελω να δω ξυρισμενο κεφαλι σαν αρχικες φωτο.
καλη επυτιχια!!!
 
Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά, ανεβάζω και μερικές φωτογραφίες. Στην πρώτη είναι μόλις έχω βγεί απο το μπάνιο χωρίς να σκουπίσω καθόλου, στη δεύτερη είναι στεγνά και στην τρίτη πάλι στεγνά ακριβώς κάτω απο λάμπα.
 

Συνημμένα

  • IMAG1065.jpg
    IMAG1065.jpg
    968 KB · Προβολές: 811
  • IMAG1067.jpg
    IMAG1067.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 804
  • IMAG1068.jpg
    IMAG1068.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 932

salonikios30

Active Member
Ο Φιουρης σε ειπε κ για πυκωση αναμεσα στα υπαρχοντα μαλλια?στο κεντρο της hairline και ζωνη Α,Β η μονο στις περιοχες που δεν εχεις μαλλι ?
 
Μου είπε οτι θα επέμβουν και ανάμεσα στα ήδη υπάρχοντα και λίγο προς τα πίσω που είδε ένα κενό, η hairline στο κέντρο θα περάσει ακριβώς μπροστά απο αυτά που έχω ήδη αλλά αριστερά και δεξιά θα κατέβει πιο κάτω απο εκεί που είναι τώρα (δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστά). Η επέμβαση θα γίνει με fue και η τιμή που πήρα είναι 2,5 ευρώ/graft.
 

salonikios30

Active Member
η συμβουλη μου ειναι μην αγχωνεσαι κ να ακολουθησεις κατα γραμμα οτι σε πουν στην κλινηκη,εκανες πολυ καλη επιλογη κ σου ευχομαι να πανε ολα οπως προσδοκας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Φιλέ με 2700 αν δε κατεβάσεις hairline, και αν έχεις μεγάλη φυτρωση,θα πετύχεις πολύ μεγάλη πυκνότητα. Θα μπει κ στην κορυφή καθόλου ο γιατρός? Εχεις καθόλου αραίωση εκεί(δε φαίνεται από τις φωτό) ή μόνο στις μπροστινές ζώνες? Σε ρωταω γιατί έχω δει από πολλές περιπτώσεις ότι ή συγκεκριμένη κλινική τα ρίχνει όλα ή μπροστά ή πίσω...και εγώ είχα ρωτήσει και μου είχαν πει μια μμ για μπροστά τωρα 2ημερη, και μετα απο κανα 2 χρονακια άλλη μια για πίσω...Εσύ έχεις καθόλου θέμα πίσω ή μόνο μπροστά?
 

aeratos28

Just aeratos
φιλε μου να τους πεις να σου φτιάξουν και τα temporal points..;) χρειάζεται και εκεί μοσχεύματα..πιστεύω ότι με αυτά τα μοσχεύματα που θα βάλεις θα γίνεις τεζα! καλή επιτυχία..
 
Φιλέ με 2700 αν δε κατεβάσεις hairline, και αν έχεις μεγάλη φυτρωση,θα πετύχεις πολύ μεγάλη πυκνότητα. Θα μπει κ στην κορυφή καθόλου ο γιατρός? Εχεις καθόλου αραίωση εκεί(δε φαίνεται από τις φωτό) ή μόνο στις μπροστινές ζώνες? Σε ρωταω γιατί έχω δει από πολλές περιπτώσεις ότι ή συγκεκριμένη κλινική τα ρίχνει όλα ή μπροστά ή πίσω...και εγώ είχα ρωτήσει και μου είχαν πει μια μμ για μπροστά τωρα 2ημερη, και μετα απο κανα 2 χρονακια άλλη μια για πίσω...Εσύ έχεις καθόλου θέμα πίσω ή μόνο μπροστά?

Όχι, πίσω στο crown ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα γι' αυτό και δεν έβαλα φώτο. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχουμε καλή φύτρωση.

φιλε μου να τους πεις να σου φτιάξουν και τα temporal points..;) χρειάζεται και εκεί μοσχεύματα..πιστεύω ότι με αυτά τα μοσχεύματα που θα βάλεις θα γίνεις τεζα! καλή επιτυχία..

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί, θα το συζητήσω με το γιατρό όταν πάω εκεί να δω τη γνώμη του. Μακάρι να πάνε όλα καλά, ευχαριστώ!
 

aeratos28

Just aeratos
ναι φιλε heisenberg συζήτησε το με το γιατρό σου..κοιτά και τον Νικολά Νικ τον φίλο που έκανε πριν λίγο καιρό με τον ίδιο γιατρό και δούλεψαν αυτα τα σημεία που σου είπα..και εσύ χρειάζεται να βάλεις στα temporal points σίγουρα..έχεις υποχώρηση περίπου ένα πόντο προς τα πίσω..κοιτά την εμφύτευση του Νικολά Νικ όπως σου είπα που έχει βάλει,εσύ θα χρειαστείς και εκει grafts αλλα και πιο πάνω ακόμα!
 
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους παιδιά και ότι επιθυμεί ο καθένας. Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και τις ευχές σας, θα τα συζητήσω με το γιατρό απο κοντά πριν την επέμβαση.
Μόλις με το καλό τελειώσουμε θα ενημερώσω το νήμα με φωτος ώστε να μεταφερθεί στις παρουσιάσεις.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλη επιτυχια !! Με το καλο να φτασεις κ μην ανησυχεις, ο γιατρος θα σε δει απο κοντα πριν τη μμ, εχει τεραστια εμπειρια κ να τον εμπιστευθεις σε οτι προτεινει, το ιδιο κ το προσωπικο, καλη δυναμη κ καλη επιτυχια!
 
Μπλουζα