Giorgos-3, FUE, 3421g , 28-29-30/10/18

Giorgos-3

Well-Known Member
Η αποψή μου είναι ότι είναι άσχημη για μοντέρνο FUE. Εγώ ήμουν χειρότερη περίπτωση από σένα, σγουρή & χοντρή & πολύ σκληρό δέρμα. Παρόλα αυτά δεν έχω white dots. Κακά τα ψέματα Γιώργο, για να μην έχεις white dots θες μικρότερα punch από αυτά που χρησιμοποιεί η DHI. Αυτή είναι η ουσία.
Οκ δεκτό ... απλα παντα με βαση τα δεδομένα θα θελα την γνωμη σου κ στο αμεσο μελλον κατα την εξελιξη μου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Με όλο το σεβασμό καλό θα ήταν κάποια στιγμή να σταματήσουν οι αναφορές σε αλλά μέλη αφενός διότι θα αρχίσει πάλι λεκτική αντιδικία με stripar ο οποίος έχει προσφέρει εδώ μέσα...και αφετέρου δε βοηθάει το νήμα αλλά διαχέει την συζήτηση.φιλικα πάντα ομιλω
Λιγο χιούμορ δεν βλάπτει....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
FF8E1C92-D7A6-4854-9815-479030D1347A.jpeg A2163583-8BEB-4B54-8564-62C95D09B8E1.jpeg CE36DAD2-3BEC-46BB-86EF-87A7AFCAA26C.jpeg B45CCDA4-AFB7-40DA-9356-6FE16D501DCE.jpeg F793DF16-CABD-4B39-91A5-8E90D208AEB3.jpeg Φωτογραφίες κλινικής πριν την διαδικασια της μμ....
 

Συνημμένα

  • 722D6E7D-0A1E-40B1-9FE2-B677F824A210.jpeg
    722D6E7D-0A1E-40B1-9FE2-B677F824A210.jpeg
    247.5 KB · Προβολές: 591
  • 9B52F1AD-2B24-45D9-8543-C12390497A3D.jpeg
    9B52F1AD-2B24-45D9-8543-C12390497A3D.jpeg
    263.3 KB · Προβολές: 566
  • CE0D0B3F-9794-4F51-8D15-514ED2038D1C.jpeg
    CE0D0B3F-9794-4F51-8D15-514ED2038D1C.jpeg
    329 KB · Προβολές: 551
  • 8A115F39-7C33-417A-8E73-966335560ECE.jpeg
    8A115F39-7C33-417A-8E73-966335560ECE.jpeg
    312.6 KB · Προβολές: 536
  • 27825BEB-1F90-42DE-B47B-31C8E1442EB2.jpeg
    27825BEB-1F90-42DE-B47B-31C8E1442EB2.jpeg
    318.7 KB · Προβολές: 539

Giorgos-3

Well-Known Member
8F37DD44-DC7F-4AC7-BF49-AA0C8E1AF506.jpeg D09DF73A-FF34-4A8A-91CD-ED6F2A205EB0.jpeg 8FD72060-0A25-4979-AD7C-D41FAAF5B281.jpeg E0E50284-A443-4CA0-9740-62847598A444.jpeg BFC51A94-86C8-42D5-A0C6-9A885FFCE12C.jpeg 1C326590-4621-4882-9186-E7C47C36AD39.jpeg A23F6B1A-3E81-4B7D-83AC-74B10B23B21E.jpeg 1177441C-A552-4921-8D2A-4A6FAA5345F1.jpeg 1CB59563-5DE3-49B1-8C7F-77B8358DBD7E.jpeg
Κ κατα την διάρκεια της μμ...

Υγ.: οπως βλεπετε δεν υπαρχει ιδιατερη προσοχη στο πως θα βγουν οι φωτος με περίεργους φωτισμούς κ τετοια ομορφα πραγματα που βλεπουμε κατα καιρούς ... καθαρές κ φυσικές οπως καθαρο θα ναι κ το αποτελεσμα ωστε να υπαρξει η συγκριςη.
 

ItsAllGone

Active Member
Καλη επιτυχια Γιωργο μακαρι να πας καλα γιατι εισαι και εσυ πολυ ταλαιπωρημενος απο μεταμοσχευσεις, μακαρι να αποδειχτει και ο γιατρος σωστος για να ανεβει το επιπεδο πιο πολυ.
Παντως ο τιτλος του νηματος επρεπε να ηταν dont try this at home, πηγες σε εναν γιατρο που μολις ανοιξε την κλινικη του με μηδεν αποτελεσματα, που δεν ασχοληται αποκλειστικα με τις μεταμοσχευσεις και ηθελε να σου κανει και splitting για πρωτη φορα απο Ελληνα γιατρο.
Μεγαλο ρισκο ειδικα για παλιο και ενημερωμενο μελος του φορουμ,δεν θα συνηστουσα σε κανεναν να παιρνει τετοια ρισκα δεν μιλαμε για κασκαντεριλικια τυπου mission impossible, αλλα οπως λενε και στην ψυχαναλυση για ενορμηση θανατου.
 

tol

Well-Known Member

Φιλε Γιωργο, μια παρατηρηση/απορια:

Κρινοντας απο τις φωτογραφιες πριν τη μεταμοσχευση, θαυμαζω το κουραγιο σου και απορω με ποια λογικη προσεγγιση επελεξες να ξανακανεις μμ στο συγκεκριμενο γιατρο της DHI.

Πριν ενα χρονο εβαλες 1800 grafts (κυριως στο crown) και προσωπικη ταπεινη αποψη ειναι οτι προκειται για ενα πενιχρο, μετριοτατο αποτελεσμα.

Προσωπικα εχω παραπονα απο τις μμ στη DHI, αλλά τα αποτελεσματα μου ειναι δυο φορες καλυτερα απο το δικο σου!!

Πώς εμπιστευτηκες για δευτερη φορα εναν γιατρο (της συγκεκριμενης κλινικης), οταν ειχες ενα τετοιο απογοητευτικο αποτελεσμα;

Μακαρι στη δευτερη μμ, αφου εβαλες και περισσοτερα grafts) να εχεις ενα πολυ καλυτερο αποτελεσμα. Στο ευχομαι απο καρδιας.

ΥΓ Τελικα ειναι αποριας αξιο πώς η DHI, ενω παρουσιαζει τετοια μετριοτατα αποτελεσματα, καταφερνει και πειθει τους "πελατες" να συνεχιζουν να την εμπιστευονται.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο, μια παρατηρηση/απορια:

Κρινοντας απο τις φωτογραφιες πριν τη μεταμοσχευση, θαυμαζω το κουραγιο σου και απορω με ποια λογικη προσεγγιση επελεξες να ξανακανεις μμ στο συγκεκριμενο γιατρο της DHI.

Πριν ενα χρονο εβαλες 1800 grafts (κυριως στο crown) και προσωπικη ταπεινη αποψη ειναι οτι προκειται για ενα πενιχρο, μετριοτατο αποτελεσμα.

Προσωπικα εχω παραπονα απο τις μμ στη DHI, αλλά τα αποτελεσματα μου ειναι δυο φορες καλυτερα απο το δικο σου!!

Πώς εμπιστευτηκες για δευτερη φορα εναν γιατρο (της συγκεκριμενης κλινικης), οταν ειχες ενα τετοιο απογοητευτικο αποτελεσμα;

Μακαρι στη δευτερη μμ, αφου εβαλες και περισσοτερα grafts) να εχεις ενα πολυ καλυτερο αποτελεσμα. Στο ευχομαι απο καρδιας.

ΥΓ Τελικα ειναι αποριας αξιο πώς η DHI, ενω παρουσιαζει τετοια μετριοτατα αποτελεσματα, καταφερνει και πειθει τους "πελατες" να συνεχιζουν να την εμπιστευονται.
Δεν χρειαζεται τωρα να αποτυπώσω ολη μου την σκεψη τι κ πως πηρα αυτη την αποφαςη... ας μιλησει το αποτελεσμα αν δικαιωθώ η οχι ... εγω σου λεω οτι ειμαι πεπεισμένος οτι θα μεινω ικανοποιημένος με το τελικο αποτελεσμα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλη επιτυχια Γιωργο μακαρι να πας καλα γιατι εισαι και εσυ πολυ ταλαιπωρημενος απο μεταμοσχευσεις, μακαρι να αποδειχτει και ο γιατρος σωστος για να ανεβει το επιπεδο πιο πολυ.
Παντως ο τιτλος του νηματος επρεπε να ηταν dont try this at home, πηγες σε εναν γιατρο που μολις ανοιξε την κλινικη του με μηδεν αποτελεσματα, που δεν ασχοληται αποκλειστικα με τις μεταμοσχευσεις και ηθελε να σου κανει και splitting για πρωτη φορα απο Ελληνα γιατρο.
Μεγαλο ρισκο ειδικα για παλιο και ενημερωμενο μελος του φορουμ,δεν θα συνηστουσα σε κανεναν να παιρνει τετοια ρισκα δεν μιλαμε για κασκαντεριλικια τυπου mission impossible, αλλα οπως λενε και στην ψυχαναλυση για ενορμηση θανατου.
Να σε πληροφορήσω οτι εχει κανει 10αδες 100αδες μεταμοσχεύσεις εντος κ εκτος ελλαδος ...εντος κ εκτος dhi κ συνεχίζει να κανει χώρις διαλλειμμα... το οτι ειναι επιλογη του να μην ασχολείται με το μάρκετινγκ κ να μην παρουσιάζει δουλειες του στο ευρύ κοινό δεν σημαινει οτι ειναι απειρος ... Κοιτα θα μπορουσα να πω πολλα πραγματα που γνωριζω πλεον γι αυτον αλλα δεν ειναι κ σωστο την στιγμη που εχει επιλέξει εναν διαφορετικο τροπο να παρουσιάζει την δουλεια του. Θα σου πω οτι κ ατο φιλο παραπανω οτι απλα ας περιμενουμε να δουμε λοιπον. Εγω ξερετε δεν θα κρυφτω ουτε θα εξαφανιστω ουτε θα κανω μισες παρουσίασες ουτε σκοτεινές φωτος...
 

tol

Well-Known Member
Δεν χρειαζεται τωρα να αποτυπώσω ολη μου την σκεψη τι κ πως πηρα αυτη την αποφαςη... ας μιλησει το αποτελεσμα αν δικαιωθώ η οχι ... εγω σου λεω οτι ειμαι πεπεισμένος οτι θα μεινω ικανοποιημένος με το τελικο αποτελεσμα.

Φιλε Γιωργο, προσωπικα δεν αναφερθηκα στην τωρινη σου μμ. Το αποτελεσμα της θα φανει στο μελλον.

Αναφερθηκα στην πρωτη σου μμ με τον συγκεκριμενο γιατρο της DHI.

Παρατηρωντας λοιπον την πεμπτη φωτογραφια (με τη σειρα που τις ανεβασες), προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι στο crown (οπου τοποθετηθηκαν 1800 grafts στην πρωτη μμ) δεν φυτρωσαν ουτε τα 1000!!!

Διασπαρτες τριχες εδω και εκει. Εγω θα ημουν απογοητευμενος απο την μετριοτατη μμ. Δε θα εμπιστευομουν ποτέ ξανα τον ιδιο γιατρο, αφου φαινεται οτι "δεν το κατεχει το αθλημα" (οπως γενικα ολοι στην DHI).

Ηθελα να ηξερα απο που πηγαζει η αισιοδοξια σου οτι θα ειναι απολυτα πετυχημενη η δευτερη μμ σου.

Μακαρι να δικαιωθεις, αλλά η πρωτη αποπειρα του γιατρου στο κεφαλι σου δειχνει οτι ειναι ενας μετριοτατος γιατρος (ενας απο τους πολλους που εργαζονται στην "παγκοσμιου φημης" DHI......τρομαρα της!!!!).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
EE67D764-F59E-4128-820E-DECC881404DA.jpeg 83CCCDBF-F7EE-49EE-B86D-B3C36B1A18F7.jpeg
Φιλε Γιωργο, προσωπικα δεν αναφερθηκα στην τωρινη σου μμ. Το αποτελεσμα της θα φανει στο μελλον.

Αναφερθηκα στην πρωτη σου μμ με τον συγκεκριμενο γιατρο της DHI.

Παρατηρωντας λοιπον την πεμπτη φωτογραφια (με τη σειρα που τις ανεβασες), προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι στο crown (οπου τοποθετηθηκαν 1800 grafts στην πρωτη μμ) δεν φυτρωσαν ουτε τα 1000!!!

Διασπαρτες τριχες εδω και εκει. Εγω θα ημουν απογοητευμενος απο την μετριοτατη μμ. Δε θα εμπιστευομουν ποτέ ξανα τον ιδιο γιατρο, αφου φαινεται οτι "δεν το κατεχει το αθλημα" (οπως γενικα ολοι στην DHI).

Ηθελα να ηξερα απο που πηγαζει η αισιοδοξια σου οτι θα ειναι απολυτα πετυχημενη η δευτερη μμ σου.

Μακαρι να δικαιωθεις, αλλά η πρωτη αποπειρα του γιατρου στο κεφαλι σου δειχνει οτι ειναι ενας μετριοτατος γιατρος (ενας απο τους πολλους που εργαζονται στην "παγκοσμιου φημης" DHI......τρομαρα της!!!!).
Μαλλον δεν εχεις δει φωτος μου πριν την προηγουμενη μμ μου ... σου παραθέτω μια κ δεν θα ξανα μπω ατην διαδικασια να αναφερθώ στο παρελθόν γιατι τωρα ... φρέσκα ψαρια .....
 

Veron

Well-Known Member
Γιωργο δυστυχως τα παιδια εχουν δικιο,τα δειγματα της προηγουμενης μ.μ που εκανες δεν ειναι καλα και απορω πως επελεξες να συνεχισεις με τον ιδιο γιατρο.Τα white dots στην δοτρια ειναι αρκετα εμφανη απο την προηγουμενη μ.μ , η φυτρωση στο crown απαραδεκτη αλλα παρολα αυτα συνεχισες.Ειχες την διαθεση την υπομονη τα χρηματα αλλα νομιζω επελεξες κουτσο αλογο να πορευτεις!Μακαρι να μας διαψευσεις ολους
 

tol

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 19899 Προβολή συνημμένου 19900
Μαλλον δεν εχεις δει φωτος μου πριν την προηγουμενη μμ μου ... σου παραθέτω μια κ δεν θα ξανα μπω ατην διαδικασια να αναφερθώ στο παρελθόν γιατι τωρα ... φρέσκα ψαρια .....

Δηλαδη ποια ειναι η διαφορα με την πεμπτη κατα σειρα φωτογραφια που ανεβασες πριν τη μεταμοσχευση σου;

Προσωπικα παρατηρω μια αμελητεα διαφορα.....περιπου 500 τριχες ανεμιζουν ανεμελα και εσυ το θεωρεις επιτυχημενο αποτελεσμα!!!!

Τι να πω; Αφου εσυ εισαι ικανοποιημενος με 500 τριχες στο κεφαλι σου και εμπιστευεσαι ξανα ενα γιατρο που μαλλον δεν κατεχει την τεχνη, ας σταματησουμε τη συζητηση εδω, γιατι παραβιαζεις καταφωρα τους κανονες της κοινης λογικης.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δηλαδη ποια ειναι η διαφορα με την πεμπτη κατα σειρα φωτογραφια που ανεβασες πριν τη μεταμοσχευση σου;

Προσωπικα παρατηρω μια αμελητεα διαφορα.....περιπου 500 τριχες ανεμιζουν ανεμελα και εσυ το θεωρεις επιτυχημενο αποτελεσμα!!!!

Τι να πω; Αφου εσυ εισαι ικανοποιημενος με 500 τριχες στο κεφαλι σου και εμπιστευεσαι ξανα ενα γιατρο που μαλλον δεν κατεχει την τεχνη, ας σταματησουμε τη συζητηση εδω, γιατι παραβιαζεις καταφωρα τους κανονες της κοινης λογικης.
Οτι πεις ...
 
  • Like
Reactions: tol

Akis-multi

Well-Known Member
Ηρεμήστε λίγο παιδιά. Το παλικάρι μόλις έκανε μεταμόσχευση τι σας έπιασε τώρα και του χαλάτε τη ψυχολογία. Αν πάει ή δε πάει καλά θα το κρινετε σε λίγους μήνες. Τώρα γιατί τα λέτε. Χαλαρώστε λίγο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ηρεμήστε λίγο παιδιά. Το παλικάρι μόλις έκανε μεταμόσχευση τι σας έπιασε τώρα και του χαλάτε τη ψυχολογία. Αν πάει ή δε πάει καλά θα το κρινετε σε λίγους μήνες. Τώρα γιατί τα λέτε. Χαλαρώστε λίγο.
Μην αγχωνεσαι .... δεν μπορουν να με επιρρεασουν...ολα καλα ... την αποψη τους λενε ...βιαστικά λιγο αλλα την λενε ... θα φανει αν εκτεθούν η οχι ...
 

naruto

Well-Known Member
Η πρώτη σου μεταμόσχευση είχε 1800 grafts με λόγο 2,1
Δεν ξέρω την διάμετρο τριχας έχεις, αλλά για να λες ότι χρειαστηκε τόσο μεγάλο εργαλείο εξαγωγής ο γιατρός, σημαίνει πως δεν είναι λεπτή τρίχα.
Είσαι κ μελαχρινός,συνηθως οι μελαχρινόι έχετε χοντρή τρίχα

3800 τρίχες λοιπον και χοντρή ή έστω μέτρια τρίχα, δεν δικαιολογούν την εικόνα στο crown, Η κάλυψη θα έπρεπε πιστεύω να ήταν καλύτερη .Οπότε η φυτρωση σίγουρα δεν ήταν τέλεια. Πράγμα αδικαιολόγητο με τόσο αραιή τοποθέτηση .Θα έπρεπε να είχαν φυτρώσει όλα.

Επίσης έχεις white dots λόγου του μεγάλου εργαλείου εξαγωγής .

Ελπίζω τώρα να τα πας πολύ καλύτερα...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η πρώτη σου μεταμόσχευση είχε 1800 grafts με λόγο 2,1
Δεν ξέρω την διάμετρο τριχας έχεις, αλλά για να λες ότι χρειαστηκε τόσο μεγάλο εργαλείο εξαγωγής ο γιατρός, σημαίνει πως δεν είναι λεπτή τρίχα.
Είσαι κ μελαχρινός,συνηθως οι μελαχρινόι έχετε χοντρή τρίχα

3800 τρίχες λοιπον και χοντρή ή έστω μέτρια τρίχα, δεν δικαιολογούν την εικόνα στο crown, Η κάλυψη θα έπρεπε πιστεύω να ήταν καλύτερη .Οπότε η φυτρωση σίγουρα δεν ήταν τέλεια. Πράγμα αδικαιολόγητο με τόσο αραιή τοποθέτηση .Θα έπρεπε να είχαν φυτρώσει όλα.

Επίσης έχεις white dots λόγου του μεγάλου εργαλείου εξαγωγής .

Ελπίζω τώρα να τα πας πολύ καλύτερα...
Ειδομεν
 

Adriano

Well-Known Member
Μην αγχωνεσαι .... δεν μπορουν να με επιρρεασουν...ολα καλα ... την αποψη τους λενε ...βιαστικά λιγο αλλα την λενε ... θα φανει αν εκτεθούν η οχι ...

Σωστή αντίληψη. Έκανες την επιλογή σου, την στηρίζεις και οι άλλοι λένε την άποψη τους. Όποιος δεν θέλει την άποψη του άλλου θα πρέπει να φτιάχνει site και να διαφημίζει εκεί το αποτέλεσμα του. Εδώ είναι forum.

Έχεις σωστή αντίληψη.
 
Μπλουζα