H δικη μου περίπτωση.

hijikos

Active Member
Αντικαταθλιπτικα για ανοιχτούς κροτάφους δηλαδή εμείς πρέπει να κρεμαστούμε.
Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο, σε αλλους επηρεαζει πολυ την ψυχολογια η α.α (ειμαι ενας απ αυτους) και σε αλλους ποιο λιγο!
Εντομεταξυ μαζι με την α.α πιστευω οτι εχω και retrograde ή dupa .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Είσαι μεγάλος ρε φίλε για να μην μπορείς να το διαχειριστείς προσωπικά.

Όπως και να έχει καλύτερα έτσι , παρά να «κουτσένεις».

Θεωρώ σε μερικά χρονάκια θα έχεις μεστώσει , δεν θα τα χρειάζεσαι άλλο και λογικά θα βρεις και την λύση στο πρόβλημα σου.

Προσωπικά ομως σε συμβουλεύω να μην πολύ μπαίνεις στο forum.

Στην περίπτωση σου περισότερο κακό σου κάνει παρά καλό!.

Φιλικα
 

turnfiji123

Active Member
Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο, σε αλλους επηρεαζει πολυ την ψυχολογια η α.α (ειμαι ενας απ αυτους) και σε αλλους ποιο λιγο!
Εντομεταξυ μαζι με την α.α πιστευω οτι εχω και retrograde ή dupa .

Έχω DUPA με θυροειδη και δε μπορώ να πάρω καν φίνα χωρίς κάποιο Α/I. Όλα αυτά από τα 16, είμαι 28 και μια κλίμακα καλύτερα από το παλικάρι που πήγε στον κοραυ. Φιλική πρόταση από πάσχοντα σε συμπάσχοντα να παρατήσεις τα χάπια και να το ρίξεις σε κάποιο άθλημα η κάτι για να βγάλεις λεφτά. Ειδικά με το δεύτερο αλλάζεις πολύ ψυχολογία.
 

hijikos

Active Member
stripar το φορουμ με εχει γλιτωσει απο πολλες κακοτοπιες.
Βλεπω τα αποτυχημενα αποτελεσματα, και απαγοητευομαι ολο και περισσοτερο!
 

Stripar

Established Member
@turnfiji123

Σωστό και αυτό!

Αν μπορεί να βρει και μια σύντροφο ακόμα καλύτερα!!!

Αν ομως δεν μπορεί να κάνει τίποτα από τα παραπάνω ,
Ειναι προτιμότερη η λύση της ιατρικής και φαρμακευτικής υποστήριξης ,
Παρά να κυκλοφορεί σαν ζόμπι...
 

Stripar

Established Member
stripar το φορουμ με εχει γλιτωσει απο πολλες κακοτοπιες.
Βλεπω τα αποτυχημενα αποτελεσματα, και απαγοητευομαι ολο και περισσοτερο!
Ισχύει,

Ομως αντί να βλέπεις την αρνητική πλευρά της ζωής ή τα αποτυχημένα αποτελέσματα του forum...

Επέλεξε να βλέπεις την θετική πλευρά της ζωής και τα επιτυχημένα αποτελέσματα του forum (που δεν ειναι λίγα).

Γενικά,
think positive , είναι «στάση» ζωής !

:)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχω βαλει john.
rivotril και seroxat.
Οσο για την στυση που λες επηρεαζουν.

Στα 32 πριν 6 χρονια ειχα παρει και εγω σε μια φαση τις ζωης μου τα cipralex πολυ καλα και με βοηθησαν.
Τα πηρα για εξι μηνες και μετα το ξεπερασα. Απο τοτε εχω πεσει αρκετες φορες ψυχολογικα ειδικα οταν ημουν για μεγαλο χρονικο διαστημα ανεργος αλλα ειπα δεν θα τα ξανα βαλω στο στομα γιατι ειδα αλλιως την ζωη .Οτι τα χαπια δεν θα αλλαξουν κατι εαν εγω δεν κανω κατι για το εαυτο μου.
Περα απο αυτα εαν τα πηγαινεις καλα με την οικογενεια σου και ειστε δεμενοι αυτο θα σε βοηθησει αρκετα γιατι η οικογενεια μετραει πολυ σε τετοιες καταστασεις.
Παντως δεν ειναι καθολου κακο καποιος να κανει αγωγη , ολοι μας σε καποια φαση της ζωη μας το χρειαζομαστε αλλα πολλοι τα εχουν παρεξηγημενα.
Ευχομαι σιγα σιγα να ξεπερασεις αυτο που σε τυρανναει και να ξερεις και εγω ειχα παθει καταθλιψη απο το μαλλι παλιοτερα αλλα δεν ηταν ο λογος που τα ειχα αρχισει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τωρα ειδα τις φωτο σου και θυμηθηκα.
Δεν εισαι και τοσο τραγικα παντως σε θεμα μαλλι.
 

leas

Well-Known Member
Φιλε @hijikos αρκετα ατομα εδω μεσα μπορουμε να καταλαβουμε το ψυχολογικο βαρος, παρολο που για καποιους ειναι αστειο να κανουμε ετσι για τριχες..
Το θεμα ειναι ομως πως πρεπει να δεις την θετικη πλευρα, οπως ανεφερε και ο στριπαρ.
Εχεις μικρο προβλημα φιλε και μια χαρα ηλικια για να γινεις τουμπανο με σχετικα μικρο αριθμο γκραφτς..Ολα μια χαρα ειναι και θα πανε..
Τι να πουν αλλα παιδια που τους τυρανναει απο τα 20 φευγα και με πιο εμφανες προβλημα..

Εχω πιασει τον εαυτο μου να νοιθω τοσο τραγικος.Εχω κορνιζα το πτυχιο μου και θα το χω για καιρο και πραγματικα τερματιζω τον οργανισμο μου σε δουλειες του ποδαριου για να φτασω το μαγικο 10χιλιαρο, ωστε οταν δεν παει αλλο να παω να βαλω τριχες στο σκαλπ μου για να ηρεμησω..
Την μια μερα ξυπναω και λεω ολα καλα,την αλλη μπορει ενα σχολιο ή ακομη και ετσι επειδη ξυπνησα στραβα να ειμαι χαλια για τριχες σε συνδυασμο παντα με ολη την υπολοιπη μαυριλα που τρωει η γενια μας....

Σε καταλαβαινουμε και στηριζουμε..
Γνωριζω πως για τον καθενα το προβλημα του ειναι το μεγαλυτερο στον κοσμο..
Οπως και να εχει εισαι μια χαρα περιπτωση και ολα θα πανε καλα φιλαρακι..
Σου εκατσε τζακ ποτ και βρηκες το φορουμ μην μασας....
 

hijikos

Active Member
Φιλε @hijikos αρκετα ατομα εδω μεσα μπορουμε να καταλαβουμε το ψυχολογικο βαρος, παρολο που για καποιους ειναι αστειο να κανουμε ετσι για τριχες..
Το θεμα ειναι ομως πως πρεπει να δεις την θετικη πλευρα, οπως ανεφερε και ο στριπαρ.
Εχεις μικρο προβλημα φιλε και μια χαρα ηλικια για να γινεις τουμπανο με σχετικα μικρο αριθμο γκραφτς..Ολα μια χαρα ειναι και θα πανε..
Τι να πουν αλλα παιδια που τους τυρανναει απο τα 20 φευγα και με πιο εμφανες προβλημα..

Εχω πιασει τον εαυτο μου να νοιθω τοσο τραγικος.Εχω κορνιζα το πτυχιο μου και θα το χω για καιρο και πραγματικα τερματιζω τον οργανισμο μου σε δουλειες του ποδαριου για να φτασω το μαγικο 10χιλιαρο, ωστε οταν δεν παει αλλο να παω να βαλω τριχες στο σκαλπ μου για να ηρεμησω..
Την μια μερα ξυπναω και λεω ολα καλα,την αλλη μπορει ενα σχολιο ή ακομη και ετσι επειδη ξυπνησα στραβα να ειμαι χαλια για τριχες σε συνδυασμο παντα με ολη την υπολοιπη μαυριλα που τρωει η γενια μας....

Σε καταλαβαινουμε και στηριζουμε..
Γνωριζω πως για τον καθενα το προβλημα του ειναι το μεγαλυτερο στον κοσμο..
Οπως και να εχει εισαι μια χαρα περιπτωση και ολα θα πανε καλα φιλαρακι..
Σου εκατσε τζακ ποτ και βρηκες το φορουμ μην μασας....
Δεν μπορω να βρω πουθενα ανακουφιση γιαυτο κατεληξα στα αντικαταθλιπτικα δεν ειναι λυση αυτο ελπιζω στο μελλον να τα σταματησω.
Εχω γινει τσαντιλας ολα με ενοχλουν και ολα με νευριαζουν, πραγματικα σηκωνομε καθε πρωι με πολλα νευρα.
 

naruto

Well-Known Member
Δεν μπορω να βρω πουθενα ανακουφιση γιαυτο κατεληξα στα αντικαταθλιπτικα δεν ειναι λυση αυτο ελπιζω στο μελλον να τα σταματησω.
Εχω γινει τσαντιλας ολα με ενοχλουν και ολα με νευριαζουν, πραγματικα σηκωνομε καθε πρωι με πολλα νευρα.
Φιλε μου σε νοιωθω απολυτα
Προσπαθησε να κανεις αυτο που σου λεει ο στριπαρ.Οταν και μενα με πιανουν οι μαυρες μου για το μαλλι,κοιταω στο διαδικτυο επιτυχη αποτελεσματα μεταμοσχευσεων απο κορυφαιους γιατρους.Δεν ξερω γιατι αλλα με κανει να νοιωθω καλυτερα.
Επισης αφου μπηκες στο τρυπακι φαρμακευτικης αγωγης,γιατι δεν σκευτεσε και την επιλογη φινας-μινοξ?
 

ItsAllGone

Active Member
Κατα τη γνωμη μου η αιτια του προβληματος σου δεν μπορει να εχει σχεση με τα μαλλια,εχεις λιγο θεμα με κροταφους αλλα κατα τα αλλα εισαι σταθερος εδω και πολλα χρονια.Αλλη θα ειναι η βαθυτερη αιτια του προβληματος αλλα επειδη δεν θελεις να την αντιμετωπισεις μενεις στα μαλλια.
Δεν σε ξερω μπορει να κανω λαθος, αλλα μια στο εκατομμυριο να σε βοηθησω να δεις τα πραγματα αλλιως.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Πριν 3 μήνες πηγα σε ψυχολογο και μου συστησε αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν αρκετα στο να φτιαξει λιγο η ψυχολογια μου.
Δυστυχως για μενα αυτη η λυση ειναι μονοδρομος.

ψυχολογος μπορει να γραψει αντικαταθλιπτικα ή μηπως ψυχιατρος? νομιζω οτι τα αντικαταθλιπτικα επηρεαζουν αρνητικα και το μαλλι... εσυ καλα εκανες και πηρες γιατι το μαλλι σου ειναι μια χαρα οχι μονο για την ηλικια σου και ειναι ψυχολογικο το θεμα σου αν ειναι μονο για το μαλλι.

μου χει περασει και μενα η ιδεα να παω να μου γραψουν αντικαταθλιπτικα γιατι εχω καποια δικα μου θεματα. δε σχετιζονται με το μαλλι βεβαια. τουλαχιστον στο μεγαλυτερο μερος τους. βεβαια δεν ειμαι παντα ασχημα, αλλα ανα περιοδους, τελευταια καπως χειροτερα ισως. σκεφτομουν ν ανοιξω κι ενα νημα σχετικο με καταθλιψη/αντικαταθλιπτικα και ειδα τωρα οτι το συζητησατε εδω. ειμαι ανθρωπος που εχει ροπη σε εξαρτησεις και δεν ξερω αν θα ηταν σοφο να παρω. θα ηταν μια ευκολη λυση βεβαια. αλλα φοβαμαι την επιπτωση και στο μαλλι και στη στυση... παιρνω και φινα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
ψυχολογος μπορει να γραψει αντικαταθλιπτικα ή μηπως ψυχιατρος? νομιζω οτι τα αντικαταθλιπτικα επηρεαζουν αρνητικα και το μαλλι... εσυ καλα εκανες και πηρες γιατι το μαλλι σου ειναι μια χαρα οχι μονο για την ηλικια σου και ειναι ψυχολογικο το θεμα σου αν ειναι μονο για το μαλλι.

μου χει περασει και μενα η ιδεα να παω να μου γραψουν αντικαταθλιπτικα γιατι εχω καποια δικα μου θεματα. δε σχετιζονται με το μαλλι βεβαια. τουλαχιστον στο μεγαλυτερο μερος τους. βεβαια δεν ειμαι παντα ασχημα, αλλα ανα περιοδους, τελευταια καπως χειροτερα ισως. σκεφτομουν ν ανοιξω κι ενα νημα σχετικο με καταθλιψη/αντικαταθλιπτικα και ειδα τωρα οτι το συζητησατε εδω. ειμαι ανθρωπος που εχει ροπη σε εξαρτησεις και δεν ξερω αν θα ηταν σοφο να παρω. θα ηταν μια ευκολη λυση βεβαια. αλλα φοβαμαι την επιπτωση και στο μαλλι και στη στυση... παιρνω και φινα..
Γιατι δεν αρχιζεις απο ψυχολογο?

Ισως να μην χρειαστεις ποτε σο αντικαταθλιπτικα
 
Μπλουζα