Hater_of_baldness, fue, 3000 grafts, 15-16/12/2016

koumparos

Well-Known Member
Με συχωρειται και χωρις καμια διαθεση για αντιπαραθεση αλλα ολα αυτα ειναι δικαιολογιες.Η δευτερη μμ που εκανε στην κυπρο με βαση τα μοσχευματα που εβαλε το status της κλινικης και τα χρηματα που ξοδεψε ειναι επιεικως μετρια.Η hairline που πηγε??
Η μηπως δεν βγηκε ποτε??Εγω προσωπικα εαν ειχα υποστει τετοια ταλαιπωρια ψυχικη και οικονομικη και πεισματικα θα ηθελα να δω την δικαιη εικονα που μου αναλογει θα επαιρνα δραστικες αποφασεις.Εχω μια τελευταια ευκαιρια.Θα πηγαινα στον καλυτερο και θα δοκιμαζα φιναστεριδη.Πειραματισμοι τελος.Αντε να του προτεινουν δωρεαν repear και να τους εμπιστευτεις να δουλεψουν εκει μεσα.ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΟΗΘΑ.Το θεμα με τον σαλονικιο ειναι προσφατο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Ρε Τασο και να παιρνει καποιος αλλα 3 φαρμακα για να αποφυγει τις παρενεργειες της φινας δεν ειναι λυση. Σκεψου και συνδιασε το και με καποιον που εχει πιο σοβαρα προβληματα υγειας οπως υπερταση, διαβητη, χοληστερινη, κ.α. Δεν ειναι ζωη αυτη στα 35 να κουμπωνεις ολη την ωρα φαρμακα σαν να εισαι 70+.. τωρα αν καποιος ειναι απολυτα υγειης και παιρνει απλα τη φινα χωρις τις παρενεργειες της οκ αλλα το θεωρω τραγικο να παιρνεις αλλα φαρμακα για να εξουδετερωσεις τις παρενεργειες απο αλλα φαρμακα
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν ειναι φαρμακα


Ρε Τασο και να παιρνει καποιος αλλα 3 φαρμακα για να αποφυγει τις παρενεργειες της φινας δεν ειναι λυση. Σκεψου και συνδιασε το και με καποιον που εχει πιο σοβαρα προβληματα υγειας οπως υπερταση, διαβητη, χοληστερινη, κ.α. Δεν ειναι ζωη αυτη στα 35 να κουμπωνεις ολη την ωρα φαρμακα σαν να εισαι 70+.. τωρα αν καποιος ειναι απολυτα υγειης και παιρνει απλα τη φινα χωρις τις παρενεργειες της οκ αλλα το θεωρω τραγικο να παιρνεις αλλα φαρμακα για να εξουδετερωσεις τις παρενεργειες απο αλλα φαρμακα
 

Flosk

Well-Known Member
Σωστα ειναι βιταμινες Τασο. Παρ´ολα αυτα μιλαμε για διαδικασια καταναλωσης σκευασματων προκειμενου να εξαλειφθουν οι παρενεργειες ενος φαρμακου για την καραφλα. Εγω προσωπικα το βρισκω υπερβολικο αλλα οκ δεν επιμενω περαιτερω. Ηθελα να καταθεσω την αποψη μου.
 

hater_of_baldness

Active Member
Νομίζω υποτιμάμε κάποιες φορές το πόσο ισχυρά είναι κάποια φάρμακα - τόσο ως προς τα πλεονεκτήματα τους, όσο ως προς τα πιθανά side effects τους. Αν σε πιάσουν side effects, υπάρχει πιθανότητα κανένα συμπλήρωμα ή σκεύασμα να μην είναι ικανό να επαναφέρει τον οργανισμό στα φυσιολογικά του. Και δε μιλάω μόνο για τη φίνα, αλλά γενικά. Δεν είναι καραμέλες. :)

Φυσικά, όλα είναι όλα θέμα προσωπικών επιλογών και προτεραιοτήτων. Ζυγίζουμε τα συν και τα πλην (long & short term) και δρούμε ανάλογα.

Η δίκη μου ζυγαριά μετά από πολλά χρόνια σκέψης, έδειξε «όχι φάρμακα» γνωρίζοντας ότι με τη φίνα όχι μόνο ίσως είχα καλύτερη εικόνα σήμερα, αλλά ίσως και να μην είχα κάνει 2 ΜΜ ήδη.
 

makis25

Well-Known Member
λυπαμαι hater , αλλα ετοιμασου στα επομενα χρονια ( 2, 3 , 4 ?) να χασεις και αλλα μοσχευματα , πυκνοτητα , να πανε προς τα πισω παραπανω τα τριγωνακια διπλα απο τα αυτια , το κροουν να γινει ακομα μεγαλυτερο . Σε πολλες περιπτωσεις , ειδικα σε νεοτερους αντρες , η μεταμοσχευση διχως φαρμακα ειναι μια πολυ κακη επενδυση .

Σχετικα με τα συμπληρωματα διατροφης και τη φιναστεριδη . Στο βιντεο το παιδι βασιζεται στην ιδεα πως τα οιστρογονα προκαλουν τις παρενεργειες στη φιναστεριδη . Ωστοσο , αντρες διχως φιναστεριδη εχουν στο αιμα τους απο 20-50pg/ml οιστραδιόλη , οσο εχουν δηλαδη και οι χρηστες φιναστεριδης . Σε γενικες γραμμες τα οιστρογονα αυξανονται , οπως αυξανεται και η τεστοστερονη με τη χρηση φιναστεριδης . Και τα δυο αυξανονται κατ ενα μικρο ποσοστο , πολλες φορες επιστρεφουν στις προηγουμενες τιμες τους αλλα ο λογος τεστο/οιστρογονων παραμενει σταθερος και φυσιολογικος, παντα ειναι στο γνωστο φυσιολογικο ευρος τιμων . Επισης τα επιπεδα παιζουν κατα τη διαρκεια του χρονου , και αναλογα με τη σωματικη ασκηση , το ποσοστο λιπους (και αρα η διατροφη , αφου το λιπος επιρεαζει την αρωματοποιηση της τεστοστερονης ) . Δε μπορεις να πεις με βεβαιοτητα οτι φταινε τα οιστρογονα για καποια συγκεκριμενη παρενεργεια , για τη διαρκεια ή τον τυπο της παρενεργειας . Η λιμπιντο και η στύση επιρεαζονται περισσοτερο απο τη ντοπαμινη . Μια γυναικα με φυσιολογικα περιπου 10 φορες περισσοτερα οιστρογονα απο ενα αντρα , εχει μια χαρα λιμπιντο επειδη η λιμπινο ελεγχεται απο τα ιδια ακριβως κεντρα ευχαριστησης στον εγκεφαλο , ειται εισαι αντρας , ειτε γυναικα. Ωστοσο , συνηθισμενα συμπτωματα για τα οποια παραπονιουνται χρηστες φιναστεριδης , εμφανιζονται σε ανθρωπους με αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη οι οποιοι δεν πηραν ποτε φιναστεριδη στη ζωη τους . Γιαυτο εξαλλου το εχω πει πολλες φορες στο φορουμ , αν εισαι αγχωδης , αν εχεις υποψια πως εχεις διαταραχη αγχους , τοτε δεν εισαι καλος υποψηφιος χρηστης φιναστεριδης γιατι η πραξη και μονο να καταπιεις ενα χαπι , μπορει να σου προκαλεσει συμπτωματα πριν καν αρχισει να δουλευει το χαπι .
 

hater_of_baldness

Active Member
λυπαμαι hater , αλλα ετοιμασου στα επομενα χρονια ( 2, 3 , 4 ?) να χασεις και αλλα μοσχευματα , πυκνοτητα , να πανε προς τα πισω παραπανω τα τριγωνακια διπλα απο τα αυτια , το κροουν να γινει ακομα μεγαλυτερο .

Έτοιμος είμαι! Και χαλάλι αν είναι να είμαι υγειής και ευτυχισμένος με τη ζωή μου (γιατί δεν είναι μόνο τα μαλλιά). Το λέω αυτό χωρίς την παραμικρή δόση ειρωνίας.

Εμένα πάντως μου αρέσει να βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο - όταν χρειαστεί κάτι θα κάνω, επιλογές ακόμα θα υπάρχουν κι ας μην είναι οι ιδανικότερες.

Προς το παρόν, θα κάνω ένα evaluation με την κλινική για το το συνέβη και θα αποφασίσω ανάλογα πώς θα κινηθώ. I’ll keep you posted!
 

makis25

Well-Known Member
εκτος απο δοτρια πισω κεφαλι να εχεις παντα στο νου σου και τα γενια . Μπορει να δώσουν πολυ μαλλι και αυτα .

Τελος , θα αρπαξω παλι την ευκαιρια να πω πως η φιναστεριδη συνταγογραφειται σε εκατομυρια αντρες για την τριχοπτωση καθε χρονο εδω και 20 χρονια και η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων ζει κανονικες ζωες , με υγεια , κανουν παιδια , απλα ολα αυτα τα κανουν με περισσοτερα μαλλια . ( οπως ο λορεντζο ο γιατρος για παραδειγμα , μπαμπας με φινα 15 χρονια)
 

hater_of_baldness

Active Member
εκτος απο δοτρια πισω κεφαλι να εχεις παντα στο νου σου και τα γενια . Μπορει να δώσουν πολυ μαλλι και αυτα .

Θα έρθει και η σειρά τους, μην ανησυχείς!! :D
Υπάρχει και πλούσιο απόθεμα στο στήθος (αχρείαστο να είναι... :))
 

George3V

Member
εκτος απο δοτρια πισω κεφαλι να εχεις παντα στο νου σου και τα γενια . Μπορει να δώσουν πολυ μαλλι και αυτα .

Τελος , θα αρπαξω παλι την ευκαιρια να πω πως η φιναστεριδη συνταγογραφειται σε εκατομυρια αντρες για την τριχοπτωση καθε χρονο εδω και 20 χρονια και η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων ζει κανονικες ζωες , με υγεια , κανουν παιδια , απλα ολα αυτα τα κανουν με περισσοτερα μαλλια . ( οπως ο λορεντζο ο γιατρος για παραδειγμα , μπαμπας με φινα 15 χρονια)
makis25 εσύ παίρνεις φιναστεριδη;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Φιλε hater μπορεις να βαλεις καποιες φωτογραφιες με τα μαλλια προς τα κατω χτενισμενα,με χωριστρα και το κραουν.
 

koumparos

Well-Known Member
Εσύ και ο στριπαρ.
Μάκη το φάρμακο γιατί δεν έχει πάρει ακόμα επίσημα άδεια για την τριχόπτωση?Μήπως γνωρίζεις?
 

makis25

Well-Known Member
Εχει παρει . Στην ιαπωνια το δινουν σε 2 δοσεις. 0.1 κ 0.5 . Στη Κορεα 0,5

edit.Ναι και ο στριπαρ .Απλα αυτος απο μαλλι τα πηγαινει καλυτερα απο εμενα .
 

makis25

Well-Known Member
Mάκη η φίνα δεν σε έπιανε πλέον ή είπες να κινηθείς πιο επιθετικά;
Ναι . Βεβαια και η ντουτα δε ξερω ποσο θα κρατησει . Θα μου βγαλει αλλα 5 χρονια; Μαλλον απο το 19 η το 20 θα ξεκινησω και 3-4 prp το χρονο . Χρειαζομαστε καινουρια φαρμακα επιτελους..
 

vlafo

Well-Known Member
Σε μια 5ετία οι εξελίξεις στον τομέα των μμ θα είναι εντυπωσιακές.Θέλω να πιστεύω.
Θα έχει παγιωθεί και η κατάσταση σου.οπότε δεν θα χρειάζεσαι άλλα φάρμακα...
Αλλά η παραγωγή νέων φαρμάκων πλέον,είναι νομίζω επιτακτική ανάγκη.
 

vag25

Well-Known Member
Ναι . Βεβαια και η ντουτα δε ξερω ποσο θα κρατησει . Θα μου βγαλει αλλα 5 χρονια; Μαλλον απο το 19 η το 20 θα ξεκινησω και 3-4 prp το χρονο . Χρειαζομαστε καινουρια φαρμακα επιτελους..

Ηλικία Μακη?

Γιατι αν σε κρατησει μεχρι τα 40 φανταζομαι οτι οσο περναν τα χρονια θα εχεις συμμαχο σου και την οποια σταθεροποιηση ερχεται σιγα σιγα οσο μεγαλωνουμε.
 

hater_of_baldness

Active Member
Ναι . Βεβαια και η ντουτα δε ξερω ποσο θα κρατησει . Θα μου βγαλει αλλα 5 χρονια; Μαλλον απο το 19 η το 20 θα ξεκινησω και 3-4 prp το χρονο . Χρειαζομαστε καινουρια φαρμακα επιτελους..

Έχουμε ξεφύγει λίγο αλλά χαλάλι. :)

PRP έχουμε κάποια έρευνα/ένδειξη/εμπειρία ότι δουλεύει;
 
Μπλουζα