Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα
Παρακολουθώ το φορουμ καιρο και θα ήθελα να ευχαριστήσω ολους σας για τις πολύτιμες πληροφορίες που μοιράζεστε με σκοπό τη καλύτερη επιλογή κλινικής για μεταμοσχευση μαλλιων .
Ζω και εργάζομαι στην Ιρλανδία και το τελευταίο χρονο αφού πια εκλεισα τα 50 άρχισα να σκέφτομαι μια βελτίωση στα μαλλια μου .
Είχα κάποια επαφή με κλινικές και τους ευχαριστώ ολους για το χρονο που διέθεσαν για τη περίπτωση μου .
Προτεραιότητα μου ηταν η Κύπρος αλλα δυστυχώς μου ειναι αδύνατο να ταξιδέψω το διάστημα που θα βρίσκομαι στην Αθηνα .
Οι επιλογές μου πια ειναι οι εξής
1 επιλογή ειναι η BHR στο Κολωνάκι
2 επιλογή ειναι η AHC μαζι με LP clinic
3 επιλογή η DHI
Με ολους εχω κλείσει consultation την ερχόμενη εβδομάδα
Εάν τελικά αποφασίσω να τη κάνω σε κλινική στην Αθηνα η θα αφήσω να περάσει λιγο ο καιρός και να μεταβώ στη Κύπρο δε το γνωρίζω ακομα
Πιο σίγουρο και πιο ελκυστικό ειναι να τη κάνω στη BHR λογω οτι ειναι καινούργια κλινική που θα θελει να δείξει αποτελέσματα , τη μεταμοσχευση θα μου τη κανει ο dr Bisanga και η Δρ Κρυσταλλια Κυπαρισσου ,αυτη ειναι η συμφωνία στο online consultation που είχα με τον εκπρόσωπο της κλινικής
Θα χρειαστώ 3000 grafts για συντηρητικό φυσικό αποτέλεσμα
Αυτα για τωρα και θα ενημερώσω ξανά σε μια εβδομάδα που θα εχω παρει τη τελική απόφαση
 

Συνημμένα

  • IMG_3875.JPG
    IMG_3875.JPG
    242.6 KB · Προβολές: 1,511
  • IMG_3876.JPG
    IMG_3876.JPG
    321.1 KB · Προβολές: 1,406
  • IMG_3877.JPG
    IMG_3877.JPG
    116.6 KB · Προβολές: 1,277
  • IMG_3878.JPG
    IMG_3878.JPG
    401 KB · Προβολές: 1,246
  • IMG_3879.JPG
    IMG_3879.JPG
    341.2 KB · Προβολές: 1,270

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Επισης να προσθέσω οτι ποτε δεν εχω λάβει καμμία θεραπεια για τη τριχοπτωση , η οποία ηταν σταθερή και αργή .
Το τελευταίο χρονο μονο άρχισα να το σκέφτομαι
Midlife crisis indeed :)
 

vlafo

Well-Known Member
Δεδομένου της ηλικίας σου και της πολύ καλής δότριας όπως φαίνεται,η επιλογή μεταξύ των τριών είναι η πιο ορθή αυτή που" φαίνεται" να επιλέγεις.Οι λόγοι είναι πολλοί και μπορείς εύκολα να τους καταλάβεις.
Λάθος επιλογή δεν νοείται να κάνεις και με 3000g θα έχεις ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα και όχι συντηρητικό.Ενημέρωσε μας και σε τι τιμή σου έχουνε πει.
Καλημέρα.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεδομένου της ηλικίας σου και της πολύ καλής δότριας όπως φαίνεται,η επιλογή μεταξύ των τριών είναι η πιο ορθή αυτή που" φαίνεται" να επιλέγεις.Οι λόγοι είναι πολλοί και μπορείς εύκολα να τους καταλάβεις.
Λάθος επιλογή δεν νοείται να κάνεις και με 3000g θα έχεις ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα και όχι συντηρητικό.Ενημέρωσε μας και σε τι τιμή σου έχουνε πει.
Καλημέρα.
Καλημέρα φίλε
Θα σου πω για τιμη κλπ οταν καταλήξω
Θα ειναι λιγο unfair και για τις άλλες κλινικές που μου δώσανε τιμη
Βασικά τιμη δεν εχω παρει μονο απο AHC επειδή αν και εχω στείλει φωτο κλπ και εχω κλείσει ραντεβού στη κλινική δε με εχει παρει κάποιος εκπροσωπος τηλεφωνο η κάποιο mail για μια εκτίμηση κλπ
Απ´όλες τις άλλες κλινικές εχω παρει εκτίμηση και τιμες .
 

kaiba

Active Member
Καλησπέρα και εγώ από αυτές τις 3 επιλογές την πρώτη θα διάλεγα ο Bisanga είναι πολύ γνωστός. Αλλά πες μας τιμή αν γίνεται καλό είναι να ξέρουμε πόσο κοστίζει.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα και εγώ από αυτές τις 3 επιλογές την πρώτη θα διάλεγα ο Bisanga είναι πολύ γνωστός. Αλλά πες μας τιμή αν γίνεται καλό είναι να ξέρουμε πόσο κοστίζει.
Καλησπέρα φίλε
Θα σου πω τη τιμη οταν τελικά κλείσω την ερχόμενη Παρασκευή
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Η επίσημη τιμή πάντως που είχε ανακοινωθεί θα κυμαίνεται από 2-2.5€g.Υποθέτω αν την κάνει ο Bisanga-Cole.
Αν την κάνουν οι δύο δερματολόγοι πρέπει να είναι χαμηλότερα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το θεμα ειναι να τηρηθουν αυτα που θα σου πουν. Αν σου πουν οτι θα την κανει ο bisanga και ξεκινησει η νεα γιατρος και ο bisanga κανει κανα 10λεπτο εκει δεν παιζεις safe. Ξεκαθαρισε το αυτο γιατι εκεινη τη μερα δεν θα μπορεις να πεις και πολλα. Καλη επιτυχια ευχομαι
 

Georgie

Well-Known Member
Το θεμα ειναι να τηρηθουν αυτα που θα σου πουν. Αν σου πουν οτι θα την κανει ο bisanga και ξεκινησει η νεα γιατρος και ο bisanga κανει κανα 10λεπτο εκει δεν παιζεις safe. Ξεκαθαρισε το αυτο γιατι εκεινη τη μερα δεν θα μπορεις να πεις και πολλα. Καλη επιτυχια ευχομαι
dimitri η συμφωνία ειναι οτι η εξαγωγή των μοσχευμάτων θα γινει απο τη dr Κυπαρισσου υπό την επίβλεψη του Dr Bisanga και μετα θα ανοίξει τις οπές ο Dr Bisanga και τη τοποθέτηση θα τη κανει το team απο το Βέλγιο
Ομως όλα θα ξεκαθαριστούν τη Παρασκευή που εχω ραντεβού με τη Dr Κυπαρισσου
Ο Bisanga απ´οσο ξέρω θα βρίσκεται στην Αθηνα τη Δευτέρα 13/5
Αν τελικά όλα ειναι ok θα γινει διπλή συνέδρια στις 14/15 για 3000 μοσχεύματα
Ελπιζω να μη μπω πρησμενος στο αεροπλανο της επιστροφής 19/5 !
Σε ευχαριστώ πολυ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joda32

New Member
dimitri η συμφωνία ειναι οτι η εξαγωγή των μοσχευμάτων θα γινει απο τη dr Κυπαρισσου υπό την επίβλεψη του Dr Bisanga και μετα θα ανοίξει τις οπές ο Dr Bisanga και τη τοποθέτηση θα τη κανει το team απο το Βέλγιο
Ομως όλα θα ξεκαθαριστούν τη Παρασκευή που εχω ραντεβού με τη Dr Κυπαρισσου
Ο Bisanga απ´οσο ξέρω θα βρίσκεται στην Αθηνα τη Δευτέρα 13/5
Αν τελικά όλα ειναι ok θα γινει διπλή συνέδρια στις 14/15 για 3000 μοσχεύματα
Ελπιζω να μη μπω πρησμενος στο αεροπλανο της επιστροφής 19/5 !
Σε ευχαριστώ πολυ

Στην Αγγλια παντως πολυ καλος ειναι και ο dr Edward Ball.Ριξε μια ματια και προς τα εκει αν σε ενδαφερει.Εχει βιντεακια στο youtube και η κλινικη του λεγεται Maitland clinic.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα σε ολους .
Την περασμένη Πέμπτη 16/5 και μετα απο μια σειρά consultations στην Αθηνα με την AHC , DHI ,και Lp Clinic, και δυστυχώς ακύρωση με τη κλινική του dr Bisanga ( λογω ασθένειας της κόρης μου) πραγματοποίησα μονοήμερη συνέδρια με την AHC με εξαγωγή και τοποθέτηση 2400 grafts στο μπροστινό τρίγωνο .
Δε θελω να μπω σε λεπτομέρειες ουτε να εξηγήσω το λογω της απόφασης μου
Το μονο που θα αναφέρω ειναι οτι η διαδικασία ηταν εντελώς ανώδυνη ειλικρινά ,ακομα και τις ενέσεις αναισθησίας ουτε που τις κατάλαβα ( πρεπει να κοιμήθηκα και λιγο )
Η συνέδρια πραγματοποιήθηκε απο την Ελενη και τη Τόνια και 2 ακομα κοπέλες placer που δε θυμάμαι τα ονόματα τους .
Η διάρκεια ηταν περίπου 8 ωρες με διάλειμμα μιας ώρας επειδή κατα τα λεγόμενα τους είχα εξαιρετική εξαγωγή και εύκολη .
Υπήρξε πρήξιμο σχετικό το οποίο εγινε χειρότερο κατα τη πτηση επιστροφής ( σαν κάποιον απο το avatar έμοιαζα)
Ευτυχώς στον έλεγχο διαβατηρίων στο Δουβλινο εξήγησα οτι εχω κανει μμ και δε χρειάστηκε να βγάλω το καπέλο , μονο το που την έκανα με ρώτησαν και αν ποναει :) !
Εχω κάποια πονάκια στη δότρια ενοχλητικά το βράδυ που δε κοιμάμαι καλα και αναγκάζομαι να παίρνω παυσίπονο και όλα ok μετα .
Θα ανοίξω καινούργιο νήμα στις παρουσιάσεις της AHC για την εξέλιξη της μεταμόσχευσης .
Το καλο ειναι οτι πρωτη φορα είδα τον εαυτο μου καράφλα και να πω την αλήθεια όλοι μου είπαν οτι μου παει περισσότερο :) Φτου τσαμπα λεφτα δώσαμε !
Καλή μερα σε ολους και ειλικρινά ευχαριστώ όλα τα παιδια που με βοήθησαν με πληροφορίες για τη μεταμοσχευση
Ειδικά θελω να ευχαριστήσω τον John John και τον Dimitri
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να σε καλά Georgie και εγώ ευχαριστώ!
Καλή ανάρρωση και καλή φυτρωση από δω και πέρα!
 

Georgie

Well-Known Member
Μια πρόχειρη , και θα ανεβάσω και μια απο δότρια μετα , αναλυτικές οταν ανοίξω το νήμα .
 

Συνημμένα

  • IMG_3902.JPG
    IMG_3902.JPG
    189 KB · Προβολές: 1,257

dimitris50423

Well-Known Member
Καλη φυτρωση ευχομαι. Ψεκαζε και τη δοτρια εκτος απο τη ληπτρια περιοχη. Εμενα με βοηθουσε. Ψιλοενοχληματα στη δοτρια ειχα μονο τις πρωτες μερες στο λουσιμο χωρις να χρειαστω παυσιπονο.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλη φυτρωση ευχομαι. Ψεκαζε και τη δοτρια εκτος απο τη ληπτρια περιοχη. Εμενα με βοηθουσε. Ψιλοενοχληματα στη δοτρια ειχα μονο τις πρωτες μερες στο λουσιμο χωρις να χρειαστω παυσιπονο.
Ευχαριστώ πολυ Δημήτρη
Ψεκασμένος έγινα :)
 

andy.k

Active member
Πόσα μοσχεύματα μπήκανε κ πόσο σου κόστισε ? Θα έχεις σίγουρα καλο αποτελεσμα, γτ κ πολύ μαλλί εχεις πισω να υποστηριζει τα μπροστά και όσο να ναι δε νομίζω να προχωρήσει ιδιαίτερα η ΑΑ στα 50+. Επιπλέον η κλινικη ως τώρα έχει δείξει πολύ καλά ποσοστά φυτρωσης κ γενικά τα πάει καλά κ σε σχηματισμό hairline που είχε υποχωρήσει κ αποσχηματιστει...τώρα όσον αφορά διαχείριση δοτριάς οκ...τι να πει κανείς... Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου... Σίγουρα επέλεξαν το πίσω καλο φιλετο με λόγο πάνω από 2,5hair/gt και ίσως να κάνανε κ καλά στην περίπτωση σου(βαθμός ΑΑ-ηλικια). Παντως παρόλο που σχημάτισαν το γνωστό παραθυρακι δε πιστεύω ότι θα έχεις θέμα στη δοτρια. Γιατί φαίνεται να είναι αρκετά δυνατή και επιπλέον με μια συνεδρία των 2000-2500gts δεν οργωνεται τόσο ευκολα...καλή συνέχεια κ υπομονή.
 
Μπλουζα