Giorgos-3, FUE, 3421g , 28-29-30/10/18

dimitris50423

Well-Known Member
Το πιστευω κ εγω αυτο μονο κ μονο επειδη αισθάνομαι πρωτόγνωρα πραγματα... η φαγούρα μου ειναι απίστευτη στην δότρια.... κ ειναι πολυ εμφανής η αραίωση μου πλεον .... τωρα ειμαι στα χειρότερα μου ... σαν μαδημενο κοτόπουλο παντου ειμαι αλλα πιστευω τον επομενο μηνα θα ξεκινησει να στρώνει η καταςταςη ...

Εχεις φαγουρα γιατι δεν ψεκαζεις με φυσιολογικο ορο. Η δοτρια προσπαθεί να επουλωθει. Οταν στο δερμα υπαρχει ξηροτητα αυτο προκαλεί φαγουρα. Δοκιμασε να ψεκαζεις ληπτρια δοτρια με φ.ορο και δεν θα εχεις καθολου ενοχλησεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Το πιστευω κ εγω αυτο μονο κ μονο επειδη αισθάνομαι πρωτόγνωρα πραγματα... η φαγούρα μου ειναι απίστευτη στην δότρια.... κ ειναι πολυ εμφανής η αραίωση μου πλεον .... τωρα ειμαι στα χειρότερα μου ... σαν μαδημενο κοτόπουλο παντου ειμαι αλλα πιστευω τον επομενο μηνα θα ξεκινησει να στρώνει η καταςταςη ...

Φιλε Γιωργο, σιγουρα θα βελτιωθει η κατασταση τους επομενους μηνες. Αν θυμαμαι καλα, το ιδιο προβλημα (σοκ λος στη δοτρια) ειχε και ο Panos στον Ερντογαν, αλλα στους τρεις μηνες ειχε επανελθει στην αρχικη κατασταση. Υπομονη και αισιοδοξια.
 

Tsek

Well-Known Member
Aχαρη περίοδος Γιωργο, η μόνη παρατήρηση αυτη την στιγμή είναι πώς δεν γλύτωσες το σοκ λος στην δότρια παρά το γεγονός οτι έσπασες την μμ σε τρείς μέρες.
Εγώ σκέφτομαι αν τελικά είναι καλύτερο να τρωει για τρεις μέρες αναισθητικά η περιοχή αντί για μία ή δύο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για τον οργανισμό σιγουρά δεν ειναι Κάλο αν υπολογίσεις τα χάπια που περνεις γι αυτες τις δτο εξτρα μερες που παει στο συνολο μια βδομάδα σερι ουσιαστικα. Εγω έπειδη ειμαι κ ενας οργανιςμος εντελως παρθένος απο χάπια οποτε κ αν τυχει να παρω κάτι με πιανει απευθειας κ εντονα . Μιλαμε για πολυ μαστουρα κ κενα μνήμης. Προσπαθούσε η γυναικα μου να μου θυμίσει ολοκληρο σκηνικό για μια συναντηση που ειχαμε 2 μερες πριν ανεβω για την μμ κ δεν θυμόμουν απολύτως τπτ. Με πολυ ζορι θυμηθηκα οντως την συναντηση αλλα μετα απο μερες το περιεχόμενο της συζήτησης που ηθελε να μου υπενθυμίσει. Για μα μην αναφερω το θεμα συγκέντρωσης κ την θολούρα μου .
 

Deflector

New Member
Φίλε Γιώργο έχω κανει και εγώ μμ στον ίδιο γιατρό.και βρίσκομαι πάνω-κατω στο ίδιο χρονικό διάστημα.εγω έβαλα 2300 μοσχεύματα σε α και β ζώνη.εχω ελάχιστες φωτό γι αυτό και δεν άνοιξα νήμα.Ελπιζω να πάει καλά και για τους δύο η μμ!Το μόνο που με απασχολεί είναι η ερυθρότητα(λογικά από regain)στην ληπτρια.Να προσθέσω ότι περνώ και proscar 1/6.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φίλε Γιώργο έχω κανει και εγώ μμ στον ίδιο γιατρό.και βρίσκομαι πάνω-κατω στο ίδιο χρονικό διάστημα.εγω έβαλα 2300 μοσχεύματα σε α και β ζώνη.εχω ελάχιστες φωτό γι αυτό και δεν άνοιξα νήμα.Ελπιζω να πάει καλά και για τους δύο η μμ!Το μόνο που με απασχολεί είναι η ερυθρότητα(λογικά από regain)στην ληπτρια.Να προσθέσω ότι περνώ και proscar 1/6.
Καλησπερα φιλε κ χρονια πολλα. Καλη επιτυχία λοιπον στην μμ σου.κριμα που δεν κανεις μια παρουσίαση και εσυ γιατι θα ταν σημαντικο να εμφανίζονται καποιες δουλειες του για να υπαρχει πιο ολοκληρωμένη αποψη για την δουλεια του. Πιστευω βεβαια οπως και να χει στο μελλον θα παρουσιαστούν δουλειες του στο φορούμ.εγω δεν περνω χάπια και ουτε καν υπαρχει πιθανοτητα στο μελλον να το κανω. Διαβάζοντας και ψάχνοντας διαφορες πηγες στο ιντερνετ έμαθα τι ακριβως κανει η φίνα και τι ζημια προκαλει μακροχρόνια σιγουρα στο οργανισμό.δεν θυσιάζω τα παντα για τις τριχες εγω προσωπικα.χρησιμοποιω μινοξ και αυτο προςωρινα.στο 9μηνο θα την κοψω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
A5E6A212-CC71-4613-9E26-55F45D54CDF1.jpeg 17A34F09-6478-4D77-A790-824581EE7BC1.jpeg D9F5D588-120B-413F-A707-D560154A271F.jpeg 22FCB085-2979-49D1-BDE6-B5260739DAAB.jpeg B3672960-EC83-4707-BA10-3EEA7E87E3B0.jpeg
Καλησπερα και καλη χρονια να Εχουμε με υγεια πανω απο ολα και αν ειναι να εχουμε προβληματα Ας ειναι οι τριχες!στο θεμα μας τωρα...
Αυριο κλεινω 2 μηνες και η καταςταςη μου ειναι αυτη σε δότρια και λήπτρια.οι φωτος ειναι εξωτερικες οπως φαινεται.να πω οτι μολις προχτες τα πηρα γυρω γυρω με την μηχανη στο κομμωτήριο οπως υποσχέθηκα για να εχουμε μια αποψη για την δότρια.σαφως η εικονα της σε σχεση με τον 1ο μηνα ειναι κατα πολυ βελτιωμένη αλλα παραμενει ακομα σε φαση επούλωσης και το νιωθω αυτο καθε μερα (φαγούρα...κάτι σαν καρουμπαλακια εμαφανιζονται 3-4 μερες και μετα χανονται...) και διαφορα τετοια σημαδια που μου δείχνουν οτι ακομα το παλεύει ο οργανιςμος μου να επανέλθει.
Οσο αφορα την λήπτρια τι να πω δεν ξερω ...κρανίου τόπος... δεν νιωθω τπτ απολύτως και δεν βλεπω τπτ απολύτως....ισως τις τελευταιες μερες να υπαρχει καποια κινηση αλλα μπορει να ναι κ η ιδεα μου απ την ανυπομονεςια μου.βαΖω κιρκλαντ υγρό πρωι βραδυ και ειμαι κομπλε απο παρενέργειες και ερεθισμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
C72860C2-06F1-43BB-9071-C6EFA8195796.jpeg A33FAE5A-C982-4CDD-8571-B34DFF7FB197.jpeg B1ADB135-8980-448D-811D-705AA16A5C25.jpeg 9C177DD9-CDB6-45BC-80CD-31D51377BC3B.jpeg 9834DFB6-C4D0-4A87-B0BD-AA018CFEB200.jpeg
3 μηνες κ’ 10 μερες αμεσως μετα απο κουρεμα (γι αυτο δεν ποσταρα στους 3 μηνες ακριβως για να κουρευτω) ωστε να υπαρχει οσο τον δυνατον καθαρότερη εικονα. Οι φωτος ειναι εξωτερικές με πλάτη τον ηλιο (λιγο συννεφιά εχει...) κ το μαλλί μου εχει ζελέ πανω που επέμενε ο κομμωτής μου να βαλει οποτε ειναι κ κάτι σαν βρεγμένο λουκ αυτο που βλεπετε (και καλα τωρα...).
Παρατηρησεις: η εικονα μου ειναι κατα πολυ αλλαγμένη οπως μου λενε οι γυρω μου ηδη αλλα εγω ακομα περιμενω πολλα περισσοτερα κ εχω υψηλές προσδοκίες για λογους που εχω αναφερει. Σχεδον προσπαθω να τους πεισω οτι η δουλεια της μμ δεν φαινεται ακομα.Τα τριχακια εχουν κανει την εμφάνιση τους αλλα η αποψη μου ειναι οτι για την ωρα που μιλαμε αυτο που κανει την διαφορα ειναι η μινοξ και οχι τοσο οι μμ τριχες. Δουλευει εξαιρετικά πανω μου χωρις την παραμικρή παρενέργεια. Ουτε μαύρους κύκλους ουτε ταχυκαρδίες ουτε πονοκέφαλοι ουτε ερεθισμοι στο δέρμα . Να θυμίσω οτι βαζω κιρκλαντ υγρό πρωι βραδυ.
Οσο αφορα την δότρια ολα καλα. Τα χει παρει με μηχανη γυρω γυρω επιτηδες για να φαινονται ολα. Την ειχα λιγο αγχος την δότρια γιατι ταλαιπωρήθηκε πολυ κ ένιωθα έντονες ενοχλήσεις αλλα ολα καλα τελικα. Προχωράμε κανονικα κ πιστευω σε δυο μηνες που θα μαι στο 5 μηνο θα δουμε ωραια πραγματα.
 

Veron

Well-Known Member
Για 3 μηνες νομιζω πας αρκετα καλα εχεις μπροστα σου 3-4 μηνες φουλ φυτρωσης και ειναι και στο crown οποτε μπορει να αργησει και λιγο παραπανω. Το κεφαλι σου και ιδίως η δοτρια δειχνει λιγο ταλαιπωρημενη αλλα πρεπει να λαβουμε υποψιν και τι εχει περασει.Νομιζω η μινοξιδιλη δεν κανει κατι στο κεφαλι σου καθως ηταν τελειως αδειο και τωρα ψεκαζεις τις μεταμοσχευμενες αλλα αυτο ειναι καθαρα προσωπικη αποψη.Καλη επιτυχια , απο δω και περα αρχιζει το καλο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλη επιτυχία. Πάνω κάτι κινείται. Αλλά η δότρια με τρομάζει λίγο. Μακάρι να συνέλθει.
Τα χει παρει ολα με μηχανη με την ψιλή να το τονίσω αυτο.... τα πηρα εσκεμμένα περισσοτερο απ το φυσιολογικό γιατι ειχα κ γω την περιεργια να τσεκαρω ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για 3 μηνες νομιζω πας αρκετα καλα εχεις μπροστα σου 3-4 μηνες φουλ φυτρωσης και ειναι και στο crown οποτε μπορει να αργησει και λιγο παραπανω. Το κεφαλι σου και ιδίως η δοτρια δειχνει λιγο ταλαιπωρημενη αλλα πρεπει να λαβουμε υποψιν και τι εχει περασει.Νομιζω η μινοξιδιλη δεν κανει κατι στο κεφαλι σου καθως ηταν τελειως αδειο και τωρα ψεκαζεις τις μεταμοσχευμενες αλλα αυτο ειναι καθαρα προσωπικη αποψη.Καλη επιτυχια , απο δω και περα αρχιζει το καλο!
Φιλε Βερόν με προλαβες ...ηθελα να το κανω ερωτηση αυτο αν γνωρίζει καποιος ... οτι υπαρχει πανω στο κεφαλι μεχρι κ την τελευταια τρίχα ειναι απο τις μμ... αλλιως θα μουν ενας καθαρόαιμος 6αρης γλόμπος...κ ομως κ περσι που εκανα χρήση ενα 6μηνο μινοξ κ φετος που βαζω δυο μηνες βλεπω τεράστια διαφορα... δεν πιστευω οτι ειναι μονο η μμ στην παρουσα φαση... εχω βγαλει το συμπερασμα οτι ισως η μινοξ ενεργοποιεί το δέρμα να βγουν κάτι Χνουδακια συν οτι μαυρίζει πιο πολυ την τρίχα...κ ετσι κανει καποιο εφέ ...δεν ξερω ...
 

Akis-multi

Well-Known Member
Καλη επιτυχία. Πάνω κάτι κινείται. Αλλά η δότρια με τρομάζει λίγο. Μακάρι να συνέλθει.
Μη σκιάζεσαι..φίλε με τι γνώσεις ή εμπειρία σχολιάζεις τη πρόοδο του φίλου; Το ότι παρακολουθείς το φόρουμ σε κάνει και έγκυρο; Άσε να μιλήσουν άνθρωποι που ξέρουν.
 

crossfire

Well-Known Member
εχω βγαλει το συμπερασμα οτι ισως η μινοξ ενεργοποιεί το δέρμα να βγουν κάτι Χνουδακια συν οτι μαυρίζει πιο πολυ την τρίχα...κ ετσι κανει καποιο εφέ ...δεν ξερω ...

Ισχύει 100%.
Αυτό ακριβώς κάνει η μινοξ.
Τα χνουδακια δυστυχώς θα σε χαιρετήσουν το μεγαλύτερο ποσοστό πάνω στο 6μηνο.
 

makis25

Well-Known Member
η μινοξιδιλη ενεργει σε ολες τις τριχες , ασχετα αν ειναι απο τη δοτρια , απο το στηθος , το σαγονι , την κοιλια , τα ποδια . Επεκτεινει την αναγενη φαση σε ολες τις τριχες στο σωμα . Καλα κανεις και τη βαζεις . Νομιζω πως η δοτρια σου δεν αντεχει αλλη επεμβαση . Επισης το αποτελεσμα μαλλον θα ειναι καλο , ηδη εχεις βελτιωση πανω στο 3μηνο. Μπραβο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
η μινοξιδιλη ενεργει σε ολες τις τριχες , ασχετα αν ειναι απο τη δοτρια , απο το στηθος , το σαγονι , την κοιλια , τα ποδια . Επεκτεινει την αναγενη φαση σε ολες τις τριχες στο σωμα . Καλα κανεις και τη βαζεις . Νομιζω πως η δοτρια σου δεν αντεχει αλλη επεμβαση . Επισης το αποτελεσμα μαλλον θα ειναι καλο , ηδη εχεις βελτιωση πανω στο 3μηνο. Μπραβο.
Η δότρια μου εχει σχεδον εξαντληθεί ...εχουν μεινει στην καλυτερη 1000 μοσχεύματα υπολογιζει ο γιατρός....αλλη μμ δεν σηκώνει ουσιασικα... βεβαια για να δουμε ακριβη αριθμο μου πε θα κανουμε μετρηση στον χρονο γιατι κ στην προηγουμενη μμ ηταν απαισιόδοξος αλλα μου πε οτι επουλώνεται πολυ ωραια η δότρια κ αναγεννιέται....οπως κ να χει αν το υπολοιπο ειναι τοσα λιγα μοσχεύματα δεν μπορω να κανω αλλη μμ αμεςα τουλαχιςτον αλλα στο μακρινό μελλον να μαστε καλα...
 

Veron

Well-Known Member
Μη σκιάζεσαι..φίλε με τι γνώσεις ή εμπειρία σχολιάζεις τη πρόοδο του φίλου; Το ότι παρακολουθείς το φόρουμ σε κάνει και έγκυρο; Άσε να μιλήσουν άνθρωποι που ξέρουν.

Απο που και ωσπου αυτος π εχει κανει μ.μ ειναι γνωστης? και απο που και ωσπου αυτος που δεν εχει κανει απαγορευεται να μιλαει ή να δινει συμβουλες σε αλλους!Σοβαρευτειτε μερικοι εδω μεσα ,το μονο που ψαχνετε ειναι μανουρα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
Απο που και ωσπου αυτος π εχει κανει μ.μ ειναι γνωστης? και απο που και ωσπου αυτος που δεν εχει κανει απαγορευεται να μιλαει ή να δινει συμβουλες σε αλλους!Σοβαρευτειτε μερικοι εδω μεσα ,το μονο που ξαχνετε ειναι μανουρα!
Ο φίλος adriano δε ξερει τι είναι ο λόγος και τι ρόλο παίζει στη μεταμόσχευση. Όποτε άσε ξέρω τι λέω. Τώρα που κατάλαβες εσύ απο αυτά που γραφω ότι οποιος έχει κάνει μμ είναι και γνώστης είναι αλλου παππά ευαγγέλιο και μάλλον εσύ ψάχνεσαι. Εγώ λέω τα αυτονόητα.
 
Μπλουζα