H δικη μου περίπτωση.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Ναι το χω σκεφτει, αλλα θελει χρονο και χρημα. Και νιωθω λιγο περιεργα με το θεμα δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο
Σιγουρα θελει χρονο και χρημα. Και ειδικα το δευτερο το καταλαβαινω.

Γνωμη μου ειναι παντως πως δουλευει πολυ πιο ουσιαστικα απο το φαρμακο. Το φαρμακο ειναι αμεσο( σε 15 μερες θα δεις διαφορα) αλλα δεν σε βοηθα στην πηγη του προβληματος.

Θα στα δωσει για 6 μηνες η 1 χρονο τα χαπια για αρχη.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Σιγουρα θελει χρονο και χρημα. Και ειδικα το δευτερο το καταλαβαινω.

Γνωμη μου ειναι παντως πως δουλευει πολυ πιο ουσιαστικα απο το φαρμακο. Το φαρμακο ειναι αμεσο( σε 15 μερες θα δεις διαφορα) αλλα δεν σε βοηθα στην πηγη του προβληματος.

Θα στα δωσει για 6 μηνες η 1 χρονο τα χαπια για αρχη.

Εχεις παρει ποτε εσυ? Αν ναι ειχες επιπτωση σε μαλλι ή στυση?
 

naruto

Well-Known Member
Εγω παντως που τα εχω δοκιμασει και τα δυο μπορω να πω οτι δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα στη ψυχολογια.
Να επισημανω πως το μονο που δυνατε να επηρρεασει την ψυχολογια εμενα προσωπικα ειναι το μαλλι.
Με τα φαρμκα ηρεμουσα και ενιωθα καπως καλυτερα ,μεχρι που κοιταζομουν στον καθρεφτη και εβλεπα την αραιωση και ξαναγινομουν σκατα.
Αν βεβαια ειναι διαφοετικα τα προβληματα που σας ριχνουν τοτε ναι σιγουρα θα σας βοηθησουν.Και τα δυο...
 

piros75

Well-Known Member
Μην σταθείτε στο "διαφημιστικό" κομμάτι του παρακάτω συνδέσμου, αλλά στην ουσία, η οποία σχετίζεται άμεσα με αυτό που τραβάει ο hijikos και ο κάθε αντίστοιχος άνθρωπος μέσα στο φόρουμ και έξω από αυτό. Είναι αλήθεια ότι η τριχόπτωση μπορεί να οδηγήσει σε βαριές μορφές κατάθλιψης και σίγουρα το παραπάνω χρειάζεται αντιμετώπιση.
https://www.newsbeast.gr/health/arthro/2235789/bori-i-trichoptosi-na-odigisi-se-katathlipsi
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ωραία όλα αυτά, αλλά αν παίζανε και λίγο "μπαλίτσα" θα ήταν αλλιώς....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vag25

Well-Known Member
Εχεις παρει ποτε εσυ? Αν ναι ειχες επιπτωση σε μαλλι ή στυση?
Εχω δοκιμασει και τα 2.

Μπορω να σου πω οτι η ψυχοθεραπεια(αν βρεις την προσεγγιση που σου ταιριαζει και καλο ψυχολογο) αλλαξε το τροπο που σκεφτομαι για το μαλλι αλλα για πολλα αλλα πραγματα και ειδα μεγαλη προοδο σε πολλους τομεις της ζωης μου. Κατι που δεν σταματαει ποτε. Πας ολο και καλυτερα.
Θελει χρονο και χρημα ομως.

Το φαρμακο ηταν πολυ πολυ πιο αμεσο στο αποτελεσμα, αλλα με ''δανεικο'' αποτελεσμα και την ψευδαισθηση οτι ολα ειναι καλα. Αυτο ειναι και το πιο επικινδυνο, γιατι μπορει να εφησυχαστεις και να σταματησεις να δουλευεις την πηγη του προβληματος..

Κατι σαν την fina ενα πραγμα. Δανεικο μαλλι η φινα, δανεικη ψυχολογια το ψυχοφαρμακο.

Οχι δεν ειχα επιπτωση σε τιποτα εγω με το φαρμακο. Ισα ισα μπορω να πω οτι η φαγουρα ηταν 1-5% λιγοτερη και το ιδιο και η τριχοπτωση. Ισως λογο ανεβασμενης ψυχολογιας. Οχι μεγαλες διαφορες μην φανταστεις. Παντως το υπογραφω οτι δεν ειδα αρνητικη επιπτωση σε συγκριση με αλλες χρονιες.
Δεν ξερω πως επιδρα σε αλλους εχω ακουσει διαφορα.


Σε ολους μας εδω δεν ειναι το μαλλι το προβλημα μας. Ειναι το πως μας βλεπουμε χωρις μαλλι. Δηλαδη πως μας βλεπουμε γενικοτερα. Υπαρχει μια παραπανω ευαισθησια εκει σε εμας σε συγκριση με αλλους που εχουν παρομοιο προβλημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hijikos

Active Member
Mπορει καποιος να μου πει καποιος πως γινεται ελληνικες κλινικες να χρησιμοποιουν φωτογραφιες μεταμοσχευσης ξενων κλινικων και μαλιστα να εχουν και την επιγραφη της κλινικης.
 
Μπλουζα