Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Georgie

Well-Known Member
Πόσα μοσχεύματα μπήκανε κ πόσο σου κόστισε ? Θα έχεις σίγουρα καλο αποτελεσμα, γτ κ πολύ μαλλί εχεις πισω να υποστηριζει τα μπροστά και όσο να ναι δε νομίζω να προχωρήσει ιδιαίτερα η ΑΑ στα 50+. Επιπλέον η κλινικη ως τώρα έχει δείξει πολύ καλά ποσοστά φυτρωσης κ γενικά τα πάει καλά κ σε σχηματισμό hairline που είχε υποχωρήσει κ αποσχηματιστει...τώρα όσον αφορά διαχείριση δοτριάς οκ...τι να πει κανείς... Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου... Σίγουρα επέλεξαν το πίσω καλο φιλετο με λόγο πάνω από 2,5hair/gt και ίσως να κάνανε κ καλά στην περίπτωση σου(βαθμός ΑΑ-ηλικια). Παντως παρόλο που σχημάτισαν το γνωστό παραθυρακι δε πιστεύω ότι θα έχεις θέμα στη δοτρια. Γιατί φαίνεται να είναι αρκετά δυνατή και επιπλέον με μια συνεδρία των 2000-2500gts δεν οργωνεται τόσο ευκολα...καλή συνέχεια κ υπομονή.
Ευχαριστώ πολυ Andy k
Επέμενα πολυ για σεβασμό στη δότρια και αυτο απο τις πληροφορίες που αποκόμισα απο το φορουμ
Το θεμα ειναι οτι στην συγκεκριμένη κλινική δε νομίζω να εχουν άλλο τροπο για εξαγωγή
Τη προηγούμενη μερα απο τη μεταμοσχευση μίλησα με 2 Γάλλους gay ζευγάρι που η δότρια τους ηταν ακριβώς το ίδιο με τη δίκη μου , καθόλου πλαϊνά και όπως λες μονο φιλέτο
Η τιμη επειδή ειμαι πολίτης εξωτερικού ηταν ιδιαίτερα χαμηλή επειδή εχουν κάποια έκπτωση λογω ιατρικού τουρισμού + οτι δε χρειάστηκε να κλείσουν δωμάτιο σε ξενοδοχείο κλπ .
Ελπιζω και εγω σε καλή φυτρωση και να ειναι όλα καλα με τη δότρια
2400 grafts τοποθετήθηκαν για 2500 €
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Ευχαριστώ πολυ Andy k
Επέμενα πολυ για σεβασμό στη δότρια και αυτο απο τις πληροφορίες που αποκόμισα απο το φορουμ
Το θεμα ειναι οτι στην συγκεκριμένη κλινική δε νομίζω να εχουν άλλο τροπο για εξαγωγή
Τη προηγούμενη μερα απο τη μεταμοσχευση μίλησα με 2 Γάλλους gay ζευγάρι που η δότρια τους ηταν ακριβώς το ίδιο με τη δίκη μου , καθόλου πλαϊνά και όπως λες μονο φιλέτο
Η τιμη επειδή ειμαι πολίτης εξωτερικού ηταν ιδιαίτερα χαμηλή επειδή εχουν κάποια έκπτωση λογω ιατρικού τουρισμού + οτι δε χρειάστηκε να κλείσουν δωμάτιο σε ξενοδοχείο κλπ .
Ελπιζω και εγω σε καλή φυτρωση και να ειναι όλα καλα με τη δότρια
2400 grafts τοποθετήθηκαν για 2500 €

Δεν ειναι θέμα μεθοδου εξαγωγής. Θα μπορούσαν κάλλιστα να σβήσουν αυτό το παραλληλόγραμμο που σχηματίζουν πίσω ώστε να μην υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Παρόλα αυτά δε το κάνουν κ ακόμα απορούν εδώ μέσα όλοι για ποιο λόγο δε το κάνουν. Όπως σου είπα όμως δε νομίζω ότι θα φαίνεται άσχημα εκτός και αν κουρεψεις τα πίσω στα 2 χιλιοστά...σε εμένα προσωπικά που είχα κάνει εκεί μμ κ το χειρίστηκαν με παρόμοιο τρόπο, δε φαίνεται το παραμικρό. Δε πιστεύω να ρώτησες αλλά μήπως ξέρεις τι διάμετρο είχε το μηχανάκι με το οποίο εξήγαγαν τα μοσχεύματα? Και το pen με το οποίο κάνανε το implanting? Επιπλέον αν ξέρεις πες μας και τι μοσχεύματα τοποθετήθηκαν, δλδ μονοτριχα 2τριχα κλπ. Πόσες τρίχες τέλος πάντων...
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν ειναι θέμα μεθοδου εξαγωγής. Θα μπορούσαν κάλλιστα να σβήσουν αυτό το παραλληλόγραμμο που σχηματίζουν πίσω ώστε να μην υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Παρόλα αυτά δε το κάνουν κ ακόμα απορούν εδώ μέσα όλοι για ποιο λόγο δε το κάνουν. Όπως σου είπα όμως δε νομίζω ότι θα φαίνεται άσχημα εκτός και αν κουρεψεις τα πίσω στα 2 χιλιοστά...σε εμένα προσωπικά που είχα κάνει εκεί μμ κ το χειρίστηκαν με παρόμοιο τρόπο, δε φαίνεται το παραμικρό. Δε πιστεύω να ρώτησες αλλά μήπως ξέρεις τι διάμετρο είχε το μηχανάκι με το οποίο εξήγαγαν τα μοσχεύματα? Και το pen με το οποίο κάνανε το implanting? Επιπλέον αν ξέρεις πες μας και τι μοσχεύματα τοποθετήθηκαν, δλδ μονοτριχα 2τριχα κλπ. Πόσες τρίχες τέλος πάντων...
Θα μου τα στείλουν όλα τα στοιχεία μαζι με φωτογραφίες σύντομα ελπιζω σε email
Τοτε θα ανοίξω και το νήμα με την εξέλιξη
Το μονο που ρώτησα ηταν επειδή δε μπήκαν στα πλαϊνά αν βρήκαν μονοτριχα για τη hairline και μου είπαν πως είχα ικανοποιητικό αριθμό
Εν το μεταξυ δε νομίζω οτι εχω αρκετά καλο λόγο , λιγο κατω απο το μέσο όρο ,γύρω στο 2.1 ,αυτο μου το είπαν απο αλλη κλινική ,δε ξέρω αν ειναι αντικειμενική εκτίμηση όμως !
 

andy.k

Active member
Θα μου τα στείλουν όλα τα στοιχεία μαζι με φωτογραφίες σύντομα ελπιζω σε email
Τοτε θα ανοίξω και το νήμα με την εξέλιξη
Το μονο που ρώτησα ηταν επειδή δε μπήκαν στα πλαϊνά αν βρήκαν μονοτριχα για τη hairline και μου είπαν πως είχα ικανοποιητικό αριθμό
Εν το μεταξυ δε νομίζω οτι εχω αρκετά καλο λόγο , λιγο κατω απο το μέσο όρο ,γύρω στο 2.1 ,αυτο μου το είπαν απο αλλη κλινική ,δε ξέρω αν ειναι αντικειμενική εκτίμηση όμως !

Στην άλλη κλινική που σου έκαναν εκτίμηση δοτριάς πολύ πιθανόν να μην αναφεροντουσαν μόνο στο πίσω κομμάτι. Πιθανόν να έκαναν εκτίμηση σε όλη τη δοτρια συνολικά. Νομίζω σε όσους έχουν κάνει εξαγωγή από το κομμάτι που έκαναν κ σε εσενα, έχουμε δει λόγους >2,3-2,4 μέχρι κ 3. Το καλό ειναι ότι πετυχαίνεις μεγάλυτερη κάλυψη ετσι. Το κακό είναι οτι εξαντλούν σε μεγάλο βαθμο το καλό κομμάτι της δοτριάς κ αν ξαναχρειαστεις μμ, ίσως να σου λείψουν τα πολυτριχα μοσχευματα. Εσύ πάντως δε νομίζω να χρειαστείς άλλη μμ κ λόγω ηλικίας κ λόγω σχετικά μικρού nw. Ακόμα και αν εξελιχθεί κ λίγο ακόμα η ΑΑ είναι πολύ βασικό το οτι έχεις αραίωση μόνο μπροστά, στο crown δεν έχεις κανένα θέμα. Άρα πιστεύω ότι ανήκεις στις εύκολες κ προβλέψιμες περιπτώσεις. Όσο μπορεί να είναι προβλέψιμο όλο αυτό φυσικά.
 

Georgie

Well-Known Member
IMG_3929.JPG IMG_3930.JPG IMG_3929.JPG IMG_3930.JPG Καλημέρα και καλο Σ/Κ σε ολους σας
Βρίσκομαι στην 9η ημέρα απο τη μεταμοσχευση και νομίζω οτι το ζόρι με τα τραβήγματα και τα πονάκια τη νυχτα τα πέρασα .
Υπαρχει σχετική φαγουρα στη λήπτρια και στη δότρια η οποία φαίνεται να επουλώνεται ταχύτατα
Δυο πρόχειρες φωτογραφίες απο το κινητό αλλα δυστυχώς δε μπορω να τραβήξω μονος μου τη δότρια .
Απο Δευτέρα ξεκινάω μινοξιδιλη αφρό 5% τον οποίο προμηθεύτηκα online απο φαρμακειο της Ιρλανδιας που ζω 3 μπουκάλια 45€
Το regaine μόλις έμαθα οτι παράγεται στην Ιρλανδία happy days
 

Georgie

Well-Known Member
Οκ now , και δότρια μετα απο 9 μερες
 

Συνημμένα

  • IMG_3931.JPG
    IMG_3931.JPG
    114.2 KB · Προβολές: 706
  • IMG_3932.JPG
    IMG_3932.JPG
    130 KB · Προβολές: 740
  • IMG_3933.JPG
    IMG_3933.JPG
    245.8 KB · Προβολές: 763

mic6

Well-Known Member
Είσαι τυχερός γιατί έπεσες στις δύο κορυφαίες νοσοκόμες της κλινικής. Νομίζω θα γίνεις τούμπανο. Οι κρόταφοι μου φαίνονται ελάχιστα ψηλά για τα γούστα μου, δεν ξέρω αν ήταν επιλογή σου.
 

Georgie

Well-Known Member
mic6 ηταν λιγο ψηλότερα , το κατέβασαν ελάχιστα , πάντα είχα ανοιχτούς κροτάφους ,απο τα 20 θα έλεγα ,δεν ήθελα να το αλλάξω αυτο με τιποτα
 

Veron

Well-Known Member
@Georgie Να ψεκαζεις την ληπτρια με φυσιολογικο ορο ή με απλο νερο και οταν κανεις μπανιο να αφηνεις λιγη ωρα το σαμπουαν να μαλακωσει τα κακαδακια!
Καλη επιτυχια και υπομονη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα , εχθές καθάρισε τελείως το κεφαλι και ξεκίνησα μινοξιδιλη αφρό 5% δυο φορές την ημέρα .
Όλα φαίνονται ok , η ερυθρότητα στη ληπτρια ειναι ελάχιστη και δεν εχει ακόμη ξεκινήσει η πτώση .
Συννεφιές στην Ιρλανδία αλλα και παλι το καπελάκι το φοράω .
Ξέρει κάποιος πως μπορω να μεταφέρω το νήμα στην υποενότητα της AHC?
Επίσης χρειαζεται να συνεχίσω τους ψεκασμούς στη ληπτρια και εάν ναι με τι συχνότητα και πόση ωρα μετα την εφαρμογή του regaine ?
Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα απο τη βροχερή Ιρλανδία .
Ένας μήνας μετα απο τη μεταμοσχευση so far so good !
Εχει αρχίσει η Τριχοροη απο τη 3η εβδομάδα και μεχρι σημερα πρεπει να εχω χάσει τουλάχιστον το 50% .
Συνεχίζω καθημερινο λούσιμο με nanogen και regaine αφρό 5% πρωι και βράδι ,επίσης ξεκίνησα και βιταμίνες skin hair & nails μια την ημέρα .
Η κατάσταση της ληπτριας ειναι οτι παραμένει η ερυθρότητα και η δοτρια ειναι σε παρα πολυ καλή κατάστάση .
Το regaine παχαίνει ?

Στο ξεκίνημα της φυτρωσης κερνάω μπύρες
:)
 

gerassis

Well-Known Member
Δε παχαίνει ομορφαίνει φίλε....χαχαχα.
Από ότι βλέπω σου έφτιαξάν πιο πυκνό το hailine και όσο προχωράς προς τα πίσω αραιώνει (έκει έχεις και κάποια δικά σου). Μέχρι να κλείσεις τον 3ο μήνα θα φρικάρεις απο τις απώλειες. Μετά θα αρχίσεις να χαμογελάς. Υπάρχουν τριχοθυλάκια που αρχίζουν να βγάζουν από τους 3 μέχρι και τους 8 μήνες σταδιακά. Το Regain θα σου ρίξει αυτές που έχουν εισέλθει στην τελογενή φάση ώστε να έχεις αποτέλεσμα γρηγορότερα.
 

Georgie

Well-Known Member
Δε παχαίνει ομορφαίνει φίλε....χαχαχα.
Από ότι βλέπω σου έφτιαξάν πιο πυκνό το hailine και όσο προχωράς προς τα πίσω αραιώνει (έκει έχεις και κάποια δικά σου). Μέχρι να κλείσεις τον 3ο μήνα θα φρικάρεις απο τις απώλειες. Μετά θα αρχίσεις να χαμογελάς. Υπάρχουν τριχοθυλάκια που αρχίζουν να βγάζουν από τους 3 μέχρι και τους 8 μήνες σταδιακά. Το Regain θα σου ρίξει αυτές που έχουν εισέλθει στην τελογενή φάση ώστε να έχεις αποτέλεσμα γρηγορότερα.
Το φαλακρό μου καλοκαιρι !
 

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα σε ολους
Μετα απο ενα μηνα χρήσης regaine 5% foam ,ειμαι κοντα στην απόφαση να σταματήσω τη χρήση του .
Ο λόγος ειναι η ανεξήγητη πρόσθεση βάρους , 3.5 κιλά σε ενα μηνα χωρις να εχω αλλάξει τη δίαιτα μου και με γυμναστική .
Plus μια κακή διάθεση και μια περίεργη αίσθηση στο προσωπο .
Το μονο που με φοβίζει ειναι το εάν επηρεάσει τη φυτρωση .
Απ´οτι εχω διαβάσει σε αλλα νήματα δε παίζει ρόλο στο αποτέλεσμα ,απλα δίνει κάποιο boost τους πρώτους μηνες χρήσης .
Ισχύει?
 

dimitris50423

Well-Known Member
τον πρωτο μηνα ενιωθα και εγω στο μετωπο χωρις να το βλεπω ενα πρηξιμο απο το regain. δεν το ειχα δωσει σημασια και υποχωρησε μετα απο κανα μηνα μεχρι που εξαφανιστηκε. αν βαζεις δυο φορες τη μερα κανε τη μια. Για τελικο αποτελεσμα αυτο λεγεται απο τους περισσοτερους. Εγω προσωπικα δεν θα το ρισκαρα. μειωνε τη δοσολογια μεχρι να υποχωρησουν οι παρενεργειες που σε ενοχλουν αλλα θα ελεγα οχι σταματημα.
 

Georgie

Well-Known Member
τον πρωτο μηνα ενιωθα και εγω στο μετωπο χωρις να το βλεπω ενα πρηξιμο απο το regain. δεν το ειχα δωσει σημασια και υποχωρησε μετα απο κανα μηνα μεχρι που εξαφανιστηκε. αν βαζεις δυο φορες τη μερα κανε τη μια. Για τελικο αποτελεσμα αυτο λεγεται απο τους περισσοτερους. Εγω προσωπικα δεν θα το ρισκαρα. μειωνε τη δοσολογια μεχρι να υποχωρησουν οι παρενεργειες που σε ενοχλουν αλλα θα ελεγα οχι σταματημα.
Thanks @dimitris50423
Αυτό σκέφτομαι να το περιορίσω στη μία φορά για αρχή και βλέπω πως θα πάει
 
Μπλουζα